Автор Тема: Обговорення озброєння ракетних частин західного регіону  (Прочитано 9880 разів)

1 гість дивиться цю тему.

onyx

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 300
  • Стать: Чоловіча
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
Біля Делятина розміщений 136-й Центр забезпечення ракетами і боєприпасами, він діючий і дуже добре охороняється. Ніколи не чув щоб пілотовані винищувачі  запускали таким чином а от безпілотники… Не думаю що місцеві змогли б відрізнити))) А це 48°52'45.89"N 24°25'16.70"E  ШПУ УР-100УТТХ
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

Andriy

• Гість
Re: Військовий аеродром в Карпатах (Чутки)
« Відповідь #1 : 22.12.2009 16:35:34 »
А це 48°52'45.89"N 24°25'16.70"E  ШПУ УР-100УТТХ
навіть не близько
Розшарити F VK G+

onyx

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 300
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 22.12.2009 16:44:31 »
Невже? А що ж тоді ?
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #3 : 22.12.2009 16:46:59 »
Ага, і ми там були давно - маю наувазі ось це. А що там стояло - не в курсі, ще не дивились. Мабуть таки дійсно ШПУ УР-100УТТХ. Думаю Андрій мав наувазі, що це ніфіга не Делятин по координатах.
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Andriy

• Гість
« Відповідь #4 : 22.12.2009 19:39:53 »
Написав довгий і агресивний пост і вирішив стерти :)
Пропоную вам просто пошукати реальні позиції МР-УР-100УТТХ. Вони "одиночні". Такі геометрично рівні групові (по три, по чотири шахти зовсім поруч) комплекси (як та ж Р-12у "Двина" під Моршином) давно-давно-давно канули в небуття, через небезпеку виведення їх всіх з ладу водночас, внаслідок одного підриву ЯБЧ над позицією.
Давайте тепер я послухаю ваші докази що це ШПУ МР-УР-100УТТХ.

Стосовно даного об'єкту, то навіть ветерани ракетного діла не можуть точно ідентифікувати що це, є 2 версії: людина, яка там служила, каже що це мала бути станція космічного зв'язку, але після того як я оглянув ці шахти, повністю згоден з ракетчиками, що це незакінчений комплекс ПРО. Точно такий самий комплекс є під Москвою. Являє собою гігантський бетонний куб, засипаний землею. Я зібрав деяку інформацію про це місце, але ніяк не зберусь закінчити і викласти її разом з фото. Постараюсь пришвидчити..
Розшарити F VK G+

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #5 : 22.12.2009 21:33:05 »
Цитувати
Написав довгий і агресивний пост і вирішив стерти  :)

Молодець, нашо лишня агресія? Висловлю свої скромні думки щодо чуда за координатами 48°52'45.89"N 24°25'16.70"E:

1) Гуглив, одинарні дійсно позиції УТТХ. Але не цілком не згоден на рахунок "Двина" - вони дійсно стояли груповані по 3 чи 4 шахти, але! - практично завжди в розумному околі були стартові позиції інших "Двин", причому як мінімум дві. Як приклад, тянемо позиції 43-ї Ракетної Армії, що була розташована в Україні. Дивимось Червоноград - видимо групу стартових позицій:
   А) шахти на ділянці  Новий Витків - Корчин;
   Б) Бендюзький ліс під Червоноградом - наземні стартові позиції;
   В) аналогічна наземна стартова позиція у трикутнику Романівка - Горбків - Тартаків;
   Отож маємо трикутник із сторонами - 13,8 х 8,8 х 9,9 км.
   Питання, яка холера над цими позиціями мала б бабахнути (зважаємо на рік постановки на чергування, відносну мобільність стаціонарних позицій та захищеність підземних, географічне положення) щоб усі три позиції вивести одразу із ладу? ІМХО практично нереально для одиночної ракети

2) А ми і без заслужених ракетників чомусь можемо сказати точно, що не станція Космічного Зв'язку(хоча на додачу вона могла бути там). Судимо із залишків нержавіючих труб у стінах - частина підписана як паливо, частина - як окисник...

Розшарити F VK G+
Resistance is futile

onyx

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 300
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #6 : 22.12.2009 22:21:19 »
Написав довгий і агресивний пост і вирішив стерти :)
Пропоную вам просто пошукати реальні позиції МР-УР-100УТТХ. Вони "одиночні". Такі геометрично рівні групові (по три, по чотири шахти зовсім поруч) комплекси (як та ж Р-12у "Двина" під Моршином) давно-давно-давно канули в небуття, через небезпеку виведення їх всіх з ладу водночас, внаслідок одного підриву ЯБЧ над позицією.
Давайте тепер я послухаю ваші докази що це ШПУ МР-УР-100УТТХ.

Стосовно даного об'єкту, то навіть ветерани ракетного діла не можуть точно ідентифікувати що це, є 2 версії: людина, яка там служила, каже що це мала бути станція космічного зв'язку, але після того як я оглянув ці шахти, повністю згоден з ракетчиками, що це незакінчений комплекс ПРО. Точно такий самий комплекс є під Москвою. Являє собою гігантський бетонний куб, засипаний землею. Я зібрав деяку інформацію про це місце, але ніяк не зберусь закінчити і викласти її разом з фото. Постараюсь пришвидчити..

Цікаве питання Andriy будемо полемізувати))) Давайте думати логічно, в Україні була розташована тільки 43 ракетна армія, без сумнівно даний об’єкт належить до Запорізької ракетної дивізії (м. Хмельницький) в склад якої входили 90 ШПУ ракет УР-100УТТХ (СС-19). Що ж тоді це як не УР-100УТТХ?
На рахунок того що це  комплекс ПРО можу сказати що це повна нісенітниця.
1.   Відповідно до Договору по ПРО сторони  могли мати тільки 1 район для прикриття.
2.   «гігантський бетонний куб» це дон-2н? оце протиракети 5Я26 що його прикривають

А ось така в них кришка люка

Невже вони схожі на наш об’єкт?
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #7 : 22.12.2009 22:43:34 »
  Не смію просити, але чи можливо пролити світло на банальні істини?  (питає скромний модератор із м.Львів):
 1) Відповідно до Договору по ПРО сторони  могли мати тільки 1 район для прикриття. Якого договору, хто сторони, від коли та дата підписання? 1972 р.?
 2) Риторичне питання - яким Макаром ми перейшли від обговорення ракет до питання їх локалізації (ДОН-2Н)?
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

onyx

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 300
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #8 : 22.12.2009 22:58:15 »
Відповідно до Договору по ПРО від 1972 року між СРСР і США кожна із сторін могла мати по два райони ПРО: один - для забезпечення ПРО столиці і інший - біля однієї з баз стратегічних МБР шахтного типу. А по Протоколу 1974 року сторони вирішили мати по одному району ПРО.
Я просто хотів сказати що так як протиракети є біля Москви вони не можуть бути біля Івано-Франківська  ;D
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

Andriy

• Гість
« Відповідь #9 : 23.12.2009 10:36:16 »

1) Гуглив, одинарні дійсно позиції УТТХ. Але не цілком не згоден на рахунок "Двина" - вони дійсно стояли груповані по 3 чи 4 шахти, але! - практично завжди в розумному околі були стартові позиції інших "Двин", причому як мінімум дві. Як приклад, тянемо позиції 43-ї Ракетної Армії, що була розташована в Україні. Дивимось Червоноград - видимо групу стартових позицій:
   А) шахти на ділянці  Новий Витків - Корчин;
   Б) Бендюзький ліс під Червоноградом - наземні стартові позиції;
   В) аналогічна наземна стартова позиція у трикутнику Романівка - Горбків - Тартаків;
   Отож маємо трикутник із сторонами - 13,8 х 8,8 х 9,9 км.
   Питання, яка холера над цими позиціями мала б бабахнути (зважаємо на рік постановки на чергування, відносну мобільність стаціонарних позицій та захищеність підземних, географічне положення) щоб усі три позиції вивести одразу із ладу? ІМХО практично нереально для одиночної ракети

Колего, ви мене або не чуєте, або не розумієте.
В комплексах 8П763, 8П765 всі чотири (три) шахти були на відстані 70-80 метрів одна від одної. Те, про що ви говорите, це різні дивізіони. Один дивізіон шахтних Р-12у(14у) - це 4(3) шахти зовсім-зовсім поруч. А ви говорите про різні дивізіони, які розміщені кілька(надцять) кілометрів одні від одних і разом складають ракетний полк (в одному полку Р12у/14у було два наземних дивізіона і один шахтний). Я про це писав і раніше в темі про шахти під Бродами.
У всьому сімействі шахтних ракетних коплексів з УР-100\100К\100Н\100УТТХ\100НУ було так: 1 полк - це 10 ШПУ і 1 КП (теж шахтного типу). ШПУ розкидані одна від одної в шахматному порядку. Наприклад, тут можна ознайомитись з полком УР-100: http://wikimapia.org/#lat=56.653349&lon=39.672575&z=13&l=0&m=b&search=%D0%A3%D0%A0-100 (дивіться по км). Для того щоб вивести кожну шахту з ладу (а вони крім того, на відміну від Р12у/14у, особливої захищеності) потрібно по кожній провести напрямлений ядерний удар. Якщо супостат превентивно стріляє по Р12у/14у - теоретично від одного вибуху виводяться з ладу всі 4(3) ШПУ дивізіона, а не одна в новіших (в т.ч. УР-100) комплексах).

2) А ми і без заслужених ракетників чомусь можемо сказати точно, що не станція Космічного Зв'язку(хоча на додачу вона могла бути там). Судимо із залишків нержавіючих труб у стінах - частина підписана як паливо, частина - як окисник...
До речі, у вас є детальні фото комплексу? Може креслення плану від руки? Буду дуже вдячний!

Цікаве питання Andriy будемо полемізувати))) Давайте думати логічно, в Україні була розташована тільки 43 ракетна армія, без сумнівно даний об’єкт належить до Запорізької ракетної дивізії (м. Хмельницький) в склад якої входили 90 ШПУ ракет УР-100УТТХ (СС-19). Що ж тоді це як не УР-100УТТХ?
Пошукайте, будь-ласка, принципи і стандарти побудови комплексів з ракетами УР-100, подивітьcя на них «з космосу» і закінчимо нарешті цю, одну з найглупіших дискусій, в яких я коли-небудь приймав участь. З таким самим успіхом можна стверджувати що ці шахти були призначені  для запуску мініатюрних дирижаблів. Ну давайте будемо серйозні!
На рахунок того що це  комплекс ПРО можу сказати що це повна нісенітниця.
1. Відповідно до Договору по ПРО сторони  могли мати тільки 1 район для прикриття.
США вийшли з договору про ПРО і вусом не моргнули, такий варіант міг продумувати і СРСР. Зрештою, все це тільки здогадки і якщо ви знайдете пояснення, що «це» таке і для чого «воно», але з хоча б з мінімальною доказовою базою – я буду страшенно вдячний! =)
2. «гігантський бетонний куб» це дон-2н?
оце протиракети 5Я26 що його прикривають

А ось така в них кришка люка

Невже вони схожі на наш об’єкт?
ДОН-2 – це РЛС. Я говорив про підземний бункер бетонний, а ви про РЛС кажете…
Розшарити F VK G+

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #10 : 23.12.2009 11:07:50 »
Цитувати
До речі, у вас є детальні фото комплексу? Може креслення плану від руки? Буду дуже вдячний!

Ось тут трішки, але детальних фото (принаймі у мене) немає точно. Боюсь і по пам'яті не нарисую зараз орієнтовний план :( . Ми зайшли на базу не з того боку, перлись із добрих 1,5 год. від машини - відповідно забули світло.

Р.S. Дякую за пояснення про дивізіони та полки
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Andriy

• Гість
« Відповідь #11 : 23.12.2009 12:54:05 »
Ось тут трішки, але детальних фото (принаймі у мене) немає точно. Боюсь і по пам'яті не нарисую зараз орієнтовний план :( . Ми зайшли на базу не з того боку, перлись із добрих 1,5 год. від машини - відповідно забули світло.
А які з них зняті на об'єкті, координати якого вище?
Я чітко впізнав лише це місце і в/ч.
Розшарити F VK G+

Extreme

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 9
    • Перегляд профілю
« Відповідь #12 : 23.12.2009 16:40:27 »
Бачу що всі відклонились від теми і не докінця розумію суперечки.
На даний обєкт (48°52'45.89"N 24°25'16.70"E) ми їздили місяці 1,5 тому, тут звіт з поїздки:
http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,544.msg11314.html#msg11314
Мене цікавить чи хтось бачив за цими кординатами (48°52'45.89"N 24°25'16.70"E) шахти, бачив їх в живу, а не з гугла? Ми там були і ніяких шахт не помітили, фоток на жаль не робили. З гугла дійсно це виглядає як шахти, з землі це просто бетонні куби і нічого більше. Один місевий казав, що тут стояли ракети (наземні), по його словах він там служив
Розшарити F VK G+

Andriy

• Гість
« Відповідь #13 : 23.12.2009 16:45:13 »
Мене цікавить чи хтось бачив за цими кординатами (48°52'45.89"N 24°25'16.70"E) шахти, бачив їх в живу, а не з гугла? Ми там були і ніяких шахт не помітили, фоток на жаль не робили. З гугла дійсно це виглядає як шахти, з землі це просто бетонні куби і нічого більше. Один місевий казав, що тут стояли ракети (наземні), по його словах він там служив
Я був, бачив. Шахти
Розшарити F VK G+

Extreme

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 9
    • Перегляд профілю
« Відповідь #14 : 23.12.2009 17:01:53 »
Я був, бачив. Шахти

шахти знаходяться зверху над кубами? тобто отвори в самих кубах? в середині бункеру був?
Розшарити F VK G+

Andriy

• Гість
Так, шахти в "кубах".
Всередині був, але не я один - хтось з попередніх дописувачів теж там був і бачив заправочні елементи для ракет.
Розшарити F VK G+

onyx

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 300
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #16 : 24.12.2009 21:26:24 »
Пошукайте, будь-ласка, принципи і стандарти побудови комплексів з ракетами УР-100, подивітьcя на них «з космосу» і закінчимо нарешті цю, одну з найглупіших дискусій, в яких я коли-небудь приймав участь. З таким самим успіхом можна стверджувати що ці шахти були призначені  для запуску мініатюрних дирижаблів. Ну давайте будемо серйозні!
Ваша правда, я добре розумію що це як мінімум нестандартний об’єкт але я не просто так припустив що це УР-100УТТХ .
По перше ця частина працювала як мінімум до 1995р(спробуйте пошукати людей що там служили наприклад вконтакті і подивіться  роки служби) і можливо була розформована у 1996
 «На цілком відкритому краю однієї з цих дір сиділи хлопці-підлітки, майже діти. Всі з Грабівки. Один з них розповідав якісь страшні речі про об'єкт нам і передовсім своїм товаришам, яких, очевидно, сам сюди привів, як якийсь сталкер. Виявилося, що його тато працював у цій секретній лісовій військовій частині. Отже, він знав трохи більше, видно, що уважно слухав. Ракети, казав хлопець, стояли тут аж до 1996 року. Тоді їх демонтували, витягаючи з пускових шахт кранами.»  http://www.ivano-frankivsk.svoboda.org.ua/dopysy/zmi/000616/
Звичайно джерело не дуже надійне))) але це можна перевірити порозпитувавши в інших місцевих.
А тепер подивимося в документи, а згідно них в Україні після розпаду СРСР з ракет залишилось 130 РС-18 (СС-19), 46  РС-22 (СС-24). ВСЕ. Так як РС-22 були в Первомайську то лишаються тільки РС-18. Тепер подивимося на хід виконання скорочення та ліквідації БРК МБР РС-18:
В період з 1996 до 1999 року виконано:
знято з бойового чергування усі 13 ракетні полки МБР РС-18;
ліквідовано 130 ШПУ із наявних 130 та 13 УКП із 13 наявних;
ліквідовано на комплексі нейтралізації (м. Дніпропетровськ) -111 ракет РС-18 (19 ракет РС-18 передані до Російської Федерації);
рекультивовано та передано у народне господарство 130 майданчиків ШПУ та 13 майданчиків УКП.
в період з 1993 до 1998 року було злито з ракет та перевезено до складів та на переробку близько 10000 т. окислювача та близько 4000 т. ракетного палива.
І знову 1996р…
Мені в голову приходило багато різних маразматичних ідей, наприклад що це «Периметр» чи щось подібне але те що це комплекс ПРО можна виключити. Хоча все рівно це тільки здогадки і щоб висувати якісь більш менш правдоподібні версії, мені треба побути там пару днів і все як слід дослідити, чим я і займусь цією весною.
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

onyx

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 300
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
До речі ось тут http://www.wikimapia.org/#lat=48.8769092&lon=24.4180155&z=15&l=0&m=b&search=48%C2%B052'45.89%22N%20%2024%C2%B025'16.70%22E%20 цей об’єкт підписаний як  Бывший Центральный узел связи командования Юго-западного СН
що досить правдоподібно, а в шахтах могли знаходитись супутники зв’язку/калібровки.
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
 А якщо почитати тут - уважно та все! це не часом не те саме? Себто одна із точок поїздки?
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

onyx

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 300
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
Так звичайно, тут просто обговорювалось призначення об’єкту. Отут  є багато інфи по об’єкту www.russianarms.ru/forum/index.php?topic=3425.220
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!