Автор Тема: Re: Вучківський Гейзер (обговорення)  (Прочитано 972 рази)

1 гість дивиться цю тему.

GreenLION

  • Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Повідомлень: 116
  • Рейтинг 35
  • Стать: Чоловіча
  • Карпатист!
    • Перегляд профілю

Гейзери бувають і з холодною водою, просто вони переважно значно менші і менш глибокі. Цей явно зовсім маленький.
Що вода не 100 градусів - це очевидно(на відеовзагалі немає пару), та й взагалі такі гейзери можуть бути лише біля вулканів і тому подібної тектоніки, в Україні це неможливо.
Але тепленькою вода там цілком може бути, як наприклад в Карлових Варах. А може бути й зовсім холодною.

   Гідрогеологія каже, що гейзери з холодною водою не існують і не можуть існувати! Принцип роботи (себто фонтанування) гейзера ґрунтується на різниці тисків, температур кипіння і т. д. Гейзер складається з кратера і вертикальної заповненої водою труби, яка розширюється донизу. Вода у гейзері нагрівається знизу, внаслідок близько розміщеної до поверхні магми, або допливу гарячої води. За тиску 0,1 МПа вода кипить при 100°С, але в гейзері тиски більші, так на глибині 10 м тиск - 0,2 МПа і температура кипіння 120°С. Чим глибше тим більша температура кипіння.
   Температура води, що нагрівається, поступово наближається до температури кипіння і коли ця температура досягається - утворюються бульбашки пари, які внаслідок сили пружності, сили Архімеда та інших сил дещо піднімають стовп води. Як наслідок вода переливається з гейзера на зовні, падає тиск всередині гейзера, а температура води продовжує зростати. Значна частина води перетворюється на пару і виштовшує стовп води, що знаходиться вище.
Гейзери  можуть бути біля вулканів, но це не є обов*язковою ознакою. Гейзери можуть бути там, де близько (відносно) до поверхні підходить магма. Як я вже писав в Україні немає відомих гейзерів, проте це не означає, що їх немає і що вони не можуть утворитись. На Закарпатті є термальні джерела, що дає можливість говорити і про гейзери (правда покищо як про гіпотезу).

Коли фонтанує холодна вода - це не гейзер, а просто висхідне джерело з великим напірним тиском.

Те що зараз у Вучковому гейзера немає - це факт (як писав Mike: очевидно, бо немає пари), питання в тому чи він там був? Всі знають, що наші журнилісти люблять пофантазувати або трошки внести свої корективи (підбрехати).

В статі говориться, що до геологів(не факт що то взагалі геологи були) гейзер працював рідше(5 раз в день проти раз в 40 хв), але вода била вище(5 метрів). Можливо що "геологи" завалили частину підземної порожнини в якій накопичувалась вода, її об’єм зменшився і відповідно вода накопичується швидше але її менше і виривається на поверхню вона з меншою силою.
Також це говорить про те, що сам гейзер не глибокий.
Справа в тому, що за зовнішніми ознаками дуже важко визначити глибину гейзера. Но факт, що там тиск високий навіть при невеликій глибині залишається фактом. Завалити ту заповнену водою порожнину можна або маючи велике бажання або не маючи зовсім розуму. Але якщо навіть припустити що обвалились стінки гейзера і зменшився об*єм прожнини, то вода дійсно буде швидше нагріватись, швидше підніматись, але точно не нижче, а то ще й вище внаслідок ефекту Вентурі (http://uk.wikipedia.org/wiki/Ефект_Вентурі). Я вже не кажу про те, що стати холодною  за такого розвитку подій вода не могла 100%.
Розшарити F VK G+
"Де ліси старі стоять, де панує морок, - там живе душа моя, у високих горах..."