Автор Тема: ЗКП Чорноморського флоту, або об'єкт 221  (Прочитано 3445 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Caesar

  • Свої
  • Гуру
  • *
  • Повідомлень: 598
  • Рейтинг 190
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Завдяки Холодній війні і "великому, нерушимому СРСР" Україна отримала в спадок Об'єкт 221 - Запасний командний пункт Чорноморського флоту, будівництво якого розпочалось в 1977 році в горі  Нішан-Кая , що знаходиться в урочищі Алсу. Адмірал Глушков вибрав це місце не випадково. Ця монолітна гора повністю складається з гранітої породи, без жодних тріщин та пустот, що в свою чергу лише + коли на вас сипляться ядерні ракети. Об'єкт 221 повинен був витримати влучання  12 ядерних ракет та продовжувати функціонування, та підтримувати зв'язок  з надводними та підводними кораблями, які в свою чергу повинні були показати "злим і недобрим піндосам кузькіну мать".  Так розпочалось будівництво одно з найграндіозніших підземних об'єктів України.

Об'єкт 221 має два замаскованих під цивільні будівлі входи, на яких намальовані вікна і двері, + вентиляційні вертикальні тунелі діаметром 4.5 м і висотою 182 м. За підрахунками, загальна площа споруди ~ 13-15тис. м2
Споруда складається з трьох блоків, до яких ведуть два тунелі ~ 500м довжиною. Перші два відведені для командно-управлінських служб,  висота і ширина 16 м, довжина 130 м кожного. Третій блок - технічний, 7,5*6*130 м.

взято з "Військова Панорама"

Після розвалу СРСР споруда прожила ще рік, в 1992 році, фінансування припинили,а в 1998 році була знята охорона. І збудований на 90% бункер почали нищити і розтягувати на метал. Місцеві розповідали, що бригади металхантерів заступали на вахту на тиждень часу, і за рік з ЗКП був вирізаний весь кольоровий метал. Тоді розпочали другу фазу нищення, коли метал хантери добрались до вент шахт, та почали викулупувати з стін та під підлогових рукавів. Ну і третя стадія , яка триває і зараз це вирізання чорного металу, обшивки, сходів , і взагалі всього чого можна ще вирізати.

Так загинув ще ненароджений  вузол супутникового зв'язку, інформаційно-обчислювальний центр з автономною системою життєзабезпечення - електростанцією, резервуарами для води і палива, унікальними системами вентиляції та регенерації повітря, і підтримки існування маленької частини людства в умовах ядерної зими.

Координати 44.51750,33.70139 . Щоб добратись до нього потрібно рухатись з Севастополя трасою на Ялту приблизно 25 км, до села Алсу. Звідки прямуєте бетонкою вверх, по дорозі оглядаєте залишки карєру, бетонного заводу, гуртожитку будівельників, а ще на маршруті вам зустрінеться піонерський табір і діюча військова частина.

Температура в приміщенні 11-13 градусів, висока вологість,  потрібно хороше світло через технічні ями та рукави, яких повно в приміщені. Купи сміття, рештки життєдіяльністі квестерів, страйкболістів, та інших тунеядців.

Один з входів.
Розмір потерн дозволяє розминутись двом легковим авто .
Міжрівневі шахти, та все що залишилось від сходів
Вид з гори


Фундамент антен


Рекомендації від місцевих і попередження
 фото тут

Обговорення
Розшарити F VK G+
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.