Автор Тема: Шо потрібно знати тим, хто їде перший раз в Штати  (Прочитано 5142 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4681
 • Рейтинг 1457
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Найперше шо потрібно знати: за всю історію нашої фірми ще не було жодного випадку, коли б хтось туди не долетів чи не зміг повернутися назад і там і лишився назавжди. Так шо зможете і Ви! Друге що потрібно знати: Ви їдете не в пустелю Сахару. Всюди навколо будуть люди, їх завжди можна спитатися чого не знаєш або докупити в магазині що забув взяти. До речі, ціни на речі там зазвичай нижчі ніж у нас, а якість вища. Є цілий пласт людей який на тому заробляє що возить товари з Штатів і тут розпродає. Ну і третє: "тупі" американці подорожують по світі взад і вперед і ніц їм не стається.Відповідно «Інтелектуально вищій» расі Українців переліт в Штати, відповідно, ніяких труднощів завдати не може в принципі. 😊

Перед поїздкою
   Уважно прочитайте ваш план поїздки(Travel Plan). Перевірте правильність написання прізвищ, даних паспорта, стиковку між літаками, резервування готелю та автомобіля. Дуже часто бувають помилки. Одразу просіть все виправити.
   В Штатах дуже зручно користуватися кредитною карткою. Не полініться і зробіть собі кредитну карточку. Не обов’язково доларову, може бути і гривнева і Ви нею користуватиметеся і тут.
   За кілька днів до поїздки підіть у відділення банку і попросіть зробити Вам клієнтську підтримку в Штатах і країнах де ви зупинятиметеся по дорозі. Адже випити пива в Мюнхені чи зїсти штрудля у Відні точно захочеться! Без неї карточка за кордоном працювати не буде. Або через онлайн самостійно.
   Не забудьте внести на карточку гроші з запасом. Їх обовязково зарезервує готель чи просто захочеться купити шось собі на пам’ять
   Бажано але не обов’язково мати з собою готівку. Карточка це така штука, чіп заглючить, розмагнітиться або банк накриється поки ви там. А готівка це завжди готівка.
   Обов’язково зробіть медичне страхування.
   Подбайте про живлення Вашого ноутбука – їх розетки інакші ніж наші. Для цього потрібно мати спеціальний перехідник з круглої розетки на плоску. Можна позичити в тих, хто вже був у Штатах. Якшо Ви все ж таки його забули – завжди можна купити в самих Штатах чи в Аеропорту по 15 баксів. Ну і як workaround - запихати нашу розетку перпендикулярно до їх штепселя. Помагає.
   Переконайтеся що всі решта пристрої, які ви збираєтеся використовувати в Штатах працюватимуть від 110В 60Гц, зазвичай проблема тільки з трансформаторами
   Заінсталюйте собі VPN та перепишіть всі решта файли, що можуть бути там корисні. Ну і скачувати піратське коли ти в штатах троха небажано, можуть докохатися.
   Якшо на Вас зарезервований автомобіль - не забудьте водійське посвідчення. Наші пластикові посвідчення там приймаються, ламіновані краще переробити на пластикові.
   Роздрукуйте і майте при собі Ваш Travel Plan, адресу готелю, номери телефонів Ваших американських менеджерів та знайомих.
   Якшо Ваш мобільний підтримує стандарт GSM1900 поповніть рахунок на достатню суму для Роумінгу. Якшо не підтримує - можна позичити в когось на фірмі. З телефоном почуваєшся набагато впевненіше.
   Подбайте наперед про оффлайн карти ГуглМап, MapsMe і інші країн куди ви подорожуєте.
   В кишені бажано завжди мати дрібні долари і койни. 100 доларова купюра в них досить велика рідкість і викликає підозру, краще ще тут її розбити по 1, 5, 10. Пригодиться коли купуватимете каву в автоматах, їжу і все таке.
   Переліт досить довгий. Бажано мати з собою або зручне взуття або тапочки, які можна перевзути прямо в аеропорту а основне взуття здати в багаж. За межі Аеропорта Ви вже до кінця поїздки виходити не будете.
   Завжди існує ймовірність шо багаж загубиться. Тому в ручну поклажу корисно покласти труси, футболку, шкарпетки. Багато місця вони не займуть, зато дадуть відчуття свіжості на наступний день.
   Можна взяти з собою надувну подушку і якусь книжку. Пригодиться, якшо захочете спати в літаку чи застрягнете в аеропорту.
   Якшо Ви їдете з конкретним завданням і знаєте, шо будете робити - візьміть з собою все для цього необхідне: програматори, містки, кабелі, плати. Там, як це не дивно, знайти їх буде досить проблематично і довго.
   Не забудьте паспорт!
   От не вірю я сучасним глюкавим технологіям, завжди беру роздруківку маршруту з GOOGLE MAPS як добратися на машині з аеропорта до готелю в Штатах.
   Всі рідини, зубні пасти, дезодоранти, одяг здавайте в багаж. В ручний багаж беріть з собою лише те, що буде потрібне під час перельоту, так як доступу до основного багажу Ви не матимете. В ручний багаж слід також брати ноутбук, документи і всі роздруківки, цінні плати, гроші, подушку і все решта що страшно втратити чи боїтесь що поламається.
   Будьте готові що вашим багажем (читай сумкою) темношкірі працівники аеропорту гратимуть в баскетбол. Відповідним чином її спакуйте, щоб вона була якомога мякша і пружня, тоді там нічого не поламається і не порветься.
   Поцікавтеся прогнозом погоди в місцевості, куди Ви їдете. Відповідно підберіть одяг. Дуже часто зимова куртка потрібна тільки шоб пройтися з машини до Львівського аеропорта.
   Дуже зручно лишати автомобіль на весь час поїздки на парковці аеропорта. Для 1-2 тижневих мандрівок ціна виходить співмірна з таксі, зато наскільки це зручніше!
   Візьміть з собою ручку. Пригодиться при заповненні декларації для вїзду в Штати.

Під час поїздки
   Розслабтеся і насолоджуйтеся подорожжю. На Борту літака є пиво на Шару (за винятком внутрішніх Американських рейсів)!.
   Приходити на реєстрацію в літак(Check-In) потрібно за 2 години до часу посадки (Boarding Time).
   Електронні квитки знаходяться в системі і зарезервовані на Ваше прізвище. Друкуються при реєстрації згідно номеру Вашого паспорту.
   Реєстрація може бути і в електронних кіосках, або при здачі багажу.
   Для МАУ і інших подібних авіакомпаній потрібно обов’язково самому зареєструватися онлайн і роздрукувати підтвердження. Інакше штрафують.
   При здачі багажу обов’язково поцікавтеся, де його потрібно буде забирати і де переносити з літака на літак. А де за вас це зробить авіакомпанія. Зазвичай Американську митницю потрібно проходити разом з сумкою в руках а потім здавати її знову у спеціальному місці зразу за митницею.
   В кожному аеропорті перевіряйте час і місце посадки вашого літака. Вони можуть змінюватися, тому найкраще завжди бухати десь недалеко від входу на літак(Gate).
   Перед посадкою на літак добряче накуріться, курити на борту суворо заборонено. Терпіти прийдеться до 12-16 годин. Навіть не пробуйте покурити в туалеті, здійметься така буча ніби ви хочете літак вкрасти
   Заповнюючи декларацію на вліт можна скористатися шпаргалкою(прикладом), що переважно знаходиться в одному із журналів в кишенці перед вами.
   Виходячи з літака двічі перепровірте, чи не забули ви чогось в кишенці перед Вами і на поличках для багажу.
   На внутрішніх американських рейсах переважно не годують і все платне. Наїстися смачніше в аеропорті
   Навушники на внутрішній рейсах теж часто не дають, їх слід взяти з попереднього трансокеанського рейсу 😊 або мати свої.

Прибувши на місце призначення
   Йдемо загальною масою з усіма і проходимо паспортний контроль. Хвилюватися та переживати не потрібно, відповідати спокійно та чесно. Якшо ви не емігрант то підстав вас не пустити у них нема.
   Завжди корисно мати з собою роздруковане запрошення (якщо вперше влітаєте по цій візі) або хоча б свої візитки де написано шо ви - Інженер, а не сантехнік і не сільодку на нижньому Шуварі продаєте.
   Йдемо забирати багаж, це зазвичай той же напрямок шо і на вихід.
   На моніторі завжди пишуть з якої саме каруселі потрібно буде багаж з вашого рейсу
   Якшо всі сумки пройшли, а Вашого багажу і далі нема, звертаємся в службу доставки багажів. Переважно знаходиться одразу ж біля місця де його забирають. Зазвичай загублений багаж доставлять на наступний день прямо Вам у готель.
   Після цього або йдемо на вихід і шукаємо хто Вас має зустрічати, або добираємся до готелю пішки/таксі/громадський транспорт. Ну або йдемо орендувати автомобіль Car Rental. Ось тут і згодиться кредитна карточка.
   Всім, хто ще не їздив на коробці автомат, найкраще потренуватися ще дома. З ручкою рент кар вам швидше всього шо не дадуть. Якшо не було часу потренуватися то слід запамятати просте правило - ліва нога відпочиває. Все робить права. Шоб зрушити з місця слід спочатку натиснути педаль тормозу і перевести важіль в положення D
   На трасах у них діє правило, що ваша швидкість не повинна відрізнятися, від вказаної на знаці, більше ніж на +-5 миль. Загальні обмеження: міста 30, траса 60 миль на годину.
   Паркуємося біля готелю, йдемо поселятися (check-in). Тут також можуть вимагати кредитну карточку чи завдаток готівкою. Обовязково перепитайте, чи Cypress(чи як там ваша фірма називається) не забув за Вас заплатити. Інакше все знімлять з Вашої кредитки, а це кілька тисяч доларів. Це називається "Direct Bill".
   Поцікавтеся в готелі за паркінг і не забудьте взяти спеціальну карточку, яку слід покласти Вам під скло автомобіля, що запаркований біля готелю. Інакше поліцай накладе штраф (ticket).
   Поцікавтеся, коли в даному готелі ранком сніданок і до котрої треба виселятися.
   Зайшовши в номер і побачивши забитий унітаз, в якому повно води, не панікуйте і не біжіть викликати адміністратора. Так має бути, це Америка.
   Лягайте спати і старайтеся влитися в новий час, адже завтра зранку на роботу! Звісно шо спати не хочеться, адже у нас зараз день. Помагає алкоголь, шоб розслабитися і забутися.

Звісно, ці правила не є істиною в останній інстанції і не позбавлені неточностей, тим більше воно все міняється в часі. Але загальна концепція так: думайте головою і все буде добре.
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter

 • Супер Модератор
 • Дослідник
 • *****
 • Повідомлень: 2522
 • Рейтинг 1360
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Хороший порадник вийшов, додам ще своїх 25 центів  ;) Весь мій досвід пов'язаний з поїздками в Сан-Франциско і околицями, в інших регіонах все може бути по-інакшому. Америка до холєри велика.

- Щодо кредитки - хз чи вона аж так пригодиться. Хіба що під час оренди авто, коли компанія "локає" якісь гроші як депозит і в правилах чітко прописано, що приймають тільки кредитки. Але тут можна зробити фінт вухами - кредиткою вважається кожна карта, на якій не написано "debit". Тому українські картки підходять на ура.

- Найпопулярніша монета - четвертак (25 центів). Під неї заточені чи не всі корисні автомати, наприклад пралки і сушильні машини загального користування. В будь-якому супермаркеті на касі вам без проблем розміняють паперові долЯри на монети.

- Старі моделі телефонів в Штатах не працюватимуть через різні стандарти мережі. Наприклад, моя Nokia 1616, яку я завжди брав в походи, працювала тільки як mp3 плеєр.

- Вода в кранах майже завжди питна. Спеціальні питні фонтанчики стоять в парках і навіть на досить віддалених туристичних маршрутах. Тому зручно мати з собою порожню фляшку, щоб не мучитися від спраги.

- Внутрішні авіарейси всередині країни дуже часто спізнюються, відміняються і перетасовуються через величезну загруженість аеропортів. До цього треба бути готовому і приймати як належне. З іншого боку, працівники авіакомпаній завжди раді піти вам назустріч і запропонувати інший підходящий рейс, якщо це можливо.

- Про чесність на паспортному контролі: все вірно, але офіцер дуже не хотів би під час вашої короткої розмови почути, наприклад, слово "робота". якщо тип візи B-1/B-2 (бізнес/туризм)  :) Тобто є певні умовності і їх треба дотримуватися. До речі, на відміну від більшості країн, штамп про виїзд з США в паспорті не ставиться. При в'їзді ставлять печатку, на якій написаний термін, до якого ви можете перебувати на території країни. При наступному в'їзді цей термін стає більшим, а потім і взагалі не ставиться (при умові, що ви були чемні і не мали конфліктів з законом).

- Про оренду машини: можу порекомендувати неоднократно потестований мною і співробітниками, зручний та оптимальний по ціні/якості Alamo. https://www.alamo.com/en_US/car-rental/home.html Перед тим, як брати авто напрокат, варто поцікавитися умовами оренди і наскільки зросте ціна, якщо, приміром, ви віддасте машину пізніше заявленого часу або в іншому штаті.

- Добрим тоном вважається вітатися всюди і зі всіма і перекидатися кількома загальними фразами. Через кілька тижнів воно починає підхарювати, в особливо тєжкі моменти на чергове "Хав Ар Ю?" хочеться відповісти якоють з Руфусових цитат) Але ніц не зробиш, то ми в них в гостях, а не навпаки.

- Поганим тоном вважається ходити з кислим писком і жалітися на життя. Дуже поганим тоном вважається розповідати яка Україна нездала і яка тут корупція на всіх рівнях. Нормальною реакцією американця буде щось типу "Ну то чо нічо з тим не робиш? Або шос роби або виїжджєй, але не ний". Звичайно, вголос ніхто того не скаже). Ну і вже геть неприпустимо звертати увагу на чийсь колір шкіри, расу, релігію тощо.

- Плануючи поїздку, варто наперед скласти план цікавих місць, де хочеться побувати і можливо навіть купити квитки. Наприклад, квитки в Алькатрас можуть бути розкуплені на кілька тижнів наперед.

- Взяти Убер на чотирьох часто буває набагато вигідніше і швидше, ніж користуватися громадським транспортом. Наша аплікація працює і в Штатах, єдине що опції розрахунку готівкою немає. До акаунту обов'язково повинна бути прив'язана картка.

- Якщо потрібно вночі їхати в аеропорт, а авто немає, можна замість таксі замовити собі дешевший шатл - мікроавтобус, який об'їжджає кілька точок по місту, щоб зібрати людей.

- В Штатах дуже негативно ставляться до куріння (сигарет). При цьому шмалити косяк на вулиці під дверима бару в Сан Франциско цілком ок, а от якщо ви курите сигарету - у власників закладу можуть бути серйозні проблеми.

- Про обмеження швидкості: вони номінально є, але народ часто перевищує, особливо за містом. Тому найправильніше, на мою думку, буде просто їхати разом з потоком, не перевищуючи швидкості більшості, але і не волочачись як черепаха.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4681
 • Рейтинг 1457
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Дякую. Класні поради, троха з іншого ракурсу. Якшо можна я їх включу до наших корпоративних
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter

 • Супер Модератор
 • Дослідник
 • *****
 • Повідомлень: 2522
 • Рейтинг 1360
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Ніц не маю проти. Правда, не зрозумів що означає "інший ракурс")
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4681
 • Рейтинг 1457
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Ніц не маю проти. Правда, не зрозумів що означає "інший ракурс")

В тебе більш соціальний і айтішний погляд ніж мій старперський
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter

 • Супер Модератор
 • Дослідник
 • *****
 • Повідомлень: 2522
 • Рейтинг 1360
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Ще кілька Tips & Tricks від моїх співробітників.  Не можу сказати, що погоджуюся зі всіма, але право на життя вони мають.

- Коли їдете в якесь з дорогих міст, типу Сан-Франциско чи Лос-Анджелеса і точно знаєте, що ваших витрат ніхто добрий покривати не буде, доцільно взяти деякі продукти з собою (кава, чай, цукор, крупи і таке інше). Це дозволить зберегти відчутну суму грошей і витратити їх на подорожі чи сувеніри. Перед цим, звичайно, варто звірити, які продукти можна ввозити на територію Штатів. Сало і консерви точно не можна, були чуваки, які це перевірили на собі  ;D

- Варто подбати, щоб принаймні в когось одного з групи був мобільний інтернет, для мап та зв'язку. Поцікавтеся, які пропозиції для туристів мають місцеві оператори. Наприклад, спеціальний туристичний пакет від T-Mobile за 30$ мав хороше покриття і виручав нас цілий місяць. Придбати їх можна в магазинах T-mobile, які є по всьому місту, консультанти люб'язно вам допоможуть вибрати найкращий варіант.
З іншого боку, українські оператори останнім часом знизили ціни на послуги в роумінгу. Я чув, що хтось цілком успішно і недорого користувався в Штатах Київстаром, але деталей, на жаль, не знаю

- Міста в Штатах переважно побудовані "квадратно-гніздовим" способом. Це означає, що коли ви за кермом, доведеться перетнути безліч перехресть. Правила їх проїзду відмінні від наших: першим їде той, хто перший під'їхав до перехрестя. Звичне нам правило "перешкода справа" теж діє, але в якихось дуже особливих і рідкісних випадках. Тому краще вважати, що не діє) Просто будьте ввічливими, не перевищуйте швидкість, всім посміхайтеся і кажіть "сорі") Ага, і ще: пішоходи всюди мають безумовну перевагу. Дуже часто в місті на перехрестях без світлофорів народ навіть не дивиться по сторонах, а пре просто під колеса) Треба про це пам'ятати.

- В Сан-Франциско варто завжди мати з собою в рюкзаку теплу шапку і фліску. А краще ще й дощовик. Поода там надзвичайно мінлива, навіть якщо зараз +25 і сонечко, через п'ять хвилин може подути холодний вітер з затоки, переважно ще й з дощем. І тоді ви на заздрість скоцюрублим друзям дістаєте з рюкзака шапку і з переможним "А я ж казав!", натягуєте на вуха і насолоджуєтеся життям.

- В певних районах великих міст на вулицях зазвичай дуже багато всіляких маргіналів: бомжів, психів, якихось доходяг і такого іншого. Поводяться вони зазвичай мирно (ну тобто бухають, сплять, справляють природні потреби, курять траву і ще якусь біду, жебракують і кричать до перехожих "you faggot!") і на звичайних людей не нападають, проте варто бути обережному і принаймні не занадто близько з ними дружити))) Місцеві на них уваги не звертають і просто обходять стороною.

До речі, якщо будете в Сан-Франциско і захочете побачити інший бік Америки, можете прогулятися в районі перехрестя вулиці Mission і 16th. Якось я туди забрів (на щастя вдень) і весь час було відчуття, що я в якомусь нездалому сні з моцного бодуна і скоро прокинуся)))) Тільки не ходіть туди, будь ласка, ввечері!

https://www.google.com.ua/maps/@37.7649145,-122.4196861,3a,75y,280.46h,77.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2Sq3doRGJLlGOqDAJ3ms8w!2e0!7i16384!8i8192

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4681
 • Рейтинг 1457
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Так, 30 грн за 100Мб в день від Київстару. Тобто по баксу вдень. Якшо їдеш на тиждень то можна не заморочуватися і просто не вимикати в себе на телефоні мобільний інтернет.

Про перехрестя є нюанс. Перший приїхав - перший поїхав це коли знаки стоп стоять всюди. Якшо в когось знаків стоп нема то він їде як на головній а ті в кого вони є - пропускають. Ми якраз так машину були розбили, хто має мою книжку то може прочитати як воно було.
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!