Концентраційний табір Аушвіц, Польща

Автор Bottlehunter, 11.01.2015 20:47:46

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Bottlehunter

Довелося нещодавно побувати в польському містечку Освенцим, де за часів 2 св. війни розміщувався найбільший нацистський концентраційний табір - Аушвіц. Точну кількості людей, закатованих тут, визначити вже неможливо. Експерти називають число від 1,3 до 4 мільйонів - померлих від виснаження, голоду та спалених в крематоріях. Зараз на місці концтабору облаштований музей.


Кілька інформативних посилань:
Історія Аушвіцу

10 фактів про Аушвіц

Спогади людей, котрим пощастило вижитиДістатися до Освенцима з Кракова можна автобусом з автостанції на вул. Bosacka 18. В розкладі вказані автобуси,що йдуть до Освенциму або Освенцим Музей, насправді різниці між ними практично нема, купляйте квиток на найближчий і їдьте. Квиток можна придбати в касі або у водія. Розклад руху на автостанції складений досить цікаво: літера на зеленому фоні перед часом відправлення означає верхню чи нижню (g?rna lub dolna) платформу автостанції, число на зеленому фоні - номер місця на платформі, з якого відправляється автобус. А після часу відправлення часто стоїть літера, яка позначає додаткову інформацію. Наприклад, 'd' означає, що автобус відправляється тільки в будні дні, 'D' - у всі дні, крім Різдва, Нового року і Великодня. Різновидів таких спеціальних букв є багато, ціла додаткова таблиця на стіні. Серед них трапляються і не зовсім звичайні, наприклад, одна з позначок каже, що автобус нікуди не їде в свято Божого Тіла.

Трохи більше години часу та 14 злотих - і ми на місці. В 1940 році на місці колишніх військових цегляних казарм був облаштований табір Аушвіц-1. Пізніше, коли був збудований колосальний табір смерті Аушвіц Біркенау, тут розташовувалася адміністрація, а також утримували переважно політичних в'язнів.Вхід на територію безкоштовний, рюкзаки просять залишити в спеціальній камері схову. В будинках облаштовані численні експозиції, проте фотографувати всередині зі спалахом не можна. Тому я натягав трохи фото з інету, фотомильничка без спалаху видає не надто якісні фото. Та й фотографія - це не найперше, про що думаєш, перебуваючи в такому місці.Та сама знаменита вивіска, на якій написано, що труд робить вільним. В куті я причепив старе фото для порівняння. Теперішня вивіска - це копія. Справжню в 2009 році викрали, розпиляли на три частини та намагалися продати. Пізніше чавунний напис знайшли Лінк на новину

Територія табору знаходилася за подвійною огорожею з колючого дроту, через який був пропущений електричний струм.

Ми приїхали рано-вранці, тому відвідувачів небагато. Вже через кілька годин стоянка була заповнена туристичними автобусами, територія комплексу - групами людей різних національностей.

Будка вартового біля плацу, де проводилися ранішні та вечірні перевірки. Всі таблички зазвичай написані трьома мовами - польською, англійською та івритом.Велика шибениця, біля того ж плацу.Отаким "інструментом" зазвичай трамбували дороги. Звичайно ж, вручну.Після прибуття до табору, всіх людей фотографували. Пізніше від цієї практики відмовилися, оскільки вже через кілька місяців виснажливої праці та голоду, опізнати людину за фотографією було неможливо. В Освенцимі загинули і двоє рідних братів Степана Бандери, Василь та Олекса.Кілька фото з експозиції музею. Валізи, підписані іменами власників. Справа в тому, що люди, їдучи в Освенцим, до кінця поїздки були впевнені, що їх просто перевозять на нове місце, де вони будуть жити і працювати. Робилося це для попередження бунтів під час транспортування.Жіноче волосся, яке пізніше переправлялося для потреб промисловості. Ним набивали матраси, кінські сідла.Камери для штрафників. Вхід сюди був тільки через маленькі нижні дверцята. Одночасно в такій камері перебувало зазвичай четверо в'язнів.Спеціальні голки, якими в'язням виколювали їхні лагерні номери.

Одежа в'язня з номером та спеціальною нашивкою, що позначала категорію.За три кілометри від Аушвіц - 1, за межами містечка, на місці колишніх кавалерійський стаєнь був збудований величезний Аушвіц-Біркенау. Ось фото тогочасної аерозйомки, кожен маленький темний прямокутничок на ньому - це вогкий і темний барак, в якому одночасно перебували до 1000 людей.Після прибуття до табору, людей ділили на дві групи. Сильніших забирали на різноманітні роботи, слабших відправляли відразу до крематорію.Зараз більшість бараків зруйновані, на їхньому місці залишилися тільки фундамент та димарі обігрівальних пічок.

Всередині бараку

Залишки крематорію, був підірваний нацистами при відступі.Посилання на альбом

Обговорення
Най жиє Гуцулія!

Олесь

Проглянув цю тему приблизно рік тому, тож будучи неподалік відвідав місце це.
Усе вже сказано є вище, тож просто доповню кількома фотографіями.

Не знаю як колись але зараз вхідний контроль кращий ніж в Ватикан. Довелось знімати ремінь, витягувати все з кишень... Як виявляється сюди не можна приходити ні з пістолетом, ні з ножем чи гранатою.
IMG-3680" border="0

Аушвіц 1 - маркер "1" (служив адміністративним центром для всього комплексу).
Біркінау або Аушвіц 2 - маркер "2" (місце смерті понад 1,1 млн людей).
Аушвіц 3 (Моновіц), робочий табір (хімічна фабрика в якій працювали військовополонені ).
1" border="0

IMG-3703" border="0

IMG-3739" border="0

IMG-3757" border="0

IMG-3770" border="0

IMG-3771" border="0

Циклон - Б
IMG-3773" border="0

IMG-3778" border="0

Кажуть люди, що цих речей з кожним роком щораз то менше в експозиції.
IMG-3798" border="0

IMG-3809" border="0

11 блок, в ньому проводився надзвичайний поліцейський суд який виносив вироки ув'язненим.
IMG-3839" border="0

IMG-3837" border="0

IMG-3842" border="0

IMG-3845" border="0

Охороною та поліцією концтабору часто були німецькі зеки.
IMG-3848" border="0

Двері підвальної камери, блок 11. Тут ув'язнені чекали свого вироку.
IMG-3851" border="0

IMG-3855" border="0

Реконструйована стіна страт.
IMG-3867" border="0

Під час страти поліцай (німецький зек) утримував ув'язнених.
IMG-3833" border="0

Огорожа була під напругою 400 V в Аушвіц №1, та 600 V  в Аушвіц №2
IMG-3887" border="0

На цьому місці було страчено через повішання коменданта табору оберштурмбанфюрера СС Рудольфа Хоса (1947 р.)
IMG-3890" border="0

Невеличкий крематорій розміщений в приміщенні колишніх військових складів, що зберігся досі. Великі крематорії німці при відступі підірвали.
IMG-3907" border="0

IMG-3895" border="0

Газова камера.
IMG-3898" border="0

Газова камера, через цей отвір нацисти кидали Циклон - Б.
IMG-3900" border="0

IMG-3901" border="0

2" border="0

IMG-3905" border="0

На карті позначено, що це водний резервуар пожежної бригади, схоже він використовувався як плавальний басейн для нагладачів.
IMG-3821" border="0

IMG-3823" border="0

Аушвіц ІІ (Біркенау), табір винищення. Став місцем знищення близько 1 млн. євреїв, 75 000 поляків та 19 000 циган.
IMG-3914" border="0

IMG-3919" border="0

IMG-3920" border="0

IMG-3926" border="0

Бараки, нари не збереглись.
IMG-3934" border="0

IMG-3935" border="0

IMG-3940" border="0
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

65 Гості, 0 Користувачів