Автор Тема: Прогулянка по закинутих церквах  (Прочитано 3194 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Soulstorm

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 236
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
     З'їздили, вот. Файно з'їздили) Набралось нас аж сім людей, яким я обов'язково навалю плюсів в карму) Ну і, власне вони – WhiteLove, STALKER, ІНТРОВЕРТ997, Elektrichking, Блондинка в кедах і наш внєзапний учасник DeZer. А, і ше трохи я.
     Отож, стартували ми трошки туго, бо замість 9:55, як написано в розкладі маршрутки, виїхали ми трошки по 11. Через це нам довелось вирізати з нашого маршруту село Товщів. Тому вивантажились з маршрутки в Вовкові і, порадившись одразу з кількома навігатормаи, пішли в сторону костелу Марії Магдалини. Як на мене, то був найгарніший об'єкт за весь день - дуже гарно стоїть собі на дуже гарному пагорбі біля гарного такого цвинтара і гарно так ваще виглядяє.

А ось так воно виглядає всередині.
https://goo.gl/photos/zUzP8hpkDNF11c3n8

І тільки ми відфоткали першу церкву, чути фразу "ідем вже перекусим". Нарешті) Пішли спершу до зупинки, та була зайнята, тому вирішили розміститись на сходах вверх по пагорбу, що поблизу. Поїли, послухали прокльони і погрози від бабульки, яка "ті сходи ставила", пішли далі. Пройшли Загір"я, і нас зустрічає Кугаїв маленькою дерев"яною церквушкою, яка, мало того, шо закрита, та ще і на огородженій території і накрита клейонкою. Ну тут ми запитались місцевих про неї і нам люб"язний дядько розказав, що з неї колись вкрали ікону, яка була в державному музейному реєстрі і церква з тих пір закрита. Також він показав пальцем в сторону костелу Матері Божої, куди ми одразу ж рушили.

Отож перша, закрита церква з дзвіницею.

І сам костел.

Вид всередині.
https://goo.gl/photos/VRKfC68YSy9FvwdJ6

Тут ми вже не їли, а пішли далі до Підтемного. Досить хороший шмат дороги, проте за файною балачкою час пролетів непомітно.
Ось ми підходимо до наступного костьолу, який в часи совка служив клюбом для місцевої молоді, і бачимо, що він, як і будь-який порядний клюб, зачинений на моцну колодку. Шкода, звісно, але шо вже поробиш, ломитися туди бажання не було. Тому довелось їсти) Ну і фоткати ще.

Поїли, набрались сил і стали на дорогу до Раковця. Тут нас теж чекає непогана відстань, але разом з нею і круті краєвиди, створені височезними бур"янами. По дорозі зустрічається якийсь гідротехнічний об"єкт, щось типу водосховища, чи відстійників, я того не фоткав, пардон)
Останній на сьогодні, об"єкт, окрім маршрутки додому - костел святого Валентина. Якраз незадовго до його іменин відвідали, вот)

І тут також побувати всередині можна завдяки одній з фотосфер, які за весь день з"їли мені половину батареї.
https://goo.gl/photos/2ganJEeuWZWAMGuc8

Всі фотки можна глянути за посиланям нижче.
https://goo.gl/photos/QbZ9giS2AV5zxzPW6
     В загальному, прекрасна вилазка була, повернулись додому втомлені і довольні) Закликаю всіх, хто має знимки, тобто всіх, викладувати їх сюди разом зі своїми враженнями)
Розшарити F VK G+

Electri4king

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 93
    • Перегляд профілю
Re: Прогулянка по закинутих церквах
« Відповідь #1 : 09.02.2016 05:12:12 »
День справді класно провели) Хороша і дружна компанія ;) Власне заллю того що назнімав в той день, хоч і не все)

Перший перекус на тих же зловісних сходах)

Йдемо до наступної церкви

Підібрались поближче щоб подивитись на ту церкву з вкраденою іконою

Фотограф Soulstorm ;D

Краєвид що біля костелу чудовий)

Йдемо далі вже до села Підтемного

На місці

Після другого перекусу продовжили маршрут і призупинились недалеко на зупинці щоб почекати на декого)

І одразу питаннячка від жителів про наявність сигареток :-X

По дорозі до наступної церкви звернули в сторону побачивши залишки фундаменту чи то підстанції чи то ще чогось, навколо якого було розкидана чимала кількість ізоляторів, які однією рукою втримати навряд вдасться) Біля неї сліди лісоповалу

Інтроверту захотілось полежати на одній з колод :D

Продовжили рух, а Stalker оцінює горизонт)

Гідротехнічний об'єкт про який писав Soulstorm) Нічого цікавого. Навколо велика груда мусору і пляшок, а також відкритих люків в які з необережності легко провалитись..

Через 20 хв дороги прибуваємо вже до Раковця і потрібного костелу

І тут же знахідка!

А от і той хто її знайшов)

Soulstorm дуже зайнятий створенням своєї чудо360-градусної панорами (фіг його знає як це написати :D), тому ми всі чемно виходимо

На стелі доречі видніються зірочки. Жаль що час і природа бере своє. Незворотній процес..

Трохи ззовні. Уви, мої 50 мм не дають мені широко розвернутись і приходиться відходити на пристойну відстань щоб щось зазняти

Готуємось додому)

По дорозі

Автобус довго чекати не прийшлось. Всі окрім Блондинки висадились біля ашану і звітам же роз'їхались по домам. На останок Інтроверт, Stalker і я поспішили помилуватись заходом сонця над горизонтом..

Розшарити F VK G+

vykh

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 09.02.2016 11:18:33 »
дякую за гарний звіт! в кугаєві був, там точно можна піднятись на дзвіницю деревяної церкви, де можна взяти ГПС координати інших місць?
Розшарити F VK G+

DeZer

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 62
    • Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 09.02.2016 12:40:41 »
Дякую всім за гарну екскурсію. Було круто, 12км пішки пройшлися дуже швидко :)

Вигляд на костел Марії Магдалини

Вхід в костел

Балкон для хору

Згідно історії, костел постраждав від наступу радянських військ під час другої світової війни. Збоку в стіні є отвір, мабуть від снаряду.

Церква 2.

Костел 3.

Костел 4.

Костел 5

Відсутній наріжний камінь з обох боків.

БОНУС

Засвіт об'єктива.

Організатори туру)

Файна господиня - файно розвішений одяг. Щось в тому є)

Акуратно складені дрова.

Чортополох)

Трошки фотошопи

Розшарити F VK G+

Блондинка в кедах

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 135
  • Стать: Жіноча
    • Перегляд профілю
« Відповідь #4 : 10.02.2016 22:34:40 »
Всім дякую за чудову прогулянку по «Церквам, до яких уже не ходять люди».
Якщо чесно, то очікувала побачити трохи більше: фрески, залишки інтер’єру, але нажаль, роки беруть своє. Моментами хотілось притулитись до тих могутніх голих стін і хоч на хвилинку зазирнути в часи, коли на стінах висіли ікони…
Ні, я не розчарована. Прогулянка видалась на славу. Приємна компанія, гарна погода,  цікавий маршрут.
Ловіть моїх «п’ять фотокопійок».  Постараюсь не повторюватись.
P.S. учасникам по + до карми

Костел св. Марії Магдалини у Вовкові

інтер"єр костелу у Загір"ї

купол, що провалився у середину

Костел св. Валентина в Раковці

Єдине, що можна назвати фресками

Решта фоток тут
Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1041
    • Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 05.03.2016 21:55:05 »
Сто тисяч років не писав ніц мудрого на коханий Експлорер, час то непотребство виправляти. Додам трохи інфи про ще два закинуті храми недалеко від Львіва.

Якось восени я, Manhattan та кілька моїх співробітників вирішили покрутити педалі до місця, де колись стояло польське село Гутисько. Я дуже хотів побачити закинутий костел та цвинтар, що позначені на Вікімапії.

Вийшли з Ходорівської електрички і відразу ж отримали приємний бонус - закинутий польський костел початку минулого століття в с. Великі Глібовичі.
Мапа: http://goo.gl/WFs2eb

Він стоїть на території діючого деревообробного заводику, але в недільний ранок там ніхто не був проти нашого перелазу через паркан.

Головний вхід дуже сильно заріс. Видно, що сюди не часто навідуються.

Всередині - типовий інтер'єр давно закинутого виробничого приміщення. Якби не ледве помітні деталі - круглі віконця, дерев'яні сходки - ніхто б і не впізнав, що тут колись був храм.

Нещасні трухляві плакати з техніки безпеки

Приміщення переділене, з метою оптимізації робочої площі прироблений ще один поверх.

Я часто роблю схожі фотки на закинутих об'єктах. Полюю тільки на повні фляшки, порожні ж фотографую і відпускаю на волю  ;D

Кіноафіші чи щось типу того, інтер'єро-прикрашальне.

Транспортні рейки і головний вхід зсередини

Двері закрили, як нас вже так гречно попросили. Їдемо далі, в Гутисько.

Придорожній хрест при в'їзді в колишнє село виявляється "з секретом". Розп'яття на ньому - з іншого від дороги боку. Напис знизу повністю розібрати не вдалося, на жаль. Зрозуміло лише, що йдеться про фундатора.

Дорога далі - спокійна і красива. Після нетривалих блукань знаходимо розвалини маленького костелика в лісі.

Фактично, добре збереглася лише фронтальна стіна

Напис на цеглині: "14 BOBRKA"

Схоже, сюди хтось зрідка навідується. щоб вшанувати пам'ять предків. Кажуть, в лісі поряд є ще цвинтар, але я його не знайшов.

Далі їхали практично навмання через ліс і часто без дороги. ДжіПіЕс прислуговувати відмовився. Але все-таки вдалося виїхати в Раковець, дозаправитися медівкою і далі по стрийській трасі тріумфально вкотитися в Львів.

Альбом повністю: https://goo.gl/RRIQki

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1041
    • Перегляд профілю
« Відповідь #6 : 04.04.2016 22:01:17 »
Ще один закинутий костел в тому напрямку - в селі Березина
http://wikimapia.org/m/#lat=49.5601938&lon=24.18605&z=15&l=0&m=b

Непоганий варіант для велопрогулянки: Ходорівською електричкою до Вибранівки, де теж є закинутий костелик, а далі ровером через Березину, Поляну і Красів до Львова.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Drusja

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 196
    • Перегляд профілю
« Відповідь #7 : 05.04.2016 14:45:44 »
Ще один закинутий костел в тому напрямку - в селі Березина
http://wikimapia.org/m/#lat=49.5601938&lon=24.18605&z=15&l=0&m=b

Непоганий варіант для велопрогулянки: Ходорівською електричкою до Вибранівки, де теж є закинутий костелик, а далі ровером через Березину, Поляну і Красів до Львова.

Як на рахунок вихідних на велосипеді?
Розшарити F VK G+
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1041
    • Перегляд профілю
« Відповідь #8 : 05.04.2016 16:17:40 »
Мені в суботу з обіду підходить. Якщо тобі ок, давай зробимо тему в планах.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Drusja

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 196
    • Перегляд профілю
« Відповідь #9 : 05.04.2016 17:44:44 »
Супер, давай.
Розшарити F VK G+
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

bodyabighit

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 95
    • Перегляд профілю
« Відповідь #10 : 15.01.2017 00:39:02 »
Колишній римо-католицький костел в Зашкові. Знаходиться ось тут

Покинута капличка у селі Відники 1909 р.

Розшарити F VK G+