Автор Тема: Колектор вул. Стефаника - вул.Городоцька  (Прочитано 25195 разів)

1 гість дивиться цю тему.

zelja

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 291
    • Перегляд профілю
Re: Колектор вул. Стефаника - вул.Городоцька
« Відповідь #20 : 29.04.2010 00:10:49 »
Сходили ми так як було заплановано тут.
Зібралося нас 4-ро : Я,Рой,Стінгер,Санечка,зустрілися біля памятника погібшому Менту,і пошурували до входу.На вулиці в той час не було багато народу но  коли ми залазили нас впалили 2 ГОПніка,післятого як ми залізли та перевдягнулися вони тіпа хтіли нас настрашити (почали бити ногами по кришці) а нам то пофіг в нас курс чоткий :).Спустившись ми повернули направо і пішли до кінця.там зробили пару фоток вернулися і пішли на ліво до притоки на городоцьку там теж зробили парочку світлин.Бачили парочку щурів. Вилізли без палєвно на вулиці ні душі,поїдеї було десь 1 год ночі. Привели себе в порядок і порозходилися по домам .
Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1475
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #21 : 29.04.2010 10:37:19 »
Та, гопніки нам не страшні були.)) Готові вже були скинути їх всередину, до потоку підземного...
Гарно полазили, от зроблю свої голкоступи, обовязково пройдусь трохи під Городоцькою.
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

ZED

• Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 179
  • Everybody lies!
    • Перегляд профілю
    • Vkontakte
« Відповідь #22 : 28.03.2011 19:35:30 »
Доброго часу доби! Вже відіспався і хочу повідати чудову новину, проте - все по порядку :)
Ми зі Stinger'ом вже певний час досліджуємо 9 та 9а коллектор за мапою каналізацій 1942р. (на форумі відомі під назвою "Стефаника-Городоцька"). Виходимо, зазвичай, вночі, коли рівень води невисокий і можна спокійно ходити по яйцеподібних відгалуженнях. Як прийнято, проходилися до поєднання з Городоцькою, дивилися на бурхливий потік, фоткали і розверталися :( Але виштудіювавши мапу 1942р. і купу фото з форуму та інтернету, дійшли до висновку, що варто спробувати пройтися під Городоцькою і подивитися, що ж там далі.
Отже, зустрілися ми десь о 3:20 ночі, пішли із усім спорядженням в Чорну Медею роздрукувати фрагмент мапи, за якою мали йти. Заінсталилися ми, грубо кажучи, о 3:30 і одразу дістали компас і зорієнтувалися, адже мали місце певні розбіжності щодо того, під якими вулицями проходить сам коллектор. Рушили в напрямку Городоцької, час-від-часу звірюючи наше місцеположення і правильність розташування бокових відгалужень. Все ж таки, коллектор іде під вулицями Листопадового Чину і повертає на Менцицького, а не йде вздовж вул Лепкого, як я вважав раніше. Вийшовши на Городоцьку, ми обережно, крок за кроком просувалися, адже бахіли Стінгера доволі сильно ковзали по бруківці.

На повороті на вулицю Данилишина була позначена перша серйозна невідповідніть мапи - відсутність пішохідної протоки у ту частину 7-го коллектора, що мала би проходити під вул. Наливайка.

Далі було прийнято рішення обв'язатися мотузкою, адже потік ставав більш бурхливим. Ми пройшли метрів 20 вулицею Шпитальною, де у купі заіржавленого заліза знайши - не повірите - гранату Ф-1, що вже багато років підмивалася стічними водами.

Потім був поворот на вул. Куліша, де дно стало більш плоским, вода розтіклася по усій поверхні проходу, а потік став меньш бурхливим. Під ногами був товстий шар мулу, у якому важко було пересуватися. Дорогою бачили багато живописних люків на поверхню, але більшу частину з них не роздивлялися.

Нарешті ми плавно вийшли на вул. Вагову, яка нічим особливим не виділялася від попередньої. Попереду був останній поворот і ПОЛТВА ;D Дійти до самого виходу 9-го коллектору у основне русло було не настільки важко, як ми це собі уявляли, стоячи на мостику над Полтвою під готелем Львів, і спостерігаючи, як тонни брудної води щохвилини виливаються з того отвору. Але адреналін так і вирував у крові :o

Вилізти з цього коллектору на пішохідний бортик Полтви цілком реально 8) Там є достатньо міцні залізні скоби по обидва боки коллектору. Ми вилазили з правої сторони (якщо стояти внизу коллектора лицем в напрямку течії). Але залізти нагору чистим навряд чи вийде ;D .
Далі, ми пройшлися звичним маршрутом вздовж лівого берегу річки. Думали спочатку вилізти в центрі під стометрівкою, але вирішили пройтися далі, адже нікуди не поспішали. Тому зробили ще кілька гарних світлин и помочили ніжки в Полтві 8)

Зайшли під Грушевського, але й там не захотілося вилазити, тому вилізли біля Білої скелі, навіть не перевдягнувшися. Перше, що побачили на виході це була прибиральница, яка від шоку не змогла з себе видавити нічого, крім запитання "Не страшно там?". Просто, не кожну ніч з під землі вилазять два брудні по вуха тіла із штативом, милицями, обвішані дротами, ліхтарями і мотузками... ;) Була вже приблизно шоста ранку і ніч майже закінчилася. Ми заскочили у сусідній дворик, де змінили підземну форму одягу на наземну і щасливі пішли по хатах. По дорозі побачили цікавезний напис на стіні:

Зараз варто трохи розказати про спосіб пересування цією ділянкою:
1. Ніколи не йдіть близько до середини потоку, бо може знести. Потік жахливо неламінарний і по краях течія майже не відчувається, а от по центру просто з ніг збиває.
2. Повороти слід проходити ближче до внутрішньої стінки (там де радіус меньший), бо на протилежному боці вода рухається по інерції і можна не встояти. Звідси ще одне правило: якщо бачите попереду поворот, а ви не з тої сторони проходу йдете, то варто пройти трохи назад і перейти потік, переступивши центральну його частину.
3. Надійно обв'яжіться мотузкою і користуйтеся палками, допомогайте і тримайте один одного під час переходу потоку.
4. Йти цим маршрутом можна лише глибокою ніччю і виключно за хорошої погоди!

Також зауваження: рекомендую цей маршрут пройти у "гумовцях" оскільки вони меньш слизькі на бруківці, якою викладено дно коллектору. Бахіли, можливо, буде доцільніше використовувати із "голкоступами", хоча я не впевнений.
Розшарити F VK G+

Ростислав

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 23
    • Перегляд профілю
« Відповідь #23 : 28.03.2011 19:59:04 »
Ну ви екстримали! Від мене + обидвом. Зачотні фотки, особливо з гранатою :)
Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1475
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #24 : 28.03.2011 20:08:27 »
Я повторось - ви молодці! Потужний кусень роботи, і добре що взялися за німецьку карту, там непочатий край роботи!  ;)

Обом по жирному +
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 494
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #25 : 28.03.2011 21:56:02 »
   По-раз третій, +! Браво! Дійсно дуже добре, що взялись за карту. А хто би взяв кавалок на Сахарова та вище по течії? Можу підстрахувати на поверхні, наразі маю тимчасове тАбУ на відвідини Полтви.
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Stinger

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 548
    • Перегляд профілю
« Відповідь #26 : 28.03.2011 22:55:14 »
Ну і я вирішив запостити наш маршрут :)

І хто сказав що ми до Сахарова не доберемось? доберемось і туди!!!  ;)
Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1475
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #27 : 17.05.2011 17:25:34 »
На теперішній момент кришка від входу відсутня. Треба якось закрити цю проблему
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

Stinger

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 548
    • Перегляд профілю
« Відповідь #28 : 17.05.2011 22:39:33 »
Тільки що я з Едуардом закрили цю проблему дверима ;)
Розшарити F VK G+

Stinger

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 548
    • Перегляд профілю
« Відповідь #29 : 03.01.2012 23:55:25 »
Поки наш Рой боровся з вогняним драконом, ми (йа & ZED) в першу годину нового року вирішили задобрити водяного дракона невеличким піротехнічним залпом, а саме в колекторі Стефаника - Городоцька, також дуже потішили рататуїв, які якраз почали там святкувати ;D

Одже відео

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1Pj84lvgWSI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1Pj84lvgWSI</a>
Розшарити F VK G+

linuxoid

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 168
    • Перегляд профілю
Колектор Стефаника-Городоцька 11.02.12
« Відповідь #30 : 19.02.2012 22:36:23 »
Все почалось з замовлення футболок, грошей на котрі мені бракло, як і можливості виїхати до Львова, але пан Bottlehunter люб’язно погодився покласти за мене гроші, та щей привіз футболки до мене в Червоноград, за що йому дуже вдячний і винен купу пива і плюсів.
В одну морозну суботу мені, таки, вдалось виїхати до Львова,  як приїхав  здибався з Bottlehunter і ми посунули до пивнички то все діло помити і здибати ще народу. Трохи пізніше до нас приєднався мій одногрупник. Декілька бутилок  пива, і приїхали  inkognito та zelja, з’явилась покрита інієм пляшка медовухи, потім ще медовуха без інію і під час хімічної реації того всього з’явилось бажання десь полізти, а згодом й ідея куди саме - колектор Стефаника-Городоцька.
Як завжди, сталось оце (в солов’їній мові це не трапляється, але в англійській, голандській та російському діалекті української мови того повно) - я набрав ліхтарів, але забув вдома фотокамеру, добре, що в мого одногрупника був телефон, що непогано знимкує.
Нас лишилось троє: я, Bottlehunter та мій одногрупник.
Ось те, що вдалось відзнимкувати, фотограф - мій одногрупник:

Водиця, котру хтось вже випив:

Було далеко за -10, тому було повно пари і наші ліхтарі її підcвічували:

А то, де тицяю пальцем, хтось змив повну попільничку недопалків:

В колекторі я опинився вперше, спочатку трохи було неохота туди йти через запах, що міг в’їстись в одяг, а переодітись не було, проте, як виявилось, запах був ненастільки сильним як емоції захвату від підземелля. Прагну повторити цей досвід в майбутньому.
Далі ми пішли в сторону Лощини, але то вже інша історія, про котру згодом...

Обговорення
Розшарити F VK G+

brigadir

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 14
    • Перегляд профілю
« Відповідь #31 : 09.08.2019 21:39:31 »
7 років не було звідти звітів.
Хочу розповісти що там зараз. Я йшов від Чорновола. Спочатку колектор з бруківкою,води небогато, можна йти по центру. Він плавно повертає Чорновола-Вагова-Кулиша- Шпитальна-Данилишина-Городоцька. Тому йти не нудно. Перспективних відгалужень нема. З шпитальної виходить маленька труба. З Городоцькой виходить 80% води в цьому колекторі, там яйце десь 3 метра. Нижня частина з цегли Reiss. Я піднявся приблизно до вул Лепкого, далі мене почало змивати, я повернувся до вул. Менцинського. Там починається готичний колектор, води небагато. З лист.чину труба, s9b. Потім сходи до парку. Далі колектор активно руйнується. Вилазять свіжі коріння з парку. Потім поворот з Крушельницької. Готичний колектор закінчується на розі Дорошенко. Більшість води падає з Дорошенко, там нормальне яйце, а по Стефаника йде яйце 1,5 м, проте води зовсім небагато, можна пройти. На форумі написано що по вул.Стефаника 3 труби в кінці сходяться, на розі Чайковського. Я такого не бачив, я пройшов майже до Дудаєва, там яйце перейшло в 1 вузьку трубу. Яйце засмічене. Хтось висипав будівельне сміття в люк багато років тому. З Дорошенка вода тече по плитці, дуже слизько, я намагався піднятися але забризгався. Бо маю тільки бахіли. Другий раз не поліз, подумав що потім не зможу нормально спуститися. На цьому я замкнув коло та повернувся до Чорновола. З цікавих місць можу назвати автограф штукатурів 1964 року, та Ф1. Все на своєму місці. Цікаво то що мапа 42року показує прохід з наливайка на кулиша, тобто колектор s7, по факту його нема. Також я не пройшов навіть до церкви Анни. Думаю там є нормальне продовження,  це s9a, який на мапі починається з Мотозаводу. Вода йде згори з інерцією, там важко буде підніматися... Ще цікаво подивитися на скільки можна пройти по Дорошенко, s9c. Карта показує початок на Котляревського.
Розшарити F VK G+

brigadir

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 14
    • Перегляд профілю
« Відповідь #32 : 09.08.2019 21:41:25 »

Більше фоток не буде.
Розшарити F VK G+