Автор Тема: Plan Wielkiego Lwowa 1937; 1:20 000  (Прочитано 11454 рази)

1 гість дивиться цю тему.

explorer

  • Адміністратор
  • Гуру
  • *
  • Повідомлень: 761
  • Рейтинг 218
    • Перегляд профілю
    • explorer
Plan Wielkiego Lwowa 1937; 1:20 000
« : 24.12.2006 23:33:03 »


План Великого Львова (Plan Wielkiego Lwowa)
(2.8 MB)

Позначені та підписані видатні та важливі об'єкти міста (130шт)
Пам"ятники, трамвайні колії, озера, границі міста і т.п.
1:20 000
1937 р.
Розшарити F VK G+

stinger

  • Користувач
  • Дослідник
  • *
  • Повідомлень: 1415
  • Рейтинг 428
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Re: Plan Wielkiego Lwowa 1937; 1:20 000
« Відповідь #1 : 07.10.2010 19:28:24 »
3 карти Львова - 1926, 1929, 1937 років в нормальній якості. Можливо деякі вже були на форумі.
Розшарити F VK G+

SPB

  • Зацікавлений
  • *
  • Повідомлень: 5
  • Рейтинг 2
    • Перегляд профілю
Re: Plan Wielkiego Lwowa 1937; 1:20 000
« Відповідь #2 : 21.01.2011 21:50:49 »
до колекції, карта 1931 року:
http://i022.radikal.ru/0912/cd/6bb19c9a7429.jpg (2,1Мб)

на звороті:

SKOROWIDZ
Litery i liczby, umieszczone przy poszczegolnych pozycjach, skorowidza, oznaczaja odpowiednie pola planu, oznaczone
w ramkach temi samemi literami i liczbami.
1. Komunikacje.
Linje Miejskiej Kolei Elektrycznej.
Linja
1. Dworzec Glowny — L. Sapiehy — Rynek — Rog. Lyczakowska.
2. Dworzec Gl. — Grodecka — Legjonow — Zyblikiewicza — Sw. Zofji.
3. Rogatka Janowska — Legjonow — Zielona — Cmentarz Lyczakowski — cerkiew Sw. Piotra i Pawla.
4. 29 Listopada — Potockiego — Sapiehy — Rynek — W. Zamek.
8. Miejska — Grodecka — Legjonow — Plac Marjacki — Јyczakowska — Cerkiew Sw. Piotra i Pawla.
9. Dworzec Glowny — Nabielaka — Pelczynska — Zy¬blikiewicza — Legjonow — Sіoneczna — Gabrjelowka.
10. Rogatka Zamarstynowska — Zolkiewska — Legjonow — Zyblikiewicza — Szkola Przemysl.
Stacje kolejowe.
1.   Dworzec Glowny, В 4.
2.   Lwow-Podzamcze, E 2.
3.   Lwow-Јyczakow, G 4.
4.   Lwow-Kleparow, A 2.
5.   Lwow-Persenkowka, E 8.
2. Urzedy cywilne.
7.   Dyrekcja Cel — Rutowskiego 17, E 3.
8.   Dyrekcja Lasow Panstwowych — ul. Chorazczyzna 17, E4.
9.   Dyrekcja Okr. P. K. P. — ul. Zygmuntowska 1, D 4.
10.   Dyrekcja M. Zakl. Elektr. — ul. Wulecka 2, D 5.
11.   Dyrekcja Poczt i Telegr. (Poczta Glowna) — ul. Slo¬wackiego 1, D 4.
12.   Dyrekcja Zakl. Wodociag. — ul. Zielona 62, F 5.
13.   Izba Skarbowa I — plac Sw. Ducha 1, E 3. Izba Skarbowa II — ul. Rutowskiego 17, E 3.
14.   Izba Przem.-Handlowa — ul. Akademicka 17, E 4.
15.   Izba Rekodzielnicza — ul. KoScielna 8, E 3.
16.   Kuratorjum Okr. Szkoln. — ul. Karmelicka 4, E 3.
17.   Lwowski Urzad Wojew. — ul. Czarnieckiego 14, E 4.
18.   Magistrat — Rynek (ratusz), E 3.
19. Prokuratoria Generalna R. P. — ul. Romanowicza 1 la, E4-5.
20.   Sad Apelacyjny — ul. Batorego 1, E 4.
21.   Sad Grodzki Miejski i Sad Pracy — ul. Sadowa 7, D 4.
22.   Sad Grodzki Zamiejski — ul. Kazimierzowska 34, D 3.
23.   Sad Okregowy — ul. Rutowskiego 13, E 3.
25.   Starostwo Grodzkie — ul. Mickiewicza 12, D 4.
26.   Urzad skarbowy — plac Cіowy, F 4.
3. Szpitale i Zaklady publiczne.
59.   Baraki epidemiczne — ul. Janowska, В 2.
60.   Bursa im. Boberskiej — ul. Poniatowskiego 9, E 6.
61.   Bursa im. Kosciuszki — ul. Dwernickiego 1, E 6.
62.   Bursa Grunwaldzka — ul. Sobieskiego 15, F 5.
63.   Bursa im. Piramowicza — ul. 29. Listopada, C 5.
64.   Bursa Ruska— ul. Kurkowa, F 3.
65.   Bursa Ruska — ul. A. Potockiego, C 6,
66.   Dom Akademicki — ul. Lozinskiego, E 4.
67.   Dom Emigracyjny — ul. Wisniowieckich, C 5.
68.   Dom dla nieuleczalnych Sw. Jуzefa — ul. Kurkowa, F 3.
69.   Dom Pracy — ul. Sw. Piotra, F 5.
70.   Dom Starcow (Domsa) — ul. Sw. Teresy, C 4.
71.   Dom Studentow medycyny (stary) — ul. Pijarуw, F 4.
72.   Dom Studentow medycyny (nowy) — ul. Poniatowskiego, E 6.
73.   Dom Studentow weterynarji — ul. Stalmacha, F 6.
74.   Dom Studentoуw ruskich — ul. Supinskiego, E 5.
75.   I Dom Technikow (stary) — ul. Issakowieza, C 5.
76.   II Dom Technikow (nowy) — ul. Czysta, D 5.
77.   Elektrownia Miejska — Persenkowka, E 8.
78.   Gazownia Miejska — ul. Gazowa 28, D 2.
79.   Klinika Szpitalna — ul. Pijarow, F 4.
80.   Lazienki Miejskie — plac Bema, C 3.
81.   Miejskie domy sieroce — ul. Czysta, D 6.
82.   Miejskie Zaklady Elektr. — ul. Czarnieckiego, E 4.
83.   Pogotowie Ratunkowe — pl. Strzelecki 4 a, E 3.
84.   Przytulisko Braci Alberta — ul. Zіota, D 3.
85.   Rzeznia Miejska — ul. Nowej Rzezni 42, F 1.
86.   Sanatorjum Kasy Chorych — ul. Kurkowa, F 3.
87.   Sanatorjum Czerwonego Krzyza — ul. Lyczakowska, G 4.
88.   Szpital Powszechny — ul. Pijarow, F 4.
89.   Szpital SS. Milosierdzia — ul. Teatynska, E 3.
90.   Szpital Chorob zakaznych — ul. Piekarska, F 4—5.
91.   Szpital Zydowski — ul. Rappaporta, D 3.
92.   Straznica Ogniowa — plac Strzelecki, E 3.
93.   Wiezienie Karno-Sledcze — ul. Kazimierzowska, D 3.
94.   Zakіady Czyszczenia Miasta — ul. Sw. Marcina, El.
95.   Zaklad Ciemnych — ul. Sw. Zofii, E 6.
96.   Zaklad Gluchoniemych — ul. Јyczakowska 35, F 5.
97.   Zaklad Sw. Heleny — ul. Janowska, CD 3.
98.   Zaklad Nieuleczalnych — ul. Bilinskiego, В 5.
99.   Zaklad Hydropatyczny Kisielki, obecnie „Laokoon" — ul. Kisielki, F 2.
100.   Zaklad Notre Dame — ul. Ochronek, E 4.
101.   Zaklad OO. Zmartwychwstancow — Piekarska, F 4.
102.   Zaklad Urszulanek — ul. Sw. Jacka, E 5.
103.   Zaklad Sacre Coeur — plac Sw. Jura, D 4.
104.   Zaklad Sierot Zydowskich — ul. Janowska, D 3.
105.   Zaklad Stauropigji — ul. Blacharska, E 3.
106.   Zaklad Strzaіkowskiej — ul. Zielona, E 5.
107.   Zaklad Sw. Јazarza — ul. Kopernika, D 4.
108.   Zaklad Sw. Teresy — ul. Sapiehy, C 4.
109.   Zaklad Umysіowo chorych — Drcga Kulparkowska, В 7.
110.   Zaklad Wychowawczy im. Abrahamowiczуw — ul. Czysta D6.
111.   Zbiorniki wodociagowe — ul. Zielona. F 6.
4. Biblioteki - muzea - wystawy.
112.   Bibljoteka Baworowskich — ul. Ujejskiego, D 4.
113.   Bibljoteka Dzieduszyckich — ul. Kurkowa, F 3.
114.  Bibljoteka Ossolinskich i Muzeum Lubomirskich — ul.Ossolinskich 2, D — E 4.
115.   Bibljoteka Uniwersytecka — ul. Mochnackiego, E 5.
116.   Bibljoteka Politechniki — ul. Nikorowieza, D 4.
117.   Muzeum Dzieduszyckich — ul. Rutowskiego 18, F 4.
118.   Muzeum Krola Jana III — Rynek 6, E 3.
119.   Muzeum Przemyslu Artystycznego — ul. Hetmanska 20, E 3.
120.   Muzeum Szewczenki — ul. Czarnieckiego, E 3.
121.   Panorama Racіawicka — pl. Targуw Wschodnich, E 6.
122.   Targi Wschodnie — pl. Targуw Wsch., D-E 6 — 7.
123.   Zbiory Grzechowicza — ul. Ossolinskich 3, D 4.
5. Koscioly i Swiatynie.
124.   Katedra Lacinska — plac Kapitulny, E 4.
125.   Katedra Ormianska — ul. Ormianska, E 3.
126.   Katedra Grecko-Katolicka — pl. Sw. Jura, D 4.
127.   Kosciol Sw. Anny — ul. Grodecka, D 3.
128.   Kosciol Sw. Antoniego — ul. Lyczakowska, F 4.
129.   Kosciol Benedyktynek — plac Benedyktynski, E 3.
130.   Kosciol Bernardynow — plac Bernardynski, E 4.
131.   Kosciol Dominikanow — plac Dominikanski, E 3.
132.   Kosciol Sw. Elzbiety — plac Bilczewskiego, C 4.
133.  Kosciol Sw. Franciszka z Assyzu — Zamarstynow, ul. Lwowska, El.
134.  Kosciol Franciszkanek — ul. Kurkowa, F 3.
135.   Kosciol Franciszkanуw — ul. Franciszkanska, F 3.
136.   Kosciol Sw. Jana Chrzciciela — ul. Sw. Jana, E 3.
137.   Kosciol Sw. Jуzefa — ul. Dunin-Borkowskich, В 5.
138.   Kosciol Jezuitow — ul. Rutowskiego, E 3.
139.   Kosciol Karmelitanek — ul. Potockiego, C 5
140.   Kosciol Karmelitow — ul. Czarnieckiego, E 3.
141.   Kosciol Sw. Kazimierza — ul. Teatynska, E 3.
142.   Kosciol Klarysek — ul. Јyczakowska, E 4.
143.   Kosciol Sw. Lazarza — ul. Kopernika, D 5.
144.   Kosciol Sw. Marcina — ul. Sw. Marcina, E 2.
145.   Kosciol Marji Magdaleny — ul. L. Sapiehy, D 4.
146.   Kosciol Marji Panny Snieznej — pl. Krakowski, E 3.
147.   Kosciol M. B. Nieustaj. Pomocy — Lewandуwka, A 3.
148.   Kosciol M. B. Kroi. Kor. Poi. — Zniesienie, F 2.
149.   KoSciуі M. B. Ostrobramskiej — ul. Јyczakowska, H 4.
150.   Kosciol M. B. Rozancowej — Kleparow, ul. Warszaw¬ska, Cl.
151.   Kosciol Sw. Mikoіaja — ul. Sw. Mikolaja, E 4—5.
152.   Kosciol Ofiar. N. Marji Panny — ul. Czarnieckiego, E 3.
153.   Kosciol Reformatow — ul. Janowska, C 3.
154.   Kosciol Sakramentek — ul. Sakramentek, F 4.
155.   Kosciol Sw. Wojciecha — ul. Sw. Wojciecha, F 3.
156.   Kosciol Zmartwychwstancуw — ul. Piekarska, F 4.
157.   Kosciol Sw. Zofji - ul. Sw. Zofji, E 6.
158.   Kaplica Boimow — plac Kapitulny, E 4.
159.   Cerkiew Sw. Andrzeja — Kleparуw, ul. Warszawska, D 1.
160.   Cerkiew Sw. Andrzeja i Jozafata — Lewandowka, A 3-
161.   Cerkiew Sw. Andrzeja i Wlodzimierza — Bogdanowka, A 5.
162.   Cerkiew Bazyljanek — ul. Zyblikiewicza, E 5.
163.   Cerkiew Bazyljanow — ul. Zolkiewska, E 2.
164.   Cerkiew Bozej Madrosci — Zniesienie, G 3.
165.   Cerkiew Sw. Ducha — ul. Kopernika, D 5.
166.   Cerkiew Sw. Mikoіaja — ul. Zolkiewska, E 3.
167.   Cerkiew Sw. Paraskewji — ul. Zolkiewska, E 2.
168.   Cerkiew Sw. Piotra i Pawla — ul. Lyczakowska, G 4.
169.   Cerkiew Prawoslawna — ul. Franciszkanska, F 3—4.
170.   Cerkiew Przeobrazenia — ul. Korniaktow, E 3.
171.   Cerkiew Wniebowstaplenia— Starozniesienna, G 2.
172.   Cerkiew Woloska — ul. Ruska, E 3.
173.   Zbуr Ewangelicki — ul. Zielona, E 4—5.
174.   Synagoga — ul. Zolkiewska, E 3.
Cmentarz Obroсcow Lwowa — Mazurowka, G 5.
6. Szkoly.
175.   Uniwersytet J. K. — ul. Marszalkowska 1, P 4.
176.   Uniwerstytet J. K. gmach stary — ul. Sw. Mikolaja 4, E 5.
177.   Politechnika — ul. Leona Sapiehy 12, D 4.
178.   Filja Politechniki — ul. Leona Sapiehy, C 5.
179.   Wyz. Szkola dla Handlu Zagran. — ul. Bourlarda, E 4.
180.   Wydzial Medycyny U. ]. K. — ul. Piekarska 52, E 4.
181.   Gmach Chemji Politechn. — plac Sw. Jura, D 4.
182.   Instytut Chemji i Geolog. — ul. Dlugosza, E 5.
183.   Wydziaі Lesny Politechn. — ul. Sw. Marka, E 5.
184.   Akademia Weterynarji — ul. Kochanowskiego 67, F 5.
185.   Seminarjum Duch, rz.-kat. — ul. Czarnieckiego, E 3.
186.   Ogrod Botaniczny — ul. Dlugosza, E 5.
Ogrod Botaniczny — Mazurуwka, G 6.
187.   Szkola Gospod. Wiejskiego — Snopkow, F 7.
188.   Konserwatorjum muzycz, — ul. Choraznzyzna 7, E
189.   Liceum Handlowe — plac Strzelecki, E 3.
190.   Szkola Techniczna — ul. Snopkowska 47, E 6.
191.   Szkola Zawodowa zen. — ul. Zielona, E 5.
Gimnazja:
192.   1 im. Kopernika (mat.-przyr.) — ul. Kubali 4, E 4.
193.   II im. Szajnochy (humanist.) — ul. Podwale 2, E 3.
194.   III. im Stefana Batorego, (klas.) — ul. Batorego 5, E 4
195.   IV. im. Dlugosza (klas.) — ul. Nikorowicza 2, D 4.
196.   V im. Zolkiewskiego (human.) — ul. Kuszewicza 5, D-E 2.
197.   VI im. Staszica (klas.) — ul. Јyczakowska 37. F 4.
198.   VII im. Kosciuszki (klas.) — ul. Sokoіa 2, E 4.
199.   VIII im. Kazimierza Wk. (mat.-przyr.) — ul. Dwernic¬kiego 17, E 6.
200.   IX im. Kochanowskiego (hum.) — Chocimska 6, C 4.
201.   X im. Sienkiewicza (hum.) — ul. Walowa 18, E 4.
202.   XI. im. Sniadeckich (mat.-przyr.) — ul. Szymonowiczуw, C 5.
203.   XII im. Szczepanowskiego (mat.-przyr.) — ul. Szumlanskich 7, C 4.
204.   Ewangelickie (hum.) i szkoіa powszechna koeduk. — ul. Kochanowskiego 18, E 4.
205.   Zenskie im. Kr. Jadwigi — ul. A. Potockiego, C 5.
206.   Ruskie — ul. Leona Sapiehy 14, C—D 4.
207.   Zydowskie — ul. Zygmuntowska, D 4.
Seminarja:
208.   im. Sobinskiego (meskie) — ul. Nabielaka 67, D 6.
209.   im. Asnyka (zenskie) — ul. Sakramentek 7, F 4.
210.   Ruskie (meskie) — ul. Rutowskiego, E 4.
211.   Ruskie (zenskie) — ul. Strzaіa З, C 5.
212.   Ochroniarek (zenskie) — ul. Slodowa, F 3—4.
Szkloy powszechne:
213.   Sw. Anny (m. z.) — ul. Sw. Anny 2, D 3.
214.   Sw. Antoniego (m. z.) — ul. Јyczakowska, F 4.
215.   Im. Czackiego (m. z.) — ul. Alembekуw, D 3.
216.   Im. Issakowicza (z.) — ul. Sw. Kingi, E 2.
217.   Kolejowa (m. z.) — Aleja Marsz. Focha, C 4.
218.   Im. Konarskiego (m. z.) — ul. Ketrzynskiego, C 4.
218a. Im. Konopnickiej (m. z.) — ul. Zielona, E 5.
219.   Im. Kordeckiego (m. z.) — ul. Kordeckiego, C 3.
220.   Im. Kosciuszki (z.) — ul. Zamknieta, D 4.
221.   Im. Lenartowicza (m. z.) — ul. Weteranow, D 2.
222.   Sw. Marji Magdaleny (m. z.) — ul. Potockiego, D 3.
223.   Sw. Marcina (m. z.) — ul. Sw. Marcina, E 2.
224.   Im Mickiewicza (m. z.) — ul. Rutowskiego, E 3.
225.   Im. Piramowicza (m.) — plac Strzelecki, E 3.
226.   Powsz. 7 kl. (m. z.) — Lewandowka, A 3.
227.   Powsz. 7 kl. (m. z.) — Zniesienie, F 2.
228.   Im. Reja (m; z.) — plac Misjonarski, D—E 2.
229.   Im. Sienkiewicza (m. z.) — ul. D. Borkowskich, В 5,
230.   Im. Sobieskiego (m. z.) — ul. Zamarstynowska, E 2.
231.   Im. Slowackiego (m. z.) — ul. Lwowska, E 1.
232.   Im. Staszica (m. z.) — ul. Podwale, E 3.
233.   Im. Szaszkiewicza (m. z.) — ul. Zamknieta, D 4.
234.   Im. Tanskiej H. (z.) — ul. Jablonowskich, E 5.
235.   Im. Zimorowicza (m. z.) — ul. Јyczakowska, G 4.
236.   Sw. Zofji (m. z.) — ul. Stalmacha, F 5.
237.   Im. Zolkiewskiego (z.) — ul. Zadwуrzanska, В—C 5.
238.   Im. Zolkiewskiego (m.) — ul. Krasickich, D 3.
239.   Szkoіa specjalna Sw. Kazimierza — pl. Pulіaskiego, E 6.
7.Teatry.
240.Teatr Wielki — plac Goluchowskich, E 3.
242.   Teatr Rozmaitosci — ul. Rutowskiego, E 3.
243.   Gmach Skarbka — ul. Skarbkowska, E 3.
8.Rozne.
244.   Tow. Gwiazda — ul. Franciszkanska, F 4.
245.   Tow. Gimn. Sokуl (Macierz) — ul. Zimorowicza, E 4.
246.   Tow. Gimn. Sokуl II — ui. Ketrzynskiego C 5.
247.   Tow. Gimn. Sokуl IV — ul. Lyczakowska, F—G 4.
248.   Tow. Strzeleckie — ul. Kurkowa, F 3.
249.   Polskie Radjo — plac Targow Wschodnich E 6.
252. „Ksiaznica-Atlas" S. A — ul. Czarnieckiego 12.
Розшарити F VK G+

YserL

  • Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Повідомлень: 2530
  • Рейтинг 456
    • Перегляд профілю
Re: Plan Wielkiego Lwowa 1937; 1:20 000
« Відповідь #3 : 21.01.2011 22:10:45 »

Залив на наш сервер.

SKOROWIDZ
Litery i liczby, umieszczone przy poszczegolnych pozycjach, skorowidza, oznaczaja odpowiednie pola planu, oznaczone
w ramkach temi samemi literami i liczbami.
1. Komunikacje.
Linje Miejskiej Kolei Elektrycznej.
Linja
1. Dworzec Glowny — L. Sapiehy — Rynek — Rog. Lyczakowska.
2. Dworzec Gl. — Grodecka — Legjonow — Zyblikiewicza — Sw. Zofji.
3. Rogatka Janowska — Legjonow — Zielona — Cmentarz Lyczakowski — cerkiew Sw. Piotra i Pawla.
4. 29 Listopada — Potockiego — Sapiehy — Rynek — W. Zamek.
8. Miejska — Grodecka — Legjonow — Plac Marjacki — Јyczakowska — Cerkiew Sw. Piotra i Pawla.
9. Dworzec Glowny — Nabielaka — Pelczynska — Zy¬blikiewicza — Legjonow — Sіoneczna — Gabrjelowka.
10. Rogatka Zamarstynowska — Zolkiewska — Legjonow — Zyblikiewicza — Szkola Przemysl.
Stacje kolejowe.
1.   Dworzec Glowny, В 4.
2.   Lwow-Podzamcze, E 2.
3.   Lwow-Јyczakow, G 4.
4.   Lwow-Kleparow, A 2.
5.   Lwow-Persenkowka, E 8.
2. Urzedy cywilne.
7.   Dyrekcja Cel — Rutowskiego 17, E 3.
8.   Dyrekcja Lasow Panstwowych — ul. Chorazczyzna 17, E4.
9.   Dyrekcja Okr. P. K. P. — ul. Zygmuntowska 1, D 4.
10.   Dyrekcja M. Zakl. Elektr. — ul. Wulecka 2, D 5.
11.   Dyrekcja Poczt i Telegr. (Poczta Glowna) — ul. Slo¬wackiego 1, D 4.
12.   Dyrekcja Zakl. Wodociag. — ul. Zielona 62, F 5.
13.   Izba Skarbowa I — plac Sw. Ducha 1, E 3. Izba Skarbowa II — ul. Rutowskiego 17, E 3.
14.   Izba Przem.-Handlowa — ul. Akademicka 17, E 4.
15.   Izba Rekodzielnicza — ul. KoScielna 8, E 3.
16.   Kuratorjum Okr. Szkoln. — ul. Karmelicka 4, E 3.
17.   Lwowski Urzad Wojew. — ul. Czarnieckiego 14, E 4.
18.   Magistrat — Rynek (ratusz), E 3.
19. Prokuratoria Generalna R. P. — ul. Romanowicza 1 la, E4-5.
20.   Sad Apelacyjny — ul. Batorego 1, E 4.
21.   Sad Grodzki Miejski i Sad Pracy — ul. Sadowa 7, D 4.
22.   Sad Grodzki Zamiejski — ul. Kazimierzowska 34, D 3.
23.   Sad Okregowy — ul. Rutowskiego 13, E 3.
25.   Starostwo Grodzkie — ul. Mickiewicza 12, D 4.
26.   Urzad skarbowy — plac Cіowy, F 4.
3. Szpitale i Zaklady publiczne.
59.   Baraki epidemiczne — ul. Janowska, В 2.
60.   Bursa im. Boberskiej — ul. Poniatowskiego 9, E 6.
61.   Bursa im. Kosciuszki — ul. Dwernickiego 1, E 6.
62.   Bursa Grunwaldzka — ul. Sobieskiego 15, F 5.
63.   Bursa im. Piramowicza — ul. 29. Listopada, C 5.
64.   Bursa Ruska— ul. Kurkowa, F 3.
65.   Bursa Ruska — ul. A. Potockiego, C 6,
66.   Dom Akademicki — ul. Lozinskiego, E 4.
67.   Dom Emigracyjny — ul. Wisniowieckich, C 5.
68.   Dom dla nieuleczalnych Sw. Jуzefa — ul. Kurkowa, F 3.
69.   Dom Pracy — ul. Sw. Piotra, F 5.
70.   Dom Starcow (Domsa) — ul. Sw. Teresy, C 4.
71.   Dom Studentow medycyny (stary) — ul. Pijarуw, F 4.
72.   Dom Studentow medycyny (nowy) — ul. Poniatowskiego, E 6.
73.   Dom Studentow weterynarji — ul. Stalmacha, F 6.
74.   Dom Studentoуw ruskich — ul. Supinskiego, E 5.
75.   I Dom Technikow (stary) — ul. Issakowieza, C 5.
76.   II Dom Technikow (nowy) — ul. Czysta, D 5.
77.   Elektrownia Miejska — Persenkowka, E 8.
78.   Gazownia Miejska — ul. Gazowa 28, D 2.
79.   Klinika Szpitalna — ul. Pijarow, F 4.
80.   Lazienki Miejskie — plac Bema, C 3.
81.   Miejskie domy sieroce — ul. Czysta, D 6.
82.   Miejskie Zaklady Elektr. — ul. Czarnieckiego, E 4.
83.   Pogotowie Ratunkowe — pl. Strzelecki 4 a, E 3.
84.   Przytulisko Braci Alberta — ul. Zіota, D 3.
85.   Rzeznia Miejska — ul. Nowej Rzezni 42, F 1.
86.   Sanatorjum Kasy Chorych — ul. Kurkowa, F 3.
87.   Sanatorjum Czerwonego Krzyza — ul. Lyczakowska, G 4.
88.   Szpital Powszechny — ul. Pijarow, F 4.
89.   Szpital SS. Milosierdzia — ul. Teatynska, E 3.
90.   Szpital Chorob zakaznych — ul. Piekarska, F 4—5.
91.   Szpital Zydowski — ul. Rappaporta, D 3.
92.   Straznica Ogniowa — plac Strzelecki, E 3.
93.   Wiezienie Karno-Sledcze — ul. Kazimierzowska, D 3.
94.   Zakіady Czyszczenia Miasta — ul. Sw. Marcina, El.
95.   Zaklad Ciemnych — ul. Sw. Zofii, E 6.
96.   Zaklad Gluchoniemych — ul. Јyczakowska 35, F 5.
97.   Zaklad Sw. Heleny — ul. Janowska, CD 3.
98.   Zaklad Nieuleczalnych — ul. Bilinskiego, В 5.
99.   Zaklad Hydropatyczny Kisielki, obecnie „Laokoon" — ul. Kisielki, F 2.
100.   Zaklad Notre Dame — ul. Ochronek, E 4.
101.   Zaklad OO. Zmartwychwstancow — Piekarska, F 4.
102.   Zaklad Urszulanek — ul. Sw. Jacka, E 5.
103.   Zaklad Sacre Coeur — plac Sw. Jura, D 4.
104.   Zaklad Sierot Zydowskich — ul. Janowska, D 3.
105.   Zaklad Stauropigji — ul. Blacharska, E 3.
106.   Zaklad Strzaіkowskiej — ul. Zielona, E 5.
107.   Zaklad Sw. Јazarza — ul. Kopernika, D 4.
108.   Zaklad Sw. Teresy — ul. Sapiehy, C 4.
109.   Zaklad Umysіowo chorych — Drcga Kulparkowska, В 7.
110.   Zaklad Wychowawczy im. Abrahamowiczуw — ul. Czysta D6.
111.   Zbiorniki wodociagowe — ul. Zielona. F 6.
4. Biblioteki - muzea - wystawy.
112.   Bibljoteka Baworowskich — ul. Ujejskiego, D 4.
113.   Bibljoteka Dzieduszyckich — ul. Kurkowa, F 3.
114.  Bibljoteka Ossolinskich i Muzeum Lubomirskich — ul.Ossolinskich 2, D — E 4.
115.   Bibljoteka Uniwersytecka — ul. Mochnackiego, E 5.
116.   Bibljoteka Politechniki — ul. Nikorowieza, D 4.
117.   Muzeum Dzieduszyckich — ul. Rutowskiego 18, F 4.
118.   Muzeum Krola Jana III — Rynek 6, E 3.
119.   Muzeum Przemyslu Artystycznego — ul. Hetmanska 20, E 3.
120.   Muzeum Szewczenki — ul. Czarnieckiego, E 3.
121.   Panorama Racіawicka — pl. Targуw Wschodnich, E 6.
122.   Targi Wschodnie — pl. Targуw Wsch., D-E 6 — 7.
123.   Zbiory Grzechowicza — ul. Ossolinskich 3, D 4.
5. Koscioly i Swiatynie.
124.   Katedra Lacinska — plac Kapitulny, E 4.
125.   Katedra Ormianska — ul. Ormianska, E 3.
126.   Katedra Grecko-Katolicka — pl. Sw. Jura, D 4.
127.   Kosciol Sw. Anny — ul. Grodecka, D 3.
128.   Kosciol Sw. Antoniego — ul. Lyczakowska, F 4.
129.   Kosciol Benedyktynek — plac Benedyktynski, E 3.
130.   Kosciol Bernardynow — plac Bernardynski, E 4.
131.   Kosciol Dominikanow — plac Dominikanski, E 3.
132.   Kosciol Sw. Elzbiety — plac Bilczewskiego, C 4.
133.  Kosciol Sw. Franciszka z Assyzu — Zamarstynow, ul. Lwowska, El.
134.  Kosciol Franciszkanek — ul. Kurkowa, F 3.
135.   Kosciol Franciszkanуw — ul. Franciszkanska, F 3.
136.   Kosciol Sw. Jana Chrzciciela — ul. Sw. Jana, E 3.
137.   Kosciol Sw. Jуzefa — ul. Dunin-Borkowskich, В 5.
138.   Kosciol Jezuitow — ul. Rutowskiego, E 3.
139.   Kosciol Karmelitanek — ul. Potockiego, C 5
140.   Kosciol Karmelitow — ul. Czarnieckiego, E 3.
141.   Kosciol Sw. Kazimierza — ul. Teatynska, E 3.
142.   Kosciol Klarysek — ul. Јyczakowska, E 4.
143.   Kosciol Sw. Lazarza — ul. Kopernika, D 5.
144.   Kosciol Sw. Marcina — ul. Sw. Marcina, E 2.
145.   Kosciol Marji Magdaleny — ul. L. Sapiehy, D 4.
146.   Kosciol Marji Panny Snieznej — pl. Krakowski, E 3.
147.   Kosciol M. B. Nieustaj. Pomocy — Lewandуwka, A 3.
148.   Kosciol M. B. Kroi. Kor. Poi. — Zniesienie, F 2.
149.   KoSciуі M. B. Ostrobramskiej — ul. Јyczakowska, H 4.
150.   Kosciol M. B. Rozancowej — Kleparow, ul. Warszaw¬ska, Cl.
151.   Kosciol Sw. Mikoіaja — ul. Sw. Mikolaja, E 4—5.
152.   Kosciol Ofiar. N. Marji Panny — ul. Czarnieckiego, E 3.
153.   Kosciol Reformatow — ul. Janowska, C 3.
154.   Kosciol Sakramentek — ul. Sakramentek, F 4.
155.   Kosciol Sw. Wojciecha — ul. Sw. Wojciecha, F 3.
156.   Kosciol Zmartwychwstancуw — ul. Piekarska, F 4.
157.   Kosciol Sw. Zofji - ul. Sw. Zofji, E 6.
158.   Kaplica Boimow — plac Kapitulny, E 4.
159.   Cerkiew Sw. Andrzeja — Kleparуw, ul. Warszawska, D 1.
160.   Cerkiew Sw. Andrzeja i Jozafata — Lewandowka, A 3-
161.   Cerkiew Sw. Andrzeja i Wlodzimierza — Bogdanowka, A 5.
162.   Cerkiew Bazyljanek — ul. Zyblikiewicza, E 5.
163.   Cerkiew Bazyljanow — ul. Zolkiewska, E 2.
164.   Cerkiew Bozej Madrosci — Zniesienie, G 3.
165.   Cerkiew Sw. Ducha — ul. Kopernika, D 5.
166.   Cerkiew Sw. Mikoіaja — ul. Zolkiewska, E 3.
167.   Cerkiew Sw. Paraskewji — ul. Zolkiewska, E 2.
168.   Cerkiew Sw. Piotra i Pawla — ul. Lyczakowska, G 4.
169.   Cerkiew Prawoslawna — ul. Franciszkanska, F 3—4.
170.   Cerkiew Przeobrazenia — ul. Korniaktow, E 3.
171.   Cerkiew Wniebowstaplenia— Starozniesienna, G 2.
172.   Cerkiew Woloska — ul. Ruska, E 3.
173.   Zbуr Ewangelicki — ul. Zielona, E 4—5.
174.   Synagoga — ul. Zolkiewska, E 3.
Cmentarz Obroсcow Lwowa — Mazurowka, G 5.
6. Szkoly.
175.   Uniwersytet J. K. — ul. Marszalkowska 1, P 4.
176.   Uniwerstytet J. K. gmach stary — ul. Sw. Mikolaja 4, E 5.
177.   Politechnika — ul. Leona Sapiehy 12, D 4.
178.   Filja Politechniki — ul. Leona Sapiehy, C 5.
179.   Wyz. Szkola dla Handlu Zagran. — ul. Bourlarda, E 4.
180.   Wydzial Medycyny U. ]. K. — ul. Piekarska 52, E 4.
181.   Gmach Chemji Politechn. — plac Sw. Jura, D 4.
182.   Instytut Chemji i Geolog. — ul. Dlugosza, E 5.
183.   Wydziaі Lesny Politechn. — ul. Sw. Marka, E 5.
184.   Akademia Weterynarji — ul. Kochanowskiego 67, F 5.
185.   Seminarjum Duch, rz.-kat. — ul. Czarnieckiego, E 3.
186.   Ogrod Botaniczny — ul. Dlugosza, E 5.
Ogrod Botaniczny — Mazurуwka, G 6.
187.   Szkola Gospod. Wiejskiego — Snopkow, F 7.
188.   Konserwatorjum muzycz, — ul. Choraznzyzna 7, E
189.   Liceum Handlowe — plac Strzelecki, E 3.
190.   Szkola Techniczna — ul. Snopkowska 47, E 6.
191.   Szkola Zawodowa zen. — ul. Zielona, E 5.
Gimnazja:
192.   1 im. Kopernika (mat.-przyr.) — ul. Kubali 4, E 4.
193.   II im. Szajnochy (humanist.) — ul. Podwale 2, E 3.
194.   III. im Stefana Batorego, (klas.) — ul. Batorego 5, E 4
195.   IV. im. Dlugosza (klas.) — ul. Nikorowicza 2, D 4.
196.   V im. Zolkiewskiego (human.) — ul. Kuszewicza 5, D-E 2.
197.   VI im. Staszica (klas.) — ul. Јyczakowska 37. F 4.
198.   VII im. Kosciuszki (klas.) — ul. Sokoіa 2, E 4.
199.   VIII im. Kazimierza Wk. (mat.-przyr.) — ul. Dwernic¬kiego 17, E 6.
200.   IX im. Kochanowskiego (hum.) — Chocimska 6, C 4.
201.   X im. Sienkiewicza (hum.) — ul. Walowa 18, E 4.
202.   XI. im. Sniadeckich (mat.-przyr.) — ul. Szymonowiczуw, C 5.
203.   XII im. Szczepanowskiego (mat.-przyr.) — ul. Szumlanskich 7, C 4.
204.   Ewangelickie (hum.) i szkoіa powszechna koeduk. — ul. Kochanowskiego 18, E 4.
205.   Zenskie im. Kr. Jadwigi — ul. A. Potockiego, C 5.
206.   Ruskie — ul. Leona Sapiehy 14, C—D 4.
207.   Zydowskie — ul. Zygmuntowska, D 4.
Seminarja:
208.   im. Sobinskiego (meskie) — ul. Nabielaka 67, D 6.
209.   im. Asnyka (zenskie) — ul. Sakramentek 7, F 4.
210.   Ruskie (meskie) — ul. Rutowskiego, E 4.
211.   Ruskie (zenskie) — ul. Strzaіa З, C 5.
212.   Ochroniarek (zenskie) — ul. Slodowa, F 3—4.
Szkloy powszechne:
213.   Sw. Anny (m. z.) — ul. Sw. Anny 2, D 3.
214.   Sw. Antoniego (m. z.) — ul. Јyczakowska, F 4.
215.   Im. Czackiego (m. z.) — ul. Alembekуw, D 3.
216.   Im. Issakowicza (z.) — ul. Sw. Kingi, E 2.
217.   Kolejowa (m. z.) — Aleja Marsz. Focha, C 4.
218.   Im. Konarskiego (m. z.) — ul. Ketrzynskiego, C 4.
218a. Im. Konopnickiej (m. z.) — ul. Zielona, E 5.
219.   Im. Kordeckiego (m. z.) — ul. Kordeckiego, C 3.
220.   Im. Kosciuszki (z.) — ul. Zamknieta, D 4.
221.   Im. Lenartowicza (m. z.) — ul. Weteranow, D 2.
222.   Sw. Marji Magdaleny (m. z.) — ul. Potockiego, D 3.
223.   Sw. Marcina (m. z.) — ul. Sw. Marcina, E 2.
224.   Im Mickiewicza (m. z.) — ul. Rutowskiego, E 3.
225.   Im. Piramowicza (m.) — plac Strzelecki, E 3.
226.   Powsz. 7 kl. (m. z.) — Lewandowka, A 3.
227.   Powsz. 7 kl. (m. z.) — Zniesienie, F 2.
228.   Im. Reja (m; z.) — plac Misjonarski, D—E 2.
229.   Im. Sienkiewicza (m. z.) — ul. D. Borkowskich, В 5,
230.   Im. Sobieskiego (m. z.) — ul. Zamarstynowska, E 2.
231.   Im. Slowackiego (m. z.) — ul. Lwowska, E 1.
232.   Im. Staszica (m. z.) — ul. Podwale, E 3.
233.   Im. Szaszkiewicza (m. z.) — ul. Zamknieta, D 4.
234.   Im. Tanskiej H. (z.) — ul. Jablonowskich, E 5.
235.   Im. Zimorowicza (m. z.) — ul. Јyczakowska, G 4.
236.   Sw. Zofji (m. z.) — ul. Stalmacha, F 5.
237.   Im. Zolkiewskiego (z.) — ul. Zadwуrzanska, В—C 5.
238.   Im. Zolkiewskiego (m.) — ul. Krasickich, D 3.
239.   Szkoіa specjalna Sw. Kazimierza — pl. Pulіaskiego, E 6.
7.Teatry.
240.Teatr Wielki — plac Goluchowskich, E 3.
242.   Teatr Rozmaitosci — ul. Rutowskiego, E 3.
243.   Gmach Skarbka — ul. Skarbkowska, E 3.
8.Rozne.
244.   Tow. Gwiazda — ul. Franciszkanska, F 4.
245.   Tow. Gimn. Sokуl (Macierz) — ul. Zimorowicza, E 4.
246.   Tow. Gimn. Sokуl II — ui. Ketrzynskiego C 5.
247.   Tow. Gimn. Sokуl IV — ul. Lyczakowska, F—G 4.
248.   Tow. Strzeleckie — ul. Kurkowa, F 3.
249.   Polskie Radjo — plac Targow Wschodnich E 6.
252. „Ksiaznica-Atlas" S. A — ul. Czarnieckiego 12.
Розшарити F VK G+