Автор Тема: УРи на Житомирщині  (Прочитано 16102 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
  • Стать: Жіноча
  • Смакуймо життя;-) Воно кльове!
    • Перегляд профілю
УРи на Житомирщині
« : 28.10.2009 22:50:24 »
    Привітики всім ;)

А чи чули? Та я гадаю, що так! Про такий УР як Новоград - Волинський, може таке поняття, як "Гульська міна"? Так! От думаю пора розпочати мою розповідь ;D

Якогось року. Точно не пам'ятаю, але те, що було це лютої зими точно. Коли нормальна людина і носа з хати не покаже. Сиділи в барі під пивко і вирішували, що його вчворить, чотири екстримнуті на всю голову людини.

Думали і нічого кращого не придумали як в лютий мороз податись на дізелі за 80 км за місто, на так звану "Лінію Сталіна". Причому таким поняттям як туризм володіла лише одна людина, а таким поняттям, як ДОТи теж одна людина(причому та ж). Так от, на території Житомирської  обл. існує два УРа Коростенський та Новоград - Волинській. От саме в Новоград - Волинський УР Ми і подались, який простягаеться по всій річці Случ

ІСТОРІЯ УРу:

Будувався так само як і Коростенський до 1939року на колишньому кордоні СССР з Польщею. Гульська мина це взагалі один із здоровенних комплексів, в яких були такі речі як: освітлення, опалення, артезіанські свердловини, кімнати, нарні сан. вузол, ліфтова шахта для підйому арт снарядів в арт ДОТ і.ін. Це для проживання, побуту, а для проведення боїв ДОТи та арт. ДОТи. Сама лінія досить насичена ДОТами навіть є такий унікум як ДОТи в биках мосту.

А загалом запитуйте можу чимало розповісти ;)
Розшарити F VK G+

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
    • Перегляд профілю
Re: УРи на Житомирщині
« Відповідь #1 : 28.10.2009 23:06:44 »
Фото
Розшарити F VK G+

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
    • Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 28.10.2009 23:08:22 »
Фото (Продовження)
Розшарити F VK G+

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • Стать: Чоловіча
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #3 : 28.10.2009 23:09:09 »
     Дякую дуже, гарно написано. Але ти краще дописуй, викладай фото тощо - а то наприклад у мене питань ше не з'явилось, але продовження розповіді дуже б хтілось почути.

З.І. Писав той пост, а в той час Марічка вже фото встигла залити на форум
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1224
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #4 : 28.10.2009 23:26:35 »
Чув про це, дуже цікавий об'єкт, вартий уваги. Також в Новоград-Волинському районі є багацько ДОТів. Часто буваю там.
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

Romchick

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 212
    • Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 28.10.2009 23:27:53 »
О, класно. Фотки зачотні, дивлячись на них в мене чомусь проводиться паралель з Лошиною. Дивне відчуття дежавю. Хотілось би почути більше інформаціїпро цей об'єкт. Які його розміри і координати GPS.
Розшарити F VK G+

deadmeat

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 88
    • Перегляд профілю
« Відповідь #6 : 28.10.2009 23:40:34 »
Ага, є схожість з Лощиною
Розшарити F VK G+
Смерть досить близько щоб можна було не боятися життя...

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1224
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #7 : 28.10.2009 23:40:54 »
Порівняно з Лощиною, судячи по фото, тут набагато сухіше :)
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
    • Перегляд профілю
« Відповідь #8 : 28.10.2009 23:48:44 »
Ну воно й не дивно, що вони(ці ДОТи) на ще щось схожі;-)
Впринципі досліджуючи цю тематику я зрозуміла, що радянська фортифікація так, чи інакше по архітектурі однотипна
Будь то Доти чи підземні шпеталі (які теж трапляються), чи які інші споруди військового призначення
Розшарити F VK G+

Romchick

• Користувач
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 212
    • Перегляд профілю
« Відповідь #9 : 29.10.2009 00:04:11 »
підземні шпеталі
Тут, будь-ласка, поподробніше.
Розшарити F VK G+

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
    • Перегляд профілю
« Відповідь #10 : 29.10.2009 01:55:05 »
На територїї Житомирської обл. є данні обєкти, а саме (якщо мені не зраджує пам'ять) то врайоні села Вірля Баранівського р - ну Житомрської області, які під землею мають два поверхи, а також в р - ні Мірополя
Точно не пам'ятаю, але дызнатись можу я просто в цю суботу їду додому і позабираю всі матерыали та напрацьовки по данный тематиці.
Адже я маю історичну освіту едине, чого дійсно хочу навчитись це дігерству бо по натурі екстримальна особа, впринципі тому і переїхавши у Львів і шукала такого народу
І от мені пощастило вийти на ваш форум, тому маю надію чогось в вас повчитись, та з вами чимось поділитись ;D ;)
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #11 : 29.10.2009 08:03:41 »
Навчимо, головне бажання і вільний час. Дякую за звітики!
Розшарити F VK G+
курча

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
    • Перегляд профілю
« Відповідь #12 : 29.10.2009 19:19:11 »
Ага, є схожість з Лощиною
А дочого тут Лощина? Та, що це взагалі таке?
Розшарити F VK G+

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #13 : 29.10.2009 20:20:14 »
    Є дивна та засекречена функція пошуку на форумі (тсс...нікому), що викликається натисканням кнопки "Пошук" у верхньому меню...Але ти нікому... Результат її виконання дав резульати, один із яких тут. Взагалі у нас багацько про Лощину  написано.

Чому саме Лощина? Тому що це її позивні...Було це чудо колись підземною базою зв'язку, зараз закинуте, там гуляють Ґопи, алкаші, наркомани (використай хфункцію Пошуку, із параметром Зомбі - багацько кого із нас побачиш на світлинах) та дослідники нашого форуму зависають на Зомбі-Паті час від часу  :)
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
    • Перегляд профілю
« Відповідь #14 : 30.10.2009 13:20:29 »
Продовжуючи данну тематику, важливим булоб зазначить, що в м. Коростень мерія з Бункеру зробила ляльку (відреставрували) і просто рубає капусту. А в с. Гульськ Новоград - Волинського р - ну св'ященик одну з частин Лінії закрив і хоче там зробити храм(тим самим частково руйнуючи фортифікацію

А в принципі ці УРи як не крути, але є історичними пам'ятками і коли їх безжально нищать і псують то це є погано
Коростенський УР є другою лінією оборони(перша це Київський УР), а 3 лінія це Слученський, або Новоград - Волинський (метою було оборона Києва, як військово - стратегічного об'єкту), а ще за Новоградом мала бути 4 лінія (Дідовичська, с. Дідовичі), але кордон в 1939р передвинувся на захід і там зараз залишились чіткі не добудовкі. Причому озброєння було зразків 1902 - 1933рр. И теорія Резуна(Суворова, якого я називаю істориком-фантастом ), що типу ці лінії при відході радянських військ на новий кордон були взірвані це теж є історичною - фантастикою.

А коли фашисти почали підходити до р. Случ і наші війська позанімали там оборону то воювати їм довилось повірте, з не дуже кльовою зброєю в руках, а ті прогрішності, які були допущені при будівництві видно і досі, коли деякі бункери повесні підтоплює(і при СССР тупили не подетски, а крали темпаче)

В районі с. Гульськ оборона тривала 3-4 дні безперервно, фашисти не могли вибить наших, але ці лінії без допоміжних військ ніщо(груда бетону з м'ясом в середині). Коли німці побачили, що не просто викурити з відти воюючих, вони почали заливати в вентиляцію горючі матеріали, а затим підпалювати і солдатам не було іншого виходу як здатись
А чому німці так швидко одоліли ці лінії? Які по істені вважались не прохідними, а все просто, як я вже зазначала(і при СССР лажали і крали), так от при будівництві Новоградського та Коростенського УРів Була утворена здоровена діра через яку німці замість того, щоб проривати оборону просто обійшли Новоградський УР та оточили!
А Коростенській Ур мав протяжність 180км. та 450 ДОТів. Сам бункер вирубаний в скелі там розміщувався командний пункт Коростенського УРа, сама фортифікація має три яруси, А взагалі по деяким джерелам там намічалось розташування Верховного командування.

Жертвами якими окроплені ці лінії незчислені тому, що і при початках будівництва, місцеве населення
 з національністю(поляки, німці )вивозились сім'ями, цілими селами >:(. Навіть була казусна історія з мого життя, коли йшли повз одне з сіл Новоградчини, а у бабці на подвірї ДОТ - москіт, а я в неї запитую, а, що це у вас? На, що вона відповідає - "Та вернулась з таборів, з сибіру. Бо нашу сім'ю в 1935 заарештували і вивизли, а, що це таке я вам і не скажу в мене воно замість льоху, продукти зберігаю" ось вам і СССР Цю фортифікацію прокладали в Москві і іноді топографічні данні були застарілі, і не відповідали дійсності. От і виходило, що повертається людина до дому, а в неї на подвірї ДОТ

P.S Взагалі вся "Лінія Сталіна" налічує 10 УРів, а також близько 2 тис. Дотів!

Зараз, бійниці в ДОТах мовчать, та не дихають полум'ям війни, а дивляться сиротливими, пустими очима на цей, повний безглуздя світ. Бережуть свої таємниці, та пам'ять про загиблих
Розшарити F VK G+

kivi

• Користувач
  • Новачок
  • *
  • Рейтинг 15
    • Перегляд профілю
« Відповідь #15 : 09.11.2009 12:40:40 »
Про коростенський об"єкт - той, з якого "зробили ляльку".

Об"єкт "СКЕЛЯ"
Коротка технічна характеристика об'єкта «Скеля»: кількість приміщень ви­сотою від 2,5 до 4 м — 36, їх загальна площа -172 кв. м, довжина коридорів — 156м, їх ширина 1,1 м, загальний об'єм підземного комплексу —1121 куб. м. Все це захищено від можливих ударів з повітря півтораметровим шаром залізобетону, 18-ти метровою товщиною гранітного масиву та 20-ма метрами  піщано-глинистого грунту, що ро­бить підземний ко­мандний пункт малоуразливим навіть за сучасного розвит­ку військової техні­ки, не кажучи вже про часи, коли він будувався.

Більше того, коли в 1986 році міська влада Коростеня взялась за віднов­лення об'єкта «Ске­ля» як запасний ко­мандний пункт цивільної оборони міс­та, виявилось, що це ... трирівневий (!) комплекс коридорів і приміщень. Тому наведена вище техніч­на характеристика об'єкта насправді сто­сується лише основного — середнього «поверху» командного пункту. Що роз­міщується нижче (за наявними на сьогодні даними, на глибині порядку 70 м, завдяки чому споруджений у прибереж­них скелях р. Уж військовий об'єкт через коридор під руслом ріки мав запасний вихід на протилежному березі) та вищерозвіданого нині і відкритого для відві­дувачів основного рівня об'єкта «Скеля» — залишається загадкою.
До речі, перетвореним кілька років то­му із запасного пункту управління ци­вільною обороною міста у військово-іс­торичний комплекс об'єктом досі й далі опікується міське управління з надзви­чайних ситуацій. За словами його на­чальника Олега Бошакова, вже навіть після розвалу СРСР всі радянські доку­менти щодо спорудження і справжнього призначення «заглибленого командного Пункту управління» В Коростені продов­жували зберігали гриф «цілком таємно». А відтак єдиними доступними коростенцям документами при підновленні об'єк­та служили ... трофейні німецькі крес­лення, виконані в часи окупації Коросте­ня військовими інженерами вермахту за результатами скрупульозних обмірів лише найбільш доступних приміщень ко­мандного пункту.

У центральному корпусі зараз розташовано музей - підземних кімнатах представлені цікаві і пізнавальні експозиції, присвячені історії технічних засобів протирадіаційного і протихіміч­ного захисту (включно навіть з такою ек­зотикою, як кінські протигази для кава­лерійських частин Червоної армії) та, власне, історії самого об'єкта «Скеля» і Коростенського УРу.

(вибіркові матеріали з офіційного сайту міста) ;)
Розшарити F VK G+

kivi

• Користувач
  • Новачок
  • *
  • Рейтинг 15
    • Перегляд профілю
« Відповідь #16 : 09.11.2009 12:44:53 »
а тут фото самого об"єкта http://airborn.io.ua/album28690
Розшарити F VK G+

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
    • Перегляд профілю
« Відповідь #17 : 09.11.2009 12:51:52 »
  В Коростенському УРі не всюди є така штука(це стосується не тільки "Скелі"), а от в Ноаоградських є (див. фото) Німецікі написи
  А стосовно того, що в архіві щось є, але воно цілком секретне то просто міф(все вивезли в подольськ, коли мене з вами і в проєкті не було)
Розшарити F VK G+

Lacerta

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
    • Перегляд профілю
« Відповідь #18 : 09.11.2009 13:19:53 »
Список УРів які будувались з періода 1928 - 1936
Коростенський, Новоград - Волинській, Летічевскій, Могілев - Ямпольський, Рибницький, Тіраспольський, Київський
Взагалі впринципі особливість радянської фортифікації в тому, що УРи були густо, а іноді занадто оббудовані ДОТами
Кількісті позицій в УРах станом на 1983р.

Коростенській УР протяжність км. 182. Кількість кул. ДОТів 433. К - сть арт ДОТів 5
Новоград - Волинській                 120                               182                          17
Леттичевский                             126                               340                          7
Могілев - Ямпольський                 215                               240                          18
Рибницький                                135                               199                          11
Тіраспольський                           129                               254                          15
Київський                                    85                                190                           3
Це перелік основних озброєнь(вмонтованих), але окрім них біли і іншті + до
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 430
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #19 : 09.11.2009 13:31:15 »
Дякую. Бачу в вас над тим добре пропрацювали. А чи є якась карта, подібна до карти Ракетних Часнин, де б то всьо було позначено?

ПС: Чи матеріал який ти тут викладаєш належить тобі? А чи він просто скопійований з іншого ресурсу? Якшо так, то посилання на оригінал є обовязковим, згідно норм авторського права.
Розшарити F VK G+
курча