Автор Тема: Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат  (Прочитано 4869 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Bottlehunter_

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 213
  • Стать: Чоловіча
  • Полюю тільки на повні пляшки!
    • Перегляд профілю
Вилазка відбулася сьогодні за участі Фляшкохантера, Лесика і ще одної людини, Того-Чиє-Ім'я-Не-Можна-Назвати  :)

Спочатку трохи довідкових матеріалів про місто і підприємство.

Місце на Вікімапії

Стаття про комбінат

Стаття про те, як погано місту, коли підприємство не працює

Ще один подібний матеріал

Про нових інвесторів і чудові перспективи  ;)

Комбінат виявився працюючим і з доброю охороною. Через огорожу ми не проникали, обійшли по периметру, час від часу визираючи через паркан, оглядаючи скупий довколишній дестрой та конфліктуючи зі сторожами, котрих тут як грибів після дощу. Нижче фотки.

Будинок-вишиванка

Неправильно написано. Правильно по-українськи повинно бути "Образи"  ;)

І вентшахта біля цього будинку

Територія спортивної школи

Спортивна чувіха. За її спиною табличка каже, що вулиця називається "69" ;D

Одні з численних воріт заводу

Біля воріт автоколони

Зона митного контролю посеред поля

Всередині чудо-машини

Підземне сховище мазуту

Металхантер позначив місце ;D Або якась дівчинка закопала здохлого собаку чоловічої статі ;D ;D ;D

Половина насосної станції. Працівники там, відповідно, працюють на півставки ;D

Комбінат. Ракурси з-за паркану.

Міст через річку Стрий. Під мостом - насосна станція, що забезпечує водою комбінат. Пан черговий люб'язно дозволив нам пофоткати всередині, за що йому Велике Дякую!

Шлюзи

Карта Жидачева на стенді в центрі

Стріт-арт

Альбом на пікасі

Обговорення
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

matvs

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 7
    • Перегляд профілю
За фінансовими показниками комбінат вже 2й рік працює збитково.
Я в Жидачеві був років 5 назад. Тоді я думав, що то туалети від сусідів смердять. А виявилось, що то сморід від комбінату.
Крім того цікаво подивитись, що з нього витікає. Я плив на байдарці по р. Стрий і пропливали ми поміж місце, де впадають стоки від комбінату в р.Стрий - жахливе видовище: сморід та на воді велика кількість мильних бульбашок (жаль, що фото не маю), і ці бульбашки пливуть ще 5 км по течії Стрия.
Розшарити F VK G+

Нелегал

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 84
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Побував на урочистому відновленні його роботи 12 числа по роботі. То була святкова ґранда - відновлення роботи після 2,5 років простою, можливого банкрутства, суду, санації, інвестиції у 1 мільйон доларів і... нарешті він сьогодні знову працює. За наступні 4 місяці крівництво комбінату планує вийти на повну потужність виробнитцва.  Today туди привезли пресу, в т.ч. мене. Тупо було б не пофоткати це все зсередини аби доповнити, освіжити цю тему.
Комбінат почав працювати ще у далекому 1951 р. Поч. 50их час тут впізнається у архітектурі, зокрема у фасадах.

Звичайна собі прохідна, але з моднячим табло. За нею є велопарківка. Територія комбінату велика, і ровером тут їздити мабуть досить вигідно, зручно. Бачив двох працівників що їхали на роверах, але не зумів сфоткати. Навіть якби це сталось, то я б не оприлюднив би - обидва роверисти, яких бачив - охоронці.

Біля в'їзду отака закусочна.

Для усього міста, вочевидь, дуже важливо щоб з цієї труби йшов дим. От такий екологічний компроміс: комбінат переробляє макулатуру, але труба робе своє сіре діло. :(

ще трохи диму з іншої трубки

На території багато кущів, дерев різних порід: берези, липи, каштани.

Цікаво, куди вони показують?

Ліхтар

Нам показали тіки один цех. Однак в ньому є якісь цікаві деталі, що створюють контраст і нагадують про радянську епоху, коли ЖЦПК був промисловим гігантом.
Почну з працівників. Зараз у штаті комбінату 539 осіб. Якшо його вдаться запустити для більшого обсягу роботи ,то їх к-ть зібльшиться.

Здається це таблички які підказують (підказували) їм де жіноча роздягалка, де - чоловіча.

Цех розділений, зразу й не осягнеш яка площа приміщення під дахом

До речі, про дах..

Перейдімо до агрегатів

тут працівниця стежить аби була стабільна подача води у кашу

Мегапульт-симбіоз: древній дизайн+новий монітор

...і ше образочок тут :)

про всяк випадок...

яскраво пофарбовані елементи розбавляють зелено-сіру картинку

ВОДА. Вона тут ніби є, але помічаєш не одразу. Лише коли приглянешся уважніше, відчуєш як вона капне з верхньої частини механізму.

Верхня частина машинного монстра

Великі механізми, великі циліндри

А це схоже що відпраціьовані старі циліндри

біля них у ямі ТРУБИ і...

БРУХТ от власне коли я його побачив, то виник когнітивний дисонанс, бо коли ВІПи у піджаках розказують про те що вдалось вберегти гіганта від розятгування на металобрухт, а тут лежить отаке, то є питання, а у якогось дядька виникли претензії, коли він поабчив ЩО я ЦЕ фоткаю. Він казав шось типу: "Навіщо це фотографувати? От це фоткай!" - показав на паруючий агрегат.

Ще трохи пультів керування

Після натискання ВІПами на цей краник гудок символічно сповістив про початок роботи.

...а засоби оповіщення також ще з давнини

Від старого годинника тягнеться дріт

ну і на закуску дошка якості. Документи датовані ще 2013 роком - якраз напередодні отого майже банкрутства.

а ось ще одна дата - з оптимізмом у майбутнє

На вході у цех там отакий дивний дерев'яний ящик. Про які корки тут йдеться?

З понеділка, якщо сприятимуть обставини, додам коротеньке відео або два.
Розшарити F VK G+

maxiWELL

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 32
    • Перегляд профілю
В попередньому повідомленні не видно фоток взагалі.
Розшарити F VK G+
«Кожен втікає від самого себе
І сам себе штовхає в плечі.»

СКРЯБІН - Хай буде так як хочеш ти (2Special remix)