Explore Lviv and Around

Звіти => Інженерні Споруди => Тема розпочата: explorer від 18.01.2007 14:13:19

Назва: Полтва
Відправлено: explorer від 18.01.2007 14:13:19
Розміщено фотографії з походу підземним колектором річки Полтви.
Автор Tapemaker (http://acis.org.ua/)

Фотогалерея тут:http://explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=26 (http://explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=26)

(http://explorer.lviv.ua/img/pltv/Y.jpg)

(http://explorer.lviv.ua/img/pltv/O.jpg)

(http://explorer.lviv.ua/img/pltv/W.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 25.01.2007 18:49:41
Якщо морозець хоч трішки протримається, і всі поздають сесію:) пропоную зробити екскурсію по Полтві.
З моєї сторони, окрім мене буде ще чоловік 5
Потрібно:
-Хімза, або бахіли
-ліхтарик
-мотузку
-рукавиці
-брудний одяг
-малесенький ранець(в якому буде малесенька пляшечка води, мотузка, паспорт)
-аптечку(1 штука на групу)

Хто зможе дістати десь дошку, по якій можна буде перейти на другий берег Полтви,довжина ~3м та галогеновий ліхтар?
Заявки постіть сюди, або 331118114 - icq
Перехід на 2 берег орієнтовно на фото..
Назва: Re: Полтва
Відправлено: BlackFlame від 26.01.2007 17:14:09
Мабуть, я тебе не потішу — обіцяють потепління:)))

І ще дещо уточню:
одяг не просто брудний, а такий, який потім не шкода викинути:) бо запахом він просотується суперово після 6-7 годин шнипання в Полтві:) На власному досвіді перевірено:))))
А окрім паспорта можна взяти студак, а найкраще — зробити собі на компі посвідчення якоїсь газети чи щось подібне. Так менше придовбуватимуться.

Галогенка в мене є. Тільки не знаю, чи вдома, чи в батьків на роботі:)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 26.01.2007 18:40:57
Та не дуже там вже й штиняє..вроді взагалі не штиняє-а пахне колектором(во як!;))...в одному місці навіть пахло шампунем...якщо вже йти далі, те колектор стає дуже вузьким/низьким(як на фото) то там є 10-и метровка з шітом :) але це по лівому березі.
Поки мороз тримається - можна лізти..За словами LLL'а потрібно лізти в проміжок часу з 10 до 18, або з 22..тоді в місті припиняють подачу води і рівень меншає. Порівняй фото Тейпа і Гостівські :( . А галогенка скількох ватна, знаєш? (думаю 35 ват вистачить)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 26.01.2007 19:23:19
Я тут подмав - а може лізти вночі? бо ми вилизили з люка вночі, тому запало з боку міліції не було..Єдиний невеликий, але противний запал - біля входу. Тому думаю, щоб запобігти нікому не потрібних сцен, варто перевдягатися вже в Полтві(відносно зручно). а хтось взагалі приєднається до вилазки?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: explorer від 15.02.2007 11:19:13
Мапа пройденого маршруту.
Автор Tapemaker.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 05.03.2007 16:56:47
Показував сьогодні одногрупнику вхід у Полтву...нюхав запах колектора :) амням-ням )))..Давайте зберемося і злазимо туди!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: explorer від 12.03.2007 12:31:00
А хто з добрих людей повідає де знаходиться вхід у Полтву? Або де зручніше заходити? Можливо є якісь нюанси повязані з цим?
???
Поки всі відомі мені "походи" були через:
1) вул.Руставеллі
2) просп.Чорновола (біля залізничного мосту)
3) у районі кільця Хмельницького/Липинського до очистних споруд, де річка виходить на поверхню.

Думаю безпечні входи мають бути у притоках а не у головному руслі, втім ніхто у них ще не ходив...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Сергей138 від 13.03.2007 00:28:18
А яка приблизно протяжність цих тунелів з всякими там притоками (куда можна пролізти) у кілометрах.І кого у них можна зустріти і як часто????
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 13.03.2007 19:25:50
А яка приблизно протяжність цих тунелів з всякими там притоками (куда можна пролізти) у кілометрах.І кого у них можна зустріти і як часто????
Зустріти можна мабуть лише свою тінь..і, якщо йтимеш від Липинського в сторону очисних, то зістрінеш там щура-мутанта, який вміє плавати :)
На рахунок протяжності, точно ніхто не скаже, мабуть навіть сам Водоканал :)). Я собі рахував(не питайте як), що для дослідження всієї Полтви потрібно буде, як мініум, 7 експедицій. це приблизно по 3-4 людино*години на день
З.І. Акіс примудряється лазити по 0.5-0.4 метрових дігерках :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: BlackFlame від 15.03.2007 14:06:31
Є пропозиція зібрати пару людей і на наступні вихідні (якщо погода буде гарна) прогулятися Полтвою, або навіть пройтися до Пасіки (так як ми робили з ЛЛЛ, Діабом і Кагиром) в район Погулянки. Оскільки там колектор не вище метру, буде цікаво:)))

To kengy: в районі Хімічної штиняє не колектором, я знаю, як пахне колектор. Там штиняє чимось іншим, всім вам відомим:))) (так і підмиває сказати, що мої співробітники за***ли:)))
Коротше кажучи, хто за - відгукуйтесь тут. ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: BlackFlame від 16.03.2007 13:46:09
В мене не лише хімза є:)

Ну, мабуть, тобі варто буде купити собі ліхтарик. Простий діодник на чоло коштує на Краківському базарі в магазинчику електротоварів 30-40 гривень. А старого одягу буде достатньо, тільки бажано мати черевики від хімзи або бахіли. Вони коштують 15-20 грн. на вулиці Джерельній.

А весь потрібний мінімум взагалі-то на початку теми перерахував Kengy.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Сергей138 від 16.03.2007 18:14:58
А чи можна з полтви потрапити у інші підземелля Львова ???,якщо можна то де саме і куди.Заздалегідь вдячний за відповідь ::)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 16.03.2007 21:02:17
2Сергей138
теоретично і історично можна..на практиці не підтверджено
2Мира
А коли це ви вже встигли з Дябом і іншим людом в Полтву залізти без мене..бу!
Я за(похід)...шукаю свою хімзу...і новий ліхтарик :)
Але хочу не просто прогулятися, а серьозно пройти різні сектори...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: HeRmiT від 02.08.2007 20:10:16
можем взяти. Купи бахіли і ліхтарик на голову (діодний). Ліхтарик знайдеш на будь-якому базарі, бахіли - на вул. Джерельній. Короче, якшо стоїш на 700річчя перед залізнодорожим мостом, жопою до театру, то йдеш вліво. впрешся у вул. Джерельну. Йдеш по ній наліво метрів 50 - і побачиш мінібазарчик де продають уніформу. там і хімзахист є і бахіли. Будемо інсталитись вночі. Якщо скинеш мені в приватні повідомлення сьогодні, або завтра вранці контактний телефон - я тобі дзвякну, скажу де зустрінемось.Тільки це все роби швидко і оперативно.
Назва: Полтва
Відправлено: Golem від 20.01.2009 18:54:15
Якщо уважно подивитися на хмари - то стає зрозуміло, що це насправді не хмари, а духи людей, які з тих чи інших причин не можуть знайти собі місця. Недаремно у хмарах можна знайти стільки різних образів та асоціацій, недаремно вони змінюються щохвилини. Злі душі утворюють чорнезні хмари, а добрі - білі. І якщо духів збирається багато - вони об’єднуються і сходять на землю у вигляді дощу, по аналогії: або теплого і приємного, або холодного та простудного. Дощова вода стікає у каналізацію і, краплинка до краплинки, як термінатор другий, збирається докупи. А каналізації, в свою чергу, впадають у Полтву. Відповідно: Де у Львові наймістичніше місце, де дух переходить у тіло і навпаки? - правильно, у Полтві! Саме для цього і збудовані масонами-алхіміками всі ці доріжки та овальні склепіння, всі ці люки назовні кожних десять метрів та замуровані вікна у будинках. А коли дух закінчить свою справу (не важливо чи добру чи погану), він стрибає назад у воду і перетворюється у пару, яка й вертається у хмари. Але поки пара дійде до хмар, вона витає підземеллями Полтви. Чим не сюжет для фільму жахів?

(http://lh6.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SVIyIBTj-zI/AAAAAAAAG_Y/lKE-hJNkSsw/s800/shody.jpg)

На цю вже третю вилазку до центральної частини підМіста зібралося небагато - не мало а аж девять людей. Хто б подумав, знайти 5 люедй на велопохід це вже свято, а тут стільки бажаючих гамно потоптати  Збір був в центрі біля Прометея з вилами, попили пивко, почекали поки стемніє, послухали дідуся з націоналістичними піснями, якому за це надавали купу пустих пляшок.

Кожен день люди ходять Львовом і не дивляться не те що собі під ноги на Люки, а й навіть на красиві будинки навколо. Саме тим і приваблює діґґерство, побувати там, внизу, куди ніхто не звертає увагу. Та й матері з дитинства виховували в нас побожний страх перед всякими люками, казали «не лізь туди» і все таке. Тому, треба мати достатньо сміливості та відчайдушності щоб в центрі міста, біля Пам’ятнику Шевченку, де ти призначав побачення своїм дівчатам і де кричав "ЮЮЮ-Щен-Коо!" взяти і підняти з землі металевий лист та й полізти в цю брудну, вогку яму. Думаєш собі, що подумають навколишні люди, як вони на нас дивитимуться? Але то все пусте, так само вони дивляться та крутять пальцем біля виска і на туристів з півметровими броциками (наплічниками - прим. ред.), які лізуть зимою чи в дощ у гори. До якого з цих таборів пристати кожен вирішує сам.

А ми, довго не вагаючись, підняли не надто важку кришку і опинилися в зовсім іншому царстві, без світла, гамору, людей та машин. У царстві спокою і постійності, де спалахом вихоплюєш білу димку духів і де відстані минаються швидко, а час йде довго.

(http://lh5.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SVIyTe0JaQI/AAAAAAAAHAY/6vKNA0t7mUg/s800/kap_kap.jpg)

Щоб було менше шуму - перевдягалися ми вже всередині, у тунелі. Австріяки його робили добротно, узбіччя високо над землею, сухе, широке. Йдемо проти течії в сторону Проспекту Шевченка. Минаємо пам’ятник, кожних десять метрів бачимо стічний люк назовні, прямо посередині річки. Десь біля пам’ятника Копернику справа з’являється Люк з драбиною назовні, але виходить він прямо на дорогу. Мої супутники постійно зупиняються і фоткають усе, всьому дивуються, все розглядають. І дивуватися справді є чому! Відчуття, як в підземеллі старовинного замку. Високе напівкругле піднебіння викладене з тесаного каменю, овальні бічні притоки, балки, дивовижні нарости на землі, під ногами ростуть футуристичні місячні грибки, виглядають як солодка вата і кілька сантиметрів заввишки. Дуже гарно відблискують у променях ліхтарика.

Досить скоро і непомітно тунель повертає направо на Проспект Шевченка. Арка стає повністю цегляною Це, напевно, найстаріша частина тунелю. Йти можна у повний зріст, місцями навіть удвох, за ручку. Навпроти пам’ятника Грушевському бачимо злив двох річок. Власне менша, Полтви, зліва і більша, сума Залізних Вод і Вульок, справа. Про те, що ми саме навпроти пам’ятника можна сказати, судячи з того, що вихід знаходиться кількома метрами далі, якраз навпроти пам’ятника, на стіні з колись мідною долівкою. Сама Полтва тече в бік Погулянки, бортика там нема, але й води не дуже багато. Можна буде якось полізти. А зараз, оскільки багато хто без відповідного взуття і захисту, йдемо сухим бортиком далі.

Перед вулицею Франка широкий тунель змінюється приземленим овалом, стеля щоразу нижчає і нижчає. Йти доводиться напівприсядки. Невдовзі стеля піднімається, а на узбіччі з’являються перила - півметрової висоти надбудова з цегли біля краю бортика. Основне призначення надбудови - збільшити прохідність тунелю коли багато води. В такому випадку вона тече собі всередині перил, нікому не заважаючи.

(http://lh5.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SVIyPi1EItI/AAAAAAAAHAA/9cCtCmMD4-E/s800/1931.jpg")

Знову сходи вверх і знову залізна плита вгорі. Взагалі-то цікаве це заняття по орнаменту на будинках, по вивісках магазинів впізнавати де ти є. Але зараз це легко - Біла Скеля, всі знають, всі були. Прохід гарно розчищений, легкодоступний і у досить безлюдному місці. Думаю, наступний раз інсталитися будемо саме тут.

Але вся хороша ідея бортика згублена недбалістю монтерів, які виводять бічні зливи не в саму річку, а прямо в бортик. І там починає накопичуватися вода. В одному місці навіть видно що бортик спеціально завалили, аби вона виходила. Відповідно захисту він вже не дає. Знаходимо наступний вихід - Люк високо вгорі! Це вже майже зупинка трамваю біля Стрийського ринку. Проходимо ще трохи далі. Води стає щораз більше і більше, тому основна група лишається на місці, відпочити, а я йду вперед розвідати обстановку. Йти доводиться під кутом 40 градусів до вертикалі, так низько стіна; і по 20 см в застояній воді. Але воно того вартувало. Я вийшов до зливу ще двох річок. Одна - Залізні Води зі Стуса, інша - Вулька з Франка. Обабіч видно красиві сходи з виходом назовні, навпроти залу гральних автоматів. Сумніваюся що «гопніки», які регулярно там просиджують «сваі манєти» здогадуються по чому ходять.

(http://lh6.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SVIyUrtNFSI/AAAAAAAAHAg/jUqCHVeYSRw/s800/mist.jpg)

Вертаюся назад з невтішною для них новиною: далі суцільна вода. Тому вертаємося ще трохи назад і вирішуємо вийти на поверхню. Я піднімаюся ржавими скобами вгору і, несподівано для себе, люк, що я його так і не зміг колись відкрити ззовні, легко подається зсередини. Вгорі пустий вечірній Львів. Одинокі перехожі, таксисти. Ще поки нагорі був тільки я в спецодязі і всьому необхідному, мене сприймали як робочого і уваги не звертали. Але як з’явилася решта, усі в різнокольоровому одязі і з фотоапаратами - почали дивуватися і відводити погляди. Але мені все одно. Усі веселі та життєрадісні вибираються назовні! А ми з Богданом і Артемом прощаємося та пірнаємо назад у товщу землі.

(http://lh5.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SVIybIxSL3I/AAAAAAAAHBI/TshHmo_gX0o/s800/luk2.jpg)

Пробуємо йти далі по Вульці, з бажанням вийти аж на Вокзал. Чув я колись таку історію, що на привокзальній дівчинка була впала в каналізацію і її виловили аж за Оперним. Хочу це перевірити. Але пройшовши 300 метрів бачу, що в Богдана недостатньо високий захист, він йде явно на межі. Тому завертаємо назад і вертаємося до точки входу на Проспект Свободи. По дорозі крейдою маркуємо виходи, раптом комусь знадобиться.

Дорога від Грушевського до Оперного - чудовий екскурсійний маршрут. Широка, суха, високі стелі і купа простору. Йдеш нічим не гірше ніж поверхнею. Перед самою Оперою знаходимо ще один вихід, правда сходи закінчуються дебелим люком, не піднімеш. Далі тунель завертає направо і минає Оперу стороною. Бачимо злив театру Заньковецької, фундамент самої опери викладений з тесаного каменю. Далі тунель ще зростає у висоту, сягаючи п’яти метрів. Таке враження, як у підводному човні чи літаку.

(http://lh4.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SMDtFZjONYI/AAAAAAAAEvc/Tlf6owOIV7M/s800/P9040072.JPG)

Далі починається поступовий спуск, вода набирає швидкості, з’являється гуркіт, слів майже не чутно. Тут я був реально здивований. Ми опинилися на висоті двох метрів, а під нами Полтва з грюкотом зливалася з водами Городоцької, і так разом вже пливли далі. Це виглядало як маленький водоспадик, чи гірка в аквапарку. Трохи далі, за зливом між берегами був мостик.

(http://lh4.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SVIyXEB5LMI/AAAAAAAAHAw/6YRsGQ76gf4/s800/prytoka2.jpg)

Цікавий момент. Коли ми верталися до Опери, то частина доріжок по яким ми йшли до Руставеллі вже була Затоплена, хоча перед тим суха. Тобто рівень води піднявся. А як вже ввечері верталися назад - знову суха. певно люди масово перед сном, поки не вимкнули воду, йшли на вечірні водні процедури і лягали спати

Виходимо неподалік від Білої скелі, перед тим знявши спорядження. Людей нема, тільки трохи далі стоїть якийсь старший чоловік. Дивлюся - прямує до нас. Вітається і каже, шо то є дуже небезпечно так як ми туди лазимо. Каже що треба мати зв'язку і каску. Зв'язка потрібна, щоб не змило хвилею. Ми розговорилися та відповідаємо, що води не повинно бути, бо нема дощу. Він розповів, що також діґґер, що також лазить, і що зв'язка - обовязкова умова, бо можуть бути раптові скиди води промисловими підприємствами і нас просто змиє. Також він підтвердив, що той тунель йде аж до Вокзалу. Ну і на прощання сказав, як його знайти.

Ми прощаємся і розходимся кожен в свою сторону. Львів пустий, я проходжуся назад до Оперного тунелем, але тепер вже зверху, з насолодою згадуючи як там було внизу.

(http://lh3.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SGSo36MD9WI/AAAAAAAACb0/qg4QsQXNkB8/s800/P6228812.JPG)

Фото з цього походу (https://photos.app.goo.gl/jqHKFSGMGuXRtLg4A)
Дуже професійний і цікавий опис (http://zirvygolova.livejournal.com/65991.html)
на Екстрімі (http://extreme.lviv.ua/gallery/thumbnails.php?album=120)
Фото з іншого походу (http://infostore.org/info/2523317)
Художні фото (http://www.mdi.org.ua/ukr/history/collectory.html)
Фотографія 19 ст з будови каналу в центрі (http://s49.radikal.ru/i124/0809/98/2cc4ab6cb748.jpg)
Як все починалося (http://forum.beskyd.lviv.ua/viewtopic.php?t=704)

Якшо надумаєте лізти:

- Добре перед тим подумайте чи воно Вам потрібне і чи Ви до цього готові
- Прочитайте правила безпеки і список необхідного спорядження
- Якшо ніхто з вас до того не лазив - зробіть пробну вилазку навпроти Ніко Заходу через дорогу. Там безлюдно і просто. Вхід за 20 метрів від дороги біля Трансформаторної будки
- Найкраще місце для входу шоб попасти в центр - біля Білої Скелі.
- Якшо це ваш перший похід - проконсультуйтеся з тими, хто там вже був. Мої контакти в профілі.

Пройдені колектори нанесені на карту Львова
(http://lh6.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/Srctk1GrQMI/AAAAAAAAOuY/S1xMwhGUE9c/s800/Karta_Lvova_Poltva3.JPG)
Повна версія на пікасі (https://photos.app.goo.gl/t92hxsuv6Mp1iUg57)

Синє - то шо я пройшов. Червоне - відгалуження, які ше не є досліджені. Коричневим позанчені входи. Буду вдячний за доповнення карти.

Всі ці офігенні фото і стаття в газеті - Максим Баландюх

UPD: Карта Полтви і всіх приток станом на 1941 рік тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg22297.html#msg22297)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.02.2009 17:02:44
На основі цього матеріалу була написана стаття в Суботню Пошту

Стаття  (http://www.lvivpost.net/lvivnews/n/3101)
Відлуння Віків (http://www.pamjatky.org.ua/DetailedNews.aspx?NewsID=6846)

Ось матеріальний доказ
(http://lh4.ggpht.com/_jHMhvw1nQ1g/SYmsmpsolgI/AAAAAAAAHmI/Oumfyk1xeVQ/s800/poltva-poshta.jpg)

Повнорозмірна фотка тут (https://photos.app.goo.gl/SwExjxE6NDQEGbbs7)

В статті з метою реклами згадується Бескид. Соррі шо не експлорер. На момент підготовки статті його ше не було. Чиатате і насолоджуйтеся. Строго не судіть. Мета статті була привернути побільше уваги людей, а не описувати вилазку.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: zelja від 12.03.2009 21:10:36
стара фотка полтви
Назва: Re: Полтва
Відправлено: oleksa від 18.03.2009 17:04:25
 ЦЯ КІНЦЕВА ЦЯТОЧКА НА КАРТІ (НА ВУЛ ЧОРННОВОЛА) ДЕ ПИШЕ ЩО ТУДИ ВПАДАЄ ПОТІЧОК З ВАРШАВСЬКОЇ ТРОШКИ НЕ ТАМ СТОЇТЬ.. АЛЕ ТО ДУРНИЧКА... А НА РАХУНОКДОСЛІДЖЕННЯ ПРОМІЖКУ ДО ЦЕРКВИ ЦЕ НАППЕВНО ВАМ НЕ ВДАСТСЯ ... МЕНІ КАЗАЛИ ЩО ТАМ Є ЯКАЗЬ ЗАГВОЗДКА. БАЧИЛИ КОЛИ НАКРИВАЛИ ПОЛТВУ( В ТОМУ РАЙОН ПОЛТВУ НАКРИВАЛИ ПРИБЛИЗНО 20 РОКІВ ТОМУ. ДОРЕЧІ ЗГОВ ПРО ТУ ЦЯТКУ ТРОШКИ ДАЛЬШЕ ПО ТЕЧІЇЇ РОКІВ ТАК З 12 ТОМУ КОЛИ ОДНОГО РАЗУ ПРОРВАЛА ПОЛТВА З КАНАЛІЗАЦІЙНОГО КОЛЕКТОРА НАДЛИШКОВОГО ТИСКУ( ТАМ ТАКА ТРУБА СТЕРЧИТЬ) ВОДА БИЛА НА 4 МЕТРИ ДОГОРИ А ШИРИНА СТРУМЕНЮ БУЛА 2 МЕТРИ( О ЩОБ ТОЙ ТИСК ЗРОБИВ Б З ТИМ ЩО БУВ В СЕРЕДИНІ) А  І ПОРЯД ВИКИНУЛО ПЛИТУ ПЕРЕКРИТТЯ РІЧКИ( ЯКА ВОНА ВАЖКА А ВІДКИНУЛА+ НАСИП ЗЕМЛІ ЗГОРИ) І ВСЕ ЦЕ БУЛО ПІСЛЯ НЕВЕЛИКИГО ДОЩУ. КАЗАЛИ ЩО ТО НА ОЧИСНИХ ЩОСЬ СТАЛОСЯ І ПОЛТВА ЗАБИЛАСЬ. Я ЦЕ ВСЕ ДОБРЕ ПАМЯТАЮ БО ТОДІ ПОЛТВУ ПРОРВАЛО ТАК ЩО В РАЙОНЧИКУ БУЛО ВОДИ ПО ПУЦЬКУ І В ТІЙ ВОДІ МИ  ЩЕ МАЛІ ПАЦАНИ ПОНАХОДИЛИ ТЕНІСНІ ШАРІКИ В ВЕЛИКІЙ КІЛЬКОСТІ... Я ПРИНІС 3 - :-\И...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 19.03.2009 11:32:45
- Загвоздки там якшо і є, то прохідні. Народ проходив від початку і до кінця. Фотки тут (http://www.explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=27)
- На рахунок забилося на очисних. За цією вентшахтою через 500м стоїть ше одна, потім ше і ше. Також купа дрібніших дзюр. Тобто за всіма законами фізики мало б виходити тут. Тому думаю шо забилося безпосередньо за шахтою.
- Полтва тече самотоком. Найближчий люк знаю біля моста на Чорновола. Перепаду висот вистачить шоб підняти воду і на 5м і більше. І вода в центрі ше не витікатиме.
- Так, навіть під час маленького дощу перебувати в коелкторі дуже небезпечно.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.04.2009 16:45:44
Було нас семеро. Інкогніто, Ромчик, Зеля, Дальньобой, Чугайтр, Артем і Я. Залізти через люк навпроти імленіума не вийшло - хтось надійно його укріпив. Тому пішли через вхід на Липинського. На жаль при спуску Інкогніто невдало зачепив руку і здер шкіру. Через шо нас лишилося шестеро. Пішли проти етчії в сторону центру. Троха приходилося йти по воді, за шо Чуагйстру окремий азчот, бо був він без хімзи. Дійшли аж до місця де починається яйцеподібний тунель, орієнтовно це вже район газової - хімічної. Пройшли троха тим тунеелм. Але не довго. З нашої стоорни закінчувалася кладка, а переходити вбрід ні в кого не було бажання. Тому вернулися назад.  В сумі лазили десь коло 3 годин. З цікавого бачили притоку зі сторони Варшавської, по ширині майже як основний тунель, і води давала багацько!

Одним словом гарно поалзили, ввібрали порядну дозу того специфічного колекторного простору. Народ хто фоткав - виклаадйте свої фотки!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.04.2009 11:05:55
Ага. Люк цілком підйомний. Не вважаю себе силачом. Але го піднімав кілька разів без проблєм (пацани бачили :) ). ну і хлопці на днях його відкривали (http://ostap-lviv.livejournal.com/81274.html#cutid1), як бачете всьо гуд. І так само облом біля міленіуму. Звичайно, шо так збухти-барахти нікуди далеко не пішли. Але за звитягу їм зачот! Ну і шо самі доперли шо то Люк саме в Полтву - також.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Samoslav від 26.04.2009 10:02:36
(http://farm4.static.flickr.com/3637/3462675483_d01391d22c.jpg)

Решта тут:
http://www.flickr.com/photos/stanislav_zp/sets/72157617138401598/ (http://www.flickr.com/photos/stanislav_zp/sets/72157617138401598/)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 27.04.2009 14:53:27
Полазивши минулого тижня в районі нового тунелю по Липинського - Чорновола я тільки розігрів апетит і з нетерпінням чекав нагоди спуститися в центрі, тим більше там залишалося ше багато непройдених ділянок. Тому в неділю видзвонив Зелю та Артема я поломився в Колектор. Вхід було вибрано стандартно найбільш безпечний - біля Білої Скелі. Тут є можливість поставити автомобіль зразу біля люка, шоб три чувака що лізуть під землю не кидалися в очі перехожим. Ну і  справді, спустилися ми ніким незаміченими, два гаїшника, шо стояли збоку на куті, мирно махали собі палками, не звертаючи на нас жодної уваги і підєвреюючи свою чергову жертву.

Переоділися всередині і рушили в сторону Стрийського базару. На моє здивування в тунелі було досить світло. Раніше я завжди був тут ввечері, коли мало шо видно нагорі, не то шо внизу. А зараз яскраве сонце через всі можливі щілини у дорожніх люках пробивалося вниз в це царство смороду та фекалій. Ділянка Руставеллі - Стрийський ринок найменш зручна в плані проходження. Збоку набудований бортик з цегли і місця є дуже мало. Ше й під ногами купа мулу.
Доходимо до місця де зливаються Вулька і Залізні Води. З сторони стуса йде потужний потік води, нема ні бортика, ні зацепки шоб туди йти. Саме він і формує основу  подальшої річки. Прямо йде Вулька, тиха спокійна річечка. тунель тут високий і широкий, ше вгадуються залишки бортика, але ми йдемо майже посередині каналу. Вода нанесла багато каменю. потік обмілів і став широким, на ньому повсюду видно дрібні хвильки, як в гірських річках на мілководді. Шо цікаво, біля входу зі сторони Стрийського ринку частина каменю повитягувана і акуратно поскладана біля стінки :) Хтось за цим слідкує значить :) Інший цікавий факт - позначки крейдою, які Артем робив досить високо на стінах виходів, відсутні, напевно змиті.

Широкий тунель Вульки досить скоро звужується, тепер потік тече каналом шириною тільки метр, йти можна в повний ріст. Досить незвичайне відчуття, йти біля такого вузького та охайного потічка. Закінчується ця вся радість вузьким гострим яйцеподібним тунелем, таким як роблять притоки тільки троха більшим. Вода в ньому несеться з шаленою швидкістю. І хоча по висоті там йти можна, але течія і слизьке дно не дасть. Вертаємся назад і йдемо в сторону Площі Петрушевича. На протилежному боці бачимо цікаву притоку, в кінці якої видно розширення і шось з цегли. А може це якийсь підземний хід? Але треба на іншу сторону якось перейти. Вирішуємо перелазити по трубі.

Технологія дуже проста. Привязуємо себе шнурком (пише 120 кг, звязали вдвоє, шоб динамічний удар тримав в разі чого) до тої труби на початку. Потім перелазимо на руках, а шнурок віддаємо назад. Все получилося добре, живі, сухі здорові опинилися ми на правому березі Полтви. Йдемо мало не навкарачки до тої притоки. Тунель тут дуже вузький, значно вужчий ніж з лівої сторони. Притока виявляється досить глибокою і закінчується цегляними стінами з засипаним входом в якийсь з підвалів. Фоткаємся і ліземо далі. По дорозі навпроти "Салону Світла" шо на злитті Проспекту Шевченка і Франка зустрічаємо симпатичний люк з великою кількістю отворів. Можна за всім спостерігати знизу, чи навіть залізти сюдою.

Доходимо до місця формування власне Полтви, коли Пасіка зливається з Сорокою. Це навпроти памятника Грушевському. Тут повертаємо направо і йдемо досліджувати притоку в напрямку Погулянки. Правда це не так легко, доріжка починається тільки з лівого берега притоки, а шоб на неї попасти потрібно перейти стрімкий та глибокий потік. Вода лише якихось 10 см не дістає до верху бахіл, так шо було то досить екстремально. Але всьо гуд, вже йдемо лівим боком на Погулянку. Тунель за якихось 10 метрів перестає бути залитим водою і перетворюється на акуратний прохід з двома сухими тротуарами і безліччю люків-входів. Особливо хороший люк є навпроти магазину "Книги", легко відкривається, надійні скоби, та й виходить на газон, далеко від тротуару і проїжджої частини. тунель довгий, монотонно він йде аж в кінець Левицького, де знаходиться великий квадратний вхід на узбіччі, такий самий як біля памятника Шевченку. Ми втішилися шо виберемося назовні, але де там - прикипів намертво, напевно ним не часто ходять. Облом! Прийдеться шукати інший вихід, бо знову перелазити потік і трубу нікому неохота. А пертися наверх через люк Артем не дуже хоче - запал. Я подаю ідею йти аж на Чорновола, там я бачив вхід. Та й заодно центр подивимся. Але теж не впевнений чи він не закипів як цей.  Ну в разі чого - назад завжди можна вернутися і вилізти на Левицького через люк чи біля Білої Скелі.

Ше троха пройшли по погулянці поки тунель не почав звужуватися шо йти приходилося напівзігнутим і вернулися назад. Шо характерно - назад йти завжди швидше і легше, ніж впеерд. Інший цікавий момент - це щурі, яких було ну дуже вже багато. В кожній притоці по пару штук сиділо. Раніше їх тут стільки не бачив. Шось сі стало, певно десь хтось здох! також бачили голуба, ще живого, але небагато йому лишилося. Цікаво, як він сюда попав. Досить часто попадаються труби поперед тунелю, ми з артемом злапали по одній :)

Після вузьких та слизьких каналів - центр нам як прогулянковий майданчик. Місцями бортик півтора метри сягає, йти одне задоволення. Шпацеруєш собі спокійно, роздивляєшся все навколо. Величні склепіння, тихий плескіт води. Потім зявляється шум який що раз дужчає і дужчає. Аж ми опиняємся біля водоспаду. Фоткаємо його і ліземо далі. Минаємо вхід біля Міленіума, ше 10 хв і тунель набуває яйцеподібної форми, яку ми бачили коли йшли в зворотньому напрямку. тут за кілька метрів є вихід нагору. Широки зручні сходи і нормальний рухливий люк.

Ше хотілося б згадати як ми вирішили піти одною овальною притокою в сторону площі Ринок. Ця притока нам сподобалася тим, шо дно її було вимощене справжнісінькою бруківкою! Мис подівалися шо буде там шось старовинне і цікаве. Най го шляк тарфить! Довга вузька притока постійно петляла по тому центру, періодично попадалися люки нагору. Але якихось видимих ознак звуження чи закінчення притоки і близько не було. Короче ми схарилися і пішли назад. Якось можна буде її пройти до кінця, іншим разом коли не будемо такі втомлені. Взагалі таких приток там дві, але в одної була сильна течія і змивала все на свому шляху. Вийшовши з притоки назад до Полтви ми зауважили, шо різко впав рівень води в каналі - місцями майже на пів метра. Це навіть оголило дно каналу. Виявляється воно також викладене бруківкою з тесаного каменю! Була 2 година дня, треба мати на увазі. Також на площі перед оперним бачили кімнатку з двома драбинами вверх і грубезними палстиковими трубами, зовсім новими. Напевно недавно робили, як фонтан відновлювали.

Дуже зручний і затишний вихід получився. Знаходиться він в саду будинку на Площі 700-ліття Львова номер 2. Це перехрестя Під-Дубом, Куілша і проспекту Чорновола. Там собі переділися і пішли мити та сушити хімзу до джерела на Високому Замку. Теж гарне місце, всі думають шо то якісь рибаки сушать хімзу. Одним словом якшо на правий берег - то кращого варіанту нема. на лівий зручніше від Білої Скелі. Одержали масу досвіду та задоволення, всім дякую за компанію!

ПС: Переглядав фотки Зелі - як наново там опинився. :) Дуже інформативні, є практично всі обєкти сфоткані. Єдине шо підписів нема. то народ не знатиме де який тунель.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: inkognito від 25.08.2009 23:15:12
декілька свіжих фото із залазу-вилазу по вул. Чорновола-Під-Дубом
Назва: Re: Полтва
Відправлено: YserL від 30.08.2009 11:19:10
У центрі плануються якісь дитячі розваги. Пр. Свободи огородили стрічкою) І поставили дуже чисті човни)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.09.2009 04:26:09
Лазиу нині по полтві в рамках проекту "Не туристичний Львів" (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,609.0.html) Залізли пів 1, вилізли в 4. Весь цей час фоткали кусок Біля Скеля - Оперний. Дивився на Полтву їх очима, було багато часу пороздивлятися все уважно, при світлі 3 прожекторів. Якість фоток була навіть краща ніж в TapeMaker-а (http://www.explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=27)Ну і корисні обсервації:

Десь після 2 ночі рівень води різко впав. Сантиметрів на 20-30 від нормального. Навіть в 1 ночі туда йшли метірв 200 по воді, місцями по кісточки. Назад - бачили ту воду далеко внизу. Оголилося каміння на Погулянці, в тій новій трубі шо з Площі ринок мало шо тої води лишилосі. Абсолютно реально стало спуститися скобами до водопаду внизу, води мало і вся вона далеко збоку. Повністю зник туман, навіть не сліпило світло лобкового ліхтаря і можна було фоткати зі спалахом. Так шо майте на увазі при плануванні вилазок.

Той шнурок по якому ми перебиралисі ше досі там. Але труба після повені обросла кучею непотребу, зараз було б гидко по ній лізти. Але в  таку малу воду цілком реально перейти і так. До речі, цікаво як там зі Стуса. Напевно також можна пройти без ризику бути змитим.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Fenriz від 04.09.2009 20:04:41
"Ще цікаво, яка глибина приблизно потічка на цьому фото?"

орієнтовно метр. але дуже слизьке дно + сильна течія.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.09.2009 20:10:56
про фото: води там пів метра посередині або й по пояс.

Пацюків побільшало якраз весною, зараз їх майже не було. напевно спали :)

Так. Але вночі думаю можна, теції не буде.

Не думаю. Якби притоки - вночі б вода не впала до нуля. Звичайна каналізація, плюс з личаківської.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: John від 13.09.2009 21:32:17
Декілька старих фото: http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/93213/cc33e4f6339896d8630cb829496ca1fe/
Назва: Re: Полтва
Відправлено: gor_qkop від 13.09.2009 22:36:41
http://gor-qkop.livejournal.com/13541.html
Назва: Re: Полтва
Відправлено: inkognito від 18.09.2009 21:50:13
   Йшлись мо сьогодні із Зелею по Левицького, акурат між нумером 99 та 100, по лівій стороні як йти до центру аналогічний люк як коло універа. Підяли, глибина із пів метра, купа гівна і ймовірно вхід по праву руку, але дуже засрано. Лятарок небуло, тож невиділи ніц
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 18.09.2009 21:54:10
Саме таких 1:1 нема. Лівий верхній має асиметричне розташування бортиків, характерно і для Львова. Але він має явно круті спуски, а у нас всюди вони пологі майже під 45 градусів. Другий має бортики однакової ширини, пологіше дно. Дуже подібне на гілку під памятником Шевченку. Але там викладено бруківкою, а не цеглою. І розміри троха більші по висоті. Хочу звернути увагу всіх на верхній рівень води - вищий за зріст середньої людини.

Загалом від мене дуже великий + за це. Креслення корисні, адже відображають пропорції, методи проектування, закладені матеріали. Акшо найдеш ше - сміло викладай, багато хто(і я в тому числі) будуть дуже вдячні.

До Інкогніто: той люк знаємо, позначений на карті (http://picasaweb.google.ru/ryshtun/SLMRBK#5375677201325992146). Під час весняної вилазки пробував відкрити зсередини - але тоді не зміг. Молодці шо відкрили, це досить зручний вхід в колектор.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Romchick від 18.09.2009 22:33:55
Як я писав тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,728.0.html), ходилв я з сестрою і її подружками на Полтву. До нас приєдналися Dexter і Кшися. Дякую їм за компанію! Спустилися як і планували біля моста на Чорновола. Не обійшлося без казусів. Тільки ми підійшли до кришки люка, зразу з'явилися дві пані в білих халатах, і почали кричати: "Що ви тут робите?" Прийшлось покинути територію. Почекали 10 хвилин і вернулися. Відкрили люк і швидко залізли. Пройшли до водоспаду, дівчатам сподобалось і ми пішли далі. Дойшли, мені иак здається, десь до Грушевського, за ту частину колектора, вимурувану з червоної цегли. По дорозі я ухитрився послизнутись і скупати в Полтві одну ногу.
Отже, було нас шестеро: Я, Dеxter, Кшися, Лана, Марія, Соля.
(http://s39.radikal.ru/i083/0909/d2/65710ad2ee50.jpg) (http://www.radikal.ru)

Ця конструкція під центром нагадує старий міст через річку, але можли що це ригель, для міцності колектора
(http://s60.radikal.ru/i167/0909/52/c951285963ad.jpg) (http://www.radikal.ru)

Хотіли попробувати вилізти через люз на одній з приток, яка була сухою, але не було скоб, щоб піднятися.
(http://s60.radikal.ru/i167/0909/cf/9ba821104d9b.jpg) (http://www.radikal.ru)

Вилазили там де залазили
(http://i058.radikal.ru/0909/cc/d74a69a89641.jpg) (http://www.radikal.ru)

І там не обійшлось без казусу. Я зразу не зміг відкрити криши, як виявилось потім на неї зверху наклали купу цегли.
Потім рушили до колектора біля Франка. Dеxter і Кшися вже не хотіли з нами спускатися, то ми попрощалис і Dеxter закрив за нами кришку. В середині ми пішли тільки наліво, бо не було хімзи.

(http://s55.radikal.ru/i148/0909/77/5e0a8f739737.jpg) (http://www.radikal.ru)

(http://s09.radikal.ru/i182/0909/2f/0cd6ed0ebdda.jpg) (http://www.radikal.ru)

Потім ще зайшли в нижній дойчляндський бомбік і розійшлися. Чекаємо фотографій Dеxterа, реєтрації і вражень дівчат.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 19.09.2009 08:14:30
Гарно злазили. Але за люк на Чорновола незачот. Я ж попереджав, шо вдень туда не варто пхатися бо то робочий обєкт. Тепер не здивуюся, якшо цегла там лежатиме постійно і шоб залізти в нього треба буде спочатку її знімати, а потім назад ставити. Шоб ніхто не догадався і не наставив ше більше цегли. Так шо давайте думати не тільки про себе і свою вилазку, а й про тих, хто лізтиме потім за вами. І вести себе троха обережніше.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Dexter від 19.09.2009 20:50:56
Хотів спитатися де в Полтві можна знайти гарні сталагміти або сталактити???
Ну або може хтось знає міся де вони ще є=)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 19.09.2009 22:02:32
Ну, в принципі в Лощині є мініатюрні, ну, то швидше псевдо сталактити. (Бо на утворення справжніх потрібно сотні тисяч, а то й мільйони років!)))
  Там же є класні намиви.
   П.С. Ше такі речі можна знайти у закинутій споруді за податковою (як піднятися під сам дах)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Dexter від 19.09.2009 22:08:31
Ну, в принципі в Лощині є мініатюрні, ну, то швидше псевдо сталактити. (Бо на утворення справжніх потрібно сотні тисяч, а то й мільйони років!)))
  Там же є класні намиви.
   П.С. Ше такі речі можна знайти у закинутій споруді за податковою (як піднятися під сам дах)
в споруді за податковою був але чомусь не звернув на них уваги=(
 Але мені не потрібні такі яким вже по 1000 років а невеличкі.я думаю що в Полтві вони мають бути полюбому.=))
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 19.09.2009 22:14:04
Нууу, певне сталактити яким по 1000 років потрібно шукати в підземеллях відповідного віку. Більш нічого путнього порадити не можу ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 19.09.2009 22:15:46
Нарив тут трішки цікавої інформації, про нашу нефайнопахнучу підземну перлину ;D

Полтва бере початок з багатьох природних джерел в районі парку "Погулянка", де занурюється у спеціально для неї побудовані катакомби, що тягнуться через все місто, просто через центр. Туристи, гуляючи "стометрівкою" і милуючись красотою Оперного театру навіть не здогадуються (якщо їм не сказати), що просто під їхніми ногами тече повноводна невидима ріка, місцевий «Стікс». Захована під кількаметровим шаром «гранітного неба», Полтва забирає в себе всі продукти життєдіяльності сучасного міста і через Західний Буг і Польщу впадає в Балтійське море. Іноді львів'яни жартують, кажучи, що це їхній найбільший сучасний внесок в європейську спільноту.

У Полтву впадають:

Сорока, що з'єднується з Полтвою біля пам'ятника Грушевському на проспекті Шевченка;
Залізна Вода, що починається зі сторони Нового Львова та впадає у Сороку біля Стрийського базару;
Вулька, що з'єднується із Сорокою на початку вул. Княгині Ольги;
Ще одна притока, що тече зі сторони Головного Вокзалу і впадає у Сороку.
Отже насправді Львів має річку, і не одну, але вони невидимі, і дають себе чути хіба навесні та влітку специфічним, не дуже приємним запахом.

З свідчень пізньосередньовічних краєзнавців випливає, що за їхніх часів Полтва була судноплавною, в кожному разі якісь там рибацькі барки доходили нею до Львова аж від Балтійського моря і тогочасні гравюри на це натякають. Наприкінці ХІХ століття міські урядники вирішили, що нічого, крім шкоди, ця річка Львову не приносить. Серед аргументів називали забагнюченість місцевості, гниття води, міріади мух, комарів, малярійну загрозу, сморід. Останнє, вочевидь, і підказало їм єдино прийнятне рішення — заховати річку під землю, замурувати її, перетворивши у міську каналізаційну систему. Довжина каналізації: 1870 рік - 15 км, 1903 рік - 54 км, 1910 рік - 82 км, 1939 рік – понад 150 км.

Кажуть, ніби з оркестрової ями у Львівській Опері до сьогодні можна вслухатися у підземне булькотіння сканалізованих нечистот. Цікаво, що колись посеред Полтви був острів. Зараз на тому місці розташована площа Міцкевича. У середньовіччі річка Полтва перед сучасною площею Міцкевича розділялась на два розтоки і на острові, який вони утворювали, з давніх часів була поставлена каплиця Божої Матері. У 1904 році скульптуру у зв'язку зі спорудженням пам'ятника Міцкевичу перенесли на інше місце.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: atlas1975 від 20.09.2009 17:04:05
Ех, - файно було б побачити на BBC чи Discavery комп'ютерну реставрацію тої природи у Львові (радше на місці Львова) та довкола, поки люди не з.ли чи видозмінили це все...
Файно шо такі люди як Боплан та інші, залашили детальні описи того, що вже нема, - а так славилося в Україні...
Опис природи Дніпра в 15-16 століттях від Дмитра Яворницького, - тільки зітхати доводиться...
Ось і уявляю наші околиці: довколо букові ліси, численні річки, незчисленні потічки та джерела які їх живлять; десятки озер та озерець, болотисті долини річок; повно риби та раків. Малочисельні дулібські та білохорватські (тобто це все українські) поселення та житла: де файні зруби, а де просто землянки; в лісах промишляли бортники, - мед збирали, а жінки та чоловіки знахарі - цілющі трави. Ліси повнились звіриною від якої напевне заяць та й і залишився, а тури, ведмеді, олені, рисі та вовки теперка вже канули в Лету.
А весною наша Полтва розливалася, затоплюючи чимало, набиралася води наче легені повітря, і несла цікавських слов'ян на їх човнах в околиці малодоступні літом чи зимою. Річкові порти чи причали були не рідкістю, про що свідчать археологічні знахідки біля відомого курорту на Тернопіллі; якщо раніш густі, часто непрохідні ліси, не давали змогу на комунікацію, то річки були природніми артеріями... Всі, хто є корінними галичанами чи волинянами (у народі  - волиняки, але зара' - це радше трохи образливо звучить, можливо варіант вимови польського походження...) відчуває особливе почуття коли опиняється у лісі, неначе у рідній домівці, зовсім не відчуваючи страху перед ним, а навпаки, ліс нас неначе обнімає, навіть ті клаптики, що залишилися нам від наших пращурів...
А Полтва, а Полтва ... їй не пощастило: Дніпро хоч і обмілів, та ще око тішить, а ось Полтва ...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.09.2009 08:24:39
Так, в Полтві є багато сталактитів і сталагмітів(ті шо ростуть знизу вверх). Але хочу тебе розчарувати - всі вони гарні в обєкті і нічим особливим не відрізняються на поверхні :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 23.09.2009 16:43:46
Ще з дитинства хотів вилізти у широку Полтву під Оперним, особливо після нещодавнього екскурсу у колектор Стефаника-Городоцька. Довго готувався (і морально також), взяв фотік, домовився за штатив, прикупив гумки, ліхтар, etc і от нарешті моя мрія почала збуватися!

Збори призначили на 18:00 у понеділок 21\09 біля Оперного. Прийшли я, Stinger, Dexter та його друг Віктор. До цього домовлялися залізти з вулиці Скельної, але зустрівшись передумали і пішли під міст на Чорновола. Діставшись до місця побачили що люк закритий на засув і “для міцності” забитий двома болтами. Поки ми чухали потилиці, Dexter пішов домовлятися з тамтешніми санітарами. Повернувся і каже що, мол, все гуд, дозвіл є. Засув люка довелося вибивати підручними інструментами, себто цеглиною і одним з болтів. Помучившись хвилин з п’ять, шлях був вільний.

Нас одразу зустрів приємний плескіт підземного потоку і зовсім символічний аромат колектора. Ми швиденько заінсталилися, покурили “на дорожку” і почапали проти течії в напрямку Оперного. Dexter, вже мав чималий досвід у Полтві, тому пішов першим і дорогою розповідав нам легенди та показував “історичні цінності” Полтви, за що йому величезний респект! Вирішили пройтися вперед доки зможемо, а дорогою назад все зазнімати. Ми постояли біля водоспаду, далі швидкими темпами пройшлися до Оперного, стометрівки, Шевченка, старої частини колектора, де йшли майже на колінах і дійшли аж до розгалуження де йде притока з Погулянки. Загалом, дорога видалася простою і цікавою, за виключенням кількох ділянок де на хідник виливався чималий потік нечистот з труб та де довелося перестрибувати 1,5-метрові притоки. Через 2 години повернулися до входу і вже було збиралися виходити, але люк відкрити ми не змогли. Ті нехороші санітари, які обіцяли нам безпроблемний прохід, завалили кришку люка величезною колодою та ще й закидали цеглою. На щастя був зв'язок і Stinger додзвонився до Зелі, а той до Inkognito. Велика їм вдячність за оперативність підчас визволення! Через 20 хв. після дзвінка всі ми вже були на поверхні.

Головною метою вилазки, окрім маси позитивних емоцій, було зробити побільше гарних кадрів. От що вийшло:
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.09.2009 16:52:53
Ті притоки які ви перескакували ведуть в сторону Центру - Личаківської. Досить гарно ними бродити, особливо після 3 ночі, коли майже нема води. А чого не йшли за течією? Там теж цікаво. Особливо лівим берегом, є кілька мальовничих люків.

Цікаво, що ж таке погане зїв рататуй, же так скрутиусі від розладу шлунку?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 23.09.2009 17:08:44
Часу було замало, Dexter мав кудись бігти після вилазки. Та й самим у незнайоме місце... Тим паче я один був у хоч якомусь водонепроникному взутті. Я думаю ще колись встигнемо туди злазити.
Доречі, той рататуй здох у далекому закутку якогось засипаного відгалуженя, що туди тілько я забрався. Насип там з піску, явно рукотворний, мож за ним щось є?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.09.2009 17:12:07
Навряд. Вся Полтва педантично замурована. Так шо не пролізеш. Пісок намитий водою. Подібне відгалуження є під Площею Петрушевича. Теж кілька метрів тунелю, і цегляна стіна.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Nick_c3 від 30.11.2009 15:34:14
вот і я нарешті побував в полтві) Фенріз провів нас з Марічкою від білої скелі спочатку до притоки зі Стуса, потім в іншу сторону аж до водоспаду за оперним і назад. Коли починали іти до оперного, то рівень води трохи піднявся, це трохи насторожило, але пішли далі і десь до проспекту Шевченка ішли по затопленому, сантиметрів на 5, тротуарчику - видно народ вдома массово поліз купатися)) але потім рівень впав і решту часу просто ненапряжно прогулялися туда і назад)) Саме кльове - це наскільки високий і просторий тонель під проспектом Свободи, після тих низеньких біля скелі там взагалі шикарно було))

Фоткати звичайно там не дуже зручно, краще ходити з чимось попростіше, бо цифродзеркалка там себе не дуже почувала))

http://picasaweb.google.com.ua/nickolay.kravtsov/Poltva?feat=directlink

(http://lh5.ggpht.com/_o-3lNSJHSJw/SxPBNhm7cbI/AAAAAAAABOQ/ap5bmQUNaaI/s800/DSC051851_resize.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 07.12.2009 11:08:15
Йо! Тема про сплав Полтвою - далеко не нова. І нічого тут складного нема в принципі, гірська річка з порогами набагато складніша. І канату не треба. Просто випливеш на очисних і всьо. Питання інше: хвилі, бризки, човен весь в гамні. Шо з ним потім робити?

ну і до теми. Спускатися краще на екомаранах конструкції Бориса Гори, які складаються з пустих пляшок під оболочкою. Такий сплавзасіб зовсім не боїться проколів. Шо досить важливо.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: interit3 від 16.12.2009 22:44:23
Без прив'язі ризиковано, а раптом є місця де вода сягає самого склепіння тунелю?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: inkognito від 16.12.2009 23:02:33
  старожили кажуть же так буває іно за несприятливих гідрометеорологічних обставин  :D
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 17.12.2009 10:41:42
Без прив'язі ризиковано, а раптом є місця де вода сягає самого склепіння тунелю?

Можу з впевненістю сказати шо за відсутності дощів, таяння снігу і промислових аварій всюди над головою є мінімув півтора метри стелі. А місцями і всіх 5 метрів.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 22.02.2010 20:34:53
перепрошую в нашої адміністраціі, але де поділись з форума старі фотки та схеми полтви? ось наприклад як ось ця, котра зберіглась в мене на компі розом зі сторінкою ще початку минулого року. З теми про лощіну попрападало теж багато фоток, особливо генератора. ???
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 22.02.2010 21:07:57
Ці фото ше колись були викладені Яремою на Бескиді. Звідти ти їх і скачав. В анс на форумі не перевикладалися. Але дійсно мають цінність тому ось пеерпощую його:

"
Накачавши старих польських і австрійських карт львіва намалював більш-менш достовірно місце де протікала Полтва. Взагалі-то в своїх витоках Полтва ще існує на поверхні. Так, наприклад тиждень назад лазячи по вранішньому недільному Львову дослідив русло невеличкого потічка, який на картах нігде не був намальований. Він витікає з місця продовження вулиці Яроми (бічна від Лазаренка). Русло древнє і автентичне, але закидане сміттям. Його перетинає колія в 2-х місцях. Попри яр потічка іноді такі дикі місця трапляються що сидячи там ніколи би не міг подумати що знаходишся в Львові. Потік зливається з тим що спливає вниз від кінотеатру на В.Великого, і десь в дуже моцних заростях кропиви і ожини тікає під землю в колектор. Побачити то не видів бо дуже вже зарослі були страшні, але чути -- чув. Зразу ж він перетікає поряд, або під залізничним переходом в насипі колії і на другому боці було знайдено 3 колодязя, які закриті бетонною кришкою, але де були дірки і було чути звідти течію потоку. Ось так річки потрапляють під землю.
"

ут -- потік Сорока і Вулька, які течуть по Сахарова, Кн.Ольги і Вітовського. Кружочки -- то місця де річка розливалася ставами.
http://picasaweb.google.com/KryvenJarema/NRpauB#5247072997506597074
Це Снопківський потік, в який впадає внизу потічок із Стрийського парку. Річка тут текла або між Снопківською і Свенцицького (якраз там найнижчий рівень ґрунту, або між Снопківською і Кубійовича (довга зелена алея між будинками, що заставляє задуматися)
http://picasaweb.google.com/KryvenJarema/NRpauB#5247072995603622594

Центральна частина міста де зливаються всі потоки в одну купу і утворюється власне Полтва.
http://picasaweb.google.com/KryvenJarema/NRpauB#5247072994122713778

Ну а це -- усе місто разом з річкою (роздуми на тему як би воно було, як би було по інакшому ніж є зараз...  )
http://picasaweb.google.com/KryvenJarema/NRpauB#5247072994154608914
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 24.02.2010 00:44:00
Був нині в Полтві. Водив "туристів". Сухо, нормально. З цікавого:

Закинув шнурок в люк біля самого входу в Оперний. Шнурок дістає води. Відповідно дуже хороша привязка до поверхності для майбутніх вилазок. А також індикатор рівня води. Прохання не показувати його "туристам" як місцем інсталу Golem-а. :) Залазили і вилазили біля памятника Шевченку, обійшлося без інцидентів.

Висновки:
- Оперний починається зразу за другим виходом назовні з люком, після першого повороту течії направо;
- 20 метрів далі з правого берегу є злив Зеньковецької, оранжеві труби. + 2 люки назовні. Це рівно посередині оперного театру але через дорогу. Люки на автопідйомі до парковки, відкривали - хороший спуск з драбиною.
- То шо ми вважали фундаментом опери - просто якісь стіни, значно далі.

Також я згубив свою палицю. Скотиласі вниз коли передівавсі. Певно відслужила своє і пішла на спочинок. Вічна їй память, амінь :(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ДЖЭКСОН від 08.03.2010 12:29:45
Декілька років мріяв потрапити в Полтву і ось нарешті моя невеличка мрія виповнилась.
Ваш колектор дуже сподобався, але все ж засмутив постійний пар, через який неможливо було зняти нормальні фото. До речі, я вперше в житті побачив велику кількість пацюків в колекторі)
Виникла ідея наступного разу приїхати за байдаркою, попробувати сплавитись. Хтось намагався зробити це раніше?
 
Декілька фоток.
(http://s13.radikal.ru/i186/1003/a7/ea9a12762693.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(http://s41.radikal.ru/i093/1003/31/4bf7fbdb56c4.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(http://i024.radikal.ru/1003/14/fd86ae820b24.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(http://i050.radikal.ru/1003/d3/2ff214678e98.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(http://s52.radikal.ru/i137/1003/07/f3fce8314dac.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(http://s56.radikal.ru/i154/1003/21/ae2e3fceec34.jpg) (http://www.radikal.ru)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 08.03.2010 13:37:15
МОлодці. Пара так, це проблема. Але якось народ робить фотки, довга витримка, відповідний час доби...

Про байдарки всі говорять, але є проблеми:
- як її туда спустити?
- Зупинитися реально аж на очисних
- А Якшо перевернешся?
- Скільки часу вона потім штинятиме :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 08.03.2010 14:18:17
МОлодці. Пара так, це проблема. Але якось народ робить фотки, довга витримка, відповідний час доби...

Про байдарки всі говорять, але є проблеми:
- як її туда спустити?
- Зупинитися реально аж на очисних
- А Якшо перевернешся?
- Скільки часу вона потім штинятиме :)
Може краще камеру від колеса? Якщо змайструвати якісь підстилку, щоб зад не мок, то цілком навіть зручний спосіб пересування потоком. Керувати за допомогою тих же весел.
- спустити не проблема,
- за правильного використання не перевернеться,
- викинути не шкода, або в клульок і хай десь в підвалі валяється до наступної атракції.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ДЖЭКСОН від 08.03.2010 15:56:15
В мене просто вже є невеличкий опит сплаву на горноводних байдарках в тому числі в колекторі. Спустити це не проблема. Інстали у вас досить великі, а ще її можно надути під землею.
Мене більш цікавить дно. Хоча б сантиметрів 80 від води до дна є?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 08.03.2010 17:04:03
Вдень може бути але не у всіх місцях. Там де водопад точно нема, але там зїдеш і без байдарки. Назагал я міряв глибину лижною палицею - рідко де в центрі було більше як з півметра. А от поріг троха далі по течії прийдеться якось долати, думаю там прийдеться переносити байдарку вручну. Недолік надувних байдарок - можуть пробитися. Ну і стабільність. Катамарани 2 або 4 з пустими пластиковими бутилками в тому плані значно надійніші, і менше вимагають глибини.

Але все можливо, головне хотіти.

Кинь лінк на якісь фотки зі свого сплаву, цікаво подивитися.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ДЖЭКСОН від 08.03.2010 18:00:33
Дуже дякую. Глибина дійсно мала, але я ще буду думати. Мені просто здалося, що метр десь є.
Фоток сплаву нема, тому що не ризикнули брати с собой фотоапарати на цей захід, щоб не втопити їх.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 15.03.2010 12:34:27
Був в пятницю в Полтві. Дивився на шнурок - білий, курча. Хоч на стінах видно нові відкладення брудних ниток. Ну не зовсім чистий - видно чорні позначки в двох місцях, значно вище голови. Але загалом білий. Тобто вода текла, але чому така чиста???

З цікавого - знайшов ше один напис 1931, по лівому березі 50м перед водопадом.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Mauser від 24.03.2010 23:01:36
Усiм привiт!
Дякуемо тов. Explorer"у за допомогу. Рiальне крутой мэн, респект до гроба  ;)
декiлька фото з походу:
(http://s006.radikal.ru/i214/1003/8b/21bad0354fb6.jpg)
(http://s45.radikal.ru/i108/1003/91/596545818f54.jpg)
(http://s42.radikal.ru/i095/1003/81/699d6f88b653.jpg)
(http://s47.radikal.ru/i115/1003/06/72cb95bc5df1.jpg)
Далi були в Киевi та знову в Одесу, але то вже iнша тема
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Mauser від 25.03.2010 11:40:00
(http://s46.radikal.ru/i111/1003/3c/a0aafbd64252.jpg)
автопортрет
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 08.04.2010 23:08:53
  Давно, дуже давно я вже хотів спуститися і проексплорити центральну частину міста (оскільки всі попередні інстали були або в новому колекторі, або коротесенькі по часу, або й взагалі не зовсім в Полтві). Та все ж звершилось! :D
 Отож, з прологом завершив, але ше кілька вступних слів:
1) нажаль я не створив теми в планах ...(причинав в тому, що можливість, а отже й думка інсталюватись з*явились в мене іно пізно вечором.)
2) ВЕЛИЧЕЗНА подяка Інкогніто, за надану матеріально-технічну допомогу ;)щирий+
3) Великий зачот Jorfe*ю, за те, шо вродився він таким же шальоним вар*ятом і зміг вирватися на вилазку зі мов (+ ;))
  Отож. Здибалися ми з Джорфеєм десь так о 21.30 і після незначного диспуту на тему, а куди ж все таки інсталитись (ібо як варіант ше розглядали Вулецький потік під Сахарова), однак вирішили в Полтву)) Далі, ми вирішили перестрахуватися, а тому завітали до Інкогніто, який у свою чергу накинув нам сві тру-діггерський девайс :)
   Прийшовши на місце інсталу і вичекавши потрібний момент взалися за люк (хм..тяжкий троха..)..відсунули і.почалась феєрія! :D Цегляний бортик давав моживість зручно переодягнутись, чим ми з успіхом і скористались. А далі - рушили)

Перші кілька хвилин писок в мене не закривався ібо такого великого і (воістину) гарного/цікавого колектора ше мені не доводилось бачити!
  Дуже великою проблемою виявилась димка.вона була такою сильною, що не те що фоткати, але й просто банально дивитись було окремими моментами тяжкувато! :-\ Хідник доста матрацний, йти легко...шпацеруєш собі, тішишся ;D
Далі побачили шнурок-прив*язку (був білий)...Ше шо замітили - на протилежному хіднику не було жодного входу, зате купа приток, а от з нашого (себто лівого, якшо йти в сторону до Оперного) входи траплялися регулярно, аце = же там доста безпечно)) Усього нам нарахувалося аж 4 входи. Інша справа, шо вони можут виходити на проїжджу частину (принаймі два з них).
Перша велика притока зорієнтувала нас на те, що ми є під пам*ятником Грушевському (якшо не помиляюся, то вона йде із Погулянки).Дуже сподобалась дялянка, виконана з червоної австрійської цегли. ::)
Час від часу зустрічались нам рататуї :D Подолавши приблизно 70% нашого шляху хідник став доста паскудним..ширина не більше сантиметрів 30-35...і, до того ж, він слизький! :oднак ми йі його пройшли, а далі - КрСоТище! 8) Вистота хідника стає десь так зо два метри, але керез вечичезну притоку і обрив хідника далі йти нереально..Тим не менше позитиву і емоцій наїлись ми з Джорфеєм по повній ;D
П.С. Маю ше певні ідеї і задумки..в майбутньому викладу в планах 8)
Ось кілька благеньких фото.. )звеняйте майн фототехніка простенька :PОбговорення во ТУТКО (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,1992.msg15649.html#msg15649)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: YserL від 22.04.2010 21:47:04
Вхід біля пам'ятнику Шевченку гарно проглядається купольною камерою. Також проглядається площа перед Оперним 2 купольними камерами та перехрестя за Оперним 9 неповоротними камерами. Цікаво, куди заведена оптика від камер, і у якій конторі вони стоять на балансі.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.04.2010 08:17:49
Пофіг. Недавно Залазив/вилазив тим входом двічі. Ніяких траблів. Також вчора вилазив вдень біля Памятника Грушевського (читай Мартовича). Купа людей, кілька разів на мене наступали поки той люк відкрив :) Далі пішли в тій всій спорязі до Білої скелі де стояв бус з переодівальнею.

Цікавий момент: ніде на люках не пише шо лізти туда не можна. Хоча в Кракові пише. Закон забороняє проникати на чужу приватну власність, але якшо вона означена як така. А цього нема, жодної таблички. Заборона проникати на обєкти водоканалу є у їх підзаконних актах, незнання який звільняє від  відповідальності. Просив би юридично грамотних людей прокоментувати.

ПС: Та дивна табличка і човни були встановлені Кауфманом. Цього року має бути ше кілька, зокрема облаштування кабінету мера в Полтві. :) Шнурок висить і досі.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 16.05.2010 13:40:19
Цілу ніч і день падав дощ. На літачки не поїхав, то вирішив хоч Полтву сфоткати.

На Липинського - дупа, води мінімум на метр вище і валить з шаленою швидкістю. Ось відео

http://www.youtube.com/watch?v=eOUKoXiJDC4

І то саме в цей час падав середній дощ, не максимально можливий, щітки автомобіля працювали в переривчастому режимі, а не на повну.

Рівень на виході коло очисних десь на два метри вищий ніж мав би бути. Можна бачити недавній слід від води, троха вищий ніж теперішній. Бо саме в цей час дощ призупинився.

Зрозумів шо вони мають на увазі, коли кажуть "по коліна в воді ходять". Бо так і є.
Станція первинної очистки вся в воді. Основна маса лимончиків, презервативів та лушпиння тече без зупинки прямо в Балтійське море.

Так що будьмо уважні! Слідкуймо за прогонозом погоди і станом власної дупи, перед тим як лізти в Колектор. Бо навіть невеликий дощ піднімає там рівень води. А сильний спричинить повне затоплення і повітря для дихання не залишиться. А ше є ефект лійки. Якшо дощ раптово починає падати на великій території, утворюється хвиля, так шо навіть зубами за бетон не втримаєтеся.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: inkognito від 17.05.2010 15:26:02
ще ми нинька впав на очі ймовірний вхід по вул. Мечнікова, зразу навпроти Західного прикордонного командування. Здається це нумер 16
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 20.05.2010 00:30:04
Хмм...Можу щось наплутати, тому в разі чого - прошу виправити)
Помітив ще одне теоретичне місце для інсталу, неподалік від тролейбусної зупинки, що неподалік вул. зеленої (через дорогу від кубу *Метро*)
  Завтра викладу фото :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: zelja від 20.05.2010 07:46:26
Знайшов новий вхід в полтву.На Саксаганського 36

(http://s52.radikal.ru/i137/1005/e6/172aeec1dee1.jpg) (http://www.radikal.ru)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 20.05.2010 11:01:24
Ага. Для інформації: відкривається лише середня частина. Але він має і переваги над Білою Скелею: вхід зразу на високу ділянку тунелю де не треба пригинатися і нема води.

Також маю одну цікаву новину. В Полтві встановили камеру і прожектори. Так шо ділянку біля Оперного де шнурок тепер можна проходити навіть без світла. Відео з камери транслюватиметься цілодобово в нову кнайпу від іФесту "Легенда" шо відкрилася біля Жидівської. Так шо маємо ТРУ дігерське місце зустрічей. :) Відео не крутитиметься всяким органам. Зрештою, не думаю шо ППС-ники захочуть туда спускатися. А на поверхні чекати нецікаво, бо невідомо де ми вийдемо. Також довести факт правопорушення без забороняючих таюличок на всіх входах неможливо.

Так як камери і прожектори встановлювалися за сприянням адміністратції, Прохання до всіх хто читає цей форум. Бережно ставтесь до цього обладнання. Не нищіть, не крадіть, не ламайте і не закидуйте гамном. Все таки це крок до Європейського міста. А диких місць нам ітак вистачить. Ше досі не дослідили Сахарова і Личаківську.

Нині спробую домовитися шоб зробити відео коли починається дощ. Думаю вийдуть бомбезні кадри.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.05.2010 11:18:53
Був вчора в легендах. Дууууже сподобалося. Напевно тому, шо є окрема кімнатка присвячена Полтві. :) По центру полтвовізор в якому постійно крутиться картинка з Полтви. :) На стінах вже відомі нам фотки з Полтви, хімза, протигази, весла, різнокольорова таранька. намальована стара карта Полтви. Короче трушно. Якшо не діґґерська кнайпа, то хоча б маємо діґґерську кімнату :)

Ну і взагалі сама кнайпа як кнайпа дуже хороша, зроблена в стилі будинку коминярів-сажотрусів. Є 7 кімнат, кожна присвячена своїй темі. Крім Полтви є ше Львівська бруківка, Леви, книжки, годинники. Можна видертися на дах, а потім ше на комин. Звідки відкривається дуде незвичний ракурс на Львів. Одним словом зачот власникам!

Зараз кімната виглядає вже зробленою. Але людей там чомусь не пускали. думаю за кілька днів відкриють. Ну і шо цікаво, це вода. навіть під час дощу вона, чомусь, не піднімалася вище бортиків. Тобто лише на півметра вище ніж завжди. Думаю цікава атракція буде у відвідувачів - слідкувати за рівнем, хто побачить вищий. До речі, художник троха лоханувся з картою, на ній не влізлося місце, де розміщена камера :)

З відкриттям цієї кнайпи завіса таємничості над Полтвою є знята :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.05.2010 14:59:15
надибав гарні фото з Полтви тут (http://kirhack.livejournal.com/82244.html) І ше чуваки умудрилися ментам в лапи попастися. Бідолахи :( Але з цікавого - перебігли вони Полтву прямо по течії. Правда на фотках видно як мало там води. :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 21.05.2010 19:23:43
Фотки настільки гарні, що у мене є сумнів - це Полтва чи фотошоп ? Хто рюхає у фотографії - оцініть плз.
Фотки гарні, на рахунок обробки, думаю що це грамотно витянутий RAW в відповідному редакторі типу ACDsee, Lightroom, Capture One і т.д., з легким редагуванням контрасності, насиченості, регулюванням ББ та тонуванням. Ну і звісно це Полтва, без перебільшень, за виключенням фіолетової води  :)

Таки дійсно, завіса таємничості над полтвою поволі зникає, навіть якось сумно від того стає. Хотілось б дуже подивувати відвідувачів цього закладу нашою присутністю на екрані, і взагалі друзі, щось ми давненько разом туди не спускались. Перестають лити зливи, та й ліземо, тимпаче на нас ще чекають недосліджені притоки ну і + фотосесії на місцях :). То як, плануємо? ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: jst_ru від 24.05.2010 21:34:05
Привіт! Я із цієї бідуючої компанії із гарними фото

Ось мої. Офігенна ріка, відвідайте цю кафешку під час зливи


(http://photos.streamphoto.ru/6/e/1/552a99c8ff39b95aa20165754ed911e6.jpg)

(http://photos.streamphoto.ru/7/3/8/997ac3e059b973248fdb6f6eb916e837.jpg)

(http://photos.streamphoto.ru/9/a/e/85bd20b44ba7199b646e5d7ab1808ea9.jpg)

Більше фото тута http://jstonline.narod.ru/poltva.html

Ну і ще гарні фото http://kreazot-13.livejournal.com/48594.html

Вилізав я уже після того як купол у прямокутник перейшов, серед галявини кругової розвязки, можу тикнути на карту.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 03.06.2010 19:09:20
Дякую ше раз. Давно хтів такого відео на форумі. Реальна користь з камери. Хороша наочна ілюстрація правил безпеки. Зазначу шо власне ураган як завжди налетів досить несподівано. Тобто дощик падав, алде ен сильний. Здавалося б - ну от падає, ніц не відбувається, можна йти. Попри то шо зверху лишилося троха повітря для дихання, але колектор має різні профілі по висоті. Та й гепнутися об бетонну стіну на такій швидкості рівнозначно перелому чи втраті свідомості.

ПС: Зачот інсталяторам камери. Своє відпряцювала.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: zelja від 03.06.2010 21:34:50
Golem: На прохання Зеленої Миші яка зараз досліджує історію дослідження Полтви я скопіював сюди відео про Зливу. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,2242.msg17097.html#msg17097) 3 червня 2010 року

Fenriz
під час пари світло в авдиторії почало мигати як на ялинці. тож нас відпустили. Коли вийшов на вулицю то побачив чорне небо і проливний дощик, вирішив піти в дім легенд глянути що там робиться в колекторі. Результат очікуваний))

на підвальній здорове дерево впало на проїжджу частину, порвавши дроти і паралізувавши рух повністю. на стуса, обїжжаючи куски дерев, асфальту і дротів невпорався з керуванням і перевернувся маршрутко. в мене перед вікном пів берези обломилось і порвало мережевий кабель з тросом, натягнутий між двох будинків! добре що він не використовувався :)
На франка, біля повороту на зелену глибина на тротуарі була такою, що якась жінка йшла по коліна в воді. трамвай залило і кілька машин теж залило мотори, відповідно вмерли там. отаке то. закидуйте хфотки, хто які ще має.
http://www.youtube.com/watch?v=1osgIQV3g3Q

Zelia
На ютюбі паралельно до відео за барчега були ше тако от відео
http://www.youtube.com/watch?v=VKOPBLzN63k

Roy
Десь за годину після дощу їхали в таксі з Зеленої в центр я, Inkognito та Yserl. Вирішили глянути на рівень води на Скельній аж  четвером, таксисту теж цікаво було. Течія дуже швидка була, правда видно було, що вже трохи спав рівень води.
(http://fotky.com.ua/files/57606_zliql.jpg) (http://fotky.com.ua)

(http://fotky.com.ua/files/57608_kyjfb.jpg) (http://fotky.com.ua)
Далі були в справах на Сахарова, і там не полінувалися відкрити люк. Навіть жіночка з магазину "буржуй" не полінувалася відсунути свій сеат з люку, за шо їй респект за розуміння. Там теж трохи річечка розлилася. Доречі колектор трохи ширший і вищий від того шо прозваний на честь видатного письменника В. Стефаника. :)  Зручний для проходження буде.
(http://fotky.com.ua/files/57610_wz3kr.jpg) (http://fotky.com.ua)

(http://fotky.com.ua/files/57609_yx3r1.jpg) (http://fotky.com.ua)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 13.06.2010 11:46:16
Говорив вчора з одним митцем, розказував як він знімав відео в Полтві для своєї вистави. Каже шо місяць стратив поки виробив всі дозволи, мало його шляк не трафив. Ну то не головне, ходив він туда з бригадою, яка сверлить в бетоні дзюрки і заливає туда чи то рідке скло, чи ше якусь заразу, точно не памятаю. ШОб колектор тримавсі купи. Це мене зацікавило, не думав шо ті роботи ведуться ше й зараз. Треба буде подивитися за результатами. Ну і ті роботяги казали шо раз проффтикали дощ, то ледве встигли вибігти, а апаратуру змило геть. Настільки швидко прибуває вода.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.06.2010 15:17:09
Дещо оновлений та прикрашений текст звіту про Полтву передрукований на сайті Музею Ідей тут (http://idem.org.ua/projects/leopoltvis-projects/poltva-andrij-ryshtun.html)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: VeNick від 26.06.2010 00:18:18
Сьогодні я, Юзер і Рой вирішили подивитись де саме протікає Полтва між Липинського і Чорновола, ми знайшли дещо цікаве і побачили наслідки дощів
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Ніка Веро від 27.06.2010 17:14:49
12.06.2010, в суботу ходили з експлорерами в Полтву. Поки основна група знімала відео про сплав по Полтві, ми зі Стінгером пішли до оперного, щоб подивитись на камеру. Пройшли затоплену ділянку та злиття з Пасікою, та вийшли в широкий тонель, яким попрямували до оперного. Часу було небагато, тому швидко дійшовши перефоткали все та й повернулися тією ж дорогою назад.
Фото далі:

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 27.08.2010 12:40:54
Вийшов короткометражний фільм про Полтву польського режисера Каміли за сприяння музею ідей і нашого форуму. Скачати його можна тут (http://explorer.lviv.ua/img/Poltva_Film.mpg) або подивитися онлайн тут (http://vimeo.com/13944077). Другий варіант кращий в кого будуть проблеми з кодеками.

Тепер мої враження: фільм дуже сподобався. Класна операторська робота, сподобалася з голосами людей записаними біля Оперного, перехід від землі під землю. Звичайно, це не документальна стрічка про річку як таку, а мистецька робота що спонукає задуматися. З технічної частини мені важко бути обєктивним, адже підземну зйомку бачив вживу або перед кадром з ліхтариком, або за оператором шось підсвічував, чи робив бризки хімзою. Момент з променем світла що танцює вигялдав не так ефектно як вживу :( Але нічо, стимул лазити в Полтву. Момент зі сплавом човном дуже гарно ліг під текст, що потрібно у Львові мати відкриту річку або її ділянку. Це в принципі єдине місце в фільмі де когось під землею видно :) Назагал щоб там знімати навіть з потужним освітленням потрібно мати якусь спеціальну чутливу камеру, то однозначно. Ну і Полтва як обєкт для документального фільму про львів ще чекає на свій час.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 03.12.2010 15:34:55
На ЗахідНет вийшла стаття про Полтву (https://zaxid.net/richka_poltva_mif_chi_realnist_n1117218) Фото як завжди зпіхвені. Вже їм написау

UPD: Через кілька днів виправили. Приємно. Дякую! За два з половиною роки Полтва з маловідомої річки під бруківкою перетворилася на цікавий, гарно вивчений та описаний обєкт. Зараз про неї знають, нею цікавляться, за неї переживають. Приємно .
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 12.01.2011 21:57:41
"
Підземний Львів дослідять
   
   Щоб знати, що у нас під ногами. Підземний Львів дослідять. За гроші Європейського Союзу.  По їх завершенню планують розробити спеціальний маршрут підземеллями Львова…  Коли невідомі  цікавинки із глибин стануть доступними.
   Музей аптека, підвал церкви Преображення Господнього, що на Краківській  та галерея Равлик.  Приблизно так сьогодні  виглядає  екскурсія підземним Львовом, - розповідає історик та екскурсовод Ігор Лильо.  Це лише маленька частина  того, чим наше місто може пишатися. Наприклад, у центрі під землею є … справжній трактор. Колись він виконував роль котельні. Нині цілком міг би прислужитися за туристичну атракцію: «У Львові існує дуже цікаве середовище дігерів. На сьогодні чітко зрозуміле, що від пам’ятника Шевченку до Грушевського  є абсолютно прохідний маршрут. Думаю, це стала б абсолютно бомбова пропозиція у Львові».
 Не так давно підземним Львом зацікавився британський телеканал Діскавері. Але показати світу те, що у  львів’ян під ногами – так і не вдалося. «Їх цікавило два об’єкти у Львові: підземелля Полтви і те, що під львівською Цитаделлю. На жаль, тоді контактів з владою і службами, які цим опікуються – не змогли знайти», - продовжує Ігор Лильо.
   Тепер, кажуть у мерії, підземелля Львова отримають всі шанси, аби стати популярними.  Місто виграло грант Євросоюзу на їх дослідження.  Архівні, археологічні, інженерні дані щодо міцності фундаментів. Їх розпочнуть уже за кілька місяців. Одразу після підписання грантової угоди… Триватиме проект – майже два роки.  По завершені створять комплексний маршрут підземеллями Львова, - говорить начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
Додам, що сума гранту на дослідження підземель -  понад 500  тисяч євро, з яких 90% - кошти Європи і десята частина вкладення міста.

Людмила Томашевська
"
(с) Львівcька Хвиля (http://www.lwr.com.ua/index.php?action=news&id=46166)

Що ж, думаю це про нас :) Вживу Лельо ще говорив про фотографії які можна подивитися на сайті і більше епітетів вживав :) І ніц про трактор. А хто ще не був - має можливість побродити покишо дикою Полтвою. Молодці, цікаво буде за кілька років пройтися цим маршрутом чи подивитися на Діскавері про Львів.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.01.2011 09:03:47
Карта всіх колекторів Львова (Карта Полтви) Станом на 1942 рік. Отримав від Олеся Дзиндри, Музей Ідей за шо йому Спасибі! Карта надзвичайно точна та детальна, можна дивитися і дивитися...

Також почув що вони готують до випуску альманах присвячений Полтві, де крім віршів мають бути і цікаві репродукції, документи. Вийде в кінці весни, видавництво Піраміда.

Для закачки в повному розмірі клікаємо на карту, 23Мб. Є ще оригінал в tif, 250МБ. Віддам якшо хтось захоче си роздрукувати на А0.

Зменшене зображення карти

Карта Полтви
(http://www.explorer.lviv.ua/img/Lviv_Can_1942_small.jpg) (https://drive.google.com/open?id=1IEmqiDl-cItzAic3CQ1pcfXseBnCn2CM)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 21.01.2011 11:42:32
Цінна, детальна карта. Дякую!
Єдине що мені незрозуміло, то шлях колектора Стефаника-Городоцька, котрий по нашим даним тече по вулиці Лепкого, а тут, на карті звертає на площу Григоренка а далі на Менцинського...
Хіба після війни була реконструкція потоку.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: explorer від 21.01.2011 11:43:46
карта чудова. Шкода, що розміри підписані тільки для "планованих" колекторів а не для існуючих.

Німецько-український словничок дігера:

vorentwurf der erweiterung der kanalisationsanlage - Попередній проект розширення каналізаційної системи
ubersichtsplan - оглядова карта

З переліку умовних позначень:
sammler - коллектор
klassen der bebaung - класи будинків
industriegebiete - промислові об"єкти
rasenplatze - зелені насадження
bestehendes kanalisationsnetz - існуючі мережі каналізаційні
mischverfahren - змішана (каналізація)
trennverfahren - роздільна (каналізація)
druckleitung - під тиском
hauptwasserscheide - загальний вододіл
wasserscheide 2 ordnung - вододілу 2-го порядку

З позначок на плані:
notauslass - аварійний вихід
graben - копати
uberpumpstation - допоміжна насосна станція
das gelande fur abwasserklaranlage - м.б. очисні споруди
bach von ... - потік ...
gewolbtes - склепінчастий
hauptsammler - м.б. головний колектор
uberfall - водоскид
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 28.03.2011 20:51:24
Відповідаючи Roy-ю на запитання щодо маршруту коллектора Стефаника-Городоцька на мапі 1942 р. Так, коллектор проходить саме так, як показано на мапі. Сам був здивований, але вчора зі Стингером все 100% перевірили компасом по мапі. Все зійшлося. Єдине що було не так, це відсутність повороту 9а коллектора на вул. Наливайка. З нетерпінням чекаю подальших вилазок та досліджень підземель із цією безцінною мапою!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 31.03.2011 12:06:25
Зачот!!! Два рази КУ! Скільки дививсі на ту фотку і думав що то коло Коперніка. Але справді, ви маєте рацію. Якшо подумати то аж соромно стає що не  був уважний раніше і не впізнав фасад зеньковецької.. Справа видно той широкий бортик по якому так приємно зараз крокувати, і форма колектора. І підвищення це не постамент для памятника.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: John від 11.05.2011 22:42:58
На Львівцентрі з'явились нові публікації:
"Leopoltvis". Пошуки львівської ріки
http://www.lvivcenter.org/uk/umd/posts/post/?ci_themeid=39

і план Льовова з позначеною каналізаційною системою (орієнтовно 1896 рік)
http://www.lvivcenter.org/uk/umd/map/?ci_mapid=90
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Rufus від 17.05.2011 23:51:17
У приміщенні Історичного музею на пл. Ринок, 6 (будинок Корнякти) на 3 поверсі відкрилася виставка "Доля однієї ріки". Виставка ілюструє колишній і сучасний стан р. Полтви і проводиться із фондів Державного природознавчого музею НАН України. Кому цікаво - заходьте.
А ще завтра Міжнародний день музеїв. Програма заходів: http://zik.ua/ua/news/2011/05/17/287996
Назва: Рибалка на Полтві, під Львовом
Відправлено: Roy від 18.05.2011 23:43:05
(http://lh4.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQf8jFRe_I/AAAAAAAAGVw/jI7ZsVbjs7g/s800/Poltew_fishing12345-86.jpg)

Питання. Щось може водитися в такій бурхливій воді крім використаних гумок, лимончиків, миючих засобів, їжі, людських фекалій, органічних відходів з лікарень, моргів, бруду, та ще сильнішого бруду?  ;D

Довго планували ми це перевірити, поки вельми спонтанно, одного пізнього вечора не зібралися семеро друзів по розуму, на рибалку, в Полтву під Львовом.
Ця ж річка вже мабуть не пам'ятає рибаків на своєму березі, нехай навіть на кам'яному. І риби не знає Плотва, ой Полтва, хіба залишки копченої, смаженої чи ще якоїсь...))


Що тут казати, їдемо експерементувати. Умови для рибалки не найкращі, але ж ми завзяті, чекаємо на здобич. :)
З нами є трохи світла, дві вудки, підсак і багато позитивного настрою))

(http://lh6.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQgBPEJ7DI/AAAAAAAAGV8/IOaPljT4jcQ/s800/Poltew_fishing12345.jpg)

(http://lh4.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfAnphauI/AAAAAAAAGTY/Uk2iWO-2Og0/s800/Poltew_fishing12345-8.jpg)


Опа...
А шо це?
Невже?
(https://lh3.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfGSspsbI/AAAAAAAAGTk/Oi7N6ZXbAso/s800/Poltew_fishing12345-13.jpg)

(http://lh4.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfF8FwuqI/AAAAAAAAGTg/rcVJjHSVetM/s800/Poltew_fishing12345-10.jpg)

Не вірим своїм очам, і риба теж в шоці))
(http://lh5.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfJ815R-I/AAAAAAAAGTs/9q_C15mps1g/s800/Poltew_fishing12345-18.jpg)

(http://lh5.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfLwUFjnI/AAAAAAAAGT0/6eaZgLRlsmc/s800/Poltew_fishing12345-17.jpg)

(https://lh3.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfSKwKNrI/AAAAAAAAGUA/TC_DcNQDm3E/s800/Poltew_fishing12345-23.jpg)

Герої та трофей
(http://lh3.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfWWBZCuI/AAAAAAAAGUM/rWXdk6m4_uM/s800/Poltew_fishing12345-36.jpg)

От так воно було, так ми собі порозважалися.
(http://lh6.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfXj1TypI/AAAAAAAAGUU/6-EYRKmlRWs/s800/Poltew_fishing12345-41.jpg)

(http://lh6.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfhMTFwjI/AAAAAAAAGUo/NTF04L85Ses/s800/Poltew_fishing12345-51.jpg)

А риба була випущена к істокам битія
Аж просилася, "Пустіть назад в Полтвууу!"
(http://lh6.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfgpuzioI/AAAAAAAAGUk/z6Z0w-e8zDM/s800/Poltew_fishing12345-52.jpg)

(http://lh6.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfiAqRtZI/AAAAAAAAGUs/bX7XhP1Y3rw/s800/Poltew_fishing12345-54.jpg)

(http://lh6.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfjpkHVLI/AAAAAAAAGUw/KVcKqjcQ4gE/s800/Poltew_fishing12345-58.jpg)

Hasta La Vista, Baby (c) T2

(https://lh5.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfkbtj8DI/AAAAAAAAGU0/7l4Hdseo-Zo/s800/Poltew_fishing12345-61.jpg)

а Полтва як завжди, красива і таємнича
(http://lh3.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQfo4VHnRI/AAAAAAAAGU8/jLiAN6EN9RE/s800/Poltew_fishing12345-66.jpg)

(https://lh3.googleusercontent.com/_uWJjVr3_dVU/TdQf2bXtmJI/AAAAAAAAGVg/6ar2sAJqd5s/s800/Poltew_fishing12345-80.jpg)

Епілог.
Ця рибалка є початком майбутніх фотосетів в цьому ж дусі, вже при кращій підготовці. Хочеться по інакшому виставити світло, більш якісно, реалізувати інші сцени, так що далі буде!

Традиційно, завжди приємно спостерігати за людьми, котрі дивляться на осіб, які вилазять з-під землі.
Але цього разу дивні особи були з вудками, що викликало подвійний подив.

Tnx 4 Alter, Ворон, Zelja, Едуард, Lesyk, Stinger. + в карму всім

Тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,4180.new.html#new) обговорення
Тут (https://picasaweb.google.com/AnRoy85/CWbzIH?feat=directlink) решта фото


Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bottlehunter від 25.05.2011 16:03:31
Був сьогодні в центрі і побачив страшну картину - вхід біля Шевченка добротно заварений невідомими темними силами. Тобто бляха тепер непідйомна. Фото нема, мусите повірити на слово.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 30.05.2011 20:22:28
Фото до коменту Bottlehunterа

(http://lh6.googleusercontent.com/-Rh-yE6DzFNw/TePQqKWGcsI/AAAAAAAADGo/4Xm9XAkmfE8/s800/DSCF4728.JPG)

(http://lh6.googleusercontent.com/-l4r-8flwjPg/TePQpSyhwZI/AAAAAAAADHA/xfkXvpGYUkg/s800/DSCF4729.JPG)

(http://lh6.googleusercontent.com/-mz6SrVVi-kY/TePQqZH9npI/AAAAAAAADG8/6YUXcMdzpvM/s800/DSCF4730.JPG)

цікаво, чи з іншими входами те ж саме?...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 30.05.2011 22:31:37
У Львові таки є КРС, принаймні була і дуже хороша, до Скнилова, але потім ті мужики збирали кавалки м'яса людського, казали мені що накрило мужиків. :(
Хоча вже скільки років, певно нові є або і тих попустило. Думаю нагуглити можна.Щодо заварених входів, думаю за прикладення певних сил у вірному напрямку і із правильно вибраними плечима то не проблема. ;)
Ще як варіант чогось крапнути, якогось "залізожера" і всьо, до ранку знову окремі три плити,можливо із дірками. ;D
Назва: Re: Полтва
Відправлено: YserL від 31.05.2011 12:18:19
На Саксаганського теж заварено:
(http://lh4.googleusercontent.com/-uYUBRcTEDaM/TeSx9KQLmMI/AAAAAAAADeg/Om5SW1ktMjs/s800/img7770204.jpg)

(http://lh6.googleusercontent.com/-ImLyS8MIlwE/TeT6MEkVogI/AAAAAAAADfE/wk9YXFR_Grw/s912/img7770205.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.08.2011 16:01:07
Місяць тому вийшла науково-популярна книжка "Леополтвіс". Видавництво Піраміда. Презентація де був присутній Рой, виступ на 12 каналі де був Ромчик. Може вони шось про це розкажуть - покажуть фото. Книжка містить в собі зібрання публіцистичних творів які мають стосунок до Полтви. Тобто це не наукова праця, не фотоальбом, не екскурсійний путівник. Просто вірші про Полтву, статті з газет які про неї писалися, різні доповіді і тому подібне. Але для домашньої колекції треба мати :)

Зразу хочу зазначити: хоча в Книжці і згадується моє прізвище, нікнейм і адреса цього форуму я до неї жодного прямого відношення не маю. Всі фото в книжці з відкритих джерел (цього форуму), перед друком мені її не показували. Тому на превеликий жаль книжка містить багато неточностей, яких легко можна було уникнути. Наприклад кілька з них:

- На сторінці 157 викладено 4 фото ніби з Полтви. Насправді з Полтви там тільки 1 - вхід на Проспекті Свободи. Решта три  - з лощини. :(
- На сторінці 149 показано фотку відкритого колектора кудою тече вода з Дріжджового заводу на Винниках. Це не колектор Полтви! Він в Полтву впадає після очисних споруд.
- Земляний Окоп часів війни на Кортумовій горі названо "наочно побачити Європейський вододіл"
- Ч\б карта Львова з підписом "Полтва позначена синім кольором"
- Фотки з коелктора йдуть без привязки, де саме і під якою частиною міста це знято

Сподіваюся нарід швидко розкупить цей тираж і скоро вийде "видання друге, виправлене і доповнене". Тицяємо тутка (http://www.piramidabook.com/?m=th2&cont=partners)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 23.08.2011 16:59:37
Та, така собі збірна солянка вийшла :)

На презентації книги зібрався практично весь львівський бомонд, були присутні письменники, художники, громадські діячі та журналісти.
Обговорювали книгу, статті в ній, висловлювали подяку авторам та давали інтерв'ю. Як не дивно, обговорювали феномен ріки Полтви, практично далекі від цього люди. Доповідачі, зачасту багато фантазували та інтерпритували, не без перекручування теми звісно. Виглядало трохи кумедно. Бракувало трохи реалій.

В кінці, авторка книги сказала "Чого ж ви дігери нічого не сказали"? Але слова спеціально ніхто не давав, та й сам я не рвався.  
Прикро, ми, насправді могли б дуже багато чого цікавого розповісти, так би мовити з перших уст.

Ще й деяка інформація в книзі наша, і фото (з Лощини мої   :) ) . От так воно було.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: SANECKA від 28.08.2011 11:34:54
Сфоткав вчора біля кафе лівий берег, біля Оперного театру.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Lesyk від 13.09.2011 13:07:44
Вхід, що біля "Білої Скелі" закрили одним суцільним товстим листом металу і приварили (теж точково). Фото не маю. Інфа 12.09.2011. "Помнім, скорбім."  :'(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 13.09.2011 14:44:03
Вхід, що біля "Білої Скелі" закрили одним суцільним товстим листом металу і приварили (теж точково). Фото не маю. Інфа 12.09.2011. "Помнім, скорбім."  :'(
Сьогодні зранку зняв.
Вчора зранку ще через сходи обходив.
Шви накладені добротно. Тут вже так легко не відломаєш. :(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 13.09.2011 14:55:52
Припускаю що це не стільки боротьба з діггерством, скільки з крадіями цих листів. Ми ітак проліземо як не в прямокутні, так в круглі. А от коло Франка і Скелі вони були зникли і прикривалися отвори лише дошками.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 13.09.2011 15:02:01
Припускаю що це не стільки боротьба з діггерством, скільки з крадіями цих листів. Ми ітак проліземо як не в прямокутні, так в круглі. А от коло Франка і Скелі вони були зникли і прикривалися отвори лише дошками.
Думаю це власники приміщення сходи якого за те щоб клієнти орендаря не провалювалися у цю дорогу вам водойму.
Занадто вже добротний лист, як на комунальні служби. Ну і приварено не точково далеко. Хоча і не надто акуратно, явно було влом, тому може таки комунальники. 8)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 09.10.2011 22:54:15
Сьодні пройшлися з Едуардом по городах між Липинського та Лінкольна, пофоткали досить зручний вхід в Полтву ;) можна там наступного разу спробувати заінсталитись, а ще в тому районі відкрили та трохи почистили від бур'яна технічний ставок :)

Ставок

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_3ca7346a.jpg)

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_170e1a21.jpg)

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_3f7b8c55.jpg)

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_cc437343.jpg)

вхід в полтву через такий тонель-короб

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_997c76c8.jpg)

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_f79a59c5.jpg)

в низу є нормальний бортик

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_c24252c8.jpg)

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_05dba1b8.jpg)

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_45d22b52.jpg)

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_088f28db.jpg)

(http://cs9601.vkontakte.ru/u6285049/96507526/y_fe835742.jpg)

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bodik від 28.10.2011 13:00:53
Появилася стаття на ЗІКу стосовно Полтви, називається: "Запаскуджена совість Львова"

http://zik.ua/ua/news/2011/10/28/316501
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.11.2011 10:53:07
Вчора водили журналістку 12 каналу в Полтву. Пройшли від Липинського-Чорновола аж до Оперного. Перед Оперним на місці де всі слизґаються журналіст(ка) впала по коліна в воду. Далі пройшли троха до зливу і його переходити не стали, а вийшли коло Міленіуму. Весь цей час оператор мужньо знімав відео. Що з того всього вийшло дивимсі в суботу ввечері о 9 годині на 12 каналі.

Як завжди питалисі мене про якісь легенди Полтви. Я їм розказав небелицю про Чорного Діггера.

Був собі колись діггер. Пішов він якось в Полтву. Зупинився він собі перепочити під люком. А люк той виходив прямо на проїжджу частину. І сталося якраз так що їхала тоді переповнена маршрутка по тій дорозі. Наїхала вона заднім колесом на той люк, він не витримав, тріснув на дві половини і впав на голову бідному Діггеру. А так як був він без каски - то там же і загинув і був похований в болотах очисних споруд жабами, щурами та водяниками. Не було ні ксьондза, ні поминок. Тому дух його непрощений блукає тепер Полтвою. І якшо бачить він когось без каски під небезпечним люком, то бере і щосили гупає по ньому, аби налякати бідолаху та не допустити такої ж смерті, якою загинув колись сам. Тому що в Полтві дуже темно і брудно то й назвали його Чорним Діггером.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 13.01.2012 19:52:12
Вчора вночі знову ходили, Йа, ZED & Марія, по маршруту Колехтор Стефаника-Городоцька-Полтва-Біла скеля- і назад тим самим маршрутом. З зовні був дощ, але з потіком ми впорались, хоч і підмокли трохи ;D По дорозі, під Городоцькою, в районі Магнуса бачіли цікаву трубу під кутом 45 градусів, труба суха, широка, лазибільна, веде вона в старий тонель, викладений старим тесаним камінням, куди тонель веде не відомо, ми туди не залазили, але треба то дослідити

зробив один кадр телефоном, фотіка не мав, за якість перепрошую
(http://cs5339.vkontakte.ru/u6285049/96507526/z_e3176fec.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Antonn від 16.02.2012 00:19:49
Купив у Польщі книгу "W kana?ach Lwowa" Маршала. Там описується історія про те, як група евреїв ховалась у львівських каналах від німців під час війни. Їм допомагали польські каналяжи. Книга вся на реальних подіях, написана з спогадів тих людей. Крім того є цікава інфа і чисто історичного характеру. Наприклад замуровувала Полтву італійська фірма. Також описано, що з каналів можна було безпосередньо увійти до підвалів тюрьми на Лонського і Опери, а також навіть до Нептуна, іноді труби якими вони лазили були по 40 см. Ховались вони в "криївці" під костелом Марії Сніжної, а потім під садом біля Бернардинського монастиря(в трубі висотою 70см). Взагалі там багато деталей описано. Книгу ще не дочитав, але рекомендую, цікава і "Полтва-фанам" буде, і любителям історії, і просто цікавої літератури. До речі зняли ще поляки фільм по ній "W ciemno?ci" називається, Аґнешки Холанд, навіть на Оскар номінований, але його не бачив, і його знімали не у Львові.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 10.03.2012 17:57:21
Маємо новий трабл >:(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 11.03.2012 01:43:53
Маємо новий трабл >:(

Треба поставити щось аналогічне металеве, допоки наші "друзі" з водоканалу, чи якогось локального жеку не поставили бетонної зарази.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Rufus від 12.03.2012 12:09:16
Вхід на вул. Саксаганського. Фоткав ввечері телефоном. Частина люку зірвана і криво поставлена на місце.

(http://lh4.googleusercontent.com/-G9bPwpv0tLg/T13KtjZo_II/AAAAAAAAArU/qZ5BPZZZJSc/s640/%25D0%2597%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%2580011.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Sunkatalano від 19.03.2012 22:28:14
Цитувати
Треба поставити щось аналогічне металеве, допоки наші "друзі" з водоканалу, чи якогось локального жеку не поставили бетонної зарази.
На рахунок бетонної зарази трохи сумнівась, а от заварити легко... 

P.S 2 тижні картина залишається незмінною...
(https://lh6.googleusercontent.com/-HTlpIvEFkzQ/T2eUgNWeaUI/AAAAAAAAAF8/KN_jUDCykog/s640/160320123420.jpg)

(https://lh4.googleusercontent.com/-hj_92GQrvSY/T2eUe7TNAhI/AAAAAAAAAFw/W-MjwHQeO14/s640/160320123410.jpg)

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Sunkatalano від 22.03.2012 07:51:55
Вчора працівники Львівводоканалу поставили новий надгробок...
(https://lh5.googleusercontent.com/-l-vC06CuqhY/T2q69cd5pvI/AAAAAAAAAHA/ag-D0LZTN24/s720/210320123611.jpg)

і приварили по кутах до кутника... Добре, що хоч не дуже надійно...
(https://lh3.googleusercontent.com/-CYs1wc0c7jk/T2q7DR1z0VI/AAAAAAAAAHQ/ybkiJGqUNaE/s640/210320123630001.jpg)

(https://lh4.googleusercontent.com/-1-DD97_h-C0/T2q6-YW8--I/AAAAAAAAAHE/nkpS_Ls5590/s640/210320123620.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 09.04.2012 01:34:19
Про цей вхід можете забути надовго :(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 03.08.2012 13:06:23
Кілька Гонських фото Львова і Полтви (http://rainy-lily.livejournal.com/478995.html)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Fenriz від 03.04.2013 13:46:43
http://www.youtube.com/watch?v=4dgn0r8T00E
Назва: Re: Полтва
Відправлено: STALKER від 01.12.2013 15:01:50
Пройшлися ми  трошки з Sunkatalano в районі виходу Полтви на поверхню в пайоні очисних. Заходили з залізничного переїзду з вул. Пластової.  Ось що з того вийшло:

Жолоб по якому тече нечисть з дріжджзаводу(якщо я не помиляюся):
(https://lh5.googleusercontent.com/-Pq6-cp9psQQ/Upst0YYsZsI/AAAAAAAAEQY/pvqF6bkhY_E/s800/IMG_1239.JPG)

(https://lh3.googleusercontent.com/-1tpxqB3cnUE/Upst1Jivu-I/AAAAAAAAEQk/ayI3cfnv5GY/s800/IMG_1240.JPG)

(https://lh4.googleusercontent.com/-kEX7Qsz7us8/Upst1pQ6M8I/AAAAAAAAEQs/ikgm7XOVEFE/s800/IMG_1241.JPG)

Старий залізничний міст під яким колись текла Полтва
(https://lh3.googleusercontent.com/-nx2_bceCgVU/Upst2IsbCLI/AAAAAAAAEQw/usBkxJMY2CM/s800/IMG_1249.JPG)

(https://lh5.googleusercontent.com/-9fVWCDzr33g/Upst2-ey9FI/AAAAAAAAEQ4/OC-H7ro8vdk/s800/IMG_1251.JPG)

(https://lh3.googleusercontent.com/-KPcTLZPoZFw/Upst3bo2tOI/AAAAAAAAERE/FCS9thuoGyQ/s800/IMG_1260.JPG)

Короб по якому тече Полтва:
(https://lh6.googleusercontent.com/-VPNknnHkykA/Upst4D3GFwI/AAAAAAAAERM/PPRq8bURrOU/s800/IMG_1262.JPG)

Вхід у Полтву чи може вихід:))
(https://lh3.googleusercontent.com/-GcN9icHe0eg/Upst41mEqpI/AAAAAAAAERc/LUBDzZUtndo/s800/IMG_1271.JPG)

(https://lh4.googleusercontent.com/-dnFnTvWyhlM/Upst5cFbPRI/AAAAAAAAERk/ld0wJDawVxo/s800/IMG_1273.JPG)

У коробі були дзюрки. Просунув рук сфоткав:
(https://lh5.googleusercontent.com/-LDRDXfzGTb4/Upst5-GareI/AAAAAAAAERs/e43dn9dEBXI/s800/IMG_1288.JPG)

Якась невеличка приточка Полтви:
(https://lh3.googleusercontent.com/-4vcD1RJzqZw/Upst6fEeepI/AAAAAAAAER0/YHc63fZB9z8/s800/IMG_1290.JPG)

Не розумію навіщо було такий мостик робити в такому малому люку:
(https://lh4.googleusercontent.com/-1hRg-ycVKhY/Upst638Bc4I/AAAAAAAAER8/1jWdU1Vxo3w/s800/IMG_1291.JPG)

Притока Полтви зі сторони Пластової але там тече таке саме як в тому жолобі в якомцу стоки від дріжджзаводу:
(https://lh3.googleusercontent.com/-DyNADz5UU18/Upst9n71X3I/AAAAAAAAESg/-uF0j8NiG3o/s800/IMG_1300.JPG)

(https://lh6.googleusercontent.com/-ahtf2FRQ9uw/Upst9-wzZKI/AAAAAAAAESo/A9UJqdX5PM0/s800/IMG_1301.JPG)

В люці втікає притока десь зі сторони залізниці
(https://lh5.googleusercontent.com/-RlGQqBjRIuk/Upst-go_qQI/AAAAAAAAES0/zZf3s7QYkDU/s800/IMG_1302.JPG)

Труба яка на Полтву виводить(у короб):
(https://lh6.googleusercontent.com/-nkQgWHqqvBk/Upst_wMrvKI/AAAAAAAAETE/TJGBX-SDK5o/s800/IMG_1304.JPG)

І сам люк:
(https://lh6.googleusercontent.com/-wmT3DATxdvE/UpsuAxsDOGI/AAAAAAAAETU/pOAlqa6VPJI/s800/IMG_1308.JPG)

Та сама труба:
(https://lh3.googleusercontent.com/-QHc-louvHZI/Upst8gz5KzI/AAAAAAAAESQ/3UF56Id5Pos/s800/IMG_1294.JPG)

(https://lh3.googleusercontent.com/-WB08BpfPmtw/Upst9Dh32lI/AAAAAAAAESc/7dbNoU4dijs/s800/IMG_1298.JPG)

Знову короб, бачимо дах:
(https://lh5.googleusercontent.com/-ZR0cfjDy5Mo/UpsuBTpU7sI/AAAAAAAAETc/hzY9vbVo5Sk/s800/IMG_1311.JPG)

І вихід на поверхню(фотки вже були на сайті, але прогулянка не буде виглядати повна,якшо не буде тих фоток)
(https://lh4.googleusercontent.com/-dUbD-BPgyhc/UpsuB7WVLMI/AAAAAAAAETg/DEIVkPW_IIo/s800/IMG_1313.JPG)

(https://lh6.googleusercontent.com/-YbGoX_1bmrA/UpsuC9u7k0I/AAAAAAAAETw/YQeqY_r7e6U/s800/IMG_1329.JPG)

І  прорив труби над старим руслом Полтви:
(https://lh6.googleusercontent.com/-NukieLhwliQ/UpsuCQm54pI/AAAAAAAAETs/LJ2h0u_z6fk/s800/IMG_1326.JPG)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: STALKER від 15.03.2014 12:34:43
Вирішили ми з Sunkatalano пройтися над колектором Полтви в районі просп. Чорновола-вул. Липинського-вул Лінкольна. Ось що з того вийшло:
Перша вентшахта Полтви знаходиться біля  супермаркету "Арсен" на території житлового масиву(називається "Енді  Ворхол") , який ще будується-тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.860908&lon=24.020821&z=19&m=b):
(https://lh3.googleusercontent.com/-yPcbG7LS0FA/UyQcczzv6-I/AAAAAAAAEgQ/YqxIMZ9SLv4/s800/IMG_1917.JPG)

Потім через парк 700-річчя Львова вийшли до будівлі з білої цегли. Знаходиться тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.862693&lon=24.023937&z=19&m=b)  Вона на форумі згадувалася тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.120.html):
(https://lh6.googleusercontent.com/-8L7pOy0dSEE/UyQce4yaWsI/AAAAAAAAEgw/8l4L4YwfwOE/s800/IMG_1943.JPG)

Всередині є ось така дзюра:
(https://lh4.googleusercontent.com/-C0o34_UzPsI/UyQcec0-bzI/AAAAAAAAEgs/1IKdzjrgyMk/s800/IMG_1940.JPG)

В дзюрі видно Полтву:
(https://lh4.googleusercontent.com/-FMOiEJ7vmjE/UyQcdedyz5I/AAAAAAAAEgc/Mke0pn7h5ys/s800/IMG_1936.JPG)

Сама будівля стоїть на колекторі:
(https://lh6.googleusercontent.com/-I7ghoeS9fTA/UyQcfZcw2UI/AAAAAAAAEg4/8jHUrrle5iE/s800/IMG_1944.JPG)

(https://lh4.googleusercontent.com/-gRT6oJc9d7g/UyQchN4vA3I/AAAAAAAAEhQ/uaH7o-a4vOc/s800/IMG_1952.JPG)

Біля будівлі з білої цегли відкрили люк:
(https://lh5.googleusercontent.com/-cBy5_LiahG4/UyQcgG9glSI/AAAAAAAAEhA/v-t26gWoC4g/s800/IMG_1949.JPG)

(https://lh6.googleusercontent.com/--WjmM7k0QrM/UyQcgsXzRiI/AAAAAAAAEhI/YSp5aBze86s/s800/IMG_1951.JPG)

Наступна вентшахта знаходиться біля Храму Святого Йосафата-тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.863236&lon=24.028285&z=18&m=b)
(https://lh3.googleusercontent.com/-7S6REUu8Kc0/UyQciJZ-auI/AAAAAAAAEhg/Dk82ieO7PBo/s800/IMG_1969.JPG)

Короб колектора:
(https://lh4.googleusercontent.com/-EOC1M5TNhKg/UyQckbsum7I/AAAAAAAAEiA/6XO5NSFMZA0/s800/IMG_1975.JPG)

Третя вже вентшахта знаходиться приблизно ось тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.864878&lon=24.032668&z=19&m=b):
(https://lh6.googleusercontent.com/-nYI8E2dmowQ/UyQcoUsEO7I/AAAAAAAAEi4/az7BgmJS3Nc/s800/IMG_1986.JPG)

Четверта вентшахта знаходиться на футбольному полі- тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.865680&lon=24.034916&z=19&m=b)
(https://lh4.googleusercontent.com/-UxoSUMFm8X4/UyQcp7F0YGI/AAAAAAAAEjU/8XdqgEYyJNc/s800/IMG_1991.JPG)

(https://lh3.googleusercontent.com/-hDrelr3gfPE/UyQcqzQXEmI/AAAAAAAAEjk/UB8_c06_vR4/s800/IMG_1994.JPG)

Технічний ставок біля церкви Святого Луїджі Оріоне:
(https://lh4.googleusercontent.com/-w5gnSnJjHhU/UyQcr1VQYwI/AAAAAAAAEjw/gKlao_Zo13A/s800/IMG_2004.JPG)

Сама церква:
(https://lh3.googleusercontent.com/-1qN6A5YjQbc/UyQcrcuRuuI/AAAAAAAAEjo/PnfkeX04nEE/s800/IMG_2002.JPG)

Невеличкий вже не діючий колектор-рачник зі сторони Липинського. Тепер використовується як стежка- тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.865494&lon=24.040503&z=19&m=b):
(https://lh5.googleusercontent.com/-StKnvrgpRUU/UyQctFo0zOI/AAAAAAAAEkA/4XML3pPX59g/s800/IMG_2012.JPG)

(https://lh5.googleusercontent.com/-8HJ1NaZvEX4/UyQcsSo3dyI/AAAAAAAAEj4/OCkmXVB0jnw/s800/IMG_2011.JPG)

Той самий колектор-рачний заглушений:
(https://lh3.googleusercontent.com/-5r_jBOgAvn0/UyQcwlSQyJI/AAAAAAAAEkw/c9PsCaZRVQQ/s800/IMG_2023.JPG)

Входить в ось такий горбик на колекторі-певно люки були чи як?
(https://lh3.googleusercontent.com/-4imV0sAuzzM/UyQcw5pfAOI/AAAAAAAAEk4/CJ88LDuOu_0/s800/IMG_2024.JPG)

Ще одна будівля з білої цегли-тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.865843&lon=24.039371&z=19&m=b)^
(https://lh3.googleusercontent.com/-v3NzLL_yM9A/UyQcuyfD9AI/AAAAAAAAEkY/duByjvpSR4U/s800/IMG_2018.JPG)

Вхід в Полтву біля тої будівлі закритий бетонню плитою. Згадувався тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.100.html):
(https://lh3.googleusercontent.com/-rPNMKXxG_iM/UyQcthocDYI/AAAAAAAAEkI/Nk-4m-msAVo/s800/IMG_2015.JPG)

(https://lh3.googleusercontent.com/-a75Gw03QGeY/UyQcuGZi-mI/AAAAAAAAEkQ/ia4pSn-ROvc/s800/IMG_2017.JPG)

Йдемо по коробу:
(https://lh4.googleusercontent.com/-VUEyLTAwMag/UyQcxkPNARI/AAAAAAAAElA/MTX6sw17PRg/s800/IMG_2025.JPG)

Ось таке на біля того входу недалеко на одному з городів. Що це таке: Хто знає?
(https://lh5.googleusercontent.com/-4Ld1RGhWSM8/UyQcyDVwsrI/AAAAAAAAElI/N3dGFL2F0T8/s800/IMG_2026.JPG)

(https://lh6.googleusercontent.com/-H6P-OajFtzQ/UyQcy8Ja-sI/AAAAAAAAElQ/aX64euL_U38/s800/IMG_2027.JPG)

Міст на вул. Миколайчука-з одної сторони:
(https://lh6.googleusercontent.com/-m6hwyged6rw/UyQczdfYnMI/AAAAAAAAElc/Y_Qo2P26yxs/s800/IMG_2028.JPG)

(https://lh4.googleusercontent.com/-LYnqAwFNKRY/UyQcz5ss4cI/AAAAAAAAElg/HrlamSAdwfE/s800/IMG_2029.JPG)

З другої сторони:
(https://lh3.googleusercontent.com/-J1DXE0gyIsQ/UyQc2SmZzTI/AAAAAAAAEmA/gJNCLM1N-Wo/s800/IMG_2039.JPG)

(https://lh4.googleusercontent.com/-01_yaM-XB_4/UyQc1LivWKI/AAAAAAAAElw/NWMpUb7QhI4/s800/IMG_2036.JPG)

(https://lh5.googleusercontent.com/-c_QNyHYtFN4/UyQc1kpWI7I/AAAAAAAAEl4/2KNfO9U_csA/s800/IMG_2037.JPG)

Потім вийшли до теплотраси ТЕЦ2-Топольна, знов короб:
(https://lh6.googleusercontent.com/-1v1gXQAJd2w/UyQc3uFTZYI/AAAAAAAAEmQ/5UXwfQY1-44/s800/IMG_2059.JPG)

Ось така будівля біля автобусної зупинки на кільці Липинського-Хмельницького. Має вона відношення до Полтви?
(https://lh6.googleusercontent.com/-8PQ_ceP--_4/UyQc54uG8TI/AAAAAAAAEmw/nIXGC-v6LUI/s800/IMG_2089.JPG)

(https://lh5.googleusercontent.com/-whn90m2hoKU/UyQc5URPn9I/AAAAAAAAEmo/sZhBNBIVAtU/s800/IMG_2087.JPG)

(https://lh4.googleusercontent.com/-Xgzl-r0vhnc/UyQc4Aoz8yI/AAAAAAAAEmY/xEbRSmtZBOM/s800/IMG_2085.JPG)

І трошки води:
(https://lh4.googleusercontent.com/-xHQqRLVsf3k/UyQc45xsgyI/AAAAAAAAEmg/tm_HP0Dfaxs/s800/IMG_2086.JPG)

Фото 2008 року-видно що вода мильна. Те ж саме кільце Липинського-Хмельницького. Хто памятає-могло Полтву якось з її штучних берегів вирвати?
(https://lh4.googleusercontent.com/-Dm2PLL7T0VI/UyQcbEUPNjI/AAAAAAAAEf8/9oxKRL4ZXQo/s800/%25D0%2597%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%2580073.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-ta266opw2ps/UyQcboZS3aI/AAAAAAAAEgA/dZKtGm7VDco/s800/%25D0%2597%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%2580074.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-VxCrY5U9hgw/UyQccNYEloI/AAAAAAAAEgM/X9KTJIjjptM/s800/%25D0%2597%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%2580075.jpg)

Трохи більше фоток тут (https://picasaweb.google.com/111913081452891558594/10032014)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Wolff від 05.04.2014 11:57:34
Перші дігери Львов :) Полтва 1934 р
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 06.06.2014 10:07:48
Мо хто читав? Надибав в Креденсі біля Оперного, 2-й поверх.
(http://lh6.googleusercontent.com/-Z4sHoHc04S4/U5FoKiPLsPI/AAAAAAAAAzM/pMbXruFPR9o/w317-h438-no/IMAG0600.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Гренчік від 03.09.2014 10:31:40
Пройшлись від  вул. Чорновола до пам. Грушевському .     
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 02.04.2015 09:17:58
http://www.youtube.com/watch?v=WQeBnOPGS-k
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ex3mallviv від 02.04.2015 17:17:26
http://www.youtube.com/watch?v=WQeBnOPGS-k

Пізнавальне відео. Мене особливо цікавить стан Клепарівського та Замарстинівського потоків. Чи були ідеї у Німців зробити канал зі стоками і окремо чисту Полтву(у яку б впадали чисті потоки). Принаймі щось схоже є на карті канлізацій 1942 року. Фото додаю. Стоки з лівого берегу мали б "обходити" Полтву і скидатись в каналізацію. А Полтва текла б собі паралельно. Чи існували схожі проекти? Можливо б вже каналізацію кидали в чисту перед очисними за містом.
Розясніть ситуацію, хто компетентний в даній темі.
Пишу наукову роботу в у-ті Франка(геофак) тому бажані посилання на джерела.
Успіхів усім!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 02.04.2015 20:39:30


Пізнавальне відео. Мене особливо цікавить стан Клепарівського та Замарстинівського потоків. Чи були ідеї у Німців зробити канал зі стоками і окремо чисту Полтву(у яку б впадали чисті потоки). Принаймі щось схоже є на карті канлізацій 1942 року. Фото додаю. Стоки з лівого берегу мали б "обходити" Полтву і скидатись в каналізацію. А Полтва текла б собі паралельно. Чи існували схожі проекти? Можливо б вже каналізацію кидали в чисту перед очисними за містом.
Розясніть ситуацію, хто компетентний в даній темі.
Пишу наукову роботу в у-ті Франка(геофак) тому бажані посилання на джерела.
Успіхів усім!

Наскільки мені відомо, Замарстинівський потік каналізований, як і Клепарівський, по ділянці якого десь пролягає маршрут південно-західного колектора (місце з'єднаня з Полтвою).
Також, відомо що Полтва приймала побутові стоки віддавна. А от чи заходила мова на тодішній час про відокремлення стоків - мені невідомо.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ЗеленаМиша від 10.06.2018 17:11:33
10 червня 2018 р.  побували у Полтві разом зі Stinger (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?action=profile;u=474) i Segfault (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?action=profile;u=76501). Особливо цікавою виявилася тамтешня цегла

Облицювання стінки колектора, що впадає в Полтву в районі просп. Шевченка з правого берега.
(https://preview.ibb.co/gmXT7o/IMG_0083.jpg) (https://ibb.co/cfdeDT)

Шматок цеглини, витягнутий з бокової врізки в районі вул. Зернової. 
(https://preview.ibb.co/kP79f8/IMG_0108.jpg) (https://ibb.co/iTOh08)

А ось класична львівська плитка, що вироблялася на підприємстві братів Мунд. Нею вкрита підлога чи не половини львівських довоєнних брам. Уламок міцно вріс у вапняковий наліт на підлозі.
(https://preview.ibb.co/cqEKDT/IMG_0099.jpg) (https://ibb.co/jJmAL8)

На проміжку пл. Міцкевича - просп. Шевченка на лівому березі русло ріки, здається, також вимощене цеглою, однак ближче розгледіти її з правого берега, на жаль, не вдалося, а, отже, доведеться продовжити дослідження у майбутньому  ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 02.09.2018 02:32:46
Ходили сьодні з Зеленою мишею (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?action=profile;u=76368) в Полтву, водили туди наших польських колег. Хлопці і дівчата приїхали з Катовіц і з Варшави. Показали їм цікаві місця і розказали їхню історію. Гості були дуже задоволені і запрошували нас до себе)) А ще ми паралельно дослідили і знайшли місце, через яке жиди під час голокосту втікли до Полтви, але про це в окремому звіті ;)

(https://preview.ibb.co/maX5vK/DSC_0308.jpg) (https://ibb.co/jR5QvK)

(https://preview.ibb.co/fHsihz/DSC_0347.jpg) (https://ibb.co/hpSG2z)

(https://preview.ibb.co/ixpw2z/DSC_0348.jpg) (https://ibb.co/f74kvK)
Назва: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Golem від 05.09.2018 00:55:37
Привіт!

Щойно добрався додому. Перша регулярна екскурсія пройшла на Ура! Мега ентузіазму, нових знайомств  і позитиву. Великий зачот всім учасникам, давно я так добре не ходиу.

1) В цій темі ділимося своїми враженнями і фотками
2) При бажання створюємо гугл альбом де скидаємо все шо потрібно
3) В планах створюємо теми про наступні вилазки і все решта про шо ми говорили під час екскурсії

Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Артем2041 від 05.09.2018 09:12:03
Дякую всім за чудову компанію та захоплюючу пригоду!👍😁  Було трохи лячно через погоду але в наших досвідчених провідників все було під контролем! Незабутні враження вартують того, щоб побувати в таких місцях. Чекатиму нових вилазок.
(https://preview.ibb.co/cGm4Cz/20180904_214933_2.jpg) (https://ibb.co/kNtjCz)

(https://preview.ibb.co/dVOO5K/20180904_211011_2.jpg) (https://ibb.co/cUfgsz)

(https://preview.ibb.co/jKAmQK/20180904_223152_2.jpg) (https://ibb.co/kq2cXz)

(https://preview.ibb.co/noA35K/20180904_203743_2.jpg) (https://ibb.co/jyQsze)

(https://preview.ibb.co/eQCGQK/20180904_210922_2.jpg) (https://ibb.co/gq5sze)

Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Golem від 05.09.2018 10:38:11
Я не фоткав, там і без мене вистачало спалахів. Але хочу всім подякуватиі  поділитися враженнями:

Знову в Полтву це було як після кількох років розлуки знову переспати з колишньою. Ти добре памятаєш її вигляд, її запах, всі повороти і складки на тілі. Тим не менше кафу майже як в перший раз.

Все таки Полтва - це бренд нетуристичного Львова і ми вирішили використати саме її для посилення нашого Форуму, щоб троха його оживити та залучити сюди нових людей.

В голові адреналін а над головою чорні хмари з блискавками. Та Ст(в)інгер впевнено каже що дощу не буде. Зрештою навіть якшо і буде – ми до цього готові, весь час на шухері та і йтимемо маршрутом де кожні кілька метрів є куди втікнути наверх.

Спускаємося в колектор, всі зупиняються на порозі річки і тамують подих ніби нехочучи її тривожити. Ловлю себе на думці «огого яка вона велика і швидка». Але це перші кілька секунд. Далі йдемо в бокову притоку чисто шоб поспостерігати за погодою. Ну а далі в народу вмикається підсос і ми маленьку помало доходимо аж до Пасіки.

Звісно шо місток і Водопад це маст хев, фотогігієнічне місце. Далі камера відеоспостереження коло Оперного і в позі наркомана аж до кінця проспекту Грушевського. Якесь урбан угрупування вандалів-гопніки під назвою «Хвилі Води» зруйнувало прикольний бетоній на зливі Полтви і Пасіки. Тепер там жопа і вже так легко не перейдеш на ту сторону. А ще місяць тому все було гуд, я знаю, то все Садовий винен.

Вертаємося назад, пускаю Артема вперед керівником групи, передаю досвід. Як завжди дві з половиною години минули швидко і непомітно, а загроза дощу якого так і не було тільки додала кайфу. Виходимо на поверхню і помічаємо шо тут навіть холодніше ніж там внизу. Обмінюємося контактами та планами на наступні вилазки, потні але щасливі йдемо додому читати що там відбулося на Експлорері за тих пару годин коли нас не було.
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Stinger від 05.09.2018 10:38:27
Похід відбувся чудово, незважаючи на ймовірність опадів :). Додам трохи фото від себе.

(https://preview.ibb.co/f7Kxhz/IMG_5424.jpg) (https://ibb.co/hocTpe)

(https://preview.ibb.co/gC8q2z/IMG_5426.jpg) (https://ibb.co/feXHhz)

(https://preview.ibb.co/nOGM9e/IMG_5423.jpg) (https://ibb.co/maFsFK)

(https://preview.ibb.co/n6suUe/DSC_0395.jpg) (https://ibb.co/cKSiNz)

(https://preview.ibb.co/bw7iNz/DSC_0396.jpg) (https://ibb.co/gLBA2z)

(https://preview.ibb.co/d4GXFK/DSC_0397.jpg) (https://ibb.co/fcs6aK)

(https://preview.ibb.co/hnSshz/DSC_0398.jpg) (https://ibb.co/cYp52z)

(https://preview.ibb.co/eWT19e/DSC_0400.jpg) (https://ibb.co/dEJONz)

(https://preview.ibb.co/mv8R9e/DSC_0401.jpg) (https://ibb.co/jVGraK)

(https://preview.ibb.co/ep2iNz/DSC_0404.jpg) (https://ibb.co/g8v3Nz)

(https://preview.ibb.co/mqdq2z/DSC_0406.jpg) (https://ibb.co/mDniNz)

(https://preview.ibb.co/htWA2z/DSC_0407.jpg) (https://ibb.co/fMwchz)

(https://preview.ibb.co/mfmhFK/DSC_0408.jpg) (https://ibb.co/nCMGaK)

(https://preview.ibb.co/dm0nhz/DSC_0412.jpg) (https://ibb.co/eKaL2z)

(https://preview.ibb.co/c0ndpe/DSC_0414.jpg) (https://ibb.co/hPr4Ue)

(https://preview.ibb.co/n9QL2z/DSC_0417.jpg) (https://ibb.co/kU7pvK)

(https://preview.ibb.co/jv3Jpe/DSC_0420.jpg) (https://ibb.co/bLoUvK)

(https://preview.ibb.co/hkQW9e/DSC_0422.jpg) (https://ibb.co/fxP2FK)

(https://preview.ibb.co/iwi7hz/DSC_0424.jpg) (https://ibb.co/gO7YNz)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 06.09.2018 21:23:07
Мене от тривожить така думка: якщо поляки тримали для чогось людей які обходили Полтву на регулярній основі - то значить це було потрібно! А зараз такого нема взагалі, презервативи та лимончики висять на стінах і ніхто їх не чистить. Можливо з Каназіцєрами Полтва була менш схожою на каналізацію та більш схожою на справжню річку? Ну і на вашу думку чим загрожує нам таке її регулярне недбання?!

А я відповім, якщо ніхто не буде робити огляди комунікацій, то буде отака дупа, як на місці злиття річки Пасіки з Полтвою, де під час останьої повені розвалило та повимивало значний кавалок бортика і тепер там не пройти нікуди :(

(https://preview.ibb.co/cNOSkK/DSC_0426.jpg) (https://ibb.co/fp0jXz)

(https://preview.ibb.co/iVSnkK/DSC_0427.jpg) (https://ibb.co/m5m2Ke)

(https://preview.ibb.co/joMrCz/DSC_0428.jpg) (https://ibb.co/dPGPXz)

(https://preview.ibb.co/kdt4Xz/DSC_0429.jpg) (https://ibb.co/nCCL5K)

(https://preview.ibb.co/m3vOQK/DSC_0430.jpg) (https://ibb.co/mfmV5K)

(https://preview.ibb.co/dbW8sz/DSC_0431.jpg) (https://ibb.co/hN1mee)

Отак це місце виглядало колись

(https://image.ibb.co/hN9gee/index_php_action_dlattach_topic_48_0_attach_57_image.png) (https://ibb.co/kwTwCz)

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 06.09.2018 22:16:37
Для тих хто тільки зацікавився: раніше за рахунок бортика ми там йшли далі ліворуч в Полтву. Максимальна висота води була якраз по бахіли  Зелі. Тобто не вище колін. А тепер прийдеться або брати забродний костюм рибака або йти по поверхні до вул. Левицького і там ...
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Golem від 08.09.2018 23:05:34
Маю таке питання до знавців Полтви: щілина між памятником Шевченка і цегляним колектором на проспекті Шевченка. Ми казали "туристам" що це для скидання снігу. Так от, я на поверхні так і не зміг її знайти у вигляді металевих плит, вона мала б бути десь в районі КОперніка. Чи все таки щілина назовні не виходить і це просто колодязь коло пізденного переходу?

Якшо я туплю вкажіть будь-даска точку на гуглмапі. Або наступний раз я порахую кроки і привяжуся до входу і точно знатиму де вона.
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Stinger від 09.09.2018 00:18:57
Та щілина має 2 люки зверху і виходить на трикутник між Міцкевичем та Божою матір'ю, там зимою постійно машинами скидають сніг :)
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Golem від 19.09.2018 01:13:36
Вилазка 18.09 відбулася! На цей раз по іншому ніж минулий раз маршруту, від Пам’ятника Шевченку до вулиці Руставеллі Шота. Було нас четверо бо двоє раптово захворіли. Але так вийшло і на краще бо ми могли нормально поспілкуватися. Під стукіт здивованих щелеп натовпу об Львівську бруківку на стометрівці ми заінсталилися коло Шевченка, місця в проході там зараз досить навіть для найбільш поважних Експлорерівців. А вилізли ми назад по вертикальному люку на середину тротуару. Дві години під землею а відчуття було так ніби ми з тюрми втікнули, свіже повітря та полегшення. А ше люди крадькома поруч набирають 102 😊 І як та Євреї прожили аж 14 місяців?!

Знаєте за що я найбільше люблю ці регулярні походив в Полтву? Ага, чекали від мене відповіді…. Ніфіга, ось вам ще одне питання-єврейська відповідь питанням на питання. А чи багато у вас з’явилося нових друзів чи просто знайомих після 25 років? Колег по роботі не рахуємо, це секс по розрахунку. У мене був перід в житті коли кожен рік одні і ті самі обличчя які ти вже вивчив до найменшої бородавки в носі. І закрадалася думка: «і що, це вже до кінця життя так?». Нові люди в молодому віці сприймаються як належне, ти цим нехтуєш і легковажиш. Але з часом … Короче, старічки мене поняли а молодим то ітак не цікаво іще.

Спускаємося по такій системі:

1) Я розказую всім шо потрібно робити
2) Усі одівають ліхтарики і вмикають їх
3) Я відкриваю люк і люди оперативно по одному просочуються вниз
4) Я залажу останній і закриваю люк
5) Потім адаптуємося до світла і переодіваємося

Коротше найдовший кусок маршруту був від пам’ятника Шевченку до водоспаду. Бо ми дуже часто зупинялися і все фотографували. Та це природньо, аналогічно поводяться будь-які туристи в будь-якому місці. Але потім якось пішло швидше. Полтва мене розслабила, я задрімав на ходу і навіть проспав місце коло Коперника де скидають сніг. Мені за це зараз троха соромно, бо хлопці спеціально хотіли його побачити. Але нема на то ради, я нині встав в 6 ранку, в 7-30 був вже на роботі, потім інтерв’ю з кандидатом, далі виступ у Головному корпусі НапівТеху перед старічками які застрягли у ракетних технологіях 60-х років. Після цього обід, прогулянка- розмова з Роєм і Сталкером, далі Три години писаними, думання і читання чужого написаного. Ну і година виступу на англійській. Далі їду в центр, паркуюся, переодіваюся, купую подарунок Таарсу на НР в Поляні і лежу собі на теплому граніті Пам’ятника, слухаю бій Ратуші щопятнадцять хвилин та чекаю коли нарешті всі зберуться аби піти собі троха відлити в пряму каналізацію Львова.


До речі, підняли в уряді ціни на воду – тут же опустили рівень у Полтві. Незважаючи на час-пік і Вечір води майже нема. Чи то у вересні всі джерела Львова пересихають? Цікаво, коли Садовий закінчить ремонт вулиць то він візьмется за каналолізацію? Непогане гасло між іншим «Відновимо історичну каналізацію Міста лева». Прокладуть світло як колись, розчистять хідники, знімлять пару фільмів про Євреїв і настане жопа, а в ній сидітимемо ми. Культурно та нецікаво.
Вертаємся назад Полтвою ззовні, просто кайфуємо від кисню в загазованому повітрі і собі говоримо…..  Ми міняємо світ бо нас читають інші, вони хоч і не пишуть, але лазять нашими слідами, живуть написаним нами. І це надихає.

Короче, реєструйтеся на наступну вилазку. Як тільки збереться кілька охочих то ми зразу напишемо дату коли і де. Ну і ділимося враженнями та фотками з цієї вилазки. Тут,  на старому доброму Львівському форумі ваші враження стануть історією на вікИ. Так шо не лінуйтеся писати, це ви робите для себе шоб мали що розказати як свої власні спогади з молодості для дітей і для внуків.

(https://preview.ibb.co/k4vjBe/20180918_205256.jpg) (https://ibb.co/nbVHWe)

(https://preview.ibb.co/i3mD4z/20180918_205300.jpg) (https://ibb.co/jLwrre)

(https://preview.ibb.co/cdjNxK/20180918_213145.jpg) (https://ibb.co/h9XmPz)

(https://preview.ibb.co/n53FHK/20180918_123701.jpg) (https://ibb.co/g2P0jz)

(https://preview.ibb.co/j7ppcK/20180918_193506.jpg) (https://ibb.co/jbxxWe)

(https://preview.ibb.co/iN4cWe/20180918_194234.jpg) (https://ibb.co/m46rre)

(https://preview.ibb.co/k38RPz/20180918_204516.jpg) (https://ibb.co/dbcaHK)

(https://preview.ibb.co/iLpNxK/20180918_214440.jpg) (https://ibb.co/b8iRPz)

(https://preview.ibb.co/cB0jBe/20180918_214443.jpg) (https://ibb.co/dhsaHK)

(https://preview.ibb.co/h6WD4z/20180918_214449.jpg) (https://ibb.co/ghecWe)

(https://preview.ibb.co/iewfjz/20180918_214626.jpg) (https://ibb.co/cFrD4z)

(https://preview.ibb.co/hPG2xK/20180918_214641.jpg) (https://ibb.co/c0CaHK)

(https://preview.ibb.co/fNavHK/20180918_214709.jpg) (https://ibb.co/kFnWre)

(https://preview.ibb.co/nMdRPz/20180918_214722.jpg) (https://ibb.co/buvjBe)

(https://preview.ibb.co/iEVvHK/20180918_215955.jpg) (https://ibb.co/dy8RPz)

(https://preview.ibb.co/i96rre/20180918_220001.jpg) (https://ibb.co/g6dRPz)
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: John від 19.09.2018 17:20:08
Гарно походили. Хороша атмосфера і гарна компанія.
Досі під враженням і в пошку місць, які ми відвідали, на картах :)


(https://preview.ibb.co/fUH36e/IMG_1840.jpg) (https://ibb.co/i4bKez)

Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Synoptyk від 19.09.2018 19:29:28

(https://preview.ibb.co/k7Tuez/P1010111.jpg) (https://ibb.co/gcPBRe)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 09.10.2018 11:40:54
Аудіокнига "Полтва" Читає Андрій Риштун
http://www.youtube.com/watch?v=YeMoq4gdnKk

Аудіокнига "Полтва" Читає Богдан Стадник
http://www.youtube.com/watch?v=3kSh0TM9KO8
Назва: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: Commendatore від 09.11.2018 20:43:35
Назагал було три великі хвилі закладання входів у Полтву:

1) Німецька окупація, стосувалася в основному району Гетто
2) 50-60 роки. Совєти боялися терактів зі сторони УПА а також боролися з банальними крадіжками з магазинів
3) Сучасні роки: під час реконструкції старі яйця часто замінюють на пластик і зводять все в одне русло. Відповідно старі колектори замуровують шоб водою не руйнувалися.

Я не знаю що було в тому музеї за ранніх Совєтів. Можливо замурували тоді, можливо вже доволі недавно під час реконструкції проспекту.
Я про цей люк! Замурували - пару тижнів тому!
(https://preview.ibb.co/nbdjSq/DSC-1650.jpg) (https://ibb.co/cpCYLA)

До речі, на фото - Сергій Смірнов - ініціатор відновлення скульптурної композиції "Ощадність" - львівської "Статуї Свободи".
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: Golem від 09.11.2018 21:43:05
Дякую за класно підібрану фотку! Якшо чесно я думав ви  питаєтеся про підземні ходи..

Мене вражає тупість чиновників. Чи розуміють вони шо з цього замуровування входу в Полтву можна роздути цілий політичний скандал, особливо перед виборами?!! Приписати сюди і сморід у місті, і антисанітарію, інфекцію Кору, щурів та руйнування історичної частини ЮНЕСКО ну і багато чого іншого?

Ці всі входи поляки робили не просто так! Ними вони регулярно спускалися щоб доглядали за колектором. А виходить що ми, бойки, люди горді - в туалет не спускаємся, так? Нема входу, нема проблеми, непотрібно нукуди лізти і ні за що відповідати. І то зараз, коли навантаження на колектор в рази більше ніж коли він будувався. І коли він зараз руйнується на очах.

Насправді тема ця не нова, заварені входи існують вже років 6, не менше. Тобто весь цей час крім нас, дослідників Львова, в колекторі блукали тільки душі загиблих там Євреїв? А водоканал його просто експлуатував на знос???

Хто живе в центрі, сфоткайте будь-ласка це неподобство. Мені хочеться це побачити на власні очі!
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: John від 10.11.2018 17:56:04
Там вже мало хто зрозуміє де був люк. Все рівномірно закладено гранітною (?) плиткою як і весь проспект. Тобто ніяких слідів на поверхні.
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: Bottlehunter від 10.11.2018 20:24:19
Там вже мало хто зрозуміє де був люк. Все рівномірно закладено гранітною (?) плиткою як і весь проспект. Тобто ніяких слідів на поверхні.
Так само як біля Стрийського ринку?
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: John від 10.11.2018 21:09:25
Про Срийський ринок навіть не знав. Давно там не був.

Просто все закладено плиткою і нічого навіть не натякає на те місце. Я довго пробував знайти його (побачити), але там хіба є ділянка яка дещо відрізнялась сухішою плиткою, але й це можливо мені просто здалося. Шансів відкопати думаю нема.
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: John від 11.11.2018 18:28:11
Провірив: так само як біля Срийського :)

Тут якщо придивитись, то видно, де був люк. Біля стрийського, по-моєму теж плитка в тому місці хитається.
Фото спеціально зроблено з того самого ракурсу, що і фото Commendatore.

(https://preview.ibb.co/caKd7q/IMG-0568.jpg) (https://ibb.co/hzO5nq)

Зблизька:

(https://preview.ibb.co/g07WSq/IMG-0569.jpg) (https://ibb.co/hu8GtV)

Тепер маємо новий туристичний об'єкт - люк-привид.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 15.11.2018 14:37:34
Інформація від Стінгера зсередини:

Когось замурували в підвалі і він вирвався у Полтву розбишви цегляну кладку знизу. Це район проспекту Свободи

Чому не зверху бити?

Низ цієї кладки, як і багатьох подібних не досягав дна
Тобто кладку клали на пісок і муляку, яку потім повимивало і там утворилась горизонтальна щілина
Тому в цьому випадку жахнути знизу було правильним рішенням.
(https://preview.ibb.co/mNf5vL/photo5431652969985714509.jpg) (https://ibb.co/emQG20)

(https://preview.ibb.co/nOcUN0/photo5431652969985714508.jpg) (https://ibb.co/jmZXaL)

(https://preview.ibb.co/jKzyFL/photo5431652969985714507.jpg) (https://ibb.co/e3cUN0)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 24.11.2018 05:10:29
Кого цікавить тут (https://mapire.eu/en/map/europe-19century-secondsurvey/?layers=osm%2C158%2C164&bbox=2671938.105690998%2C6417551.527348295%2C2679204.4006923577%2C6419940.1844822075) є стара австрійська карта де видно як деякі куски Полтви в центрі вже закриті, а деякі ще відкриті. Є містки і все шо положено.

Дивно шо Полтва на місці теперішнього Оперного позначена як вже закрита. Хоча самим Оперним тоді  і не пахло, та й на карті видно що вся стометрівка ще тече відкритою. На фотках чітко видно три містки як на карті, середній рівно навпроти Єзуїтського. Тобто карта збігається з тодішніми фотками.

Хто шо думає з цього приводу? Можливо в той час на місці Оперного вже був якийсь деревяний настил шоб людям було зручно пересуватися містом? Чи це просто було болото яке оминали довколишніми дорогами?

Це цікавий момент бо існує міська легенда що Полтву закрили під землю коли будували Оперний. А може вона вже і до того текла під землею а її просто троха посунули вбік? Тобто Оперний до засклепіння Полтви ні до чого?

(https://image.ibb.co/gqy5zq/poltva-19cent.png) (https://imgbb.com/)

(https://preview.ibb.co/kgWfXA/poltva-19cent2.png) (https://ibb.co/m6OG5V)

(https://preview.ibb.co/iepZsA/poltva-19cent1.png) (https://ibb.co/iQ7LXA)

Те ж місце (https://mapire.eu/en/map/europe-18century-firstsurvey/?layers=osm%2C163%2C165&bbox=2673214.275288964%2C6418536.697962944%2C2676847.422789644%2C6419731.0265299) тільки на століття раніше, все тече як має бути, нічого нікуди не сховано.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 24.11.2018 11:11:59
Ця карта 19 ст, Полтву в цьому місці перекрили, коли будували театр Скарбека, він є на карті, та площа була просто пустирем з якимось фонтаном чи криницею по середині (бачив на старих фотках), тобто Полтву почали частинами перекривати ще раніше, а потім і зовсім перекрили.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 24.11.2018 15:12:59
Дякую! Тобто найпершою Полтва була закрита коло теату Скарбека і на Маріїнській площі? А далі на проспекті Шевченка і поїхало?

Якшо маєш то додай будь-ласка ці фото шо ти згадуєш. Думаю з цього може вийти непогана стаття в фотографії Львова. Типу де вперше було закрито Полтву у Львові.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Student від 24.11.2018 20:45:00
Спочатку була площа Маріїнська, потім площа, де зараз оперний. При будівництві Оперного Полтва за проектом Горголєвського була зсунута в право в обхід фундаменту майбутьнього театру. Це досвід роботи Горголєвського у Берліні, де він попрацював майже 20 років - в той час німці активно розбудовували берега Шпреє та таки роботи для них були вже рутиними. Саме і на базуючись на цьому досвіді Горголєвский і запропонував саме це місце під театр, хоча за початковим ехнічним завданням мерії була ділянка сучасної площі Підкови. Між Віденською кавою і Єзуітами
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Svyatodiy від 02.12.2018 15:09:06
Декілька фото з Полтви по вулиці Чорновола і до оперного театру.

(https://farm5.staticflickr.com/4855/46093827142_7876be6652_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4818/45420146844_25facdbe31_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4918/45420147134_25ed78167d_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4872/44327266050_1576cee2a4_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4881/46093827082_4b0004b7ea_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4918/44327265860_f442f8ec5f_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4905/44327265710_13ac62e6e4_o.jpg)

Далі буде...

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.12.2018 21:54:03
Наша Полтводрочерська Експедиція

Любуючись яскравими та насиченими фотками Полтви мало хто здогадується скільки сил та знань у них закладено. Одна якісна світлина з Полтви крім штативу, фотіка та вмілого фотографа вимагає ще кількох асистентів, купу ліхтариків і свічок, пару рацій щоб це все координувати ну і звісно шо часу та натхнення. В цьому пості я розповім як ми це робили. А Васіч і Святодій покажуть результат.

Модель
(https://i.ibb.co/yQdtm8h/20181201-192938.jpg) (https://ibb.co/vjVpCJs)

(https://i.ibb.co/VqqHmVh/20181201-203611.jpg) (https://ibb.co/KrrNw6Q)

Замурований Люк коло Стрийського ринку знизу
(https://i.ibb.co/hV2gjsj/20181201-193809.jpg) (https://ibb.co/fHrX5M5)

Замурований Люк коло памятника Шевченку знизу
(https://i.ibb.co/1XnZFfv/20181201-220206.jpg) (https://ibb.co/QHc9yFb)

Але виявивши що навіть деякі учасники ГО далеко не всі мої «простині» перечитують я вирішив бути краток і давати коротке саммарі на початку посту:

1) Люки на Проспекті Свободи та коло Стрийського ринку закладені похабно і як небудь. Бруківку поклали прямо поверх металевого люка, сміття після себе не прибрали і воно рано чи пізно посилить засмічення дна річки. З одного боку це добре що похабно, бо люки відносно легко можна відновити. А з іншого боку це прихована небезпека. Коли цей метал перегниє (а він перегниє і то скоро, ой повірте Полтвознавцю) то якась мамочка з візочком обов’язково в нього провалиться.
2) Рації в Полтві тягнуть до першого повороту. Наприклад було нормальне проходження від пам’ятника Грушевському до пам’ятника Міцкевичу. А далі за поворотом голяк. До Шевченка не дотягнуло. Потужність рацій 5Вт 433МГц. Дуже добре мати ларингофон, бо реально ніц не чути через шум води.
3) Вулька вище Стрийського ринку прохідна. Запросто можна перейти з берега на берег по воді.
4) Залізна вода теж прохідна. Вона хоч і повністю затоплена, але бортик скраю зберігся і сантиметрів 20 по воді можна йти проти течії. Але повільно.

Запотівший фотік
(https://i.ibb.co/RPWQgwn/20181201-194119.jpg) (https://ibb.co/92jyp5X)

Ніхто не зголоднів!?
(https://i.ibb.co/QptzzZ7/20181201-194331.jpg) (https://ibb.co/17jhh3Y)

в Полтву треба йти з парасолькою шоб на фотік не накапало
(https://i.ibb.co/KycD7jy/20181201-202426.jpg) (https://ibb.co/ysmp5ns)

Полтводроччер
(https://i.ibb.co/LJk9c7T/20181201-203541.jpg) (https://ibb.co/gPjtfK0)

Готика
(https://i.ibb.co/qF8qD8M/20181201-215130.jpg) (https://ibb.co/930Kp09)

Ну а тепер деталі. Ми надумали зібратися (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7922.0.html) на Шота Руставеллі і розпочати нашу зиму з Полтводрочерського туру. Полтводрочерство - це спеціальне чоловіче слово яке комбінує Полтву і фотодрочера. То що дівчат з нами не було ви вже напевно здогадалися. Зато був SunnyMan – Василіск, в якого очі підсвічують Полтву від Сороки і аж до очисних споруд; Електричкінг в якості супер-моделі Вікінга, Васіч і Святодій (знову ж таки в алфавітному порядку) в якості Полтводрочерів і я, скромний Gomem як Полтвоводець.

На жаль коли замурували (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg52633.html#msg52633) лівий берег Полтви туди потрапити можна лише або перейшовши Городоцьку (там троха мокро), або відкривши люк на Грушевського (ніхто ще не пробував) або перелізши по драбині з правого берега (знову ж таки ніхто покищо не пробував) або нарешті через перевірений люк на тротуарі Руставеллі Шота. Ми пішли останнім шляхом.

Я приїхав заздалегідь і запаркував свою машину так, щоб вона своїм задом надійно прикривала люк від інших. Коли всі зібралися то Святодій почав відеозйомку а я, доволі легко відкривши люк ломом, випустив клуби духів Полтви назовні. Далі першим поліз Саннімен і тут стався прикрий конфуз (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7903.msg52922.html#msg52922) з його корабликом. Зато він вправно прийняв штативи, фотіки, трембіту(!), ліхтарики, палиці, рюкзаки і сачок. Недолік цього люка шо він має малий діаметр зверху і погнивші скоби внизу. Відповідно з великим рюкзаком троха тісно залазити і без окулярів троха непевно спускатися.

Працівник залізниці перевіряє чи не змило колію
(https://i.ibb.co/TkrC384/20181201-201705.jpg) (https://ibb.co/Vt3K4Sg)

Behind the Scene
(https://i.ibb.co/7NbmMVL/20181201-203901.jpg) (https://ibb.co/prnFVZ5)

Ще одна незручність – перепад температур. Якшо надворі -10, то в Полтві +18. І як тут правильно вдітися?! Переодінешся зверху – змерзнеш, внизу – треба десь діти весь той одяг. Ну і там реально вузько через подвійний цегляний бортик і штиняє сцяками та гамном. Тобто місце застою Полтви.

Коли я наверху лишися сам один і вже був зібрався пірнути вниз то виявив над собою консиліум з місцевих мешканців:
-   Ой подивіться як там глибоко!
-   А шо там тече?
-   А куда воно тече?
-   А я колись залазив в Полтву он там нижче…
-   А чого ви туда лізете…?
-   Люк не вкрадете?
Ну і тому подібні запитання. Я відповів шо ми ГО «Дослідники Львова», персонально я шукаю своїх предків які там переховувалися і попросив наймолодшого з них закрити за мною люк. На цьому бабці мене перехрестили, сказали шо я «золота дитина», побажали здоров’я і … справді закрили за мною люк! Ми вже внизу встигли переодітися та звикнути до темряви, а вони і далі там наверху обговорювали проблематику каналізаційної системи міста.

Ось цей прикрий бортик який нам всім коштував Полтвеохондрозу хребта
(https://i.ibb.co/7kdw0Yb/20181201-211521.jpg) (https://ibb.co/0sRgzDQ)

Обірвало високовольтний кабель а чи то газову трубу
(https://i.ibb.co/RHf08pg/20181201-213919.jpg) (https://ibb.co/Kydqnj5)

ПопЕреду локомотива метро
(https://i.ibb.co/tcQRncG/20181201-215809.jpg) (https://ibb.co/hHL0rH6)

Тут взимку скидають сніг коло памятника Міцкевичу
(https://i.ibb.co/HBTR9QY/20181201-215932.jpg) (https://ibb.co/YPBJVG8)

Наша перша точка була Злиття Залізної води і Вульки, які утворюють Сороку яка після злиття з Пасікою з Погулянки і утворить славнозвісну Полтву. По простому ми пішли до Стрийського ринку де «Полтва» зі Стуса впадає в «Полтву» з вул. Франка.

Це дуже небезпечна ділянка бо можна заробити Полтвеохондроз. Прохід вузький, низький і під кутом. Одним словом хребет виживає. Добре шо я маленький діггер, а от баскетболістам було б непереливки.

Якщо ви думаєте що коло Стрийського ринку одразу ж почався лютий Полтводроч то помиляєтеся. Зимні фотіки в Полтві тут же покрилися вонючим конденсатом. Ще б пак, розчинність води в повітрі залежить від температури. Вища температура – вища розчинність. Відповідно коли тепле повітря Полтви з розчиненою в ньому вологою стикається з холодним корпусом фотоапарата то воно тут же охолоджується. Як наслідок, та кількість вологи шо була в ньому до того вже не може перебувати в розчиненому газоподібному стані. І мусить перейти в рідкий стан. От і виникає конденсат. Від цього ефекту набільше страдав фотік Святодія. Васіч відео на поверхні не знімав і тому не запотівав.

Через півгодини температури Фотіка і Полтви вирівнялися і Свят теж взявся до роботи. Суть процесу така – матриця дорогого фотоапарата це як плівка. Тобто скільки світла попало стільки на ній і лишилося. Вона майже не шумить. Відповідно можна ставити дууууууже довгі витримки і тьмяний вогник через червоний світлофільтр виглядатиме як жерло вулкану. Або тонким ліхтариком написати слово "БуЙ". Таким чином розставляючи різні джерела можна побудувати гарну картину. Наприклад Саннімен світить у воду, я з-за повороту тунелю на стелю червоним, а Електричкінг емулює світловий меч джидаїв. Звісно шо з першого разу витримку не вгадаєш і треба повторяти знову і знову, причому не рухатися!

Похапцем замурований Люк коло Шевченка знизу
(https://i.ibb.co/TP1pFKC/20181201-220228.jpg) (https://ibb.co/vLhgKst)

(https://i.ibb.co/frmkX6v/20181201-220259.jpg) (https://ibb.co/nQh7wdC)

(https://i.ibb.co/C60kx7P/20181201-220304.jpg) (https://ibb.co/HCgWmzh)

Весь цей бруд опиниться в Полтві і замулить дно
(https://i.ibb.co/2YsXGMs/20181201-220324.jpg) (https://ibb.co/rfcnDpc)

Саннімен сконструював генератор кульових блискавок для захисту від метрових щурів у Полтві
(https://i.ibb.co/TK2Y4Rv/20181201-222229.jpg) (https://ibb.co/4stK8Mm)

Ще один момент який слід враховувати – це туман. Тому що як я вже багато разів писав Полтва коли тече то затягує холодне повітря зверху вниз через люки. Воно конденсується і заважає фоткати. Тому ми доволі часто просили Саннімена зменшити яскравість аби нас не сліпити.
http://www.youtube.com/watch?v=PaknZCOS4Hw

А знаєте звідки походять легенда про Львівське Метро? Правильно, від гуцулів які спускаються в Полтву з трембітами і гудять так ніби то поїзд їде. 😊 Ми перевіряли… Відео цього не передає, але там справді ехо було не гірше ніж в куполах на Темнатику (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7864.0.html).

Вилізли ми назад через той же люк, спокійно і без пригод. Так само подавали по черзі речі наверх. І фотографи і асистенти були щасливі та задоволені. Урок який ми засвоїли – оптимальна кількість Полтводрочерів на кілометр погонний Полтви це… один. Якшо більше то вони один одному заважають. Якшо менше то замало фоток получається.

Світлорежисер
(https://i.ibb.co/Thh96Q8/20181201-221516.jpg) (https://ibb.co/YjjHm5k)

Полтвоводець
(https://i.ibb.co/nLg1BZR/20181201-221600.jpg) (https://ibb.co/Tgv01pr)

ПС: До речі, якшо уважно розглядати стінки колектора то можна побачити багато шарів коричневої фарби шо потроху відлущується. Ні, це не поляки малювали труби зсередини. Це все багаторічні шари грибків по яких можна робити бактеріологічний зріз Полтви за століття. 😉
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Svyatodiy від 04.12.2018 22:54:14
А ось і обіцяні фотки. Довго розписувати не буду, так як Голем все описав до мене. Лише напишу про те, що робити фотографії в таких умовах - це дуже складно як фізично, так і психологічно. Особливо коли ти розумієш, що твій фотоапарат не захищений від пилюки і вологи, а з нього буквально капає водичка :-\ І ще одна річ, яку я помітив - це те, що з однієї локації получається чучуть менше, ніж безкінесність фотографій, з яких ти повинен вибрати одну. Або не повинен... Тому кидаю всі, які хоч якось виглядають. Ну і як бонус - відео з підземною трембітою.

http://www.youtube.com/watch?v=8gbC7-1PkBs

(https://farm5.staticflickr.com/4837/46129672052_5c6e023c3f_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4901/45456421084_611ff3502b_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4892/45456420934_37b6b801e1_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4896/46129672812_432e09663e_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4882/45456420764_0071bd007d_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4906/46129672672_95e44ae497_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4854/45456419484_8538550f3e_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4885/45456420454_932fc51059_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4897/46129672572_3fa7aa5f98_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4848/45456420284_ab20e2b9b6_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4872/46129672392_7b36ea49cc_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4887/45456419714_cfae1f49fe_o.jpg)

(https://farm5.staticflickr.com/4859/46129671842_bbdf497566_o.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Svyatodiy від 09.12.2018 22:02:49
Докину сюди відеоматеріал, який назбирався за попередню вилазку. Дуже гарних кадрів не очікуйте, то просто такий собі лайв :)

http://www.youtube.com/watch?v=nDhQVzoehhQ
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 12.12.2018 14:35:34
Лазили вчора по Полтві в рамках дослідження Євреїв.  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7827.msg53064.html#msg53064) Паралельно оглядали стан колектора, тестували драбину (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7938.msg53063.html#msg53063) і Полтводрочили

Ось кілька фото звідти з коментарями

Стінгер в Полтві не сковзає. Але перейти на інший бік все рівно не наважився.
(https://i.ibb.co/cb0RSqC/20181211-205347.jpg) (https://ibb.co/1s1Btcd)

Залишки Святодійства (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg52924.html#msg52924). Ці свічки Полтвовітер розкидав і перемішав
(https://i.ibb.co/PQ1sdvc/20181211-214008.jpg) (https://ibb.co/DpwPZH9)

Дехто вправлявся в ліпленні Полтвяного
(https://i.ibb.co/pfgsRT6/20181211-214032.jpg) (https://ibb.co/Bym7rJH)

Руйнації бетону в Полтві в районі Оперного
(https://i.ibb.co/V3PzykP/20181211-220515.jpg) (https://ibb.co/TrF7XNF)

(https://i.ibb.co/bX8Tt8n/20181211-220526.jpg) (https://ibb.co/Xtv1HvT)

Вода бетон точить. Капає зверху і вибила такий от отвір
(https://i.ibb.co/rG9PTQz/20181211-222013.jpg) (https://ibb.co/qM6GXDc)

Там внизу скоро буде ціла підводна печера
(https://i.ibb.co/HTmqtgc/20181211-222209.jpg) (https://ibb.co/7t7Kny3)

Польські Каналєжі заховали тут лопату шоб не носити взад вперед і забули про неї. Або просто совєти прийшли... Але подумайте тільки - вони ходили сюди з лопатою! Зараз навантаження на колектор значно більше ніж тоді, а з лопатою ніхто і близько не ходить і ніц не чистить.
(https://i.ibb.co/JjcBJVP/20181211-232559.jpg) (https://ibb.co/ZzfLD5C)

Львівська сотка в районі стометрівки :)
(https://i.ibb.co/8dd1Zqv/20181211-233407.jpg) (https://ibb.co/MGGF0rw)

Кладєзь знань про історію Полтви
(https://i.ibb.co/syBJzwT/20181211-234232.jpg) (https://ibb.co/nzW8tcX)

Купа металевого брухту
(https://i.ibb.co/cv8n1jc/20181211-232908.jpg) (https://ibb.co/DbM2tZD)

Там на поверхні лежала монетка. буду відчищати
(https://i.ibb.co/FzZhc4T/20181212-103126.jpg) (https://ibb.co/qpqDhYQ)

(https://i.ibb.co/vLdVPBv/20181212-103129.jpg) (https://ibb.co/c28kFvX)

Полтволаз
(https://i.ibb.co/0QWcXGR/20181211-230420.jpg) (https://ibb.co/KmQXGrp)

В намулі багато чого можна знайти. А Діггер він і з трекінговою палицею Діггер
http://www.youtube.com/watch?v=68r7CBppPjM
Назва: Re: Новорічна Полтва
Відправлено: Stinger від 02.01.2019 20:36:50
Поки наші друзі дивилися новорічні сни (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7971.msg53232.html#msg53232) ;), ми з Зеленою мишею (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?action=profile;u=76368) вирішили принести дух Нового року в Полтву, і ось що з цього вийшло :)


(https://i.ibb.co/HhvV1gK/49590954-1951910401513196-8965816875476844544-o.jpg) (https://ibb.co/BnDtdsf)

(https://i.ibb.co/QcNXmKN/49196407-1951909881513248-7088545623116349440-o.jpg) (https://ibb.co/H2zXgHz)

(https://i.ibb.co/85wzMZG/49182432-1951910791513157-1189711378420596736-o.jpg) (https://ibb.co/6PSvYCG)

(https://i.ibb.co/sqrv9gk/49288375-1951910178179885-5949638059925438464-o.jpg) (https://ibb.co/0r3jyn8)

(https://i.ibb.co/TWWVZZk/49158933-1951910918179811-6170447688731983872-o.jpg) (https://ibb.co/J33fNNK)

(https://i.ibb.co/MnLF469/49342955-1951911178179785-1549108649702457344-o.jpg) (https://ibb.co/F6tRMVn)

(https://i.ibb.co/Zd0MS1k/49840181-1951911338179769-4769410132503166976-o.jpg) (https://ibb.co/kKtSJ6W)

(https://i.ibb.co/hff9wr8/49183523-1951911554846414-1589453575321288704-o.jpg) (https://ibb.co/X88LM6J)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ЗеленаМиша від 23.01.2019 13:52:49
Сьогодні спробувала почитати книгу Романа Андріяшика "Полтва" (1969), про яку колись згадував Смайл (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg42931.html#msg42931).

(https://i.ibb.co/kXKbBL0/10004-3.jpg) (https://ibb.co/Hq7w4cY)

Насамперед, із сумом мушу констатувати, що книжка не про річку Полтву в прямому розумінні, а про непросте становище галицького суспільства міжвоєнного часу. Назва роману є суто символічною. Автор трактує Полтву як алегорію "попсованого життя, підпорядкованого суспільному беззаконню.". Коротше кажучи, річка на своєму початку чиста і, як висловлюється автор, "жива", а потім, у колекторі, у неї зливають нечистоти, від чого вона "вмирає", що має навести читача на певні роздуми про життєвий шлях героїв роману і людей в цілому. Кажуть, авторові закидали критику радянської влади і навіть тривалий час не друкували його творів. Але політичні сюжети у романі нам зараз не цікаві.

Назагал, у тексті слово "Полтва" з'являється лише один (!!!) раз. Ще декілька разів про неї згадано просто як про "річку" або "кАнал" ("каналізацію").

Щоправда, у романі є одна сюжетна ліня, пов'язана з Полтвою. Маленька дівчинка-сирітка Олеся, яка найбільше переживала за те, що річка "вмирає" під землею, падає у каналізаційний люк, який прибиральниця Оперного театру відчинила для того, щоб зсипати туди сміття. Прибиральниця на мить відвернулася, і в той момент дівчинка стрибнула вниз. І пропала. Принаймні про віднайдення її бездиханного тільця десь в районі Торф'яної згадок у книзі немає. Після цього опікунка дівчинки регулярно залишала на каналізаційних люках кетяги калини.
Чому було дитині стрибати в люк, якщо раніше вона не виявляла ані суїцидальних схильностей, ані розумової відсталості? Невідомо. Чому Марта залишала для неї виключно калину, а не, наприклад, троянди, ромашки чи що-небудь інше? Також неясно. Можливо, у всьому цьому є якийсь глибокий символізм, але, водночас, ні краплі логіки...

Привертає увагу хіба що згадка про вкидання побутових відходів у каналізацію. Здається, така практика дійсно існувала, але особисто мені важко собі уявити, щоб львівські прибиральниці були аж такі суворі, щоб самостійно щодня двигати чавунні люки. Що ж, думаю, варто при нагоді докладніше вивчити цю тему.

Ще декілька слів про обкладинку. Скоріш за все, в образі дівчини художник хотів зобразити Полтву, що проламує склепіння, у якому її ув'язнли. Коло її ніг сидить лев, який натякає особливо недогадливим громадянам, про яке місто йде мова. Під ногами у Полтви росте всяческа ботва, що, вочевидь, символізує її плодовитість.
Сама кобіта відксерена з оцієї статуї: https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Спящая_Ариадна  (https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Спящая_Ариадна)

(https://i.ibb.co/Sv9T0Xr/Sleeping-Ariadne-2.jpg) (https://ibb.co/12wVKf6)

Припускаю, що художнгик не мав наміру порівнювати Полтву з Аріадною, а використав першу-ліпшу античну дівицю, зображену у підходящій позі ;D.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 31.01.2019 00:13:41
Запланований похід у Полтву це для мене виняткове дійство. Особливо, якщо ввечері.
Скрупульозно та заздалегідь готую необхідний "полтв'яний" реманент: бахіли, спеціальний одяг, акумулятори, ліхтарі, рукавички. Такий похід вимагає ретельної підготовки.
Бо коли за спиною закривається отвір, ти все таки попадаєш в якесь темне, вологе царство - де панують грибки та щурі. Така собі клоака, де весь Львів скидає свій непотріб, а ти опиняєшся з цим сам на сам.
Без сумніву, відчуваєш небезпеку. Один невірний крок, і є ризик возз'єднатись з нечистотами.

Місце магічне. Закриття входу за собою,  асоціюється з закриттям люку як в повітряному судні якомусь, тут вже своя атмосфера та тиск. І правила, зовсім інші, ніж на зовні.
Важке, вологе повітря. Втім, важчим воно стає під час довшого переходу.

Чим ще унікальне це місце, це тим, що зміни відбуваються і в голові. Думки, клопоти, негатив моментально розвіюється у цій темряві. Монотонний шум річки навіть заспокоює.

"Давненько я тут не знімав", - подумав про себе.
Справді, це одне з найважчих місць для зйомок. Вологий туман, шум, темрява, відсутність зв'язку, і в тих умовах треба робити кадри, малювати наново світлом, вічно темний тунель. Треба розуміти, хто, де, і як має стати з ліхтарем, щоб підсвітити тунель так, як цього вимагає задум.
Саме такі моменти для мене найцікавіші, і час "летить" тоді неймовірно швидко. П'ять хвилин може дорівнювати двадцяти хвилинам, по відчуттям.

Це був один з походів, в рамках дослідження теми переховування євреїв в Полтві. Нас було четверо, Зелена Миша, Stinger, Golem та я.

Тут ми щойно "заінсталились". Рюкзаки дружно лежать на бортиках. Якось жартував вже, що вони можуть десь так в кнайпі на столі лежати, днем пізніше))
Розглядаємо отвір тунелю, який був продовбаний з підвалу будинку на території гетто, який був заґратований та згодом забутований.

(http://lh3.googleusercontent.com/a-Ko8vHedxXOkUQHUQznk2plEP-1YHU2yZY06kPbzrKjIvm-ZOcrPYhBliPrRmbVjIJBdIf033yn1X8KM76nZeipEMyKsBKN9X-DhOORqZHVmZIK6P5rxyvr8fc9tA0GDGoRH3ygCqqK9mtUs35073rw1xqSQFug5IvvDWEsKc-yK8Viuym4nR_jtwAmM3gsxNjHmkVNWCs38MZ6qlLNV92bzef6D3XV9JC0JG3bkT1T9O1V7nQLtGwKjyJmcQdX3S1aUFgOtvmbua-XEJ4Bt5WDL10kfrIlyETR2hV9SSopN2Hia0wkcsuW_Sl3dCELZPckKYf7TnSeSkbwWdy1RXFBtxGn7V31KdqBmD_Vst1q48uXnh75gJPR8rfDzbJtaktaOP2PphdGfogvdSl-tTNaOqFEw3xaCBhhOZEgLLFMxJO5Et7bCwyqYhV-lpODjAsgeO4vaYG0nBne9zA3R7tL-02Q1tWNsfyugYvkIJFWeMCAt1dUU6HGl7vLSBODxlS-x1K77mi4lJ7PClgaQ9NcKNo3qPv3Cx_09rj4TrcIQDIHktwlKgwL-nrOfaBGitvsKKEQRHjek-X7Jq96ZIk0N9PaW1SgiylIJQZcd8JahsMAEt2UrHiwlUQ6sZBaeE0Nw4b5k17EheQk5WhMj9AfNpNsxAV-=w1514-h1009-no)

Колектор цікавий в деталях. Ось видно, як гарно врізаний отвір від вуличного люка! Чи зможуть в наш час таке повторити, під землею?

(http://lh3.googleusercontent.com/m8CTC4zeqCoEJVdFkSq7mZP-HpNDdIJUPatP8hMcKk3_9NCrvfjJ4dVeEhlaJYc0ZIjV7HB8atSTNJXOKSxzScvy0m9CB2bEUbd87Y1kaislkAvCynsO2z2Q_QU6VTIExZlPYxY22xZQZENtGmmVwY_jhg7k0evtzq2L_7zy20go2baR0K06SsGx3rjuq-qJavrNdfjhSdDh6SjHr1kf9MtW7sGmrm4VAwM_GSADtrQEUj82Cuikg6L1i_qRteuRm75jduk6VfWZZlwzdtle7oL0DcNsZHTaJHDP_Yh87rPlO6edUD9J26udyzrzfrW7Jc0YxF0LyBzfyPZXvXR4UV-k9otb5dBXSoygbr-f-VOtg6SmyH1kHPjqjCAoo4ZBc0Y44W1acGcZn4ZbEmwnwpmvBkpkLiBrxtzoASiYSSzGI12FU5R7Y32jUPEFIPN1BHGpZJ-K6jPuYT2kTB5XfvxZOioNez3yGsLWR7cm2gm-D8UnzVIMI36gHR9BKH14GmJhGu0wDdjG-5tvMVhMBb0-Rrg0nTke_SSuixmHFeHZp3EVSMsUGabYQe46qLhjU_dsCOO-0ofdNfPaGjjLOFHn7o3nrkyi9Yb3_gA0KfAMNufX_flrnP86JHSigJ3vn8156ZGfCq84Fm7sC1HaUKyRsUto5GZR=w1514-h1009-no)

Класичний, впізнаваний ракурс Полтви - злив потоку з Городоцької. Вдалось підсвітити замощення бруківкою жолоба.

(http://lh3.googleusercontent.com/00SzwRM_4k-BjTDXnHc-PhF75V49vNPhzNiUTSQLmxTDqqhwUaBgztm1BnKIU6LFk9tD8GOMA63MF7tpa_SQ7W7PTIWvBd-f2zo0ZGblLPFCaxPxD69Kz8NhiNPQEAhq8YTJo-V6o0JOamSSw1THQE8WxUKH7hugrT3ZqLeK6ilD0KK9sMxJJvmaKMQ8ByReexMwD2h5d6PXAtnQhpcqgF8qJdB5j0qx55Os_LpECiu12_YYpNZ63GIzm1gTAzeO-D49YiskM-qJKSufVURVfjgcjacbwiz5if0OWaNBy5pPjL8Jj10EIQD3F5GQrzTnCA1jX_zhynNuPT6w3PSJIHHhUDXN5ttP2LmmNed7jkqpyFom1tqtF9w0oOhBf5t4AuacuVEAmXcb5GhZUpgveXsGvGxYGyWiYAfdLOPEQ7BmBSXukuERp5-H_vy586PHnoyvFySb2fRGwEVT6RubQfiVSA3YmXm_NRppQvz7V_H6lG2fQgoCQQNAhNJGNXBCi0WhWJZBPVazmcW9ZgmL2GJHWhaO6R94AXCDZ2bxXN5LrQpFkeHmoBkhkzVlArII3r2Waxb9px6SuEdpTUqVudmlVBdL4nCz9ksb4f-0gs6uQXrddaZCaFISk-LEc5T7reiEQImfC9ZDjNcawe5MdHf8EUwxxfn5=w1514-h1009-no)

В такому боковому відгалуженні, мощеним каменем,  який залишився ще з австрійських часів, коли Полтва була відкритою, переховувались євреї.
Проте недовго. Тут можна можна вдихнути свіжого повітря з дощівки, та при потребі випити водопровідної води :).
Цікаво, а може з тих пір тече вода? Треба в гарячу лінію міста написати скаргу, у фейсбуці, от.  ;D

(http://lh3.googleusercontent.com/wNrBp2YHbPByjdLvzJWQOFxh3kye3vmrCAUzN-fXMbziGSCUGeKv35kqOR_HM0D4iWRT9NJWuGuCR03lCnelqT6-xa5YTujdCLtrDoSCt7vqJnAtTGezMa85KexDcnZsuuK6TYI6WAyZbc0PtLM-IfvLm4KZ21RwvLzlvTb6Rdu6f_4SffwJcW-zZhEQMKpl3P6K3oqBol1tAjkxUc_f4iNOmpCyWJQTMjNi2mJjaGbC_jdXaA-3YmEndXv9adNKiv--Kt_cgl4603oOd6As0Tu3If_JwQXjBY0-D6_mPps2ZitfKCfptleR0PDChs63NaGyEr1GfH20GOz0wwixeAl7jvviHy7I06cQEsWgWmhZ5OF95wBiD5XLJlPCumA7ftDtt56OhU5btOC4-FcMKpzDHhweO595XmJdURC4oZZDibJvYv8I-yO3nd3ZKSw9GHFh_CAKNSVp2Sy0tJDovqtg3leOwlAQFh9igHb2WB0Uzr1fGG-tGOGtYBOUy1Kvdtn6SDPdRRb7n8MdzL8N1aUsQL-NVjPBdOshXE1CzDcg0UyFvqPcz_N2HuN4U3BIe7OZqojuQw4vvBW3mWaV_DxXyvGyIw8goCPQZs7l9PYO6nTfakUDL8IGpZte3d4ksujA5kH9OgZ-Gl0NbT82utcW_ZLS52Ti=w1514-h1009-no)

Те саме місце, тільки орієнтування в бік Полтви. Он, Stinger там примостився.
Взагалі, він ідеальний дігер-полтвоходець по комплекції. Всюди пролізе та підніметься! Я ж, змушений був зібрати шапкою та рюкзаком весь бруд з стінок тунелю.
При тому, це відгалуження забутоване, з нього витікає лише чиста вода.

(http://lh3.googleusercontent.com/3dGleENYUhBVp0WvLHL79z8iHA61Pq-PHUOuxDN1eran5VHin1JA5YIwHtdPxsLzLFajDTXEGlKIIDfbP9zxPdkqy_4PBC0jP2f7gAPVpIsIu7N5sDya89dYzJ8MnoRUxJz8MnhfuodbIgPRrisfCxV0XJuhX_Cjf8T9l15KM-uLiD0-4F7v15ZYyKL1IeWnR9FPVqjjUhLUl5atPJrykqqU2ZD1OFH811dA17EEUFdCztt_Il8iIxdtm5zuSMXAtrsgu788nzsf6nowltorWo0EEFYX728HNKqq5R1Lp4sRumcN_9KMCYCJNjkcWjBfdpj-_yTEHd1U0spIzEJJM9lhm8rlszfyWymnptG1KKE_6wg4bIoiVkbC0FXwwXtxZNjg3vu1q3Bzkd68tce-1iAKhejrnsHg0KZ_kSYGgbv6jcLTNhSBXRZBvRAauj0PKG5P3Kh_EGtpYkCZAbn0LgQNCbzUjDA_G28CzXbL9QdyawdMciyO3Ba2CtCcDnh4AXocnjt5JdA8DeFh1T9u_TAcA1hc1D59GxL-fjIHZWmdfAWJHzPmDNQbPZVOHpD3E8S7ZdBICl_LxNLmTf5VBbvE8hQ2bTr8MPyRb3TqMk-bdca8DYf2tBVYXAUw4h9KzZSWHvsluQdPU-7Zlatqrb5gZWdJsnBY=w1514-h1009-no)

Один з сюрпризних моментів: хідник перекриває потужний витік стічних води, від чого навколо все органічних відкладах, та відповідно дуже слизьке. Не раз було, коли водив когось, ловив за руку в останній момент.

(http://lh3.googleusercontent.com/8EbBjo2jHb57KNfCzKeGI_zcrnqTaTMHw1Aw4vsbs7cV70wSSv818_NX_jCcBtGSXgfsFnnXwx4pfDSSuqKrOWzci7Rt4JYLbtsbVZyQRl1EIGE_PTC3FAkaUk6J893x3L32nsQ-l2Bp_VKjOqnLXSkj2rMnymdHfcPRg_VTaM-nShjzSM8p_QLIsPBVKnKVeDlw26WIQvlhTQYpEqGF_Up2MURvIWISQ4z3EyBtpf5EVcO4SE3LYeRsZkFTn4w8PwK9PHWMa1uxv8hyceoR2LHadWCsKLXV1t-K5V1S1Z5bhLqyHpBJ6_MiT0OZUger-SSRryt9IniISkZPR72ykrCuwLY-mPmOcDmLohj44fwVKqaQ8x_xLbWdbcq3p_tPj8ECz9yfIaW75LXoNizu5h6wEycQwIVUnJ_0V2fa4eRfTXAXyvDIUOxY5KaWkANvweVy5r2i7V4nFqGWVYMh74XZghEJbzG7_5n062c6KAWtTYYJSrrgtLw3-djs124xenqcVIEl_mvcuDPFz-QNgH9HiqYeyJVnVJl2A_etwT-NmVUOUosZSh21jJ_Im2_Y6D-2zqVJsQNc7XxMHPK-LeyLxW5yB44jj6Qjy7xCP-EMN7nyZDj6eW3pT38YQKjX9SBOTQDR1zneVDjr5z-LxChd4EWEcZCg=w1514-h1009-no)

Golem та бокова притока

(http://lh3.googleusercontent.com/QFPAHJ1oGfYRVSJpc31DUl1Ify33Cu0jK3Ej5RDUljnc9-zjEHCQyToeQGNy_vIayZEf9A-CX7uIzkFGkEJox2ydGmL46lT0QY1PNEvhy_HhaFqz4Df2ijEllpwxSyV-fwuljBBIg2ZIzyBXPlTJbjL55CWiuZ2jI_Eyi4lNDdjroPSZChWlNI6ZgFt5gEmjHDn1pcJwTP7gK4YqNTwzTTskXiv0ZloRDfe5aiUnkbslyo2jO37GVAWf2PDc7WGV9UOQA05avdFEkv8hpjRNrV1_hoEsIblKFHcyL4l1W1Of8YI8ZR-63ChfILPVpVpMJyV_HHm3jUyeSsIulf3WGuooRaPj9QL6-FrFYIEE15k0C9XhVUhyUnX13D8KflUv7UlIEsxPrzokq7LfSM7f9D_mdlEZUsB9P87ySBwoor6DVGxKKCb40M40l4X6VY9_0ywu2lddx5JxoaQvbqYj1ZGnH4uwIkKe-x_rF7P7W4FF0MTgTHps5_THR9HRlM5gJu8m4MmkHB4quQarDfquLVqmRfrsv8sGA7L_gUq3-6-GFuKr_YCZDUPtz_qgaEfb0DUl0sckWFLqx4um6OlRWfX6pbmPp_il4lQhuB1_cviITyIA2c6tnd3Zi29-SG2kTsKMliW3eLNIyDkLpZE8_v1jfMy5MZKZ=w1514-h1009-no)

А це Stinger та Зелена Миша. Їх не видно, але вони є. Буквально перед об'єктивом.)

(http://lh3.googleusercontent.com/7Ps0jlrDYc8LUlQYG4q1f6uEFHy-WhjSqSDJLLJYkE9odhWdXiPj-rNSWfaen74hd1fFBRDfEqXFNYSv_TztIL78Hh2LR7NJgc9whQalJ9lXWTfn67GEuQVdPeU1ac2H8jYCA20BlILmd9FzuZ5PtNIAvhP-xJ4Ik-gJXkYjwQ6BL_zdCvyOqZYr8OoQ2hdsD6tWecqtKUMH4cCGCcHQcQxjFUD9WK5AsBQWM0HXly9a-7MT4-TODpzjpXPZM_XexlqW9-p0ioM-7fBBGNF4yYDb99BaBMLBgYbp1N6J_pO6SkZ_keGGgkReELwEAbJsR4lny6nk3HfQFV7cAbYuOcjIHuB1C1SbCBJi75RogMOIUUhJXQxujZuQR7L8Kd1fBO8huiEjCgzlH7S1sI8n-RI99oUj5hVhoEj51Ow_yFPSbg6rmk3V9LOOJhnJSCjbGcuP2KVetJu0rWe7C2bXS6iNeE8AlwaTaz27Ps-4twLMZTWkGq-1Gj6WXImVy613MdmOUspD1AwjtwWAIp0lBn62xxVOumuvkSQvJZgb0Td-nPacWDg25s-3OiydcXYEOBqjh8ClKkgdaWdGz3bMlVLN3K_tUr72jbAmwg7xRqG3pozqF_U0HSYmPIt4zu9azfZHZLaOLBn95Z6xwVTYGH5NrkIOaq7-=w1514-h1009-no)

Цікаво в колекторі спостерігати за змінами по укладці тунелю. Кожен інженер пропонував свою технологію, очевидно. Втім, ми це вивчимо в архіві, як воно все було насправді.

(http://lh3.googleusercontent.com/q50JAKonFyzDSnj471HwG3AZjzATcKQdDXX2zQBeehBX0D-Gwl47mZMmCYvTxurWzjgGy0vpgd5cYia0IcixHihrkzZewo8yuIfPZ66jw2HnZ9EKHCAkCeDNLOwhCbVnCJbrbHYoyiXbIIlG685W_emcCGU3zvVrHRrhv3R4sSBibfVrvP4mrEFiqxS_s2ea7Pp3pdWdbdi5xf6Xmfir9KLbYCg_TLPzAuK9eg_tPUSnN11k_kiY6kgoa3ZN7FCGbHH0emPqYO74fA4VJmqrqMIL16pMP2OR4hCCVQ3_WGRE1LrSO4QXPKqYvLwK-zTmSWirPUSU_1YITQwpr1t8rIa9nKHtmjJLNfQfPDL8KPMr9hHpG_7jNGuO1IYUL11JiHNK65Hnt2Z9P4BDTjXCIZ5G4PdJ_k8ddgn5fFqdZco9vk3hQvV46vmuZ1YxC9Al6qLNaNJz7__UUkHeojGfm31RgD4Il70iz6DftiuG2carPOFh1UsXAmPzbifhvdjyKWD5C76_echuX53Jufcf1l_-h7yuj2hh10I6tTNmhH8q7ynL8IdxX4dGTzlVg35PV6w4dWWSe86psbTChT5uqxO9glk1yfNtqx8o8XSDHeQ4lUNwmANQ2LUacaToewrdVoj4v2cUPIGt1QIllT6_ahPYfAfb9cse=w1514-h1009-no)


(http://lh3.googleusercontent.com/amEvvNIW9H7F16DUE9Bl6CjNsIQyYFEayWc0t0WnLz7kpdx1thHFn3VVmTBskztxq-qLZ0u1fJhJRRlqJDUTfI4SYwB08gTSVUuyC6tphscQdr738lubAdKcPzdtV2UJHuwG22ZuE4VDAEL4s4flBl4HBq30l0WiByCIwo8Rf69jrsYIw139A9ayrmA-83HVA-3iZ5toS6MKSLCNFmfo53LCq-lgD_6zuD7BmTOoIekJEDoSDgdBUarNYmwaIMCIaBceHTvB6_Yxa_K1S0yM1d_RkG6HqNFIsZlI9yQ7curZ-nLkGGteGWnBkCb4GmoKhL3CotChGl_uvWDN0PvKeZzuRujGh7d6LjKcp19nFzHZmSK1cLjaTFtD4hYnEu5oIN4yIHj5tQBuVwM09qLmGt4wr_KI1GlVTh0SyNahuSk6ZZqLZGaFjU3676NM3n4HQBTw7WX5qc5gRKIcMvaAASOXvHSF3oV6eTTXCQmIel4jsG98vV_BYigSL5cY-k5kX4wJW99DKGnoPV2_40DSQzlG7X_Z1sbHtElnslW_41PBYVE8L14sw2BXReFALL2NKOws1tKAm3cay2cDDU0GybhlQBWbXCnc8rFyRTkNhE0_EOPyf_wynU5K58BCkTMJnwcA1lfTs6SWUB9VYO7qvOJIIJm1vO2c=w1514-h1009-no)

Колись був підземний хід

(http://lh3.googleusercontent.com/ytGouh9My_ZghVzBpIlFV7oAliqXCXDRjJVIlwt1CeNReftHnA5wtzJdqDxUSsJfdCLW2c27_NV6F80M7OXXQtI3rsHDFlqSpnF6OQH8zWsdhUbBrBf1naa_oytngybKJbyTQWnuwqVjjhUeuPzwN2R1ZYAAOnnwPtsjKPPpTt1OZKZ02MWIxkfB6kIukQYSIiTYLAKZn6OncsPlweLoM1iqYD7HzC49hu2XBHbC1zcAc4iQg9AOv5YVS74BMr7tKHVCHu_TNMczzPQdrX4shynYyKSKiTt2fCJO2v3g4wtu9fm9Jcjs93TqhjBx26zUz2X_rlm7Lc5Ck_iOWmO9krG3XADjJgFLhFnVaTEKY6gdzalzXcaoQD1MvHreH5qnWYCuTOnRFHo3v-JBrXgTW5f1VvI1xDOEs86NnwsPTvuuDDSJHwaw5S-Vo5RgB5ybh-KzwX_QtKiHduJmDaI3TkoMLKyF-1TFQOYlaARmcEe-dtsq4ukHbXWeUbOx7zYr-9OJyZ-IEetrKpOVZj1SKz-po9VncrQj5Kg_h29gWPq31uh2_SjUNPbZdeYKyVRU9kjPykH_vM6V9dJNql5wmCJv7mZeyDX7bZyzwx0uk_x5YUdON99FOR6F_chY4F1rG-tx104Ljb98vHnIqXOEO10rfhrsZM_a=w1514-h1009-no)

Драбинка виявилась корисною

(http://lh3.googleusercontent.com/97gtPD1J00Yav1gcs7Pbt3empcHWlB5URpjR2uAhHvvKHAlvT7GgfRPGiqu8ecZpgeUq9eGpaK69-CfTLXuGiojDlrNzjpr2Vog9BJ6boRbonf77XU8eV7X3eXHz8t_8eZ79ijqFxgVwKoHLwDfm0nofV8dyMcsykaFU986eEsX3jsnsPoMMi-xVxcL1bSb5kr7bWB1Foc9f1RDlAgMd9KpOE3Q_lh_wERktkbbnXwQo0AvqcTjy9BmQOTQ0XqIuqVphVzW86VoW1mxB_4bEfGYDAH-Ka6P2EI8PFxnYDeR5mX9BVTypgZCzfcNrxz6OSEaChRwZDdfMcMxMCelT0INEiTqyy6eO37Fh9V5CBnKtyTvwfaMiMbEivAh0nqocRQ9TGjKSlCX7X8EZtqOu7AMGrF5-cWIApCGEj67BiLjbjRJpPDorixLzCfUIZRTZ-YoBelY4PGhKKmDEcVV3PbMUFqGVydVmNg4hkz0a-kRbQwNepwRrTZq0kHSANnaU4pCa8b6MIjQign7gvZGKUGF-IXfRCJqRLEeUamgz3FOTNouFed9_MrkjKM6v3RI0rktZH1Jdgjd3rAcB--mHBGrwoYcpLQjKd-nwq_4YxkAdPu1vq3dGmWCv44VdXBQWQzWI1BKMpW71_xv2BTvWHi7QCDBhbqLg=w1514-h1009-no)

(http://lh3.googleusercontent.com/ub_8zU_6bcwSYac9NlG3mFKhr41oq_9S2RfBuVPK0eUvZZF0FnLPyISViC2nKlhInDTKDxTU7bO_OyhdAgu6-1eIrCl41Gt9b9GIL3msDpRKoRuXVa5JH4vuD2la5KZqhiPopdFMzuVanMm74-HQtIpFnXRSebLCbfqkN6K3an7SCWoTaEfklXvjiuuTB_sv1NHdnPcOEAGShvqKHO0WUBuRZ7GtT2KuJn5bDMqe1UB_sYLKiUq0PzIS7OSIc4dFTHlpKeWsryP-QSUDl2vQEHD8_Qk7cFZyNnLGtqr58IReBBopgXdc2lpGaR6ZtOtAWpDCu9CexTPpmNe2HLOQ8xPHO9_A_1fpqsFN-Vj-tDwkDErwBBX95K16K1gsh7Qe3XhFPDtcus90R_8hDHd8ZDJAA75G-oJUt1ML_sdcMGDk6p1lunBKGSWoOIQ6l2TzEwF8MFeITUDOm7zRamI4gqNk4fhlN74_8qArymGEjNSd-TsUafHvfrD_FvZIfCGh-_bWWZxd6MOw93DcvKFqCrIAqOUMNFbV_nYJb2tSyKnRmOxLkXJxk7-kf32L6ed7hrj6VDhIArskZSwrujgY9rzrZVOm9WB05b9mWCucacraMbz85UMbKsKAVY6g43iY0yinxZeG_WxkB07LuZTGEz0JhoYtBBEB=w1514-h1009-no)

Ну і наостанок, фото Каналєжа-Полтвоходця :)

(http://lh3.googleusercontent.com/bzPAdYiZOwB9WMeMbG9_fYRgf1ycgbKNmEQY1r3bQOAogrBEiHKYxh1yiw9C1n22akHCul7Och8XCTe_Jk67LCAI5vLhn9iiZd_ZfmtRrHPcqphHpoANPx4VQNKw9VBaQrkTYZYnQjNt9hXMLPLU05cuKe2lufibSKzPMe_En5h7D10nFJdEUr5MyRFFQpmKRSa1mtjX_S4k8aGBA8aF67Zn0ZhqeVI4Hii-pdhkDzFz1b-5tUkmfsq_VFKNJcbt1rOWi4nNtCU8P-lIRHP0o-Fbz1vpz18IQdDDySnAwc88fEJrIvZXuK_06RLO_fycr7SAOUN1e9bmCobE0n7lJKlYu5B4sPf2KHVWRse-MT_ckjBr2Thg7MLAmzM-ZRXGC5c911oVsGV22l7Ajijasg0SIRfFQh7XQps8RkSgrgbpdOkywoT1FsKB_u3nsPvXg-aCvIv2o09cH1MaU-VnUcu8Mtz1tdWW-VFcpr17F7IVS3vVZV_YLyEoGun9aCtOOM_qP3Z18DnLqWX4jdCTOqMLcSwWblWNaITJrLpSi62TdV9ZHAgEIVlFZ31A3X3r83V2iaJYQD8pq9NqYN9GVCbzgkeSaKsVDoAg1kLQ9_UciOf0M2opZQhM8EEufhF7LVF9ncpuaPc3-LMF4CmftHO5u_cm7LSI=w1514-h1009-no)


Назва: Re: Полтва
Відправлено: Student від 31.01.2019 16:00:56
Дивлячись та читаючи цю статтю https://inlviv.in.ua/lviv/fotoreportazh-z-budivnitstva-lvivskoyi-operi?fbclid=IwAR0EYnr0oNT4PDLMHqPi4kIJnFWA3Ou0fjZHKzqUvICSS-6UzKkt0vTs7gw до мене прийшло бачення.
На цій фотці
(https://i.ibb.co/fXpC0tg/129.jpg) (https://ibb.co/MgVRNpv)
переробляють колектор Полтви (зміщують русло за проектом Горголєвского) - вода поки що тече по старому колєктору, який розкопали, а поряд, якщо доре придивитися вже зроблений желоб та бордюри нового колектору. І маю зауважити, що новий ширше ніж старий.
Якщо накинув баян - то модератори прошу видалити.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bottlehunter від 13.02.2019 14:12:36
Дві історичні фотографії будівництва колектора в районі Чорновола - Під Дубом. Взяв з Фб допису Igor Zinkevych

Дата на фото: 12.04.1921р.


(https://i.ibb.co/vxCcVqT/51528684-2102872473099700-4368025411259465728-n.jpg) (https://ibb.co/TBDwY27)

(https://i.ibb.co/6Jp6pfP/52109895-2102872486433032-1081550821868437504-n.jpg) (https://ibb.co/vvr2rKP)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 14.02.2019 17:11:14
Фото з мосту, на Чорновола

(https://i.ibb.co/b7bJ0MJ/51805347-788675361499064-8845446916608098304-o.jpg) (https://ibb.co/4J1dqnd)

Взято тут (https://www.facebook.com/photomuseum.lviv.ua)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 22.03.2019 17:54:37
Під час Форуму Гідів (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8043.msg54032.html#msg54032) я познайомився з цікавими та симпатичними дівчатами. Вони всі працюють в Департаменті з розвитку туризму у Львівській міській раді. Дівчата одразу ж захотіли в Полтву (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.0.html) та Лощину (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,24.0.html). І нічого дивного в цьому немає! Адже індустріальний туризм це власне і є той новий напрямок яким вони саме зараз займаються.

Дівчата розказали як доволі часто до них на Руську заходять іноземці, показують скачані фото Полтви і кажуть: «Ми хочемо туди!». На жаль, офіційних екскурсій у Львівські підземелля покищо немає. Але, при бажанні, побачити “Львівське Метро” на власні очі все ж таки можна.

(https://i.ibb.co/HhW4Sbv/20190321-202229.jpg) (https://ibb.co/sW0RfNS)

Нас зібралося шестеро, точка була під мостом на Чорновола. Далі ми скористалися Єврейською Драбинкою (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7938.0.html) і комфортно телепортувалися по ту сторону бруківки. Навколо темно, брудно і мокро: - а дівчата щасливі та задоволені роблять селфі на фоні Полтви.

Попри мої неодноразові попередження не всі були в гумаках. То ж щойно ми перетнули притоку з Замарстинівської, як одна з дівчат вже вся була в кольорах Полтви. Нічого страшного не сталося. Кілька пар рук надійно зафіксували оніміле від несподіванки тіло на бетонному тротуарі. Та, тим не менше, сюдою назад ми вже не верталися.

Йдемо в сторону Оперного. На тротуарах валяється багато туш дохлих щурів (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7923.msg54214/topicseen.html#msg54214) та розклавшихся жаб. Їх, напевно, вбила недавня дератизація (https://city-adm.lviv.ua/news/city/housing-and-utilities/262175-vid-sohodni-u-lvovi-rozpochnut-sutsilnu-odnomomentnu-deratyzatsiiu). А сильної зливи, щоб змити всю цю нечисть, ще не було.

(https://i.ibb.co/ZBpf33f/20190321-202248.jpg) (https://ibb.co/R3kg11g)

(https://i.ibb.co/T8ndPvM/20190321-203252.jpg) (https://ibb.co/QNqtYbv)

Показую дівчатам залишки ізоляторів від електричної проводки на стінах. Так так, я не вигадую! В Полтві було електричне освітлення! Туризм в Полтву це не винахід сучасності. За Польщі Полтва це була гордістю міста. Її показували гостям, вона освітлювалася, її притоки були викладені бруківкою, сюди спускалися люди подивитися на це чудо. І входи ніхто не замуровував (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg52957.html#msg52957). Спеціально обучені каналєжі доглядали за нею, чистили і підлатували. «Не те що сєйчас» (http://doslidy.org.ua/?page_id=77) як казав класик.

Дійшовши до «непрохідного» барєру в сторону Валової ми вертаємся назад. Вирішили вилізти прямо в центрі між Оперним і Зеньковецьким Театрами. Це був справжній апофеоз нашої мандрівки! Піднятися на поверхню через люк прямо в центрі! Такий вихід дав дівчатам усвідомлення як воно було там і де ми є зараз тут.

А ще ми принесли масу задоволення випадковим перехожим що якраз верталися з театру. Вони, виявляється, завжди хотіли в Полтву. Глянувши вниз у відкритий люк і побачивши скільки там простору вони захотіли ще більше. То ж ми обмінялися контактами та й розбіглися всі дезинфіковуватися по хатам. А я гонорово пошпацерував собі вулицею весь в хімзі. Ще треба витягнути свою драбинку та закрити вхід.

(https://i.ibb.co/YkSdL9k/20190321-211555.jpg) (https://ibb.co/cF98r5F)

(https://i.ibb.co/rwncw5z/20190321-211633.jpg) (https://ibb.co/KrCLrVf)

Дуже дякую дівчатам за веселу та цікаву компанію. Насправді далеко не всі хлопці мають стільки мужності та відваги. Бажаю вам колись теж зводити мене в Полтву, але офіційно 😊

Записуватися на екскурсію можна тут (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7805.0.html)Назва: Re: Полтва
Відправлено: John від 10.04.2019 14:31:42
https://zaxid.net/pratsivniki_lvivvodokanalu_vpershe_pokazali_kudi_potraplyayut_polietilenovi_paketi_z_vulitsi_n1479170

Цікаво хто був ініціатором цієї новини: Водоканал чи журналісти. І що їх до цього підштовхнуло. Може вони також читають Explorer? Про цю проблему вже не раз згадували на форумі.

Дивно, що сторонні комунікації в колекторі їм не заважають і про них мова не йде.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bottlehunter від 10.04.2019 14:49:53
Це мабуть пов'язано з інформаційною кампанією за зменшення використання поліетилену. Ось ще одна недавня новина на цю тему. До речі, від тієї ж авторки

https://zaxid.net/lvivski_supermarketi_pokazali_yaku_alternativu_proponuyut_polietilenu_n1479189
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 16.04.2019 04:49:20
В історію дослідження Полтви додам цю книжку.

(https://i.ibb.co/JvMyj0y/56976923-2108932369190063-4962440110407680000-n.jpg) (https://ibb.co/HtkxT1x)
(https://i.ibb.co/NKNmyYm/57299405-351249282180655-3950670206312906752-n.jpg) (https://ibb.co/qpgWr1W)

Хтось з наших робив? Чи просто Полтва вже виходить з андеграунду :)


Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 21.05.2019 00:58:14
Як виглядає Полтва у зливу і чому заборонено перебувати в колекторі в дощ
http://www.youtube.com/watch?v=HjDlhgcFO0s
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.05.2019 06:58:21
Я тепер Стінгеру винен ящик пива за це відео :) Докину сюди його ж фоток( скромняга :) ), як було до і під час дощу

Суха погода
(https://i.ibb.co/Df3v9R4/P8251530.jpg) (https://ibb.co/ZzyFBMd)
(https://i.ibb.co/0Kx3F7F/P4020708.jpg) (https://ibb.co/MfmLGvG)

В сильну зливу. Інтенсивність 25мм опадів за годину.
(https://i.ibb.co/6Zcy8Ym/photo5411593892165430020.jpg) (https://ibb.co/7zxSQvX)

В дощ валіть геть і то пошвидше!

Та якщо вже біда застала і тебе несе течією то можна спробувати плисти. Швидкість тут не більша ніж в гірській річці, може навіть менша. В Полтві можливі удари об нависаючі труби і повороти. Тим більше ти будеш в темноті. Але шолом однозначно збільшить шанси на виживання. Принаймні в туризмі це спрацьовує. Коли сплавляєшся на байдарках то обовязково видають шоломи на голову. Щоб коли тебе понесе вода і стукне головою об камінь ти не втратив свідомість. Думаю у випадку зливи в Полтві шолом також може пригодитися.

ПС: Киньте сюди будь-ласка якшо хтось має більш якісні фото з цього входу.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.05.2019 11:54:31
Привіт Всім!

Вирішив зібрати тут лінки на всі наші багаточисельні звіти з Полтви та приток. І самому легше буде шукати, та й новачкам є шо почитати. Зелена Миша була висунула розумну думку аби перенести їх всіх в один підрозділ форуму. Але ми недавно якраз позносили всі підрозділи бо вони були неефективні. Тож хай будуть просто лінки. Зрештою лише 9 тем.

0) Центр міста (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg1402.html#msg1402) і гарні описові фотки з-під Проспектів Свободи та Шевченка (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg53675.html#msg53675)
1) Залізна Вода (вулиця Стуса) (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,968.msg14464.html#msg14464)
2) Сорока (вул. Сахарова - Вітовського) (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,5370.msg32770.html#msg32770)
3) вул. Стефаника - Городоцька (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,710.0.html) і тут (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,4814.0.html)
4) Зубра як дренажна система Сихова (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,2239.msg37479.html#msg37479)
5) ПЗК або Наукова - Виговського - Левандівка (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,314.msg7266.html#msg7266)
6) вул. Торфяна - Липинського (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7114.msg52752.html#msg52752)
7) Очисні споруди Полтви (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,652.0.html)
8 ) Впадіння Полтви в Західний Буг (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,1478.msg18855.html#msg18855)

Окрема, але дуже важлива тема Дослідження теми Євреїв в Полтві під час ДСВ (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7827.0.html)


Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 31.05.2019 22:56:19
Вирішив я створити коротку інструкцію що робити якщо ти впав у Полтву. З кожним може статися. Основна суть: коло Макдональдса на Липинського чекає рятівний поріг. Якщо це не гроза то там і зупинишся.

Ти тільки впав:

1) Зібратися і не панікувати. Ти не втонеш. Рівень тут зазвичай до метра. І Це лише вода, а не кислота.
2) Течія стрімка. Дно слизьке. Але воно викладене бруківкою. Спробуй нігтями зачіпитися за неї і вибратися на хідник. Це можливо.
3) Люди на хіднику - спробуйте подати палицю чи кинути ремінь або шнурок. Або просто руку, тримаючи один одного.

Якшо тебе все ж таки несе:

1) Світла, швидше всього, не буде. Воно намокне. Але привидів у Полтві немає. Темноти боятися не слід.
2) Обовязково розверніться ногами вперед і ляжте на спину. Коло Оперного нас чекає невеличкий водопадик. Щоб боляче не вдаритися при спуску
3) І найголовніше: тримаємо ноги внизу у воді а голову наверху. Коло Макдональдса на Липинського буде поріг. Об нього всі і зупиняються.
4) Люди що були з вами - виходьте до найближчого люка і дзвоніть рятувальникам. Розкажіть що і де сталося.

Коли ти вже зупинився об поріг:

1) Постарайся вийти на лівий берег (якщо дивитися за течією річки). Там більше люків на поверхню.
2) Якщо немає світла - стій і чекай рятувальників. Йти в темноті дуже небезпечно. Можна послизнутися і поплисти на очисні. А там вже рівень води значно вищий.
3) Якщо світло все ще є то маєш два варіанти. Простіший але довший йдеш проти течії десь тридцять хвилин. Доходиш до містка, переходиш на правий берег. Тепер йдеш за течією приблизно кілометр і побачиш сходи на поверхню. Коротший але складніший: йдеш за течією лівим берегом. За кілька сотень метрів будуть скоби і вихід коло кільця Чорновола-Липинського. Він закритий легким пластиковим люком.
4) Якщо ти все таки вийшов на правий берег то йдеш за течією десь півтора години. Аж поки не побачиш вихід на поверхню.

Ну і пару старих добрих Зеліних фото для ілюстрації

Перехід радянського колектора в арку коло Макдональдса на Липинського
(https://i.ibb.co/510fHwG/P4210414.jpg) (https://ibb.co/j8N1Xsb)

Йти важко, але молодим Полтвосколіоз не загрожує
(https://i.ibb.co/SmsqpGz/P4210416.jpg) (https://ibb.co/hd7pvwS)

Кілька десятків метрів і бачимо рятівний поріг
(https://i.ibb.co/ZWZ5PTV/P4210417.jpg) (https://ibb.co/vZtpGzH)

Пробуємо його пройти
(https://i.ibb.co/tPLj8Sn/P4210418.jpg) (https://ibb.co/YT0np6J)

(https://i.ibb.co/r6FwJDP/P4210420.jpg) (https://ibb.co/bBQKnch)

З іншої сторони води десь метр в глибину. В бахілах сухим не пройдеш
(https://i.ibb.co/yyNzKTp/P4210423.jpg) (https://ibb.co/9TpxBXh)

Я намацував. Там далі яма і купа сміття.
(https://i.ibb.co/dQr6BWF/P4210424.jpg) (https://ibb.co/19LKZv1)

Вихід на кільці Липинського-Чорновола
(https://i.ibb.co/vw1vWqy/photo5206611071815756580.jpg) (https://ibb.co/j6hZYf0)

От і все. Бажаю щоб ця інструкція Вам не пригодилася. Якшо я в чомусь помилився то дуже прошу інших Полтвоходців мене доповнити і виправити.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 14.07.2019 22:06:56
Мав сьогодні дуже цікаву розмому з Мінковим Марком Мойсейовичом. Це керівник проектної групи водопостачання і каналізування, його підпис є на генплані міста. ДПІ Містопроект. Працює там останні пятдесят років. Дякую Олександрі Сладковій за зустріч!

(https://i.ibb.co/h2Dc8mp/20190509-130317.jpg) (https://ibb.co/KVFDyrC)

Я задав питання з цієї теми (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8140.0.html). Відповіді є тут нижче:

1 Тунель паралельно Полтві коло Макдональдса?
Це був старий тунель побудований Совєтами. Через помилки в проектуванні він замулився і тому побудували новий.

2 Сахарова і Торфяна і затоплення: гіпотеза про два великих колектори шо зливаються в один малий?
Так. Причина затоплення Сахарова (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,5370.msg32770.html#msg32770) в вузькому яйці нижче по течії.  Так, причина затоплення Торфяної (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7114.msg52752.html#msg52752) в малому перерізі колектора.

3 для чого закривають входи в Полтву?  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg52633.html#msg52633)
Бо в Водоканалі є недалекі люди. Ніхто не думає про обслуговування колектора і перспективу

4 Скільки ще простоїть колектор в центрі?
Довго. зараз є багато сучасних методів реставрації і продовження життя колекторів

5 КНС Сихова. Для чого аж дві ? Чому не зробили самотьоком?
Так історично склалося. КНС що біля моста була побудована ЛАЗ-ом. Потім приєднали весь Сихів з КНС на Зубрі. Полярон мав свою КНС яка з Луганської качала в колектор на Стуса.

8 Чому на Сихові немає вентиляції колектора а в ПЗК є?
По проекту передбачалася вентиляція через стояки будинків.

9 Чому смердить на Стуса? (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,968.msg54533.html#msg54533)
Помилки в проектуванні нового колектора. Багато води сходиться в одну точку (Сихів, Залізні води) відповідно там утворбється намул, бруд, застій в колодязях. До речі, колектор проходить між Свенцицького і Снопківською, а не по ній.

10 як прокладали ПЗК? (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,314.msg7266.html#msg7266)
Щитовим методом. До того всюди стояли КНС і то був геморой. Наприклад на Левандівці стояла там де зараз церква

11 Чому закинута Кнс Наукова і для чого вона була потрібна?
Щитовий колектор проходить дуже близько до поверхні. Звичайним колектором самотьоком би не текло.

12 Куди ходить вся Стрийська від Автовокзалу?
Там є свій колектор до Стрийська Наукова.

13 Чому на Стуса впадає дві труби, тонша і грубша?  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,968.msg54510.html#msg54510)
Це спосіб збільшить пропускну здатність колектора

14 Чи оглядають вони і як часто оглядають колектори? Як давно проводили якісь значні ремонти (крім вул. Стуса, звісно).
Не оглядають взагалі. Оглядали лише каналєжі за Польщі. Коли вони померли то все. Проводять лише усунення аварій. До речі, широкі тротуари в центрі робилися з розрахунку шоб туди могла проїхати фіра і вивезти намул (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg53675.html#msg53675)

15 (Не про каналізацію, але про Водоканал) чи можна попроситися на екскурсію в старі водосховища на Зеленій? То мало би бути круто!
Він цими питаннями не завідує. Вони ще діючі, колись були як водонапірна вежа для Львова.

16 На яку кількість населення розрахована каналізація Львова і яким чином взагалі цей показник розраховують? (В Празі, якщо пам'ятаєте, це 1млн.)
Нема такого числа. Але Львів по споживанню води не росте. То ж тут все ок. Затоплення міста йдуть через збільшення забудови. Те що раніше всмоктувалося в грунт тепер йде в Полтву і зубру (Арена Львів яскравий приклад )

17 Чи були випадки смертей в каналізації міста, якщо так, то яка причина?
Ні, не було.

18 Чи є у Львові каналізаційні колектори, які не використовуються або резервні водосховища на випадок ядерної війни?
Спеціально немає.

19 Видно, що каналізація від Автовокзалу зарулює наліво на Наукову (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8146.0.html), а від Левів міста і коледжу на Хуторівку (я так розумію до КНС біля сихівського моста). Хотілося би підтвердження правильності чи хибності цих думок від знаючої людини
Правильно.

20 Чи була у Водоканалі професія обходчиків каналізації,як було за Польщі?
Була. Вони ходили поверху. Він ше памятав Польського каналєжа який залазив в колектор 40 см! Такий от хлоп був!

21 чи чули Ви про якісь незвичні знахідки у колекторах Полтви?
Не чув.

22 Чи чули Ви про  євреїв,які переховувалися у Полтві під час Другої світової війни? (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7827.0.html)
У Львові не чув. У Золочеві під час реконструкції він бачив нари в колекторі.

23 які ще історичні події пов'язані з львівською каналізацією Вам відомі?
Колись зливали бензин в колектор на Марка Вовчка. То я бахнуло же кришка люка перелетіла будинок.

24 чи знаєте Ви про замах на М. Хрущова, який, ніби-то, готувався  у Львові і передбачав вибух у каналізації?
Не чув.

25 Яка Ваша думка про відкриття Полтви? (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8139.msg54817.html#msg54817)
Дурниці. там не вистачить води.

Перевіреним людям можу надати повний запис (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8219.0.html) розмови.

(https://i.ibb.co/9pFCzYj/20190422-190924.jpg) (https://ibb.co/ZfnktTC)

Тут (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg54786.html#msg54786) є все про Львівську Полтву і каналізацію, з фотками.