Автор Тема: ДОТ у с. Миколаїв Пустомитівського району  (Прочитано 1537 разів)

1 гість дивиться цю тему.

explorer

  • Адміністратор
  • Гуру
  • *
  • Повідомлень: 845
  • Рейтинг 302
    • Перегляд профілю
    • explorer
Миколаїв - поширена назва для населених пунктів. Кожен львів'янин, хто не в темі локальних цікавинок, коли чує про Миколаїв, в першу чергу згадує, що Миколаїв це обласний центр на півдні України і ніякі цікавинки не компенсують складнощів добирання туди. Обізнаний, вже знає, що в парі десятків кілометрів на південь від Львова є місто Миколаїв - районний центр Львівської області, відомий купою цікавинок довкола: від "Сірки" до ДОТів, печер та гротів. Про ще як мінімум чотири села з назвою Миколаїв мало хто чув, і важко загуглити щось цікаве крім того, що з них два теж розташовані у Львівській області (у Радехівському та Пустомитівському районах).
Саме про останнє (село Миколаїв Пустомитівського району Львівської області) буде мова. Сам я в нього попав випадково, і єдиною причиною того, що не пролетів повз була велика галявина з насипом (курганом?) та чудовий краєвид на болотисту рівнину з високого плато, на краю якого стоїть село.Інформації про це місце в Інтернеті обмаль, тому пропоную ділитись тут цікавими фактами, які вам відомі.
Згідно вікіпедії рік заснування 1647.У 1779—1782 роках на мапі Фрідріха фон Міґа селище має впорядковану прямокутну забудову довкола квадратної площі з центральною будівлею, що типово скоріше для містечок. Насип, на якому зараз майорить прапор вже є. Чудово видно, що село стоїть над болотами.
1855 рік. На південь від села з'явилась позначка жидівської лазні:
Австрійська мапа 1861 року.
Шведська мапа 1879 року:
Мапа WIG 194Х з позначкою, що перевірено 1923 року.
Внизу під селом по краю болота прокладено залізницю з станцією Mikolajow. Залізниця Львів — Підгайці була згодом повністю знищена.
Радянська мапа Генерального Штабу 1984 року. Позначка "земл" відповідає розташуванню ДОТу. На місці залізниці - дорога, яка існує досі.
Сучасний стан:
Ну і власне ДОТ:


ПС: чому окремо описав про цей ДОТ: ну по-перше там красиво :) А по-друге - його неможливо нагуглити через те, що відомі ДОТи навколо одноіменного міста Миколаїв нашої області забивають всі результати пошуку усюди. Станом на зараз він не позначений навіть на вікімапії.
Розшарити F VK G+