Автор Тема: Колектор номер П’ять або де в Полтві пахне пивом? Хімічна - Джерельна  (Прочитано 2098 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4681
 • Рейтинг 1457
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
В Полтві не те що не смердить, там навіть пивом пахне! Я на повному серйозі. Пахне та її ділянка що йде від перехрестя вул. Чорновола – Хімічна в сторону Краківського ринку та Львівської Пивоварні. Точніше там йдуть аж два колектори паралельно один одному на різних висотах. Звідки там взявся запах пива – думаю зрозуміло. А от якщо там колекторів аж два, то чого тоді затоплює кільце на вул. під Дубом? – резонно спитаєте Ви. Мене це теж дуже зацікавило. Спустившись вниз я дослідив що цей колектор під час злив не наповнюється до стелі, частина його пустує. Припускаю що причина в дощоприймачах. Ну але про все попорядку…

Вид на п’ятий колектор з правого берега Полтви. Поруч є колодязь нагору для прив’язки.


Вид на той самий вхід в колектор вже з лівого берега Полтви. Бачимо що це насправді є два колектори. Один тече прямо з вул.Хімічної і робить полтвопад. А інший йде кудись ліворуч. Висота входу що ліворуч якраз мого зросту. Тоді притока з полтвопадом матиме на око десь метр висоти


Якщо заглянути в більшу притоку що ліворуч то видно як вона майже одразу різко повертає праворуч. Тобто обидва колектори далі йдуть паралельно по вул.Хімічній. Не виключено що цей більший колектор будували пізніше. Тому його і прийшлося врізати у вже існуючий злив з поворотом на 90 градусів. Та і бетон там відрізняється по вигляду. Він схожий на бетоній в колекторі номер 7.


На старій карті позначений один колектор. Хоча по ДПТ тут насправді йдуть два колектори паралельно один одному аж до колії. Так само і в житті, їх є два. Потім за мостом більший йде на вул.Джерельну, а менший на вул.Єрошенка


Сучасна карта. Як бачимо тут є два колектори що йдуть паралельно по вул. Хімічній. На карті впадають вони теж паралельно, але це не відповідає реальному стану речей. Бо насправді впадають вони в одній точці, а не паралельно. На жаль це не єдина помилка на подібних картах.


В менший колектор ми не вліземо. А от більший цілком прохідний. Вид після повороту в сторону залізниці


Ну що, лишаємо Полтвопад позаду і пішли дослідимо пивний колектор! ;)


Практично зразу кидається в очі стан стінок колектора.


Решітка дощоприймача на вулиці Хімічній. Не робе.


Наступна решітка має таку от цікаву трубу. Надворі падає сніг. Він топиться над решіткою і тому капає


До речі, знаєте чому цей колектор п’ятий? Все просто. Рахуємо від Макдональдсу, там колись починався колектор Полтви. Лівий берег – непарні. Правий – парні. Відповідно вище по течії буде 7 на Куліша, 9 на Городоцьку і так далі. Аналогічно 4 на Липинського, 12 на Личаківську, 14 на Пекарську та 16 на Князя Романа і тому подібне.

Троха пройшовшись я побачив дивну тінь попереду! «Це напевно привид ПолтвянОго! Чи може Fantom of the Opera вирішив прогулятися!» - подумав я. Полтвяного якраз недавно вигнали з насидженого місця. А в Опері співали всяку попсу. Привид нерухомо стояв в кінці тунелю та дивився на мене. А ви його бачите? Я бачив 😊 Не було іншого виходу як йти знайомитися.


Насправді це був не привид, а стовп «хробачливої шаурми» із коріння якогось дерева


Природознавці: хто по корінню може сказати що це за дерево? І скільки років воно тут вже росте?


Тунель після дерева. Реально живописне місце. Ліворуч видно ще якісь коріння.


Така наша глибина зараз під землею.


Типова львівська притока фекалій на нашу голову, а також слиз на стінках тунелю. Шолом ефективно захищає голову від обох цих факторів.


Напевно цим інструментом колись чистили колектор. Або лід з дороги. Ще навіть дерев’яна ручка не зігнила!


Повторюючи рельєф вулиці колектор повертає до залізничного моста


В одній з приток знайшовся такий от ящик. За союзу в ньому пляшки зберігали. А потім придумали пластикові ящики і ці кудись щезли. На жаль. Бо були по своєму прикольні. А цей хтось перед тим зіжмякав щоб він влізся в трубу.


Ці білі шмати-серветки нанесло сюди водою в дощ. Ними покрито лише половину ящика. Друга половина ящика чиста. Це означає що з притоки дощова вода не йшла, лише текла по головному руслу.


Вид на колектор після першого повороту ліворуч. Це ми зараз десь в районі кільця на вул.Хімічній. Бачите ці нарости на стелі? Вони свідчать що вода тут не часто піднімається догори. Інакше їх би поламало чи забруднило. Також ліворуч можна бачити необрослі брудом скоби нагору. Вище пояса скоби взагалі йдуть без сміття. В інших колекторах скоби оброслі: в смітті аж до самого люка. Чи може це просто тут все вже почистили до мого приходу? :)


Цей же люк що на попередньому фото. Також можемо бачити що зростає наша глибина під землею. Бо колектор йде з малим нахилом. А дорога над головою має відчутний підйом.


Ще один поворот ліворуч повз мальовничі нарости і... відчувається ніби я у кішківнику львівцІ


Ми прийшли до зменшення колектора. Висота на око десь метр. Також видно чисті скоби від люка що праворуч


Стоїмо орієнтовно після залізничного моста. Ось вид у сторону кільця вул.Джерельна - під Дубом. Стінки колектора такі ніби його щойно збудували. Сміття на них не видно.


А так виглядає колектор звідки ми прийшли. Вид в сторону проспекту Чорновола. Менший білий колектор зараз в нас за спиною. Відчуваєте різницю в розмірі і стані? Все таки добре коли стінки колектора гладці, бактерій менше розмножується, слизу немає.


Якісь добрі люди лишили тут гачки. Вони підозріло чисті. Хто бував в Полтві той знає: всі виступаючі частини під час злив дуже швидко покриваються брудом та серветками.


Для прикладу нарости зі сміттям на вул.Городоцькій 9 колектор


Ізолятор на стелі колектора коло готелю Львів. Теж весь брудний.


Тобто контраст на лице. Всюди в Полтві виступаючі предмети в смітті. А тут усе чисто.

Стоїмо коло зменшення колектора, воно ліворуч. Ось є люк нагору для прив’язки. Ми зараз знаходимося поруч з залізничним мостом на перехресті вул. Єрошенка – Джерельна.


Можна повісити рюкзак і трохи розвантажити спину.


Мені згадалося відео Нелегала про підтоплення цієї ділянки вулиці в зливу. Орієнтовно це було в районі де я зараз стою під землею.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mVXjAaSkljw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mVXjAaSkljw</a>Тепер дивимся на цей білий чистий колектор, в якому навіть гачки на стелі без бруду. Відсутність бруду означає що в дощ вода тут не піднімалася доверху. Тобто коли вода стояла там на дорозі та на тротуарах, тут внизу ще було вільне місце в колекторі! В інших колекторах у зливу вода піднімається аж до стелі, використовуючи всю їх пропускну здатність. Виглядає що тому і потопала вул. Джерельна, бо колектор не працював на повну потужність. На мою персональну думку тут є (чи була) чітко виражена проблема з дощоприймачами. Вони не справлялися з відведенням води під землю.

Ось приклад забитої бокової притоки в цій системі. Фото зроблено коло люка за залізничним мостом.


Ще одна не дуже чиста притока всипана битим шклом. Виглядає що це просто фекальна каналізація, без дощівки. Сфотографовано на вулиці Хімічній.


Ну і все. Вертаємося назад до полтвопаду. А то ще, чого доброго, нанюхаюся тут пива та засну десь під люком. Замість газоаналізатора сюди алкотестер треба було брати!


Фото другої притоки що йде паралельно. З неї тече полтвопад. Зроблено на витягнутих угору руках. На око тут висоти колектора в районі метра.


До цього місця ми дійшли по вул.Хімічній. Видно повороти дороги. Колектори йдуть так само.


З цього місця за мостом далі прямо пішло менше продовження колектора, там де були гачки на стелі. І там далі площа з кільцем що її затоплювало влітку. Праворуч, згідно планів, йде другий паралельний колектор. Той що потім полтвопад робить. Туди я не лазив.


Ну і на завершення ось пісня про колектор номер п’ять. Вона хоч і російською мовою, але якщо її згадує навіть Ліна Костенко в своїй книжці, то і мені можна. :)

«Но пятый мой совсем не такой
В его ходах я лажу как крот
Меня уносит теплой рекой
В подземелье

А я спустился я, спустился
В него опять-опять-опять
О, как намаялся я с тобой
Пивной коллектор номер пять»

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eNWfAvwxiCE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=eNWfAvwxiCE</a>
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!