Автор Тема: Архіпелаг ГУЛАГ  (Прочитано 2247 разів)

1 гість дивиться цю тему.

linuxoid

  • Свої
  • Гуру
  • *
  • Повідомлень: 685
  • Рейтинг 168
    • Перегляд профілю
Архіпелаг ГУЛАГ
« : 02.05.2013 01:07:11 »
Дочитавши книгу Олександра Солженіцина "Архіпелаг ГУЛАГ" вирішив створити тема присвячену сталінським таборам, де спочили мільйоини невинних, в тому числі багатьох наших співвітчизків і земляків.

Для початку пропоную фільм про табір Бутугичаг, що входив в підрозділ Тєньлаг управління Дальстрой (існує до сьогодні, але вже без таборів і зеків). Це табір був особливим тим, що в ньому добували і збагачували уранову руду і цеq табір був одним з найбільших і найстрашнішим у всьому "Архіпелазі". Практично всі ті, хто працював на загальних табірних роботах в копальнях гинули від непосильної праці та недоїдання (за виконання норм в’язень отримував 650гр. гліба, баланду і щось схоже до каші, але зазвичай норми не виконувались, тоді видавали штрафний пайок - 350гр. масси схожої до хліба, баланду). Порівняно легка робота була на збагачувавльній фабриці, де переробляли уранову руду - там люди жили максимум 3 місяці. пропоную до перегляду документальний фільм (якіснь не дуже, фільм любительський):

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rGKrIaiX8DQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rGKrIaiX8DQ</a>

А також відео-фотоальбом "Сталкери 80-х" - один з перших схожих "звітів" про табори Колими, табір був відшуканий "ногами" на основі свідчень виживших там, так як на картах цих таборів нема, а архіви.. самі розумієте. Фонова музика Едуарда Артемьєва з к/ф "Сталкер" Тарковського:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nEjRvR8Obgk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nEjRvR8Obgk</a>

Пропоную в цій темі ділитись схожим за спрямування фото/відео та літературою(звісно, без літературного піратства - називайте лише автора та назву твору, або шарте лише те, що дозволено автором або було опубліковано в періодиці з вказанням джерела)
Розшарити F VK G+