Автор Тема: Костел архістратига Михаїла  (Прочитано 2159 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Джел

  • Постійний Дописувач
  • *
  • Повідомлень: 54
  • Рейтинг 100
  • Стать: Жіноча
    • Перегляд профілю
Історія побудови костелу у Старій Солі (Старосамбірський район, Львівщина) сягає 14 століття. І хоча нині існуючий Михайлівський костел датується 1660 роком, збереглися більш давні елементи.

Костел (ймовірно дерев’яний) до каплиці св. Анни прибудували пізніше – 1469 року. 1648 року його спалили козаки Богдана Хмельницького. На його місці було зведено новий – мурований, тому історія власне костелу бере відлік з 1660 року. І лише 1743 року він отримав назву святого архістратига Миїхаїла. Протягом свого існування костел неодноразово перебудовувався, про що свідчить зокрема нашарування окремих елементів, останнє особливо стосується перебудови та ремонту у 20-х роках 20-го століття. Річ в тому, що костел був значно пошкоджений під час першої світової, і досі його стіни зберігають сліди артобстрілу… Ремонт і перебудова костелу проводилися ксьондзом Войцехом (за іншими даними Адальбертом) Овоцем та Г.Кремінецьким за проектом Б.Віктора.

Цікавою також є дзвіниця костелу. Стоїть вона окремо з південного боку від храму. Свого часу слугувала воротами на подвір’я. Це – змішана дерев’яно-мурована споруда, у першому ярусі, мурованому, влаштовано наскрізний арочний проїзд, верхній ярус – дерев’яний – обшальований дошками та гонтом – під високим шатровим верхом та декоративним підсябиттям.

У радянські часи храм було перетворено на комору. Потім там сталася пожежа, яка зруйнувала дах. Надія на порятунок у костелу з’явилася лише з візитом 2001 року папи Іоанна Павла ІІ.

Місце на карті: http://wikimapia.org/#lang=uk&lat=49.490220&lon=22.964454&z=19&m=b

Дзвіниця
Розшарити F VK G+