Автор Тема: Прага для експлорерів. Поради та цікаві місця.  (Прочитано 2431 раз)

1 гість дивиться цю тему.

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1287
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Спробував зібрати тут корисну інфу для тих, хто за відвідин чужих міст не обмежується центральною площею та пивом в найближчій ресторації.

Прага має настільки багато цікавинок, що й місяця не вистачить, щоб все усе побачити і відчути на смак. Постараюся поділитися чим знаю.

Після приїзду в Прагу відразу купіть собі квиток на громадський транспорт не весь термін, скільки плануєте тут бути. Чим більший термін, тим дешевше вийде. Квиток дійсний на весь транспорт в місті - трамваї, метро, автобуси, номер яких починається на 1 і 2, а ще паром (переправа) через річку і фунікулер. Купити квитки можна в жовтих автоматах в метро, в касах того ж метро, або в інших місцях, вказаних тут: https://pid.cz/en/where-to-buy-tickets/. Не забудьте його закомпастувати при вході в перший транспорт (тобто всунути в невеликий жовтий ящик))) і не викидати потім. Громадський транспорт дуже зручний і зекономить вам багато часу і здоров'я)

Завжди і всюди носіть з собою медичну страхівку і посвідчення особи, це роблять навіть місцеві. Відсутність страхівки при перевірці документів - причина для штрафу. Відсутність паспорта чи аналогічного документу - перспектива екскурсії в райвідділ.

Подбайте, щоб у вас був мобільний інтернет, гугл мапс чітко показує на який транспорт і коли пересідати, щоб кудись дістатися, навіть враховує якщо якусь ділянку шляху ремонтують і запускають громадський транспорт в об'їзд чи тимчасові маршрути на заміну.

Фунікулер є тут, ним можна дістатися до дуже гарного парку і там піднятися на Петршинську вежу. Від вежі стежкою через парк можна спуститися в центр, або до музею громадського транспорту, кажуть йому варто приділити трохи часу.

Найвідвідуваніший в місті, звичайно, історичний центр. І саме через вічний натовп туристів я там досі і не погуляв нормально. Якщо хочете пофоткати будівлі в центрі і Карлів міст, я б радив прокидатися як можна раніше. Щодо того, що подивитися в центрі - найкраще буде глянути в інтернеті пішохідні маршрути центром, що проходять повз найвідоміші пам’ятки, я навіть зустрічав аудіогіди, які можна скачати і гуляти з навушниками. Ще можна погуглити де є центри туристичної інформації, зайти туди і набрати безкоштовних карт і путівників. А також понабридати працівникам дурними запитаннями.

Безкоштовні туалети є в усіх торгових центрах. Продукти краще купувати у великих супермаркетах - Лідл, Білла, Альберт. Найкраще глянути на Гугл мапі де вони є і під'їхати кілька зупинок на метро, то буде несподівано швидко). Дуже не раджу купувати продукти в магазинах, що називаються Норма і Жабка. Крім супермаркетів є ще продуктові магазини, в них продають в'єтнамці і місцеві там морозяться щось купляти. Такі магазини мають загальну назву "Вечерка", ціни там вищі, а якісь не дуже. Єдиний плюс - вони працюють допізна.

Будьте обережні з обмінниками в центрі, там моцно дурять. Читайте дрібний шрифт на табличках, а краще платіть карткою. Попередньо слід зателефонувати на гарячу лінію вашого банку і уточнити чи відкриті у вас платежі за кордоном.
Два перевірені обмінники майже в самому центрі Праги, тут найвигідніший курс. Адреса: вул. Jindřišská, 10. Різниця з іншими місцями в центрі може бути 1.5 коруни на доларі, що дуже багато, як на мене. Про популярність цих обмінників говорить і те, що тут майже завжди черга.

Вода в крані чиста, але краще її не пити без крайньої потреби. Робити чай чи готувати їжу можна сміливо.

Я не в курсі, де можна нормально поїсти в центрі, там переважно все орієнтоване на туристів. Ось кілька справжніх чеських місць, які мені подобаються. Кожне з таких місць - це локальна історія і міські легенди на ваших очах. Найкрутіші чеські письменники (твори кожного щиро рекомендую) - Гашек, Шабах, Грабал свої історії брали з пивничок і гОспод, просто пили пиво і спостерігали за людьми. Кожна з сотень празьких гОспод по-своєму унікальна. Наприклад, в районі метро Панкрац є типовий сов’єт стайл заклад, навіть не позначений на Гугл мапах. Пиво там в принципі норм, їжа теж ок. Фішка в тому, що в понеділок і середу ввечері обслуга ходить топлес. Зацікавилися? Не спішіть гострити лижі, офіціанткам там впевнено перевалило за п’єдесєточку. Я досі не впевнений чи люблю екстрим, тому й не був там ввечері))) Ось координати для справжніх експлорерів. За спалену локацію з вас звіт на форум)

Ще кілька хороших закладів:

На Квєтніці

На Зеленій Лисці. До речі, будинки, що стоять на іншій стороні вулиці - перші панельки Праги, зведені в кінці 40 - на початку 50-х років.

Червона цибуля

У Кашпарка. Крім чудової кухні і пива, дуже гарний інтер’єр. На стіні, зокрема, можна побачити оригінальний старий плакат The Cure. Не знаю як вас, а мене такі речі завжди дуже тішать.

Hostinec U Vodoucha Пиво з локальної пивоварні, є навіть одне, яке називається Голем. До речі, ще один Голем, якого можна пити - це сорт слівовіци, самогогонки зі сливки або грушки. Цього Голема я бачив в супермаркеті Кауфланд.

Взагалі, підійдуть будь-які заклади, що розміщені далеко від туристичних шляхів, мають простий інтер’єр і не мають вивісок іншою мовою, ніж чеська. Чеська кухня проста і невибаглива, а наливання пива чехи вважають мистецтвом, що не кожному дається.
Традиційні страви: дуже навариста юшка з гов’ядини (чеською - говежі вівар), гуляш з кнедлями, свічкова (тушена гов’ядина з підливою і кнедлями), смажак (смажений сир, зазвичай подають з картоплею фрі і татарським соусом), татарак (ситна закуска до пива, щось типу напівсирого паштету. Подається разом із грінками з чорного пива і часником). Запити все треба пивом, бажано місцевим.
Коротше кажучи, вам сподобається.

Чехи (якщо ви забрели кудись з центру, що годується туристами, звичайно) дуже шанують рідну мову і зазвичай не дуже радо спілкуються з іноземцями. Щоб розтопити лід, варто почати розмову з “Пробачте, я ще не дуже добре розумію чеську” (просто перекладіть це в гугл перекладачі, або напишіть собі на листочку). Тоді всі усміхаються, згадують кілька слів англійською і приносять пиво в чистому бокалі ))) Російською мовою краще не розмовляти. Старші добре пам’ятають 1968 рік, а молодші бачать приклад росіян-емігрантів, що зазвичай жахливо поводитися і не годні за кілька років вивчити кілька елементарних чеських слів.

Куди я би радив поїхати, якщо ти експлорер і зневажаєш найпопулярніші туристичні місця:
 - Вишеград
 - Музей каналізації
 - Музей авіації, він великий і безкоштовний
 - Залізти на Браніцку скалу та пофоткати краєвид. Потім спуститися вниз та засунути носа до недобудованого німецького підземного заводу.
 - Піти до Влтави погодувати лебедів і випити там пива, там є такі барчики-кораблики. Тут же можна і покататися на поромі.

- Погуляти в районі Жижковської телевежі
 - Знайти в якому барі є пиво Руфус і піти туди)
 - Поїхати на Головний вокзал, там є збережена стара частина, дуже гарна. Можна повтикати на поїзди, а ще там є барчик з пивом Муфлон. З вулички Spanelska, що за вокзалом, відкривається дуже гарний краєвид. А оцей місток чудово підійде для любителів фоткати поїзди (назвемо їх трейнспоттери, чи як?).
- Покататися на Празькому Моторачеку (Стареньким вагоном з головного вокзалу до Злічина (півгодини їзди) і назад). Розклад його, а також кількох інших історично-прогулянкових поїздів можна знайти тут: http://www.kzc.cz/vlak/prazsky-motoracek
 - Взагалі в Празі на вихідних відбувається багато всіляких атракцій,концертів, виставок, часто відкривають для відвідувачів місця типу метродепо або старого бомбосховища, краще буде просто погуглити і знайти щось собі до смаку.

Якщо ви зазирнете в цю тему через тиждень-другий, тут мала б з’явитися перша версія карти з позначеними експлорерськими та просто цікавими місцями. Я зараз над нею працюю.

Буду радий відповісти на запитання. І вдвічі більше радий, якщо додасте щось від себе.

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1287
    • Перегляд профілю
Ділюся картою з цікавими місцями Праги і навколо. Поки що об'єктів там небагато, але я постійно додаю щось нове. Все, що там позначено, сміливо можу рекомендувати до відвідин друзям. Об'єкти розбиті на категорії, кожна іншого кольору. В опис намагаюся додавати фото та лінки на ресурси з інформацією. Згідно плану, через якийсь час моя карта має нагадувати знаменитий львівський СПИСОК (саме так, всі букви великі), який точно існує, але ніхто його не бачив. Якщо маєте щось додати, пишіть тут або мені приват.

Карта експлорерських місць Праги та околиць

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1287
    • Перегляд профілю
Кілька цікавих подій, які відбудуться в Празі в 2020 році, і можуть бути цікаві читачам Експлорера. Ще одна причина приїхати сюди.

В березні (точної дати ще нема) відбудеться фестиваль "На день під землю". Хороша нагода подивитися на підзелля міста, які зазвичай є закриті. Фотки з минулих років: https://nadenpodzem.cz/minule-rocniky/

16-17 травня, фестиваль Open House Praha. Безкоштовні екскурсії до будівель і місць, які зазвичай для громадськості закриті. Ось куди можна було потрапити минулого року: http://openhousepraha.cz/program-2019/

З вересня і до кінця року - виставка робіт Бенксі. Місце поки невідоме, думаю, це має бути щось несподіване.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1287
    • Перегляд профілю
Мапа закинутих будівель Чехії
« Відповідь #3 : 31.01.2020 22:10:10 »
Сьогодні натрапив на статтю у вранішній газеті, був приємно вражений. Хлопці зі спільноти prazdnedomy.cz за трохи більше, ніж п'ять років зробили колосальну роботу. В цій базі даних зараз 4850 закинутих будівель по цілій Чехії. Можна фільтрувати по типу, стану об'єкта, віку, назві і т.д. Є фотогалерея, історія, стан, інформація про теперішніх та колишніх власників тощо.

Основною метою існування ресурсу є ідея, що будинки не повинні стояти порожні. Тому крім збору інформації і документування, prazdnedomy намагаються ще й зробити так, щоб будівлі, передусім історичні, отримали нове життя. Для цього шукають інвесторів, нових власників, вносять будинки в списки архітектурної спадщини, проводять екскурсії, залучають нових людей до своєї діяльності. Інколи і самі проводять реконструкцію за власноруч зібрані кошти.

Графік екскурсій, до речі, досить насичений. Хотів би до них ближчим часом приєднатися.

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1287
    • Перегляд профілю
Open House Praha, 5-6 вересня
« Відповідь #4 : 19.08.2020 21:16:43 »
https://www.openhousepraha.cz/en/festival-2/

Фестиваль Open House Praha цього року був перенесений на перші вихідні вересня. Протягом цих двох днів для публіки будуть відкриті більше 70 будов та територій в Празі, які зазвичай для відвідування недоступні. В деяких будуть проводитися екскурсії, деякі просто будуть відкриті з 10 до 6 і можна буде вештатися де забажаєш.

В списку, зокрема, старе трамвайне депо, закинута пивоварня, крематорій, закинутий цвинтар, урядові та наукові установи і вишенька на торті - підземна лікарня-бомбосховище. Повний список об'єктів є на офіційному сайті.

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!