Автор Тема: Музей-аптека. Підземелля  (Прочитано 3213 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Джел

  • Постійний Дописувач
  • *
  • Повідомлень: 54
  • Рейтинг 100
  • Стать: Жіноча
    • Перегляд профілю
Музей-аптека. Підземелля
« : 31.12.2014 12:20:18 »
Ця аптека є діючою вже третє століття, і містить, крім звичайних ліків, музейні експонати у залах, підземеллі та внутрішньому дворику.

Вхід до фармацевтичної „печери” пролягає через торговий зал зі старовинним лікарським посудом на стелажах: неймовірно велика кількість різних колб, пробірок та ступок створюють ефект таємничої лабораторії. До речі, існує легенда щодо червоного скла, з якого виготовлені колби для ліків: жінка, не маючи грошей спересердя кинула обручкою об скло, і воно стало червоним. З того часу жінка почала з нього виготовляти посуд.

Привертають увагу при рецептурному столі аптечні ваги, а також касові апарати, таблетована машина, сушильна шафа, траворізка. Не менш цікавим є дегустаційний зал, де знаходяться бочки із залізним вином.

Пройдемо вузьким коридором далі – і стає трохи моторошно від присутності чийогось холодного погляду. І раптом… мороз проймає шкіру від несподіваної зустрічі у напівтемряві з восковим алхіміком! Спостерігаючи за тінями підземної аптеки, пригадується легенда про монаха, який уклав контракт із нечистим, і до сьогоднішнього дня тиняється підземеллями, шукаючи того львів’янина, щоб скасувати контракт.

Згодом опиняємось серед різноманіття засушених трав і ліків – своєрідного „куточка знахаря”. В центрі стоїть столик з посудом під назвою „THERIACA” – суміш отрут, що діяла як своєрідне „щеплення” від отруєння у час середньовічних інтриг та підступів. Додає адреналіну кабінет алхіміка: коли зайти сюди на мерехтіння лампи, можна злякатись підозрілої тиші підземелля, якби не «вічні мешканці» кімнати – сова, черепаха, змія і крокодил, що мимоволі викликають подив та усмішку. Вихід з підземелля аптеки веде у дворик, за яким кам’яним поглядом спостерігає статуя ворожки зі змією в одній руці та з травами – в іншій. З цією скульптурою пов’язана легенда про те, що в середині жінки знаходиться нечиста сила і намовляє на погані вчинки.Розшарити F VK G+