Всі лампи є хороші, просто кожна по свому. Лампа розжарювання - дешева, дає приємне світло до якого всі звикли ще з пеленок, непогано переносить включення-виключення. Недоліки - відносно короткий термін служби, енергоспоживання.
Енергозберігаюча лампа - дійсно жре менше електрики, має різні температури кольору, довший час служби. Недоліки класичні для люмінісцентних ламп: обмежене число пусків (в районі 1000) через що вони досить скоро згорають якшо поставити, наприклад, в туалеті. Розігрівання протягом кількох хвилин, неприродній колір світла, суттєве зниження яскравості зі зменшенням температури повітря, поблимування якщо в вимикачі стоїть неонова лампочка підсвітки, вихід з ладу при скачках напруги. також вони непридатні для роботи з традиційними регуляторами яскравості.
Особисто в мене вдома всі лампочки - традиційні накалювання. Правда Філіпс, що і всім решта рекомендую стосовно всіх ламп. Чого? Поставив я в підвісну стелю звичайні китайські накалювання, потім Іскра. Дуже гарний тест, бо всі включені паралельно. Горіли собі рандомно, одні через місяць, інші - більше року. А філіпси за ірк не згоріли жодна. Щодо енергозберігаючих - основна різниця в люмініфорі, філіпси завжди дають значно природніше світло.
На гаражі стоїть філіпс енергозберігаюча. Вмикається автоматом з настанням сутінок, вимикається зранку. Працює вже рік і 3 місяці, це (356 днів * 24 години)/2 > 5000 годин. Нижче нуля яскравість падає приблизно вдвоє, при -20 світила на око в чотири рази слабше, але все таки світила.
Вибір енергозберігаючої лампочки для гаража зумовлений насамперед економічним ефектом, який досягається в такому застосуванні. Адже за ніч звичайна 20Вт лампочка зїсть близько 200Вт енергії що є 71кВт за рік проти 20кВт енергозберігаючої, різниця виправдовує ціну лампочки.
Натомість застосування їх вдома не надто доцільно. Практика показує шо працюють вони по кілька годин на день, а горять через півтора-два роки використавши ресурс включень, так себе і не окупивши. Принаймні поки електрика дешева.