Автор Тема: Будівля Університету ім. Франка  (Прочитано 3107 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Bottlehunter_

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 213
  • Стать: Чоловіча
  • Полюю тільки на повні пляшки!
    • Перегляд профілю
Велична і цікава будівля в самому центрі міста була спроектована архітектором Гохбергером наприкінці 19-го століття. В інтернетах відомості про сам будинок скупі, про те, щоб знайти план будинку і мови нема. Трохи інформації є тут.

Сама будівля об'єднує в собі кілька адрес, ніби окремих будівель, між якими є (або були) переходи, проте в цьому я поки що не впевнений:

Вул. Університетська,1 - головний корпус Університету
Вул. С. Стрільців, 16 - Юридичний факультет Університету. За цією ж адресою інститут післядипломної освіти Університету, проте вхід в нього окремий
Вул. Костюшка, 9 - 2-е поліклінічне відділення 10-ї міської лікарні при держуніверситеті ім. І. Франка
Вул. Костюшка, 11 - Львівський державний інститут фізичної культури
Вул. Листопадового Чину 3 і 5 - здається, жилі під'їзди

Минулого тижня мав нагоду трохи оглянути будівлю. "Трохи" виллилося в півторагодинне бродіння поверхами, сходами кам'яними та дерев'яними, нескінченними коридорами та переходами. При цьому ми оглянули тільки десь біля п'ятої частини всього, не були ні в підвалах, ні на горищі, не відвідували поліклініку, інфіз і майже не зачіпали Юридичний. За провідника мені була Христина, котра вчиться тут вже четвертий рік. Велике Дякую і Велика Кава з мене, без неї я би бродив як той баран, по колу, всередині жахливо втрачається орієнтація в просторі.

Прогулянка всередині виглядає приблизно так:заходимо в головний корпус, вверх по сходах, наліво, направо, довгий коридор, попри смердючий туалет, ще наліво, ще одні сходи, перехід, там двоє дверей, вибираємо праві, ще троє дверей, йдемо в середні, проходимо через коридорчик, - О! Грати! і відкриті! Заходимо, з двох дверей вибираємо ліві і потрапляємо на сходи, які ніхто не мив, здається, ще відколи універ збудували, йдемо ними вниз, там споруджена страшна барикада у вигляді дверей від туалету з написом "вхід заборонено", проходим ще в одні двері і опиняємося в приміщенні факультету післядипломної освіти, звідки нас благополучно виводить інтилігентний охоронець.
"Круто!, - каже Христина.- Давай зайдем ще раз, але з другого боку, здивуєм охоронця!"
Не дивно, що від таких щурячих перегонів мені зовсім замакітрилося в голові, я змучився і попросився додому. Але повернутися сюди треба обов'язково!

Нижче фото. Не дуже гарні, але сподіваюся в недалекому майбутньому поповнити колекцію більш якісними та цікавими.

Численні внутрішні дворики

Грати, за якими ховаються секретні сходи прибиральниць

Колодязь.

Вітражі, спрезентовані студентами Академії мистецтв, котрим не було куди діти свої дипломні роботи

Двері навчальної телестудії факультету журналістики. Всередині бага-а-а-ато цікавого, але за дозволом на зйомку мене відправили до керівника. Відклав до кращих часів :)

Дерев'яні сходи і вхід на горище

П'єц в одній із аудиторій

Ще одні сходи.

Обговорення тут

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!