Автор Тема: Склад радіоактивних відходів біля Брюховичів  (Прочитано 8336 разів)

1 гість дивиться цю тему.

KortS

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 4
    • Перегляд профілю
Вчора побачив на дорозі вантажівку, типу старої сміттєвозки, зі знаком небезпечний вантаж (код 70) і наклейкою радіація, крім того на кабіні стояли мигалки, як на ДАІшній. Сьогодні зранку нарив інфу про ідентифікаційні коди небезпечних вантажів, виявляється 70 - це дійсно радіоактивний вантаж.

А щойно нарив інфу, що біля Львову є пункт зберігання (захоронення) радіоактивних відходів (РАВ).
Цим займається всеукраїнський державний спецкомбінат "Радон" (http://www.radon.net.ua/node/36), який має 5 відділень, одне з них у Львові. Наше відділення обслуговує 7 західних областей і дійсно має своє звалище.

На карті білий приціл по центру... http://wikimapia.org/#lat=49.9627333&lon=23.8710594&z=15&l=37&m=b

Знаходиться за 15км від Львова, за Брюховичами, заїзд через с. Буда в ліс. Співробітник казав, у нього там дачка є недалеко в Рокитному, що при в'їзді в той ліс з с. Буда стоїть табличка "Радіація". А якщо далі проїхати, то дорога приведе якраз до цього сховища. Там кажуть все огороджено колючкою і постійна воєнізована охорона.

Згідно інформації в неті спецкомбінат займається утилізацією РАВ, які використовувалися лікарнями, науковими лабораторіями та інститутами і т.п. І ще вроді планується будівництво комплексу "Вектор" на території ЧАЕС, де буде створено могильник РАВ, куди звозитимуть відходи з цих регіональних сховищ.

Отак-от, щоби знали.  Бо я і не знав, що біля Львова є склади РАВ. Хоча думаю вони знаходяться там під землею, тому фон в лісі і в навколишніх селах не більший за природній радіаційний фон. Цікаво взяти дозиметр і перевірити, який фон в Буді і в Рокитному. Природній радіаційний фон становить 10-15мкР/год.

А в Києві взагалі "пощастило", склад РАВ знаходиться трішки південніше музею під відкритим небом "Пирогово", одразу за об'їзною дорогою в лісі. http://wikimapia.org/#lat=50.3326828&lon=30.5102992&z=16&l=37&m=b

А ось фотка при в'їзді на територію: http://www.panoramio.com/photo/28859033
І простий комент до неї: "Охрана есть. Не фонит - уже дважды ходил мерял. Но вот водичку из местных колодцев пить нельзя - загрязнена тритием."
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • Стать: Чоловіча
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
Дякую! Дуже цікаво! Думаю нfйближчими днями поїдемо і переміряємо :) Від мене + за цінну інформацію.
Розшарити F VK G+
курча

Theslavik

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 6
    • Перегляд профілю
Опоньки! Я цим підприємством - "Радон", нещодавно цікавився, бо як виявилося (для мене це була новина) воно знаходиться на території мого району - Майорівки за адресою вул. Таджицька, 4. Називається "ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МІЖОБЛАСНИЙ СПЕЦКОМБІНАТ "Радон"", раніше я думав що там знаходиться просто пральня, та погугливши з сайту http://www.dlab.com.ua/ дізнався, що підприємство займається, цитую "Спеціалісти ЦСРБ постійно ведуть індивідуальний дозиметричний контроль зовнішнього та внутрішнього опромінення персоналу на спєцпідприємствах об'єднання, надають організаційно-методичну та технічну допомогу службам радіаційної безпеки і спецпідприємств, беруть участь у ліквідації радіаційних аварій.
Фахівці УкрДО "Радон" брали безпосередню участь у ліквідації понад 165 радіаційних аварій та аварійних ситуацій."
 Також розпитавши рідних дізнався, що на територій цього підприємства є стоянка спецтранспорту зі знаками радіаційної небезпеки.
Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1217
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
Знайомий був на цьому пункті РАВ. Відходи в контейнерах закопуються в глиняний грунт. Ну і з його слів підвищеної радіації там немає, все в межах норми. Звалище огороджене, з воєнізованою охороною.
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
з його слів підвищеної радіації там немає, все в межах норми.

Цинічно і по дитячому. Але направду, шкода що там нема ніц підвищеного та небезпечного :(
Розшарити F VK G+
курча

Romchick

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 211
    • Перегляд профілю
Дійсно, в с.Буда є радіаційний могильник. На ще про нього на парах цивільної оборони розповідали. Там захоронюють відходи, в основному, медицини, пожежної сигналізації ітп. Захоронень відходів ядерної енергетики там немає. Тому і фон такий низький.
Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1217
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
Вчора з'їздили на цей об'єкт я, Golem, та Женя. Мусіли вгамувати цікавість.
Отож, згідно даних, заїхали в село Буда, звернули направо на грунтову дорогу, котра йшла лісом. Доїхали нею до шлагбауму, від котрого метрів за 100 виднілись ворота об'єкту. Підійшли до воріт, де за ними вже здивовано на нас глядів охоронець. Задали ми йому пару питань про екскурсію на об'єкті, все таке, відповідь його була зрозуміла. :) Цікаво він висловився, що дозвіл на екскурсії питайтеся у Львові :).
Оглянули в'їзд: недавно поставлені нові ворота, присутній відеонагляд, навколо таблички про небезпеку радіації. Є антена для радіозвязку. Рушили в праву сторону по периметру огорожі, водночас фотографуючи через сітку одноповерхові будівлі, зі значками радіації. Дійшли ще до одного периметру огорожі, котра виглядала більш серйозною, бетонна стіна+колючий дріт. Ну й ті самі характерні знаки та одноповерхові будівлі.
Міряли фон, гама-бета все у межах норми.
По закінченні оглядин, мали трафунок з машиною. Задні колеса порузли в болотистому кюветі. Справились самі, з десяток хвилин, та трохи нехитрих маніпуляцій і машинка вже була на доріжці. Мабуть охоронець не дуже б хотів, щоб ми до нього звертались по допомогу :).
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
Гуд. Від себе додам що обєкт наніс на вікімапію, аби решту знали. Основний і найбільший обєкт знаходиться посередині комплексу і додатково обнесений колючим дротом. Тобто обєкт в Обєкті. Червоний будинок з вивіскою ніби прохідна, а основне - далі.
Розшарити F VK G+
курча

alexcc

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -3
    • Перегляд профілю
у львові е будинок з радіоктивного щебню
Розшарити F VK G+

SANECKA

• Користувач
  • Досвідчений