Автор Тема: Каховська ГЕС  (Прочитано 14524 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Stinger

  • Свої
  • Дослідник
  • *
  • Повідомлень: 1576
  • Рейтинг 574
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Каховська ГЕС
« : 09.11.2010 02:59:13 »
Обговорення

В цьому році, під час відпустки довелося мені побувати на Каховській ГідроЕлектроСтанції. Знаходиться вона близько міста Нова Каховка.

Загальні відомості.

Каховська ГЕС — шоста (нижня) ступінь каскаду дніпровських гідроелектростанцій на території України (місто Нова Каховка, Херсонська область), побудована на річці Дніпро і входить до складу «Укргідроенерго».
Будівництво почато в вересні 1950 года, в жовтні 1956 года введений останній гідроагрегат.
До складу Каховського гідровузла входять:

    * Машинний зал ГЕС
    * Водозливна гребля гравітаційного типу довжиною 447 м (28 водозливних затворів розміром 12х9 м.)
    * Земляна гребля загальною довжиною 3273 м.
    * Однокамерний судноплавний шлюз
    * Закрите розподільний пристрій 154 кВ
    * Через гідротехнічні споруди ГЕС проходять залізничний і автомобільний переїзди.

Сумарна встановлена потужність станції - 351 МВт (6х58, 5 МВт). Середньорічне виробництво - 1489 млн кВт · год На вертикальних гідроагрегатах встановлені поворотно-лопатеві турбіни - Харківського заводу «Турбоатом», синхронні генератори напругою 13,8 кВ виробництва Харківського заводу «Електроважмаш», електричні трансформатори - Запорожскоого трансформаторного заводу. Гребля станції утворила Каховське водосховище.

Параметри Каховського гідровузла:

    * Довжина напірного фронту гідровузла 3650 м, максимальний напір 16,5 м;
    * Максимальна пропускна здатність води 21 400 м ? / сек;
    * Повний об'єм водосховища 18,2 км ?;
    * Площа дзеркала водосховища 2155 км ?.

Обслуговуючий персонал станції на 2001 рік - 173 осіб.

Історія.

Будівництво Каховського гідровузла почалося у вересні 1950 року згідно з постановою Ради Міністрів СРСР від 20 вересня 1950 року «Про будівництво Каховської гідроелектростанції на Дніпрі, Южно-Українського каналу, Північно-Кримського каналу і зрошення земель південних районів України і північних районів Криму». Спорудження ГЕС було доручено колективу ордена Леніна управлінню «Дніпробуд», який в 1927-1932 роках будував Дніпровську ГЕС.
Об'єкт був віднесений до Великих будівництвах комунізму (див. марку Пошти СРСР). Для будівництва та обслуговування електростанції був створений місто Нова Каховка. На будівництві Каховського гідровузла працювало: 12 тисяч чоловік, 1100 автомашин, 30 екскаваторів, 75 гусеничних і портальних кранів, 100 бульдозерів, 14 паровозів і 7 земснарядів.

У жовтні 1956 року був введений в експлуатацію останній, шостий гідроагрегат Каховської ГЕС. До цього часу повністю сформувалося Каховське водосховище, яке живить станцію.

У зв'язку з підйомом води була затоплена частина Дніпровських плавнів, але частина плавнів збереглася нижче греблі ГЕС.

У 2006 році була закінчена реабілітація Каховської ГЕС, в результаті чого був побудований новий адміністративно-побутовий корпус та проведено реконструкцію автодорожнього полотна. Постачання обладнання і апаратури була проведена з такими відомими фірмами, як: ALFA, ALSTOM, ABB, HAEFELY TRENCH. Фінансування проекту здійснювалось Світовим Банком, урядами Швейцарії та Канади. На урочистому закінчення реконструкції був присутній президент України Віктор Ющенко.

Відео будівництва

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=FZytpjG_Jns" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=FZytpjG_Jns</a>

Фото будівництва

Промоїна, через яку проходив ДніпроМіст через промоїну для її перекриттяПочаток перекриття промоїни з понтонного мостуЗакінчення перекриття, після чого почалося заповнення водосховищаВодозливна гребля і будівля ГЕС, вдалині - міські будинкиЗагальний вид будівництва: праворуч - шлюз, ліворуч - промоїна (не видно)Фото з великої радянської енциклопедіїПоштова марка СРСРСучасний вигляд з космосаОдже Каховська гребля, якою я її побачів...  
Була спека, сонце добряче жарило, батько мене підвіз до самої гес, і там залишив, далі я вже досліджував сам. Одразу хочу сказати що при в'їзді на гес з двох сторін стоять охоронні блок-пости з воєнізовоною охороною, також там стоять великі таблички що це стратегічний об'єкт і що знімати на гес суворо заборонено і порушники будуть притягнуті до відповідальності чинно закону. Ну але то мабуть правило не для експлорера, табличку я зняти не зміг, так як поруч був охоронець, який підозріло дивився на мене, пройшовши його я витягнув фотік і зовсім нє палівно почав знімати від бедра.

Будинок машинного залаНа самій гребліДніпро в нижній частині, видно дніпровські плавні

Підйомний кранГребляТрадиція замків)))

Далі вирушив в зворотню сторону, знімав телефоном

Звідси виходить струм з генераторів

Далі я рушив до шлюзового каналу, через який проходять кораблі та баржіЯ знаходився на мості, внизу була якась поворотна платформа з залізничною колією

Нижній вихід шлюзаСам каналЯ все ж таки вирішив обійти шлюз і всебічно його познімати, біля дороги проходить колія, вона йде також через ГЕС паралельно автошляху. Через колію я і рушив далі......і вийшов до верхньої частини шлюзаЯкраз підходила баржа

невеличкий маякНа задньому плані пункт збору та відправлення за кордон металобрухту. Там його грузять на сухогрузи та відправляють по Дніпру в Турцію.

Баржа вже зайшла в шлюз, тре зніматиЗробив невеличку панораму, але не зміг ще зклеїти

Знову я на мості через шлюз. Баржа вже в середині і зі шлюзу випускають водуЦікавість взяла своє, і я передершись через паркан добрався до самого каналаВорота відчинені, і баржа рушає далі

За ними слідом вирушають на катамарані техніки для огляду канала

Залишається тільки побажати нашим мореплавцям сім футів під кілем та попутного вітру під чим би вони не ходили) А мені тре повертатися назад до дому.

Птоходячи по трассі повз Нову Каховку, я зупинився і зняв те місце, де енергія Каховської ГЕС перетворюється та розпреділяється до інших об'єктів - Новокаховську електропідстанціюНу от, в принципі можна закінчувати мою розповідь про рідну Каховську гідроелектростанцію, хочу лише додати кілька фотографій до теми, знайдені в мережі

Нічна ГЕСПоцуплено звідси

ГЕС

ШлюзАгрегати Каховської ГЕС

Розшарити F VK G+