Автор Тема: Закинута РЛС на Боржаві  (Прочитано 40448 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4640
 • Рейтинг 1397
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Закинута РЛС на Боржаві
« : 26.05.2009 13:08:42 »
Residence Evil-ovo:Вірити нашому брехливому прогнозу погоди і не йти через це в гори те ж саме, шо слухати нашого премєра і йти міняти долари на гривні :) Тому незважаючи ні на шо ми з Тарасом t309 зібралися підкорити резиденцію зл: закинуту військову базу шо знаходиться під горою Іволово на Боржаві. Колись на горі Стій стояли білі куполи РЛС типу "Памір", а недалеко - військове містечко. Зараз все закинуто, шо було цінне і легкотранспортоване - знесено вниз(читай вкрадено).

На вокзалі в Воловці до нас підходять два хлопця і дівчина. Один з них e гумових шльопанцях :) "А куда тут на Шипіт йти?" Показую рукою. А на Темнатик - показую рукою в іншу сторону. "А де тут Боржава?" Показую рукою. Далі йде розповідь шо компаса вони не взяли, а карту бачили але лишили дома. Починають йти за нами, але скоро згадують шо гречку забули купити :) Кажу їм шо йти далі треба по маркуванню, на шо одержую відповідь "а шо то таке?" :) Лишаємо їхі бажаємо щасливої дороги. Після години і двадцяти хвилин неспішного підйому весь час вгору ми опиняємся на самому соску, себто вершині. Позначена вона масивним металевим херстом, явно московського патріархату(с)Любко :)
Темнатик, мабудь, одна з найнижчих вершин Боржавського хребта. Але з неї відкривається далеко не найгірший краєвид на Воловець, Високий Верх (ВВ), метеоурологічну станцію, Пікуй і ше купу гір. Рішення лізти на Боржаву саме в цей час у мене назрівало давно, ше коли два роки тому їздив на неї ровером у червні. По-перше: у червні воно вже не таке dct зелене. А по-друге: на ровері бачиш набагато менше, багато шо пропускаєш.

Йдучи практично рівною дорогою з Nемнатика на Високий Верх заходимо на метеоурологічну станцію. Здаля її більше видно по ретрансляційним антенам укртелекому, ніж по метеорологічному обладнанню. Кажуть шо тут можна мати притулок взимку. Хоча вниp до rолиб і цивілізації недалеко лишилося, можна доповзти. Ми огладаємо руїни дизель електростанції зі знятим блоком циліндрів, наявним колінвалом, розподільчим валом. Досить потужна штука. Збоку руїни якоїсь споруди. серед них під відкритим небом телевізор "Огоньок"! Але то потіхи було нам з нього: і фоткались. і ставали на нього,і  лампи виколупували, і КМ-ки шукали :)Під час підйому на ВВ мене не покидала ностальгія як я тягунв тут ровер. Скажу чесно - з броциком йти було значно легше. далі ми впали за ВВ як починається дорога на Стій. Сонце пече несамовито, але як тільки воно ховається за хмару - починає дошкуляти зимний вітер. Видимість мільйон на мільйон! Як на долоні стовпчик на Стою, будівлі і навіть резиденція зла проглядається. Під ВВ в бінокль можна роздивитися колибу, ше одна є далі на хребті, її білий дах та стіни контрастують на зеленому тлі лісу. Шо дивно - так це погорілі схили ВВ. кому могло бути потрібним палити тут траву, її ж ітак косити не будуть. Зато скільки афен згоріло :( Хоча червоно-чорний колір зробив вершину значно цікавішою.

Майже годину ми матрацували на тому ж місці де зупинялися роверами. І так добре нам було, шо якби мали намет - то тут і впали б. Але треба йти. Проходимо знаменитий траверс де їхали роверами, далі поступово підінмаємся на сам Стій. По дорозі видно півкруглу ребристу конструкцію, як кістяк якоїсь тварини. тарас каже шо колись таких було багато, а зараз десь вниз постягували. Наверху стоять цистерни з Пальним, геть чисто обписані хто, коли і з ким тут був. Під цистернами заховані чиїсь бурбіки, певно хлопці планували вернутисі.
наверху стоять залишки куполів РЛС. Досліджуємо їх. В одному відкрилися два додаткових проходи шо ведуть назовні, найімовірніше димоходи. Також один купол був явно значно більший за два решта, і мав інакшу конструкцію опори. Тараса всю дорогу мучить думка: чи лишилося в тих цистернах хоча б пів сантиметра бензину, бо  отвори зливу просверлені на 10 см від землі, а всередині незле пахне пальним. То ж бо навіть один сантиметр на таку площу - то купа грошей!

З такими от думками спускаємся до військової бази. Її починає бути видно зразу, як минаєш гору Іволово. Щораз ближче і ближче, ми вже вгадуємо призанчення кожної з будівель, плануємо шо за чим будемо досліджувати. Якось само собою місце в одній з бочок нам найбільше припало до смаку в плані ночівлі. Тому довго не думаючи лишаємо там броцики і гайда по будинках. Йшли ми за годинниковою стрілкою. Спочатку оглянули дві довгі циліндричні ангари: призанчення не зрозуміле, техніка заїхати сюди не могла, замало місця на вході. Далі йде будинок з кількома великими воротами, правда відсутніми. за наявністю ями робимо висновок шо тут стояла техніка. та й заїзд теж нормальний. Зразу біля машин - адміністративний корпус з пляцом. Навпроти пляцу - фундамент якогось зруйнованого будинку, певно розібрали на бетонні плити. В ньому лишився тільки підвал з комунікаціями. покишо не зовсім зрізаними.

Заходимо в адмінбудинок. Ззовні ніби цілий. тільки вікна розбиті. Зате всередині повний капець. Все шо можна - здерли, зрізали, а шо не вдавалося - просто поламали, для понту. Ходимо по пустих кімнатах і коридорах, ффтикаємо на видерті зі стін дроти, розібрані щитки. На останньому поверсі навіть завалився дах, так негода підточила несучі стіни. Спускаємся в підвал. тут троха ціліше, є вентиляція, залишки двигунів. Наступний будинок - жилий, має навіть балкони. Одна сторона фасаду майже як нова, проте решта - жахливі. Всередині імсцями ше є деревяна підлога, побілка. Тарас накінець то знаходить шось цінне - а саме каністру Бензини! Вона навіть не була схована, просто лежала в одній з кімнат. Також ми знайшли патрон від калаша, нестріялний, і величезне долото.

Значно цікавішими в плані Індастріалу були Котельня і дизельна. В котельні палилося вугіллям, дим йшов у високу стальну трубу. Залишилися теплообмінники, баки для води. В підвалі є навіть погнивша сауна і душові, дуже схожі як в нашій 5 гуртязі були. Самих дизелів ми не найшли, залишилися тільки місця кріплення, повітряні фільтри і ціла кімната ізоляторів. В наступній будівлі, останній з великих. стоять три цистерни з заманливим написом А-76, в ній єдиній є ше цілі ворота. Далі навпроти круглих ангарів ціле поле обгороджене стовпчиками-парканом і в ньому кожен метр - люк. Правда більшість з них засипані землею чи містять просто водопровідні крани. Напевно запас води. також на території бази ше є кілька баків вкопаних у землю. Вся каналізація сходилася до маленької будки на півдні, там 2 метрова вигрібна яма і текло воно в потічок.

На закуску - головний бункер. Він зверху присипаний землею. Вхід має цікаву форму перевернутих сходів. Складається з 3 великих кімнат і ше кількох маленьких. Багато кабелів навіть не витягнуті до кінця. Всередині непогано збереглася побілка, стеля ребриста. Як відомо РЛС сама по собі нікому не потрібна. Вона повинна бути звязана з іншими бойовими частинами. Відповідно від неї має йти до них кабель. Так було і тут. Йшов він на захід у ліс, зараз там траншея. Тобто ні попри яку дорогу, найкоротшим шляхом по азімуту до села.

А ми вертаємся до наших ангарів, починаємо розпалювати дрова, носити воду і готувати їсти. І ту - о диво. Збоку біля стінки лежать дві баньочки пива Оболонь! Ну не чекали. От спасибі комусь хто не годен був його вниз знести :) Скажу чесно - відчуття в залізному бункері при світлі вогня - дуже особливі, навіть апокаліптичні. Як в фільмах про ядерну війну. Металева конструкція по особливому відбиває мерехтливе світло полумя, створюючи карсиву тінь і бігаючі фігури на стелі.
Ранком ми особливо нікуди не спішилися, виспалися досхочу і поломилися лізти на вежу котельні. Аби оглянути все зверху. Вона збереглася в хорошому стані, скоби майже всюди цілі. Розтяжки також на місці, правда чомусь зовсім не розтягнуті :) зато яка краса наверху! Зовсім інакший вид на базу, близьке до гугл Ерзу чи гелікоптера. І гори, в обідньому сонці і без димки справляють гарне враження. Можна оцінити масштаби руйнувань даху, схованість бункерів і просто помилуватися яке все маленьке. Вже як злізли вниз Тарас помітив. шо болти, якими прикручена вежа, хтось пробував відкручувати і там зазор приблизно сантиметр.


З бази мивийшли о другій годині. Назад вирішили йти не стандартною дорогою траверсом Стою, а на захід від Іволово, це нам дозволило зекономити порядний кусок шляху. Плюс дорого йде тілько вниз і  вниз, шо теж приємно. після години ходу надибуємо ничку, де місцеві поскладували цілу купу ребер. Шо вони тут роблять? чи може просто їх не дали раду вниз знести, чи може ховали від інших злодіїв? Дорого тут добра, автомобільна. Такою ж і йдемо досить пологим схилом, аж поки вона не звертає на південь. А нам далі по схилу на захід. можна дати троха правіше і йти струмком, а можна дертися і так, по схилу. Останні 500 метрів були досить круті, аж поки ми не скотилися до річки. Тут стікаються два потічки: більший з під самого Іволово і менший з півдня. Далі вони течуть разом. є залишки старої лісовозної дороги.

Після жаркого і палючого Сонця - як і не скупнутися. Тарас каже шо робить це в кожному поході, я підтримую його, шо це хороша традиція. Після купання стоїмо голі на сонечці, сушимся і думаєм собі: "От шкода шо ніякі тьолки не йдуть, точно б попри нас не змогли пройти. І ні в який Львів ми сьогодні б не поїхали". Зимна вода дає свій цілющий ефект - до залізниці доходимо свіженькі як після душу. Спуск нам зайняв 4 години неспішного темпу з розмовами і водними процедурами. Орієнтир шо ми на правильній дорозі - довжелезне і круте Форельне господарство, купа мажорних хаток. При виході на трасу слід перейти міст і піти камянистою дорогою направо попри колію. Так приблизно кілометр аж до вокзалу. Потяг на Львів має їхати направо якшо стояти спиною до вокзалу, бо в цей час з інтервалом 20 хв один їде в одну сторону, інший - в потрібну. І ше цікаво - бажано попередити парцівників вокзалу шо ви у Львів. Вони тоді вмикають світлофор і електричка зупиняється.
Загалом така матрасна мандрівка, а принесла нам стільки задоволення. Рекомендую всім, особливої фізпідготовки не потрібно. В електричці зустірчаємо наших друзів. Вони, виявляється, зблудили. Попали на сироварню, вийшли на хребет. попробували йти на Темнатик, але передумали і проматрасували біля сироварні тих два дні. Ну і питання: "А ті гори шо ми були, як називаються? Чорногора?", я кажу шо ні. А може "Горгани?" ну але шо факт - його шльопанці витримали, хоча і протерлися до дирки під великим пальцем.Всі 200 фото тут
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

explorer

 • Адміністратор
 • Гуру
 • *
 • Повідомлень: 836
 • Рейтинг 282
  • Перегляд профілю
  • explorer
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #1 : 26.05.2009 13:40:53 »
Розповідь класна і місце добре :) ще й пиво дають :)) молодці
Розшарити F VK G+

cdromchyk

 • Постійний Дописувач
 • *
 • Повідомлень: 137
 • Рейтинг -64
 • Стать: Чоловіча
 • cdromchyk
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #2 : 26.05.2009 14:15:52 »
Класний звіт! З мене "+" за інфу!
От тільки бункер тут якийсь явно "дєтскій", аж не цікаво...
Розшарити F VK G+
діггер "любитель" - cdromchyk

inkognito

 • Супер Модератор
 • Досвідчений Дослідник
 • *****
 • Повідомлень: 3756
 • Рейтинг 501
 • Стать: Чоловіча
 • <--Невсеремось!-->
  • Перегляд профілю
  • /dev/null
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #3 : 26.05.2009 14:22:35 »
супер звіт, зачот. Дійсно при нагоді можна було б вибратись. Ну від мене + звісно
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

zelja

 • Свої
 • Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 1613
 • Рейтинг 294
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #4 : 26.05.2009 14:35:52 »
Як казав інкогніто ЗАЧОТ!!!! Там би нас з нашими фотегами ! :)
Розшарити F VK G+

Khimik

 • Свої
 • Постійний Дописувач
 • *
 • Повідомлень: 191
 • Рейтинг 32
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #5 : 26.05.2009 14:37:21 »
Люксично.
Тіко про хрест ти вже троха загнув  ::)
Розшарити F VK G+

zelja

 • Свої
 • Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 1613
 • Рейтинг 294
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #6 : 26.05.2009 14:37:59 »
тре буде літом якось вибратися туди з більшою кількістю людей "так цікавіше" ;)
Розшарити F VK G+

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4640
 • Рейтинг 1397
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #7 : 26.05.2009 14:40:02 »
Дякую всім за плюси, приємно. Доброї фототехінки нам справді бракувало. Зокрема шкода шо не сфоткав як бункер виглядає зсередини як вогень горить. А западатися на Боражві можна і більше ніж на два дні, в тому теж свій кайф. МИтися в струмку, ночувати в наметах і тому подібне
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

 • Супер Модератор
 • Досвідчений Дослідник
 • *****
 • Повідомлень: 3756
 • Рейтинг 501
 • Стать: Чоловіча
 • <--Невсеремось!-->
  • Перегляд профілю
  • /dev/null
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #8 : 26.05.2009 14:49:39 »
   Було б добре на довший час, що дозволить використати більш розмірений темп ходьби, бо фізпідготовка наразі трішки "кульгає".
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4640
 • Рейтинг 1397
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #9 : 26.05.2009 14:52:01 »
Та там реально тільчи на Темнатик чи Сироварню(залежно як підойматися) стірмко вгору - решта шляху як в Стрийському парку, некрутий підйом вгору, спуск вниз.
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

zelja

 • Свої
 • Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 1613
 • Рейтинг 294
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #10 : 26.05.2009 14:59:32 »
2 Golem А шо то за фудболочка в тебе така матьора.
Розшарити F VK G+

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4640
 • Рейтинг 1397
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #11 : 26.05.2009 15:03:08 »
Спереду "Смерть Москалям" червоними буквами на чорному фоні. Ззаду білими буквами "Ми будем Пити до самого раннє" і підпис Б.Г. Обмежені люди шо хочуть показати свою обізнаність питають чи Б.Г - то не Борис Грєбєнщікофф, хоча хто його чув - ітак розуміє шо ні. Насправді то Брати Гадюкіни :)

Ну і футболка магічна, з нею на ККП в Лазещині пропускають безплатно а "Добрий День" в горах кажуть навіть Поляки. Ну і ще наливають в любій туристичній компанії.

Робив сам, при копіюванні копірайт аффтора обовязковий :) Або аффторські відрахування в Микулинецькій Валюті

Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

Skip

 • Свої
 • Постійний Дописувач
 • *
 • Повідомлень: 173
 • Рейтинг 37
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #12 : 26.05.2009 23:51:11 »
дійсно цікаво написано, Golem велика подяка за класний звіт :)
Розшарити F VK G+

Hulihanka

 • Свої
 • Постійний Дописувач
 • *
 • Повідомлень: 70
 • Рейтинг 27
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #13 : 27.05.2009 10:57:09 »
дьдькоГолем
Дякую, прикольна розповідь, вдалі фотки, все інформативно і детально, як ти вмієш ;)
бачили її здалеку, коли пробігали Боржаву, тому дуже цікаво було, якшо хоа б не потрапити туди, то хоча б уявити собі
Дякую!
Розшарити F VK G+

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4640
 • Рейтинг 1397
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #14 : 27.05.2009 11:52:44 »
Та нема за шо. Думаю якби не змагання - ти б з нами також поїхала :) Ну й і я ше не дядько, слава Богу :)
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

 • Супер Модератор
 • Досвідчений Дослідник
 • *****
 • Повідомлень: 3756
 • Рейтинг 501
 • Стать: Чоловіча
 • <--Невсеремось!-->
  • Перегляд профілю
  • /dev/null
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #15 : 03.06.2009 12:29:47 »
  Щойно знайшов на Фішках , зветься "Американська Ядерна Шахта", 34 фото.
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4640
 • Рейтинг 1397
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #16 : 03.06.2009 12:51:02 »
Фундаментально! Я прифігів. Кайф. наш МРВСП явно недотягує... :(
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

zelja

 • Свої
 • Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 1613
 • Рейтинг 294
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #17 : 03.06.2009 16:57:57 »
 Щойно знайшов на Фішках , зветься "Американська Ядерна Шахта", 34 фото.
Круто мені сподобалося бомбосховище :D
Розшарити F VK G+

Chuhaystur

 • Свої
 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 272
 • Рейтинг 52
 • Стать: Чоловіча
 • Тру-діггери не здаються!
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #18 : 18.06.2009 20:45:00 »
Клас! :) Теж хочу в Боржаву!))))
Розшарити F VK G+
Бачиш: в них тут зовсім інший світ..кажуть, в них тут правда на обід.

Rubak

 • Зацікавлений
 • *
 • Повідомлень: 6
 • Рейтинг 0
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Закинута РЛС на Боржаві
« Відповідь #19 : 21.07.2009 12:47:46 »
Дуже хочу на Боржаву. Досвіду поїздок нема  :-[, хто зголоситься поїхати на РЛС або провести інструктаж, повідомте.
Розшарити F VK G+