Автор Тема: Військовий аеродром в Карпатах - Івано-Франківськ-16  (Прочитано 83697 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • Стать: Чоловіча
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
Одна старша людина розказувала, шо в часи її молодості ходили чутки про військовий аеродром в Карпатах. Причому чуток було багато. Шо після ДСВ був побудований пробний аеродром в товщі гори. Ідея така - шоб він міг витримати бомбардування. Потім від ідеї відмовилися а аеродром закинули.

Хтось шось про то чув?

Звучить на 50% правдоподібно, враховуючи які були маразми в тодішнього керівництва. Та й для підводних човнів є док в товщі гори. Якшо прийняти ідею за правду - то постає питання де таке могло бути реалізовано і чому його досі не знайшли.

Чорногора, Горгани і Бескиди відпадають зразу. Занадто заселені. Лишаються Чивчинські гори і кусок між Тухлею - Гребенівом і трасою МИслівка- Вигода. Туристи і місцеві ні там ні там особливо не ходять. Доріг теж багато нема. Не знайшли - бо воно могло бути десь на схилі на якійсь внутрішній горі, де ніколи ніхто не ходить.

Розшарити F VK G+
курча

Jurek

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -6
    • Перегляд профілю
Re: Військовий аеродром в Карпатах (Чутки)
« Відповідь #1 : 02.02.2009 20:27:30 »
Я думаю, що звучить неправдоподібно на 100%, тому тему можна переміщати в смітник...

Головне запитання - ЯК?

Як літак мав сідати у товщу гори? В замаскований люк?
Розшарити F VK G+

Romchick

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 212
    • Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 02.02.2009 22:16:24 »
Мій дід служив на Новії Землі (це за полярним колом), і то виглядало приблизно так:
в горі були величезні ворота, які відкривалися разом з деревами і кущами коли туда залітав/вилітав літак. Такий аеродром не видно з супутника. А знизу в скали запливали підводні лодки.
Так що такий аердром в Карпатах цілком може бути.
Розшарити F VK G+

TANK

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг -8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 03.02.2009 02:11:36 »
Трохи не в тему, але не хочу створювати окремою.

Подрожуючи на авт до Синєвира, десь за кілометрів так 25-50 з в схилі гори чітко видно підземні споруди, які дуже нагадують ДОТи (особливо бійницями). На жаль чітко не памятаю розташування. Можливо хтось хоча б розуміє за який саме обєкт я говорю. Нажаль фото теж нема((( Місцевість там досить обезлюднена...тому можливо обєкт має значні розміри.
Розшарити F VK G+

Korgyk

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 18
  • Шальоний матрацник
    • Перегляд профілю
« Відповідь #4 : 03.02.2009 11:54:17 »
До теми в Севастополі є такий собі район чи то затока яка називається Балаклава. Так от там у горі був док для ремонту підводних човнів об`єкт 825.
Величезна споруда. сто з хвостиком метрів грунту і каміння над укріпленням величезні ворота. Всередині взагалі краса. Інше діло що там всьо порозкрадали.
Взагалі в балаклаві є 3 типу цехи.
1- це склади з диз паливом, мазутом і т.д.
2- Безпосередньо ремонтна підводних човнів. Одночасно там ніби то могло вміщатися до 14 човнів.
3- Житлове приміщення. Там сиділи інженери, обслуговуючий персонал і т.д. Насправді у випадку війни там можна було автономно протриматися місяць часу.
Розшарити F VK G+

mxa

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 03.02.2009 15:57:17 »
Виглядає як занадто гарний шматок щоб держава з ним розсталась. В Карпатах є купа військових баз, хто його знає, можливо десь щось подібне і є в законсервованому вигляді. Огородили територію, поставили охорону і все.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #6 : 03.02.2009 17:39:30 »
1 - Як їхати на Синевир з якого Боку? Я там їздив і їздитиму. Міг би оглянути

2 - От саме такив варіант і мав ан увазі. Шо в глибині чивчинських гір там де дідтьо каже добраніч стоїть військова частина і в схилі гори відкриваються 30-60 метрові ворото для літаків.

3 - Раз таке було в принципі, то могло бути і в карпатах. Значить є ймовірність його знайти.
Розшарити F VK G+
курча

slod

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #7 : 06.02.2009 21:42:42 »
Лишаються Чивчинські гори і кусок між Тухлею - Гребенівом і трасою МИслівка- Вигода. Туристи і місцеві ні там ні там особливо не ходять.

На відтинку Тухля - Гребенів є деякі німецькі мілітані споруди, але не таких глобальних масштабів. Там були німецькі концтаборі. А тепер склади кар'єрної вибухівки.
Так що це не беремо до уваги.
Розшарити F VK G+

slod

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #8 : 06.02.2009 21:44:40 »
В районі Синевира та інших околицях - Лінія Арпада, яка зовсім не може мати ніякого відношення до вищезгаданих аеродромів.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #9 : 06.02.2009 23:53:45 »
Гм. Цікаво. Треба буде при нагоді поффтикати. Вже заношу в свій блокнот мандрівок :)

Для тих кому лінь шукати шо то і де лінк

Але ми троха відхилилися від теми про аеропорт. Думаю якшо він і десь був - то тільки біля наземної військової частини. Тому почнемо пошуки з них. Військові частини в горах,я кі спадають на думку:
- Стій, Боржава.
- Полонина Руна
- Пункт звязку в Міжгірї: "Там до 2004 ще існувала база правда невкурсі чи то вона перехоплювала сигнали чи їх глушила але стоять 4 вишки висотою метрів 25-30 під ними 2 поверха під землю де ще є море тех документації і креслень все що кощтує гроші вже винесли ( навіть двері від гаражів товщиною 30см ) місцеві жителі. До бази іти від центру села десь 40хв." (с)Bur
- РЛС біля Путили
- Де ше?
Розшарити F VK G+
курча

Андрей

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #10 : 12.03.2009 20:20:17 »
   Випадково надибав ваш форум, тепер буду чвстіше заходити.

Тепер на рахунок аеродрому:   то був рік 1988 чи 89 ( мені було 8 років).  Я з татом два тижні відпочивав в якомусь селі, наскільки памятаю недалеко від Яремче(хоча в карпатах поняття "недалеко" дуже відносне). З татових слів село називалось Яблунів, хоча я невпевнений, треба буде по карті пошарити. З господарем в яког жили ми від ранку до ночі ходили по горах і одного разу ,памятаю   як сьогодні ми спускались голим пологим схилом який весь був зритий окопами часів 2 світової. І тут наш провідник показав вниз в вузьку долину, яка була затиснута між групою гір, і вже тільки по тій причині була важко доступною. Старий ше здивувався хто будував асфальтовану дорогу, маленький кусок якої відблискував від сонця внизу, в такій глушині. З пояснень провідника виявилось шо то злітна смуга секретної військової частини, до якої нереально добратись( він пояснював чому, а ле я вже не пам"ятаю). Стверджувати на 100 відсотків я не берусь, але якби там не було частину чогось дійсно схожого на злітну смугу бачив на власні очі . Так шо для мене ті чутки досить правдоподібні, тому шо літаки злітали і сідали на відкриту смугу, а самі ангари вже були в товщі гори.
  На жаль знайти того господара вже напевно не вийде, бо за поки що не перевіреною інформацією він вже помер. Правда тоді з нами була моя старша за мене троюрідна сестра, треба буде її попитати може шось більше згадає, хочаб назву того села.

Розшарити F VK G+

mxa

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #11 : 12.03.2009 23:40:28 »
Здається біля Яремче якраз є супер-пупер секретний бункер, типу як для президента. Рівень секретності там дійсно надзвичайно високий. Туди навіть людина з високим допуском не може попасти.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #12 : 13.03.2009 12:53:03 »
А де саме він може там бути? там енвигідно робити шось секретне, народу багато.
Розшарити F VK G+
курча

Андрей

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #13 : 14.03.2009 00:11:10 »
  Орієнтир Яремче, то дуже і дуже відносно. Вже 20 років пройшло може я шось і путаю. Але погодьтесь, на відстанні денного переходу від Яремче є досить глухі місця. Не треба забувати також, біля Делятина, зовсім недалеко від Яремче була (є)  секретна ракетна база, але оскільки то вже не секрет, то скоріш за все її вже нема. Взагалі то вона могла прикривати той же аеродром, або наоборот.
Розшарити F VK G+

mxa

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #14 : 14.03.2009 00:19:23 »
От от, десь біля Делятина. Мені, давненько то було, років десь 6-8 назад розповідали про той секретний бункер. Але мене на той час то мало цікавило і я просто не звернув уваги. А тепер от згадалось. Людина що розказувала була у захваті від побаченого там, але нічого толком не розповіла.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #15 : 16.03.2009 10:49:54 »
Ну так, в Делятині є ракетні бази, про то всі і багато писали. Може то вони і є? Десь якийсь аеродром в горі? Але біля делятина швидше горби ніж гори. Хто його зна... ???
Розшарити F VK G+
курча

RoMeL

• Адміністратор
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 143
    • Перегляд профілю
Розшарити F VK G+
Fruere vita, dum vivis

Yuriy

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 56
  • Rider
    • Перегляд профілю
« Відповідь #17 : 20.04.2009 11:55:37 »
дивився в гуглі на це село, не дуже то схоже на якесь секретне місце, хоча...
Розшарити F VK G+
Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини

ADVENTURE

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #18 : 21.04.2009 16:25:42 »
Я проїжджав попри нього зимою. То недалеко від Виноградова. Нічого не бачив, хоча спеціально не шукав. Буду в тих краях літом, тоді подивлюся уважніше.
Розшарити F VK G+
курча

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
Розшарити F VK G+
Resistance is futile