Автор Тема: Садиба М. Максимовича/дитячий санаторій "Зірочка" (Боярка, Київська обл.)  (Прочитано 775 разів)

1 гість дивиться цю тему.

maxiWELL

• Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 171
    • Перегляд профілю
    • Блог
Цікавий архітектурний будинок є у м. Боярка Київської області. Розташований він на вулиці, де раніше були дачі заможних киян. Проте до нашого часу в більш-менш нормальному стані лишились тільки дві садиби. Одна з них — колишня дача Миколи Максимовача (на ГуглКартах підписана як маєток Добромирових) — інженера шляхів сполучення і архітектора. Будинок збудований, орієнтовно, в період між 1890 і 1902 рр.. В радянську епоху садибу пристосували під корпус дитячого санаторію «Зірочка» (назву санаторію дізнався буквально рік-півтора тому). До середини 1990-х використовувалась обласною дитячою лікарнею, яка розташована навпроти. А після побудови нових корпусів дитячої лікарні, цей санаторій закинули.

Будиночок підремонтовують, порушуючи першопочатковий вигляд. Але не дають розвалитися. На території живе сторож з собакою. Наскільки мені відомо, всередині ще ніхто не був.

Наразі, непрацюючий санаторій належить Міністерству охорони здоров'я.

На даху підвалу виросли берези.  ;D

Ще з цікавого — фонтан з скульптурами дівчаток.

На невеличкій територїії є і інші споруди. І собакен. (Фото 2017)

Прохідна. А я ще пам'ятаю, коли вона працювала.

Розшарити F VK G+
Срака байрака!

maxiWELL

• Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 171
    • Перегляд профілю
    • Блог
Хтось скомуниздив скульптуру з фонтану. Це при тому, що санаторій охороняється!
На території прибрано. Помітив шпаківню. А от стосовно збереженості, то здається, що всередині ніц нема.

Розшарити F VK G+
Срака байрака!