Автор Тема: Колма, місто мертвих  (Прочитано 2101 раз)

1 гість дивиться цю тему.

Bottlehunter

  • Супер Модератор
  • Дослідник
  • *****
  • Повідомлень: 2523
  • Рейтинг 1360
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Колма, місто мертвих
« : 06.06.2018 23:24:50 »

"It's great to be alive in Colma!"

Є на Каліфорнійщині, трохи північніше від Сан Франциско, маленьке містечко Колма. Відоме воно тим, що на одного живого жителя там припадає тисяча мертвих. Це не жарт, на території Колми розміщені 17 великих цвинтарів  різних діаспор та віросповідань. Загальна кількість похованих там - більш ніж 1,5 млн при населенні міста 1,5 тис.

Колма на вікімапії

І відразу альбом зі всіма фото в хорошій якості
Розгадка місцевих цвинтарів (а точніше їх кількості) пов'язана з найближчим сусідом Колми - Сан Франциско. В часи Золотої Лихоманки і як наслідок стрімкого розвитку міста, сюди почали швидко прибувати люди.  Вартість землі в Сан Франциско зростала з кожним роком. Місцеві цвинтарі швидко розросталися, зрештою настав день, коли міська влада вирішила, що земля занадто дорога для того, щоб її займали покійники. З 1901 року в Сан Франциско вже нікого не хоронили, а з 1914 розпочалося перевезення 27 місцевих цвинтарів до Колми. Зараз в Сан Франциско, яке має приблизно таку саму кількість населення як Львів, залишилося тільки два цвинтарі: один невеличкий біля історичної церкви та військовий цвинтар-меморіал в парку Презідіо. На обидвох нікого нового не "підселяють".

Місцеві в Колмі зовсім не паряться з приводу такого сусідства. Цвинтарі тут називають парками і використовують їх відповідно: влаштовують пікніки, прогулянки, граються тут з дітьми. Тут справді дуже красиво, територія доглянута та прибрана. Дивіться самі.

Італійський цвинтар з пишними надгробками з білого мармуру.

Китайський цвинтар, з озерцями і фонтанамиСербський цвинтарЄврейське кладовище

І навіть цвинтар домашніх тварин тут є)Але і крім кладовищ тут є на що подивитися. Ось, наприклад, історичний музей зі збереженою залізничною станцією. Нагадує мої улюблені вестерни, типу "Поїзд до Юми".Запаркований "Олдсмобіль" з шикарним салоном та п'ятилітровим мотором. Придбати таку тачку в Штатах можна тисяч за три-чотири)Шикарний місцевий паб з прийнятними цінами - Molloy's tavern. Туристи тут не ходять, тому маєте шанс побачити автентичний американський заклад. За словами бармена, паб заснував його дід, котрий приїхав до Штатів з Ірландії в другій половині 20-х років.

Оце і все. Буду радий відповісти на запитання. якщо вони у вас є)
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!