От вчора вибирав подарунок для коханої та абсолютно випадково надибав таку штуку:
![]()
Люмінесцентні браслети, думаю, всім знайомі

Так от, штука ця двокомпонентна. В пластиковому корпусі булькає розчин перекису водню (хоча на смак було не схоже

). В ньому плаває запаяна трубка з дуже тонкого скла, в якій знаходиться фенілоксалат, флюоресцетний барвник та ще якась несмачна хімія.
![]()
Згинаємо палочку, скло тріскається, речовини змішуються... далі все ясно.
![]()
Файні колбочки (данке шон, Хімволокно)
Спелеологи, аквалангісти, альпіністи та інші наші колеги часто користуються спеціальними ХИСами як аварійним джерелом світла у випадку повної ж*пи із електричним освітленням. І від цих іграшкових їх відрізняє по-перше солідна ціна, а по-друге інтенсивність світіння. А купляти речовину та робити все власними силами, можливо, проте економічно не вигідно.
Заявлений термін дії браслетів - 24 години. В принципі, десь так воно і є. А спеціальні ХИСи працюють від 5 до 60 хв. Так от, до чого я веду: можна перетворити іграшку на солідне джерело світла. І зовсім просто! У одній скляній трубочці приблизно 0,75 мл речовини, а розчину перекису водню навколо неї приблизно 0,25 мл. Провівши надскладні лабораторні дослідження, використовуючи хроматографічний аналіз та метод дедукції, було виявлено, що інтенсивність світіння залежить прямопропорційно, а термін дії зворотньопропорційно кількості перекису водню.

Іншими словами, доливши в колбу з найменш яскравим розчином синього кольору ще 0,5 мл перекису водню 30%, вона засяяла, як новорічна ялинка

і зрівнялася за яскравістю із жовтою колбою (найбільш яскравою).
![]()
Далі ще цікавіше: деякі знання у RGB освітленні дозволили продовжити дослідження в новому руслі. Змішавши розчини, що дають синє та жовте світіння, отримав отаку во підозрілу суміш:
![]()
Яка давала зовсім не підозріле світіння ~4000К
![]()
Але на цьому я не зупинився та долляв ше 1 мл перекису водню

![]()
![]()
Читається прикольно!
![]()
Активно реагує на температуру. В морозильнику реакція майже зупиняється, але кілька секунд над вогнем і шклянка знов дарує чудове світло.
В цій баночці інгридієнти з двох синіх палочок та одної жовтої +
закис азоту перекис водню.
Світить як скажена хвилин 5, потім як невіжена ще хв. 10 і ще десь хв. 20 як дурнувата, а потім не яскравіше браслету хвилин 30 (був би люксмерт, сказав би в цифрах). Звісно, це Вам не 100500 КВт ліхтарик, але дозволить, наприклад, спокійно рухатись вздовж хідника на вихід не звалюючись у Полтву і не наступаючи на щурів

В будь-якому випадку, ця штука крутіша за сірники, запальнички, свічки і навіть дисплеї мобільних телефонів, бо компактне, автономне, невибагливе, не мокне, не тоне, і не боїться спалахів на Сонці!
Отака-то хімія, малята
