Автор Тема: Жовтневе / Левандівка  (Прочитано 8204 рази)

1 гість дивиться цю тему.

bexx

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -25
    • Перегляд профілю
Жовтневе / Левандівка
« : 22.01.2013 21:53:25 »
У мене питання до мешканців Львова - чи часто район західніше від вокзалу називають в наш час Жовтневим?

Особисто я за назву "Жовтневе" обома руками стою. Бо "Левандівка" - це польська назва. А "Жовтневе" - українська. У поляків нема назви "жовтень" у календарі. Саме в жовтні святкується день Козацтва та УПА. Не асоціювати цей місяць з революцією 1917 року - бо остання відбулася в листопаді.
Розшарити F VK G+

linuxoid

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 166
    • Перегляд профілю
Re: Жовтневе / Левандівка
« Відповідь #1 : 22.01.2013 21:58:57 »
Переважна більшість перш за все асоціює назви "жовтневий, жовтневе і т.д." саме з жовтневим переворотом, а коли він відбувся точно нікого не цікавить, всі па’ятають його ОФІЦІЙНУ назву.
Розшарити F VK G+

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • Стать: Чоловіча
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #2 : 22.01.2013 22:29:35 »
Левандівка forEver! Йнакше бути не може! Розкажи посонам на районі, що вони в Жопневому Жовтневому мают жити, а не на Левандівці...І після кварталу у травматології допиши будь-ласка про свої здобутки  :)
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

• Користувач
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 210
    • Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 23.01.2013 00:10:00 »
Наскільки мені відомо, назва Левандівки пішла від того, що на тому місці колись (та подекуди і зараз) розкидались широкі левади. Згадаймо лиш старе летовисько за вокзалом на розлогих просторах. Причому тут москальський жовтень? Які козаки? Про що ви? Є власна назва, та й по всьому. А те, що може коли за совків там були якісь партійно-угодні назви - ну були і нема. А історичні назви залишаються.

Розшарити F VK G+
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1224
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #4 : 23.01.2013 00:17:02 »
Щодо назви

Цитувати
Є дві версії походження назви «Левандівка» (пол. Lewand?wka). За однією з них, вона походить від прізвища колишніх дідичів Левандовських. За іншою версією, викладеною в «Щасливій історії» Надії Мориквас, назва походить від назви німецької колонії Льовендорф (нім. L?wendorf, буквальний переклад — «село Левів»), яка існувала тут у 18 столітті (перша згадка про колонію датується 1778 роком)[3].
У 1861 році вздовж нинішньої вулиці Широкої проклали відвідний канал від Головного двірця Галицької залізниці імені Карла Людвіга до Білогорського потоку (басейн Дністра). Канал розділяв Левандівку на Верхню (північну) та Нижню (південну)[4].
У східній частині Левандівки, на Янівських блонях, у 19 столітті був великий плац для муштри австро-угорської армії. 1843 року на ньому відбулися перші у Львові кінні перегони. Іподром проіснував на цьому місці понад 40 років і пізніше був перенесений на сучасне місце в кінці вулиці Стрийської. У 1912 році на його місці створили перше львівське летовище. У 1920-х роках його вирішили закрити, адже через забудову, яка оточувала аеропорт, він не мав можливості для розвитку. У 1929 році летовище перестало функціонувати, але в пам'ять про нього залишилися назви вулиць: Повітряна (колишня Льотнича), Пілотів, Пропелерна, Моторна, Планерна, Ангарна. У 1931 році Левандівка увійшла до меж Львова. В наступне десятиліття з'явився план забудови колишнього летовища, але його реалізація розпочалася лише у 1950-х роках.[4].

Wiki
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

• Користувач
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 210
    • Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 23.01.2013 01:21:38 »
Або так)
Розшарити F VK G+
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

chyapay

• Новачок
  • *
  • Рейтинг -6
    • Перегляд профілю
« Відповідь #6 : 23.01.2013 02:52:03 »
Дуже цікава цитата, Мистере Рой, вельме вам вдячний. Сам з глибокого дитинства цікавився історією забудови Львова та й взагалі Львовознавством. Жив (та й досі маю жилплощу) на Левандівці і зовсім би не хотів, щоб якісь не надто високоосвічені особи перейменували її на якусь провокаційну совдепівську бірьозку. До всього маю лиш зауважити, що теперішній універмаг "ВОПАК" по вул. Широкій досить довгий час (аж десь до 2005-6 року) в народі носив ще свою стару назву "ЖОВТНЕВИЙ" (а я його називав жоПневим), попри те офіційна назва "Жовтневий" була по-дефолту (само собою) розвінчана ще в делекому 1991-му, тільки но Совок рухнув, і натомість постала скромна назва "Продукти". Між іншим, шановні краєзнавці, хто жив або мав родичів на Левандівці ще в Совкові часи - було б непогано почути ваші розповіді з тих часів: що де цікавого було, чи десь шось планували збудувати і не збудували як от тролік на Рясне... Єдине що я знаю з такого - це те, що на місці СШ №64 (тепер гімназія "Ґроно") колись раніше був цвинтар.
Розшарити F VK G+

STALKER

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 218
  • дослідник
    • Перегляд профілю
« Відповідь #7 : 23.01.2013 09:33:18 »
Я знаю, що Жовтневе, чи навіть Жовтневий це була совкова назва. Звичайно, що Левандівка! Не уявляю собі іншої назви.
Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1050
    • Перегляд профілю
« Відповідь #8 : 23.01.2013 09:44:32 »
На мою думку, назва "Мікрорайон імені 95-лєтія вєлікого Октября" навіть більш українська для Левандівки, ніж Жовтневий. Треба внести пропозицію до Міської ради. А жителів Левандівки дуже зручно і по-українськи можна буде називати октябрятами.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Цезар

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 182
    • Перегляд профілю
« Відповідь #9 : 23.01.2013 10:19:26 »
2 Bottlehunter
Зате так їх можна Жовтенятами називати! 
Розшарити F VK G+
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

bexx

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -25
    • Перегляд профілю
« Відповідь #10 : 23.01.2013 19:01:18 »
Я історик-націоналіст і проти жидо-ляхських меншовартісних назв. Я за українські назви! Вперед, Жовтневе! Геть Левандівка! Слава Україні!

Що поганого в назві вулиць Львова - Дружби, Донбасівська, Космонавтів, Криворізька, Велосипедна? Але їх перейменували. Натомість зробили назву вулиці на честь Вашингтона, який до Львова не має ніякого відношення ні в чому. Схоже, що в топонімічній комісії Львова сидять нездорові люди. Жовтневе - просто назва місяця. Це не "Комуністичне" і не "Ленінське". Всім відомо, що в жовтні відбулося немало важливих подій української історії в різні роки.
Розшарити F VK G+

STALKER

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 218
  • дослідник
    • Перегляд профілю
« Відповідь #11 : 23.01.2013 19:19:07 »
Я історик-націоналіст і проти жидо-ляхських меншовартісних назв. Я за українські назви! Вперед, Жовтневе! Геть Левандівка! Слава Україні!
Не наганяй на Левандівку! Опустися з космосу!!!
Розшарити F VK G+

bexx

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -25
    • Перегляд профілю
« Відповідь #12 : 23.01.2013 19:25:55 »
Не наганяй на Левандівку! Опустися з космосу!!!
Правильніше "Левандувка", як цю назву називали у Львові, коли в цьому місті суттєво переважали поляки.
Розшарити F VK G+

STALKER

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 218
  • дослідник
    • Перегляд профілю
« Відповідь #13 : 23.01.2013 19:28:12 »
Не твоє діло,як мені писати >:( >:( >:(. Схочу то і Левандувка буде  >:( >:( >:(
Розшарити F VK G+

bexx

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -25
    • Перегляд профілю
« Відповідь #14 : 23.01.2013 19:34:45 »
Не твоє діло,як мені писати >:( >:( >:(. Схочу то і Левандувка буде  >:( >:( >:(
А може ти ще й Львів назвеш - Лемберг або Лвув (по-польськи)? Бо Львів - таку офіційну назву це місто отримало в "комуняцькі часи"
Розшарити F VK G+

STALKER

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 218
  • дослідник
    • Перегляд профілю
« Відповідь #15 : 23.01.2013 19:38:53 »
Львів-нормальна назва. Українська. А Жовтневе це совкове- пофіг що  по- українськи звучить . Люди це асоціюють з комунізмом.
Мудро було зроблено-навіщо совкові назви?  Та й за незалежності переназвали на Левандівку.
Розшарити F VK G+

bexx

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -25
    • Перегляд профілю
« Відповідь #16 : 23.01.2013 19:46:51 »
Львів-нормальна назва. Українська. А Жовтневе це совкове- пофіг що  по- українськи звучить . Люди це асоціюють з комунізмом.
Мудро було зроблено-навіщо совкові назви?  Та й за незалежності переназвали на Левандівку.
Якщо в кожному календарі України написано "жовтень", то ти всі календарі викрадеш і знищиш? Це занадтий "антисовкізм".
Як і Львів - нормальна назва, так і Жовтневе - теж.
Розшарити F VK G+

linuxoid

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 166
    • Перегляд профілю
« Відповідь #17 : 23.01.2013 19:47:24 »
В нас тепер є свій троль історик-наіоналіст, прямо як в французькій комедії "RRRrrrr!!!" - швачка-гітарист.

Цитувати
А може ти ще й Львів назвеш - Лемберг або Лвув (по-польськи)? Бо Львів - таку офіційну назву це місто отримало в "комуняцькі часи"

А як, на твою думку, повинно називатись місто лева?

Цитувати
Всім відомо, що в жовтні відбулося немало важливих подій української історії в різні роки.

70-80% жили в СРСР (ти не жив, напевно) і ~99,998% знають, що переворот був жовтневим з відповідними асоціаціями.

Доречі, даний форум немає настільки високого рейтингу, щоб просунути таке питання в маси. Ти палатку на Левандівці постав і роздавай агітки, тимпаче в нас тепер є закон про Референдум, авось і проведеш то питання.
Розшарити F VK G+

STALKER

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 218
  • дослідник
    • Перегляд профілю
« Відповідь #18 : 23.01.2013 19:57:43 »
Коротше народ! Ми дурно  сперечаємся! В даному випадку  нехай кожен лишиться при своїй думці. А модераторів попрошу витерти цю тему, так як тут більше сварки ніж якоїсь інфи цікавої.
Розшарити F VK G+

bexx

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -25
    • Перегляд профілю
« Відповідь #19 : 23.01.2013 20:01:11 »
В нас тепер є свій троль історик-наіоналіст, прямо як в французькій комедії "RRRrrrr!!!" - швачка-гітарист.

Цитувати

А як, на твою думку, повинно називатись місто лева?

Цитувати
Всім відомо, що в жовтні відбулося немало важливих подій української історії в різні роки.

70-80% жили в СРСР (ти не жив, напевно) і ~99,998% знають, що переворот був жовтневим з відповідними асоціаціями.

Доречі, даний форум немає настільки високого рейтингу, щоб просунути таке питання в маси. Ти палатку на Левандівці постав і роздавай агітки, тимпаче в нас тепер є закон про Референдум, авось і проведеш то питання.
Можна і так. Поширювати у ЗМІ праду людям стосовно простенького треміну. Тим паче, що якщо я кажу мешканям Львова про район "Жовтневе", то всі знають, про яку місцевість йде мова. Це є свідченням того, що топонім "Жовтневе" активно живе.
Я мешкав у СРСР, до речі. Але був неповнолітнім.
Розшарити F VK G+