Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Bottlehunter

162
Ще кілька Tips & Tricks від моїх співробітників.  Не можу сказати, що погоджуюся зі всіма, але право на життя вони мають.

- Коли їдете в якесь з дорогих міст, типу Сан-Франциско чи Лос-Анджелеса і точно знаєте, що ваших витрат ніхто добрий покривати не буде, доцільно взяти деякі продукти з собою (кава, чай, цукор, крупи і таке інше). Це дозволить зберегти відчутну суму грошей і витратити їх на подорожі чи сувеніри. Перед цим, звичайно, варто звірити, які продукти можна ввозити на територію Штатів. Сало і консерви точно не можна, були чуваки, які це перевірили на собі  ;D

- Варто подбати, щоб принаймні в когось одного з групи був мобільний інтернет, для мап та зв'язку. Поцікавтеся, які пропозиції для туристів мають місцеві оператори. Наприклад, спеціальний туристичний пакет від T-Mobile за 30$ мав хороше покриття і виручав нас цілий місяць. Придбати їх можна в магазинах T-mobile, які є по всьому місту, консультанти люб'язно вам допоможуть вибрати найкращий варіант.
З іншого боку, українські оператори останнім часом знизили ціни на послуги в роумінгу. Я чув, що хтось цілком успішно і недорого користувався в Штатах Київстаром, але деталей, на жаль, не знаю

- Міста в Штатах переважно побудовані "квадратно-гніздовим" способом. Це означає, що коли ви за кермом, доведеться перетнути безліч перехресть. Правила їх проїзду відмінні від наших: першим їде той, хто перший під'їхав до перехрестя. Звичне нам правило "перешкода справа" теж діє, але в якихось дуже особливих і рідкісних випадках. Тому краще вважати, що не діє) Просто будьте ввічливими, не перевищуйте швидкість, всім посміхайтеся і кажіть "сорі") Ага, і ще: пішоходи всюди мають безумовну перевагу. Дуже часто в місті на перехрестях без світлофорів народ навіть не дивиться по сторонах, а пре просто під колеса) Треба про це пам'ятати.

- В Сан-Франциско варто завжди мати з собою в рюкзаку теплу шапку і фліску. А краще ще й дощовик. Поода там надзвичайно мінлива, навіть якщо зараз +25 і сонечко, через п'ять хвилин може подути холодний вітер з затоки, переважно ще й з дощем. І тоді ви на заздрість скоцюрублим друзям дістаєте з рюкзака шапку і з переможним "А я ж казав!", натягуєте на вуха і насолоджуєтеся життям.

- В певних районах великих міст на вулицях зазвичай дуже багато всіляких маргіналів: бомжів, психів, якихось доходяг і такого іншого. Поводяться вони зазвичай мирно (ну тобто бухають, сплять, справляють природні потреби, курять траву і ще якусь біду, жебракують і кричать до перехожих "you faggot!") і на звичайних людей не нападають, проте варто бути обережному і принаймні не занадто близько з ними дружити))) Місцеві на них уваги не звертають і просто обходять стороною.

До речі, якщо будете в Сан-Франциско і захочете побачити інший бік Америки, можете прогулятися в районі перехрестя вулиці Mission і 16th. Якось я туди забрів (на щастя вдень) і весь час було відчуття, що я в якомусь нездалому сні з моцного бодуна і скоро прокинуся)))) Тільки не ходіть туди, будь ласка, ввечері!

https://www.google.com.ua/maps/@37.7649145,-122.4196861,3a,75y,280.46h,77.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2Sq3doRGJLlGOqDAJ3ms8w!2e0!7i16384!8i8192


163
Я буду в Східниці 9 вересня, напишіть час виїзду. Можливо приїду трохи потусити)

165
Вчора ми з Le-i-3o і його другом Юрою (спалеологом з ХСК "Атлантида", котрий саме повертався велосипедом з Норвегії додому і трохи загостював у Львові :o) вирішили ввечері заїхати і пофоткати трохи палац. Останній раз я був тут два роки тому, з тих пір будівля ще більше зруйнована. В підлозі і стінах видно численні сліди роботи мисливців за скарбами, сподіваюся, вони хоч щось знайшли)В приміщеннях нічого цікавого, купи битої цегли і дірки в підлозіПровалля в підвал

Сліди пошуку тайників в стінах

Все, що нагадує про монастир, який перебував тут до 2005 рокуАле найцікавіша знахідка нас чекала в підвалі: справжній підземний хід, таємничий і апасний) Цегляна арка висотою біля 50см, на підлозі глина, подекуди волога. Зі знахідок - розбиті ампули, упаковки від таблеток і шматочки вугілля. Напевно лежать з часу, коли там базувалася лікарня для вар'ятів. Хід йде прямо біля 5 метрів, потім розгалужується направо і наліво. Я проповз по-пластунськи тим, що направо біля 30 метрів, далі був завал. Пікантності додало те. що назад прийшлося повзти задом наперед, з моїм ростом розвернутися не вдалося. Наліво хід значно нижчий, але проповзти можна. Трапилася також нора якогось дрібного хижака і кажан, що злосно на мене зиркав. Stinger висловив припущення, що то колектор. Сходе на правду, але було б цікаво при нагоді дослідити до кінця. І взяти при тому спорядження разом з відповідним одягом, а не шорти, в яких я зазвичай ходжу на роботу)

Перепрошую, але є тільки фото входу. Я не ризикував тягнути фотоапарат і телефон в мегавузький тунель.Ще фото підвалу:

Та й таке) Полізете досліджувати хід-колектор, скиньте фотки. І будьте там уважні та обережні  ;)166
Так все таки тут укриття має бути?

167
е питання ????

Насправді питання було не про геологічну будову України, а що саме ви шукаєте. Саму гору? Бункер на горі, яка називається Високий Камінь? Місце, яке знайшов stinger - це те, що ви шукали чи не зовсім? Хотілося би трохи більше деталей, бо саме питання до кінця не зрозуміле.

168
Дуже класно написано. Без сумніву, одна з кращих статей, що з'являлися на Експлорері останнім часом

169
Тобто там якесь військове укріплення має бути, я правильно розумію? Можете трохи більше розповісти?

170
Чому б не поїхати далі? Я ось хотів цього літа зганяти в соло-похід на РЛС "Памір", але щось якось не склалось. Можна туди катнути гуртом на вихідні, місця гарні, без машини - важкодоступні.

Я теж ще там не був :) ДЖимміком можна виїхати на сам верх. Давай про це в окремі плани? Мені підходить 14 Жовтня і околиці бо там 3 дні вихідних.

Ми з Ромчиком теж на Памір хотіли, сподіваюся, він не перехотів.
Якби так вилазка відбувалася, то +2 в джип)

171
Про explorer.lviv.ua / Re: Explorer 2.0
« : 27.08.2018 12:23:31 »
Що я думаю про то всьо:

- Найперше пропоную цю тему розцінювати як брейнстормінг. Основна його відмінність від обговорення чи балачки в тому, що кожен може висловлювати будь-які ідеї, навіть якщо вони здаються глупими або нездійсненними. Решта, натомість, не кидається какашками і не оцінює жодним чином ідей інших. Як наслідок, багато хороших і неочевидних спочатку ідей з'являється і їх можна обговорити пізніше, наприклад, в новій темі.

Щодо технічної сторони і осучаснення форуму:
- Ми досить багато про це говорили, але зроблено було мало, в основному через брак часу. З останнього - Electri4king прикрутив тимчасову загрузку фото в пост і зробив нормальну локалізацію. Ми планували пізніше зробити щось цікавіше, але маємо що маємо.

- Якщо чесно, я думаю, що форум як форма спілкування себе віджив. Він програє по структурі інформації, наприклад, блогу, де є основна тема і коментарі під нею. SMF як двигун теж добряче застарів і майже не оновляється, хоча деякі потрібні нам плагіни там є (наприклад, мобільний вигляд). В більшості випадків треба дуже обережно щось нове додавати і добре перетестовувати, щоб не поламати існуючого функціоналу.
 
Я досліджував трохи, що в нашому випадку можна зробити, оптимальним виглядає такий варіант:

Створити щось типу колективного блогу на якомусь із сучасних CMS, наприклад, Wordpress. Він має багато фіч з коробки (завантаження фото в хмару, полегшена робота з мобільними пристроями, інтеграція зі всілякими телеграмами тощо) + якщо захочеться щось додати, всі рецепти легко можна знайти в інтернеті. Відповідно структура сайту може виглядати так: сторінка зі звітами (найсвіжіші зверху, з коментарями під ними), ще одна сторінка з базою даних об'єктів, де був би розширений пошук (по ключових словах, регіону, типу об'єкту тощо) та карта, наступна сторінка - старий форум і ще одна сторінка з інформацією про ГО Експлорер. Старі матеріали не пропадуть, як і профілі юзерів, їх можна перенести на новий сайт.
Щось схоже зробили хлопці з Бескида (https://beskyd.org/), але без стрічки з останніми звітами. Проблема тут знову ж таки в часі, Бескид робився силами однієї людини і зайняло це близько півроку. Розробка такого сайту буде коштувати більше тисячі доларів, я не впевнений хто вкладе такі гроші в некомерційний проект.

- Окремим маленьким проектом є перенесення існуючих фото в якесь одне місце, над яким ми б мали контроль, тобто в хмару, щоб не пропали. Це ми можемо робити хоч зараз, треба тільки зібрати команду. Кроки наступні:
1. Вибрати оптимальне по ціні/якості/швидкості сховище для фоток.
2. Написати програмку-парсер, яка перейдеться по базі форуму, познаходить лінки на фото і перевірить, чи вони ще живі.
3. Якщо так - вантажимо на хмару і заміняємо лінку на фото в звіті. Якщо ні, пишемо лог з назвою теми і пробуємо придумати, що з нею зробити. Ну або зразу видаляємо, щоб не мучилася)
Звичайно, що все перетестуємо спочатку на локальній копії сайту, не забуваючи про бекапи.

- Про статистику форуму: я не впевнений чи дані по відвідуваннях коректні. Думаю, нам варто додати Гугл аналітику, це дозволить нам отримати більш структуровану інформацію і дізнатися більше про людей, які нас читають.

- Щодо організаційних моментів і залучення нових камрадів: дуже радий, що Голем повернувся до активного життя. Сподіваюся, з твоїм ентузіазмом і енергією, до десятої річниці матимемо якісні зміни в структурі і роботі організації.
- Дуже важливим вважаю "вихід із підпілля" Громадської організації. Ми легалізувалися вже досить давно. Люди хочуть знати умови вступу, внутрішні правила, як можна взяти участь в різних ініціативах (вилазки, екскурсії, громадські акції) або організувати свої. Також було б добре започаткувати традицію щоквартальних новин по ГО і планів.
- Якщо чесно, я не знаю, як зробити так, щоб люди писали більше звітів. Дуже хотів би почути думку решти на рахунок цього.

172
Ніц не маю проти. Правда, не зрозумів що означає "інший ракурс")

173
Хороший порадник вийшов, додам ще своїх 25 центів  ;) Весь мій досвід пов'язаний з поїздками в Сан-Франциско і околицями, в інших регіонах все може бути по-інакшому. Америка до холєри велика.

- Щодо кредитки - хз чи вона аж так пригодиться. Хіба що під час оренди авто, коли компанія "локає" якісь гроші як депозит і в правилах чітко прописано, що приймають тільки кредитки. Але тут можна зробити фінт вухами - кредиткою вважається кожна карта, на якій не написано "debit". Тому українські картки підходять на ура.

- Найпопулярніша монета - четвертак (25 центів). Під неї заточені чи не всі корисні автомати, наприклад пралки і сушильні машини загального користування. В будь-якому супермаркеті на касі вам без проблем розміняють паперові долЯри на монети.

- Старі моделі телефонів в Штатах не працюватимуть через різні стандарти мережі. Наприклад, моя Nokia 1616, яку я завжди брав в походи, працювала тільки як mp3 плеєр.

- Вода в кранах майже завжди питна. Спеціальні питні фонтанчики стоять в парках і навіть на досить віддалених туристичних маршрутах. Тому зручно мати з собою порожню фляшку, щоб не мучитися від спраги.

- Внутрішні авіарейси всередині країни дуже часто спізнюються, відміняються і перетасовуються через величезну загруженість аеропортів. До цього треба бути готовому і приймати як належне. З іншого боку, працівники авіакомпаній завжди раді піти вам назустріч і запропонувати інший підходящий рейс, якщо це можливо.

- Про чесність на паспортному контролі: все вірно, але офіцер дуже не хотів би під час вашої короткої розмови почути, наприклад, слово "робота". якщо тип візи B-1/B-2 (бізнес/туризм)  :) Тобто є певні умовності і їх треба дотримуватися. До речі, на відміну від більшості країн, штамп про виїзд з США в паспорті не ставиться. При в'їзді ставлять печатку, на якій написаний термін, до якого ви можете перебувати на території країни. При наступному в'їзді цей термін стає більшим, а потім і взагалі не ставиться (при умові, що ви були чемні і не мали конфліктів з законом).

- Про оренду машини: можу порекомендувати неоднократно потестований мною і співробітниками, зручний та оптимальний по ціні/якості Alamo. https://www.alamo.com/en_US/car-rental/home.html Перед тим, як брати авто напрокат, варто поцікавитися умовами оренди і наскільки зросте ціна, якщо, приміром, ви віддасте машину пізніше заявленого часу або в іншому штаті.

- Добрим тоном вважається вітатися всюди і зі всіма і перекидатися кількома загальними фразами. Через кілька тижнів воно починає підхарювати, в особливо тєжкі моменти на чергове "Хав Ар Ю?" хочеться відповісти якоють з Руфусових цитат) Але ніц не зробиш, то ми в них в гостях, а не навпаки.

- Поганим тоном вважається ходити з кислим писком і жалітися на життя. Дуже поганим тоном вважається розповідати яка Україна нездала і яка тут корупція на всіх рівнях. Нормальною реакцією американця буде щось типу "Ну то чо нічо з тим не робиш? Або шос роби або виїжджєй, але не ний". Звичайно, вголос ніхто того не скаже). Ну і вже геть неприпустимо звертати увагу на чийсь колір шкіри, расу, релігію тощо.

- Плануючи поїздку, варто наперед скласти план цікавих місць, де хочеться побувати і можливо навіть купити квитки. Наприклад, квитки в Алькатрас можуть бути розкуплені на кілька тижнів наперед.

- Взяти Убер на чотирьох часто буває набагато вигідніше і швидше, ніж користуватися громадським транспортом. Наша аплікація працює і в Штатах, єдине що опції розрахунку готівкою немає. До акаунту обов'язково повинна бути прив'язана картка.

- Якщо потрібно вночі їхати в аеропорт, а авто немає, можна замість таксі замовити собі дешевший шатл - мікроавтобус, який об'їжджає кілька точок по місту, щоб зібрати людей.

- В Штатах дуже негативно ставляться до куріння (сигарет). При цьому шмалити косяк на вулиці під дверима бару в Сан Франциско цілком ок, а от якщо ви курите сигарету - у власників закладу можуть бути серйозні проблеми.

- Про обмеження швидкості: вони номінально є, але народ часто перевищує, особливо за містом. Тому найправильніше, на мою думку, буде просто їхати разом з потоком, не перевищуючи швидкості більшості, але і не волочачись як черепаха.

174
Плани / Фотосесія Гоп-стайл
« : 02.08.2018 13:52:51 »
В нас з Роєм виникла ідея провести фотосесію з адідасами, сємками, півасом і тонованими жигулями. Короче, перенестися на 20 років назад в часі)))
Поки що пишіть нижче хто би хотів взяти участь і ідеї щодо зйомок. Місце/час вирішимо коли фотограф повернеться з алкодослідної експедиції Поліссям ;)

175
На початку року мав нагоду побувати в Deutsches Museum в Мюнхені. Це найбільший в світі музей природознавства і техніки, з сотнями різноманітних виставок і інтерактивних експозицій. Не дивно, що знайшлося там місце і для цегли)

Виставка історичних зразків. Не дуже велика, але стояло кілька майже порожніх шаф. Мабуть, будуть розширятися. Треба їм відомого львівського Райса прислати)

Черепиця та плитка

Горизонтальний станок-прес. На вихід подавалася квадратова ковбаска з глини, яку майстер відрізав потрібну довжину. Винайдений в 1863 році, цей зразок виготовлений біля 1910 рокуВертикальний прес. Зроблений 1856 року.Макет цегляної фабрики 1906 рокуЧастина макету сучасного заводу
176
2) На який день організовуємо? Середа всім підходить? Чи в вівторок ще тепленькі?

Я думаю, що питати коли кому виходить - гибле діло при такій кількості народу))) Просто признач зустріч коли тобі зручно, а ми підтягнемся.

177
Звісно! Тим більше шо ти там є описаний ;)

О курча! Вже не можу дочекаится книжки, щоб прочитати про описаного Ромчика  ;D ;D ;D

178
Думаю що так і зроблю. Підвезу на тачці і за пивом всім роздам.

Але щоб підписана була! Бо інакше не рахується)

179
Emmet якщо цікаво, можу дати контакти експлорерів у Вільнюсі)

180
О, ти таки це зробив) то мегакруто!
Можна мені примірник?