Автор Тема: Яворів. Закинута ВЧ та залізнична станція.  (Прочитано 7094 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Bottlehunter

  • Супер Модератор
  • Дослідник
  • *****
  • Повідомлень: 2523
  • Рейтинг 1360
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Була неділя, сонце взялося припікати з самого ранку, навіть не почистивши зубів та не зробивши ранкової руханки. Троє чуваків на респектабельному Фольксваген-пасаті (90-тих років народження) валили по польській трасі в керунку Яворова. Так би мовити, з робочим візитом. Колеса шурхали по асфальті, у відкритих вікнах завивав вітер, а об вітрове скло жваво розбивалися зустрічні жуки. Ті три мандрівники - то були Злий Модератор Inkognito, Почесний Експлорер Пустомитівського району Romchick та Добрий Модератор  Bottlehunter (тому що якщо є зла сила, то має бути і добра, відповідно і модератори всякі мають бути). Кинувши пильним оком на Вікімапію, ми знайшли тут кілька цікавих точок, треба було перевірити що там та як.

- Що то таке: зелене, лисе і скаче?
- Солдат на дискотеці!


Першим вартим уваги об'єктом стала закинута ВЧ, ось вона на карті. Треба сказати, що зі сторони міста є КПП і на ньому несуть вахту охоронці з числа солдат строкової служби. Ми тих чуваків помітили, коли підкралися з тилу і влізли в глибокий підвал адмінбудівлі. Солдати в цей час висіли на паркані, розглядали дівок і нічого навколо не бачили. Напевно мріяли, як ввечері підуть собі на дискотеку.  А взагалі через територію ВЧ веде безліч народних стежок. Потрапити сюди можна і зі сторони старого цвинтаря, і зі сторони окружної дороги. Видно сліди від вогнищ, загублені дитячі іграшки. Напевно, місцеві використовують територію як парк. До речі, подібна практика є і у Липівці. В одній з будівель ми знайшли залишки добових армійстких сухпайків, напевно солдати заступають в караул на кілька днів.

Цеглобетонних коробок на території є багато, але охороняти їх немає жодного сенсу, все стоїть абсолютно порожнє і розвалене.У високій траві ростуть велетенські кульбабкиВсі бокси всередині як брати-близнюкиАдмінбудівлі у такому ж жалюгідному стані

Але в одній, найбільшій адмінці ми таки знайши щось цікаве! Глибокі підвали з товстими стінами та арочними склепіннями. Мають кілька окремих, не сполучених між собою кімнаток. На думку Inkognito, це була зброярня. Ще одна особливість - пройти весь підвал будівлі, зайшовши в один вхід, неможливо, підземелля розділено на окремі ізольовані частини. В кількох місцях видно замуровані проходи.Наступним місцем, що ми побачили, стала залізнична станція Яворів. Оце вона на карті. На мій подив, на станції була чергова, яка нам розповіла багато цікавого про тутешнє життя-буття.

Пасажирських поїздів Яворів не бачив вже дуже давно. Винятком став хіба новий Хюндай, якого зі швидкістю 5 км/год тягнули від Новояворівська до Яворова, обкатували. Зараз сюди приходить тільки товарняк, один раз на добу. Товарні потяги обслуговують розташований неподалік завод "Снєжка". Була думка запустити кілька пасажирських вагонів, які тягнув би ЧМЕЗ і які слідували б до Новояворівська, але ідея якось засохла.Що було причино засихання - звичайна передвиборна обіцянка чи вимога Залізниці, щоб витрати місто взяло на себе - тепер вже тяжко сказати. До речі, до запуску Новояворівської Сірки колія проходила по території сучасного кар'єру-озера, пізніше її трохи пересунули вбік. Пані чергова знайшла в себе цікавий фотоальбом Василя Пилип'юка, випущений до 150-річчя Львівської залізниці і показала нам, як виглядав вокзал сто років тому. Ось я зліпив дві фотки докупи:

До речі, дуже гарне видання. Був би дуже щасливий, якби хто підказав, де можна його взяти почитати або, ще краще, відсканувати.

Ось ще кілька фоток зі станції.

Мені ці дерев'яні колони на перший погляд здалися схожими на ті, що має вокзал у Добромилі. Приїхав додому, знайшов фотки в неті - нє, трохи не то. Всередині липня буду мати нагоду відвідати Добромиль, то пофоткаю.Ось як воно виглядає в Добромилі:Стара плитка досі лежитьНа цьому поки все. Але історія недільної прогулянки по Яворову не закінчилася. Через паркан від залізничної станції ми знайшли дещо закинуте, заросле лісом, добре збережене та дуже цікаве. Але про це напише Inkognito, напевно вже завтра.

Тут є обговорення.

Тут є альбом на Пікасі. А в ньому багато фоток, що не ввійшли в звіт.

Шануймосі! Набуваймосі!


Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!