Автор Тема: Укріплення лінії Мажино  (Прочитано 8462 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Alter

 • Свої
 • Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 1057
 • Рейтинг 215
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Укріплення лінії Мажино
« : 11.05.2012 21:29:58 »
       Гуляючи інтернетами натрапив на історично-описову статейку. Для загального розвитку, так сказати. Отож.


       У 1926 році відбулося виключно цікаве і зовсім забуте зараз подія - військове міністерство Франції створює експертну комісію, яка повинна була підготувати план створення найпотужнішої оборонної лінії на сході країни до кінця року.


Вертикальний розріз споруд Лінії Мажино

       У 1928 році Франція почала зведення першої фортифікаційної групи в Альпах, а в наступному, 1929 році керівництво Франції приймає рішення про прискорене зведенні запланованих споруд. Відповідальним за зведення "непрохідної лінії" призначається енергійний військовий міністр Андре Мажино, на ім'я якого лінія і отримала свою назву. Починається повномасштабне будівництво комплексу оборонних споруд безпрецедентної могутності.


Укріплення Лінії Мажино

       Це було інженерне диво того часу - 5600 довготривалих вогневих точок (14 дотів на кілометр) з товщиною стін 3,5-4 м фортифікаційного бетону, з'єднаних єдиною системою підземних залізниць, галерей і ходів сполучення. Підземні каземати з електростанціями, складами, госпіталями, штабами та центрами зв'язку; спеціальні укриття, невразливі для зброї того часу, розташовані на глибині до 50 метрів; доти з артилерійськими бронековпакам, які могли підніматися для пострілу і потім опускатися під землю, уникаючи ворожого вогню ; укріпрайони, обладнані спеціальними греблями, що забезпечують затоплення великих територій і підземних споруд у разі їх захоплення противником і багато інших рішень військового-інженерного хай-тека того часу.


Вертикальний план доту Лінії Мажино

       На будівництво було потрачено жахлива сума в 3 млрд франків (1 млрд доларів у цінах 1936 р) - майже половина військового бюджету Франції за роки будівництва, а з урахуванням добудови споруд до 1940 г - 7 мрд. Франків (ряд істориків називає 5 млрд, але це суті не міняє). На що це французи витратили такі кошти? Їм нікуди було дівати гроші під час Великої Депресії?

       З видом невинних немовлят західні історики зараз заявляють, що будівництво лінії Мажино було необхідно для відбиття німецького нападу і перенаправлення в "разі чого" напрямку їхнього головного удару в Бельгію, де їх повинні були чекати, згідно з планом оборони французького генштабу.

       Просимо вибачення, але якого такого німецького нападу? Адже німецької армії на той момент фактично не існувало - замість Вермахту існували незначні сили самооборони з 100 000 чоловік? Ще Гітлера і близько не було при владі, Німеччина, скована Версальським миром, задихалася від економічної кризи, а правлячі кола Франції вже стовідсотково знали - лінія Мажино дуже скоро буде потрібно.


Вогнева точка Лінії Мажино

       Лінія дивно своєчасно вступила в лад в 1936 році, як тільки німці ввели свої війська в Рейнську демілітаризовану зону, а "будівництво другої черги" (удосконалення і добудова "лінії Даладьє", теж згідно планам комісії від 1926-1928 р.) було в основному закінчено з вражаючою прозорливістю акурат до 1940 року.

       На виборах в травні 1928 року нацисти набрали всього 2.5% голосів і представляли із себе зборище політичних клоунів із загальним накладом нацистських газет 23 тис. екземплярів, а керівництво Франції (і до речі кажучи, Англії) вже достовірно знало, що до 1936 року Німеччина буде потужною і агресивною державою і тому завбачливо витрачало астрономічні кошти на будівництво самої обладнаної в історії оборонної лінії. Як цікаво, правда?


ДОТ лінії Мажино всередині - турель для моментальної зміни протитанкової гармати на кулемет. Там же знаходиться пристрій, що вистрілюють гранати, розриваються в повітрі над наступаючим противником.

       Того, що Гітлер був цілеспрямовано вирощений західної елітою як інструмент для знищення СРСР ніхто з серйозних людей навіть не оскаржує - настільки все очевидно. Одну тільки Мюнхенський змову, аншлюс Австрії, історія з переозброєнням Німеччини та Рейнської областю чого варті.

       Мета цієї лінії була одна - примусити сильну Німеччину йти воювати на Схід, навіть не думаючи про удар на Заході. Це однозначно доводить, що еліти західних країн спланували напад Німеччини на Радянську Росію за 15 років до того, як це сталося в дійсності.


ДОТ секторного обстрілу (прихований) для флангового вогню, Лінія Мажино

       Будь-який більш-менш серйозний розгляд однозначно призводить до висновків про роль Франції, Англії, Польщі та США в організації Другої Світової Війни. Тому заднім числом придумується пояснення - це ж неспроста, а тому що всі вони до судом боялися страшного і агресивного СРСР, що прагне захопити весь світ. Тому й створили Гітлера на противагу такому монстру. Типу "не було б Сталіна, не було б і Гітлера".

       При цьому в голові у середньої людини ще стоїть картина повоєнної Радянської Армії - армади найсучасніших танків і літаків, прекрасно підготовлені хоробрі солдати, озброєні найсучаснішою зброєю - ну як тут було не злякатися бідним імперіалістам? Середньо-статистичній людині здається, що так було завжди. Але це далеко не так - в аналізовані роки все було з точністю до навпаки, а причину і наслідок підступні люди без докорів совісті поміняли місцями.

       Справа в тому, що СРСР тих років вважався слабким в економічному і військовому відношенні, це в загальному, то серйозні історики ніколи і не оскаржували. Більше того - Польща вважалася більш серйозним супротивником, ніж СРСР. Радянський Союз же розглядався як легка здобич - відстала мінімум на півстоліття країна з абсолютно недостатньою для такої колосальної території шестисоттисячних (в 1928 г) армією, озброєною безнадійно застарілим зброєю.

       Твердження про те, що Радянської Армії хтось особливо боявся в Європі в 20-30-ті роки - нахабна брехня, її не боялась навіть Польща, армія якої була лише трохи менше чисельності РККА і яка крім того, знаходилася під захистом союзницького пакту з Румунією, після чого - з Францією та Англією.

       Того, хто заявив би, що Радянський Союз збирається завоювати світове панування вважали б за психічно хворої людини - сперечалися лише про те, коли він буде розгромлений і між якими державами розділять території Червоної Росії.

       Наприклад, в кінці 1929 р. ніхто на Заході і на Сході не сумнівався, що Маньчжурія (в ті роки маріонетковий прояпонское держава в Північному Китаї) без проблем розгромить нечисленні війська СРСР на Далекому Сході і захопить Примор'ї в ході т.зв. "Конфлікту за КВЖД". Нищівна поразка китайців викликало величезне здивування.

       Навіть в 1936 р., коли війна була вже на порозі, а японська армія відкрито розгортала ударні угруповання і будувала військову інфраструктуру на кордоні СРСР в Північному Китаї, то і тоді всю величезну радянську територію охороняли лише 1,2 млн. солдатів і офіцерів. Економіка Радянського Союзу просто не могла містити і озброїти більшу армію.

       У розглянутий період - кінець 20-х-початок 30-х років ніхто на Заході не сумнівався, що побудувати сучасну промисловість СРСР зможе у кращому випадку тільки до 50-х років і до цього він буде легкою жертвою. За оцінкою західних експертів СРСР міг би розгорнути масове виробництво сучасного озброєння тільки до середини 50-х років, причому країни Заходу теж не стояли б на місці. Так, до речі, адже "соціалістична економіка неефективна", чого вони так "злякалися"? Не було ніяких гарантій того, що Сталін буде при владі навіть в 30-х. Сам Сталін до початку 30-х ще ніяк не проявив себе як діяч міжнародного масштабу і на нього дивилися очима Троцького - "посередність, що відокремилася від Кремлівської стіни".

       Індустріалізація в СРСР тільки починалася і те, що вона буде успішно завершена до 1939 р. в світі не знав ніхто - це вважалося неможливим у принципі. До речі, до середини 50-х років Сталіну було б уже 77 років.

       Ось такий "військовий монстр" "погрожував" Заходу. Але в такому нахабному лицемірстві Заходу немає нічого незвичайного - в Європі це норма поведінки, прикладів скільки завгодно навіть з наших часів. Ясна річ, що американці напали на Ірак, боячись іракського хімічної зброї (якого правда не виявилося), Афганістан був захоплений тому, що американці "дуже боялися" ісламських терористів, зараз готується удар по Північній Кореї тому що американці бояться її ракетно ядерної потужності і так далі. Як раз голосніше за всіх кричить "тримай злодія" сам злодій.

       Радянський Союз ще був відсталою аграрною країною з незначною для його розмірів армією, озброєною застарілим зброєю, ще не було остаточного рішення про індустріалізацію, а війна з його повним знищенням вже була запланована Заходом і цей план чітко втілювався в життя.

       В середині 20-х років верхівка провідних західних країн - США, Англії та Франції підготували дуже гарну геополітичну комбінацію, виконавши яку вони ставали фактично господарями всієї планети без особливих зусиль і величезних жертв. Їх план був прорахований до дрібниць, його перша частина вдалася ідеально, він передбачав всі можливі варіанти окрім одного - вони не знали, що таке соціалізм і вони не знали, що таке Сталін. І тільки тому їх план вдався лише частково.

       Сталін уже як мінімум, з 1928 року знав яка доля уготована СРСР. Яким чином він здогадався? Звичайно, були дані дипломатів, розвідки і так далі. Але все ще простіше - в 1928 році Франція почала зведення першої фортифікаційної групи в Альпах. Для розумної людини очевидно - як закінчать будувати другу чергу лінії Мажино - буде війна.


Залізниця, що з'єднує ДОТи і Укріпрайони Лінії Мажино

       4 лютого 1931 Сталін відкрито говорить на конференції господарських працівників те, що вже багато хто знав: "Ми відстали від передових країн на 50 - 100 років. Ми повинні пробігти цю відстань в десять років. Або ми зробимо це, або нас зімнуть". Це означало наступне - через 10 років - війна, якщо не будемо готові - нам кінець. Він помилився лише на 5 місяців. Багато ворожать, як радянський лідер міг передбачити Війну з такою точністю. Вразливі люди подейкують навіть про його магічних здібностях. Всі несравенно простіше - Сталін знав, коли буде побудована лінія Мажино - про це відкрито писала преса.

       Німеччина була рушницею, що висів на стіні, яке потрібно було просто зарядити в потрібний момент і вистрілити в СРСР. Правда Сталін переграв західних майстрів геополітичних ігор і перший постріл дістався Франції. Польща не в рахунок - Німеччина "з'їдала" її практично при будь-якому реальному розкладі подій.

       Німеччина на цю роль готувалася відразу після Першої Світової Війни - потужний виробничий потенціал Німеччини залишився недоторканним, хоча і законсервованим. Тому достатньо було в потрібний час "влити" в німецьку промисловість сировину та фінанси, як Німеччина в найкоротші терміни знову ставала найпотужнішою військовою державою. Що було і зроблено в потрібний час - зараз мало згадують, що Англія і Америка надали Гітлеру величезні кредити та інвестиції, в першу чергу - у важку промисловість. Зараз на Заході роблять вигляд, що американська бізнес-еліта поняття не мала, для чого використовується важка промисловість і що Гітлер збирається робити. Навіть не смішно. Це до питання про "історичну провину".

       Більш того, англійці передали Гітлеру все чеське золото після того, як розтерзали Чехословаччину - 130 млн. рейсхсмарок золотом прямо з англійських банків, де зберігався чехословацький державний золотий запас. Чеські гроші виявилися на диво до речі, тому що на рахунках Німеччини тоді було всього 70 млн. рейхсмарок.

       Сили нацистів різко збільшуються з кінця 1929 року - в НСДАП вливаються фінанси, а у вересні 1930 р. відбувається і надзвичайно дивна подія - парламентський тріумф нацистів, коли вони отримують чверть голосів в парламенті. "Всі провідні німецькі політики були як би вражені повною сліпотою. Немов змовившись, вони рили яму самі собі і влаштовували зелену вулицю Адольфу Гітлеру. Можна подумати, що на хитрих і спритних державних діячів Німеччини знайшло мана".

       Чому ж мана? Все якраз відбувалося за чітко вивіреному сценарієм. Злочинець часто намагається видати себе за наївного дурня, у якого "все випадково вийшло" - пропалені політикани виявилися уражені "маною" в політиці і вели "дивну політику", бізнесмени - в бізнесі і вели з Гітлером, відповідно, "дивний бізнес", ну а військові, як ми побачимо далі теж не залишилися осторонь - ці вели "дивну війну". Причому всі грали тільки в одні ворота. Природно, "випадково".

       Потім планомірно проводилася посилення ще слабких нацистів - на початку 1937 р. було отримано офіційну згоду Англії на включення Австрії до складу Рейху (аншлюс). Наступного року стався мюнхенська змова, коли Англія і Франція змусили Чехословаччину капітулювати перед нацистами, а насправді перед ультиматумами Німеччини та її союзників - Польщі та Угорщини.

       5 січня 1939 Гітлер заявляє міністру закордонних справ Польщі Беку про єдність інтересів Німеччини і Польщі щодо СРСР. Після консультацій в кінці січня 1939 міністр закордонних справ Німеччини Ріббентроп прибуває до Варшави, де Бек йому відкрито заявляє, що Польща приєднається до антікомітерновскому блоку, якщо Німеччина підтримає бажання Польщі опанувати Україну і отримати вихід до Чорного моря.


Міністр закордонних справ Польщі Бек прибув до Гітлера. Обергофі, 1938 р.

       Однак, доля Польщі в будь-якому варіанті була вирішена. Достатньо тільки уявити - всю тяжкість війни з СРСР винесе Німеччина, а що вона з цього отримає, адже Україна вимагали собі поляки? Як управляти захопленої радянською територією через територію Польщі якщо з ними навіть не можна домовитися про будівництво екстериторіальної дороги в Кенігсберг?

       Всім осудним людям, що володіє інформацією про ситуацію на польських кордонах було очевидно - польська держава доживає останні дні. Але підписала військовий пакт про союз з Британською Імперією, польське керівництво остаточно втратило адекватність, будучи абсолютно впевнена, що Англія і Франція її захистять. Але не для цього вирощували Гітлера стільки часу, щоб розгромити його в Польщі. До останніх днів Радянський Союз намагався укласти з Польщею пакт про ненапад і спільну оборону проти агресора. Польща в принципі не збиралася цього робити з дуже простої причини - вона сама збиралася з будь-яким підходящим союзником напасти на СРСР і мріяла про володіннях "від моря до моря". Зрештою, зневірившись знайти союзника проти гітлерівської машини СРСР укладає з Німеччиною договір про ненапад. Через тиждень - 1 вересня 1939 року частини Вермахту завдали смертельний удар Польщі.

       Результат був передбачуваним, в точності таким, як його очікували в СРСР: союзники Польщі, гарантували її недоторканність - Англія і Франція, просто "кинули" поляків, оголосити-то війну нацистам вони формально оголосили. Але це була не війна, а її імітація, що отримала назву "дивної війни". Нічого особливо дивного в цій "війні" не було - був просто невигадливий обман союзника, зовсім буденний для західної еліти.

       Пара характерних прикладів. Наприклад, міністр авіації Англії, коли до нього звернулися парламентарії з проханням нанести удар по промисловим об'єктам нацистів нахабно заявив: "Що ви, це неможливо. Це ж приватна власність. Ви ще попросіть мене бомбити Рур!"

       Очевидець подій відомий французький письменник Роланд Доржелес, до речі, автор назви "дивна війна" писав: "Артилеристи, розташовані у Рейну, спокійно дивилися на німецькі склади з боєприпасами на іншому березі, наші льотчики пролітали над трубами заводів Саара, не бомбить їх. Очевидно, головне завдання головного командування була не турбувати супротивника ".

       СРСР ввів війська до Польщі (в Західну Білорусію і на Західну Україну, захоплені Польщею в 20 році) 17 вересня 1939, коли польської держави фактично вже не існувало, фактично не існувало і державної влади. Не зайняли б цю територію радянські війська - без сумніву зайняли б німецькі. Зведений пістолет знаходився б біля скроні столиці Радянської Білорусії - польський кордон проходила в 35 км (!) Від Мінська. Ситуація була настільки серйозною, що столицю Білорусії планували перенести в Могильов. Переїзд був запланований на листопад 1939 р, але рішучі дії РККА позбавили від такої необхідності.

       Іншого варіанту просто не було. СРСР не "поділяв Польщу з Гітлером", ніяких секретних протоколів та угод щодо цього ніколи і не було знайдено. Зразковим аналогом пам'ятного багатьом з недавньої історії кидка російських десантників на Приштину в Югославії - теж, щоб випередити натовські війська. Всі угоди з Німеччиною з приводу нових кордонів були вже укладені після зазначених подій і фіксували наявний стан. У ті роки в світі навіть мови не було про "спільну агресії".

       Необхідно підкреслити - якщо б СРСР був агресором, то Англія і Франція були зобов'язані оголосити війну СРСР, нехай навіть формально, як вони зробили це з Німеччиною.

       Але цього не тільки не відбулося, а більш того, У. Черчиль заявив 1 жовтня по радіо: "Російські армії повинні були стати на цій лінії, що було абсолютно необхідно для безпеки Росії проти нацистської загрози".

       Піднятий в останні роки вереск у ЗМІ навколо нібито "розділу Європи між двома тиранами" піднято з двох причин - справжні співучасники нацистів і організатори Другої Світової Війни намагаються таким чином замаскувати свою співучасть у злочинах проти людства і друга - таким чином намагаються створити ідейну основу для розділу "Російської Федерації" - найбільшого уламка СРСР. З розряду "ну як можна виконувати підписані угоди, коли СРСР був таким монстром". Все це не має ні найменшого відношення до історичної істини і справедливості.

       Правлячі еліти Франція, Англія, Польщі та США разом з нацистською Німеччиною є прямими організаторами Другої Світової і прямими співучасниками нацистів. По справедливості місце їм - серед підсудних Нюрнберзького Трибуналу, судимих, як мінімум, за співучасть, втім, пом'якшувальною обставиною є те, що вони потім виступили проти нацистів. Але тим не менш, Англія і США вчинили злочини проти людяності, нічим не кращі, ніж у нацистів - цілеспрямоване винищення мирного населення німецьких міст - Гамбурга, Дрездена і так далі.

       Світові держави мають свої інтереси. Так от війна була в ті роки категорично не в інтересах СРСР і він всіма силами намагався її уникнути. Але занадто серйозно було бажання переділити світ у кількох сильних держав і плани уникнути війни були приречені на невдачу.

       Тепер про те, чому Німеччина не напала на СРСР навесні 1940 року, як очікували Англія, Франція та Америка. Адже саме для цього і будувалася лінія Мажино.

       Все дуже просто - Гітлеру було зрозуміло, що повинно було відбутися восени-взимку 1940 року, напади він тоді на Радянський Союз: 90% всіх сил Німеччини ведуть запеклі бої на Сході, особливо запеклі бої розгорнулися за Москву - все дуже схоже на 1941 рік, от-от радянська столиця впаде. На Далекому Сході починає наступ Квантунская Армія - захоплена Монголія, радянська оборона в Забайкаллі прорвана, незабаром японці займають Примор'ї і швидко просуваються в Сибіру.

       В цей час англійська армія в декілька етапів переправлется в союзницькі французькі порти, при необхідності незабаром до них приєднується американська угруповання. Сил, здатних перешкодити висадці у Німеччині немає в принципі. Під загрозою нищівних авіударов виявляється вся територія Німеччини.

       Територія Франції надійно укрита лінією Мажино. Франції та Англії навіть немає необхідності оголошувати війну - вона вже формально йде з 1939 року.

       Німеччина отримує ультиматум приблизно такого змісту: "Повністю припинити бойові дії, розформувати велику частину своїх дивізій, передати флот й озброєння розформованих частин англо-французьким військам." Якщо німці відмовляється, то після нищівних повітряних ударів промислові райони Західної Німеччини стрімко зайняті союзними військами, які мають велику перевагу. У будь-якому випадку, доля Німеччини була б вирішена.

       Всі цілі виконані - "російське питання", який кілька століть викликав на Заході напади люті - вирішене остаточно. Росіяни показують цілковиту нездатність захистити свою несправедливо дісталася їм величезну територію. Цим повинні займатися "цивілізовані країни", тому частина Далекого Сходу переходить до Японії, частина - до США. Прибалтика і Крим стають протекторатом Англії, там тепер буде базуватися англійський флот і так далі.

       Яка була б доля Німеччини? У будь-якому випадку - не особливо завидною, в історії достатньо випадків, як західні еліти "дякують" тих, хто опинився їх інструментом - "мавр зробив свою справу" і все в цьому дусі. В найкращому випадку їй дісталася б роль "молодшого партнера".

       Цілком очевидно, що Гітлер не захотів грати роль такого мавра і у вирішальний момент Третій Рейх почав свою гру. Укладенням договору про ненапад з СРСР на три року Німеччина убезпечила себе від удару в тил в той момент, коли її війська завдадуть нищівного удару Франції. Еліти "союзників" перехитрили самі себе, фатально недооцінивши відставного єфрейтора, якого визнали маріонеткою. Недооцінили вони і Сталіна. У результаті через 40 днів з Францією було покінчено, нічим не допомогла її краща в світі оборонна лінія.


Бронековпакам Лінії Мажино, вражений німецької артилерією - найкраща в світі оптика і військова радіозв'язок давала німцям можливість ефективно управляти вогнем.

       Чомусь прийнято вважати, що Гітлер перехитрив французів, завдавши удар через Бельгію. Це дуже спрощене уявлення тих подій - насправді лінія Мажино була успішно прорвана в декількох місцях.


Німецькі вогнеметчики штурмової групи, випалюють ДОТ Лінії Мажино, 1940

       Те, що Вермахт був сильний - це все знали і його для цього вирощували спільними зусиллями Заходу, але дуже мало хто уявляв наскільки він сильний. Німецька армія зразка 1940 року була військову машину нищівній мощі, створену на принципово нових умовах, здатну практично блискавично повністю розгромити майже будь-якого супротивника. Майже. Крім СРСР.

       Спрощено кажучи, через розвиток техніки Перша Світова - це криза коштів наступу, а Друга Світова - криза засобів оборони, війна принципово нового типу. Лінія Мажино не допомогла французам так само як не допомогла фінам в 1940 лінія Маннергейма, СРСР в 1941 - мінські укріпрайони, а німцям в 1945 - найпотужніші оборонні споруди Кенігсберга і оборонні пояси Берліна.

       Радянська Армія терпіла поразки в 1941 від кращої армії світу, на поле бою довела, що вона на голову вище не одній тільки Радянській, а й французької та англійської - першокласних армій того часу, що базувалися на потужній індустріальній економіці.

       Третьому Рейху дісталася повністю вся промисловість Чехословаччини, Бельгії, потужна промисловість Франції, розвинені промислові райони Західної Польщі. В результаті до 1941 р. промисловий потенціал Рейху в 2,5-3 рази перевищував промисловий потенціал СРСР (за найскромнішими оцінками - в 1,5 рази). По суті, СРСР вів війну не з Німеччиною, а з об'єднаними силами континентальної Європи.

       До початку війни відставання якості озброєнь СРСР по відношенню до німецьких було величезним, так за якістю винищувачів вдалося зрівнятися тільки в 1944 р. Перевага Німеччини в радіозв'язку було майже абсолютним, то ж було і з оптичними приладами. Німці тоді випереджали нас в техніці на цілу епоху, яку довелося надолужувати у війні. Сталін чудово усвідомлював в цьому звіт і в 1941 році почалося переозброєння Радянської Армії, яке повинно було закінчитися в 1942-початку 1943 року.

       Зараз стало модно говорити про внесок ленд-лізу в Перемогу. Тут навіть нема чого обговорювати - все вирішальні перемоги Радянської Армії, принципово переломити хід війни були скоєні практично без впливу ленд-лізу: перемога під Москвою, Сталінград, Курська Дуга і навіть форсування Дніпра. Переважна частина допомоги союзників припала на період Війни, коли Німеччина була вже приречена.

       За планами гітлерівського командування Німеччина повинна була напасти на СРСР в 1943 році не порушуючи договору про ненапад, який вже закінчувався на той час. Які сили кинули Гітлера на СРСР саме в 1941 році, не чекаючи 1943-го і що саме вплинуло на його рішення до сих пір залишається неясним.


Взято звідси, з нерідної мови перекладав Гуглоперекладач, я трохи коректував спочатку, потім замахався :-\
Розшарити F VK G+
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Mike

 • Постійний Дописувач
 • *
 • Повідомлень: 173
 • Рейтинг 54
  • Перегляд профілю
  • Карта маршруток Львова
Re: Укріплення лінії Мажино
« Відповідь #1 : 12.05.2012 12:27:54 »
Про лінію Мажино цікаво, але дуже кидається в очі, що головна ідея статті: "Злий захід виростив Гітлера, щоб той напав на СРСР". Що очевидний брєд :)
Погуглив автора... Виявився звичайним російським ура-партіотом з звичайним "Росія - велика і могутня, усі кругом нам завидують і тільки й думають як нам насолити".
Во його стаття про те, що репресій в СРСР не було і який цей Сталін крутий чувак піднімаючий країну з колін:  demushkin. com /revisio/ 23.php
Мотивація написання ним статті дуже прикольна  ;D :
Цитувати
Это не нужно лично ни Сталину, ни тем другим, кто был подло оболган. Однако это нужно нам и нашим потомкам. Если когда-нибудь нам или им придётся встать перед выбором выбора общественного устройства и мы будем полагать, что социализм и построение разумно организованного общества неотделимы от понятий «массовых репрессий» и «истребления миллионов ни в чем неповинных людей», то мы сделаем одни выводы. Мы будем стесняться своей истории, как стесняются преступников среди родственников, будем стараться избежать повторения того, чего на самом деле не было и наша история пойдёт одним путём. Если же мы будем считать, что это было не так и это было время героев и величайший свершений, то это придаст нам силы и мы будем стараться быть похожими на наших предков в несгибаемой силе их духа.
Розшарити F VK G+

astrolon

 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 224
 • Рейтинг 35
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
  • astrolon.at.ua
Re: Укріплення лінії Мажино
« Відповідь #2 : 23.10.2012 08:50:50 »
      Мета цієї лінії була одна - примусити сильну Німеччину йти воювати на Схід, навіть не думаючи про удар на Заході. Це однозначно доводить, що еліти західних країн спланували напад Німеччини на Радянську Росію за 15 років до того, як це сталося в дійсності.
Ну дуже сумнівні доводи, якщо відомо що Франція була ворогом №1 у Гітлера ще з часів закінчення ПСВ і принизливого для Германії Версальського договору 1919року. Ця лінія не могла сильно настрашити Гітлера, тим паче, що її можно обійти с флангів, без штурму.

А напад на СРСР Гітлер задумав у 1940 році, здійснив в 41, а до того, як відомо, у СРСР з Германією був мир і плідна співпраця на всіх рівнях. СРСР щей позику у Германіїї спромігся взяти на 5 років :)

Додатковий матеріал по темі тут
Розшарити F VK G+
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

Alter

 • Свої
 • Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 1057
 • Рейтинг 215
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Укріплення лінії Мажино
« Відповідь #3 : 23.10.2012 11:45:51 »
Цитувати
А напад на СРСР Гітлер задумав у 1940 році, здійснив в 41, а до того, як відомо, у СРСР з Германією був мир і плідна співпраця на всіх рівнях. СРСР щей позику у Германіїї спромігся взяти на 5 років

Ех, не читав ніхто Суворова  (той що Рєзун - розвідчик-перебіжчик до американців), а як читав, то вже забув. Особливо раджу по темі "День М" - подано факти, а там думаймо самі хто на кого мав нападати першим ;) Переглянути можна тут.
Розшарити F VK G+
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

astrolon

 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 224
 • Рейтинг 35
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
  • astrolon.at.ua
Re: Укріплення лінії Мажино
« Відповідь #4 : 23.10.2012 20:25:41 »
Ех, не читав ніхто Суворова  (той що Рєзун - розвідчик-перебіжчик до американців), а як читав, то вже забув. Особливо раджу по темі "День М" - подано факти, а там думаймо самі хто на кого мав нападати першим ;) Переглянути можна тут.
При всій повазі до пана Суворова-Резуна, напад СРСР на Германію, це тільки його теорія, він міг відбутись, а міг і не відбутись, а план Бараброса та його здійснення, - це реальні задокументовані факти!
Розшарити F VK G+
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete