Автор Тема: Західні Горгани  (Прочитано 4804 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Олесь

 • Свої
 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 426
 • Рейтинг 437
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Західні Горгани
« : 27.08.2018 19:46:41 »
Західні Горгани - це вам не Чорногора і не Мармароси, це значно складніше.
Скелі порослі мохом, дощі з градом, важкі підйоми, спуски, жереб, сонце палюче і брак води, пересохлі джерела, нічні переходи по хребті.
Тут немає полонин, усе в жерепі, він обмежує видимість, важко проходиться. Лише вершини покриті горганом. Але і своя чарівність є: килими мохів різнобарвних, що покривають скелі, камені, дерева, білі гриби, просто під ногами. Струмки джерельної, холодної води після 15км. переходу, до якого ще потрібно 800 метрів спускатись, та стільки ж наверх.
Будиночок повний туристів, який рятує від грози в останню хвилину, багаття під великим, червоним місяцем...

Ото ж в п'ятницю, о 5:05 виїхало нас троє на Стрий. В Стрию пересіли на автобус Трускавець - Коломия (50грн.). Доїхали до Калуша, далі чекали на примарну маршрутку до Осмолоди, яка могла бути, а могла і не бути, і ніхто про неї точно нічого не знав. Таксисти хотіли 700грн. до Осмолоди.
Але якимось чудом о 10:50 прибула маршрутка, маленький бусик, уже на автостанцію прибув забитий повністю туристами. Ледве втиснулись, рюкзаки в три яруси. Оскільки людей він майже не брав, лише туристів до кінцевої, доїхали за 2 години. Раніше їхав 3 години. Тож о 13 висадились в Осмолоді.

І рушили по маршруті (зелений - кільцевий). Хотіли йти через Петрос - Коретвина - Попадю - Грофу - Молоду - Яйко Іл. - Яйко Перегінське - Мислівка. Але щоденні дощі з градом скоротили цей маршрут вдвічі.


Осмолода - р.Лімниця.


Перші 10км. пройшли за 2 години. Все по дорозі, попри Різарню.
Це мала бути "школа саджанців", показуха для туристів. Зрізують щодня сотні дерев і везуть цими дорогами в Осмолоду. А тут посадили 20 саджанців, які будуть 5 років рости, перш ніж їх висадять.


Так, виглядає дивно, зате дуже практично. Раніше ходив з звичайним дощовиком, рветься моментально, промакає, парить. Для лісу, жерепу найкраще ОЗК (купив за 200грн. новий). Можна й дешевший знайти, але в останню хвилю купляв. Міцна річ, не парить, комфортно в ній. Єдине, що вага 1,8кг. - це мінус, тоді як плащик целофановий 250г. Але тих плащиків порваних шматками на жерепі бачив по маршруті повно.   


Наступних 4 км. йшли дві години. Підйом, рюкзаки біля 20кг., відвик ходити, тож було важко.
Мох різнобарвний, мабуть, від того залежить, які мінерали він з каменю тягне. Якщо там трошки міді чи заліза, робиться червоний.


Стежина в напрямку Петроса. Це вже третій Петрос на моєму шляху. Бракує фантазії, мабуть, гуцулам.


Перед Петросом, просто на стежині поставили намети. Наближалась гроза. Виявилась, з градом. Годину добре лило. Після дощу розпалили багаття, приготували білі гриби, які просто на стежці назбирали, з соленим салом, зажарені з цибулькою, часником, приправами, паприкою. До гречки в солдатському казанку, яка варилась з лавром і петрушкою, часником дуже добре пішли. Двохлітрового казанка на 3 чоловік цілком вистарчає. Вогнище, гілки мокрі, щоб розпалити трошки бензину, на стару шкарпетку на патику, горіло добре.  ;D
Багато туристів, перед Петросом зустріли десь 23 туриста, що в низ йшли. І далі по маршруті ще біля 50.
Так виглядає стежина через жереп. І йдеться просто по цих гіляках, обійти ніяк не вийде.


Вид з Петроса на Попадю.


Вершина Попаді. З водою тут напряг. Струмок є в низу, перед підйомом на Петрос, біля річки. Джерело між Коретвина і Попадею пересохло. Сиділи туристи просто в жерепі, з однією пляшкою води, троє чоловік. Хто не ходив в гори, не зрозумію, що значить брак води на підйомі.


Журавлина на Попаді. Кинув жменю до рота, терпка, відпльовувався пів години.
На спуску з Малої Попаді є гарна поляна, тінь, дерева, місце для наметів, повно дров. До води йти 800м. вниз. Бурхливе джерело, бурівки розміром як сливка, дивитись уже на них не міг, об'ївся.  ;D


Дві години провалялись, просушили намети, спальники, карімати, одяг... 150м. бурівок цим всім накрили. Думали залишитись на ніч, але прогноз погоди підганяв. Підйом на Паренки, хоч і не дуже крутий, але довгий. Спускались якісь люди, казали, годину. Але взагалі без рюкзаків йшли. За ті дві години через поляну пройшло 20 чоловік. Ну просто парк, а не дикі гори.


Початок підйому на Паренки.


Половина підйому на Паренки, більш полога. Піднімались півтори години.
Вершина, Паренки, нагадує Ігровець, плоска, широка.
Наближається гроза. Як за розкладом о 18, другий день підряд. Кілька кілометрів доволі крутого і швидкого спуску по жерепу до полонини Плісце.


Плісце полониною не назвеш, це скоріш заросла деревами велика поляна. На ній стоїть колиба. Яку побудували організація Карпатські Стежки, за кошти благодійників. Вони відремонтували дуже багато колиб по карпатах, під Конем Грофецьким теж їхня колиба, і під Марічейкою...
Кажуть, за цю колибу і досі спір іде, лісництво щось там протестує. Гарна колиба, перший поверх - ганок, коридорчик з пічкою, праворуч та ліворуч по кімнаті, двері всюди закриваються. По 4 чоловіка в кімнатах. В правій пара з Рожнятіва + ще чоловік з Калуша, старший. Постійно ходить по горах, мав повний ОЗК, казав, так надійніше від зливи. У лівій кімнаті - одиночка з Запоріжжя. І ще троє, спустились з гір.
Добрались до колиби в останню хвилю перед дощем. Зайняли другий поверх. Самий комфортний, утеплений, засклений і чистий.


Стеля утеплена, вікна засклені, двері закриваються, стіл з лавочками, навіть віник є, щоб замітати. Праворуч і ліворуч теж були лежанки. Але їх спалили, мабуть, зимою, за дровами ж до лісу далеко йти... Під Говерлою в колибі теж були і столик і лежанки двохрівневі, все спалили, гола кімната залишилась.


Журнал відвідувачів, заповнений на половину. Жаль, ручки не знайшли.
Вид з вікна. Година дощу і знову погода.


Після дощу все мокре, під ганком сухі гілки і дрова, взяли скільки треба. На їх місце з лісу принесли свіжих, нехай сохнуть для когось. Ця пара, з Рожнятіва десь років 30-40, другий день ходили по горах. Залишили машину в Осмолоді, домовились, що нас підкинуть до траси, якщо підемо з ними на вершину. Тож ми о 4 ранку їх розбудили і рушили десь біля 5 самі. Вони мали до нас приєднатись на вершині. Підйом не складний, півтора км. Місяць, та ліхтарка, доволі комфортно йшлось.
Це, в далині, ще місяць, сонце з іншого боку гори зійде.


Вершина Грофи, відсалютували, гільзи не визбирував, порозлітались між горганом.
Схід сонця, дуже гарні краєвиди і тепло. Усі ці ночі було доволі комфортно, градусів 12. Сама по собі вершина дуже калоритна, різні кам'яні скульптури, укріплення...
Взагалі на Попаді, Паренках є залишки шанців, укріплень, доволі багато їх. Навіть частина маршруту по дні шанця глибиною по плечі проходила. Це ще з першої світової залишки, ну і прикордонні австро-угорські стовбці з надписом 1923р. зустрічаються.


Цифро-мильниця не дає того ефекту, як насправді усе виглядає.


Водоспад туманів, звідти вони розливались по менших долинах.


Місцевий "Стоунхендж".


Плато ідолів.  :)
Як розсвітало, піднялась на гору пара з Рожнятіва, казали, що на Плісце приїхали поляки. Чоловік 20. Але минулого року в такий час вся колиба була забита і довкола неї більше 50 наметів. Тож цього року, можна сказати тут пусто. На вершині було лиш нас п'ятеро. Спускались в напрямку г.Кінь Грофецький. Доволі крутий спуск по жерепу, десь півтори години. В низу на сідловині болотисте місце, стоїть колиба. Теж "Карпатськими Стежками" збудована. В ній спали якісь туристи, закрились в середині, ведмедів, мабуть, боялись. Розвели бардак, повно банок, пластикових пляшок...
Це не туристи, це чортові лежні, хіба ходять і смітять і сплять до десятої. Турист в 4-5 ночі встає і йде.
Від колиби до Осмолоди 9 км по стежці вниз. Ото ж, підйом почали о 5 ранку на Грофу, там годину на вершині провели і десь о 10 уже були в Осмолоді. Пара підкинула нас до траси, проїжджали попри їхню хату в Рожнятині. На трасі буквально за 30с. зловили автобус до Дрогобича.  І о 16 уже був в хаті. От правда в місті змокнув до нитки, в горах так не мок, за кілька хвилин. )

Для довшого маршруту потрібно більше часу і гарної погоди. Тож, успішних мандрів усім, хто захоче туди поїхати.

Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4663
 • Рейтинг 1437
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Західні Горгани
« Відповідь #1 : 29.08.2018 00:26:47 »
Привіт!

Зачот великий за похід і за гарний опис! Про ОЗК ти 100% правий. Деякі кияни навіть взимку в бахілах ходили, не промокають навіть за 3 дні в мокрому снігу, хіба що троха слизько в них.

До речі, я завжди менашку ставлю прямо в вогонь а до ляди привязуб мідний дріт від трансформатора, вона так ніби швидше закипає, а ти її вішаєш? Так краще?

Ну і сумно троха, раніше Горгани це була безлюдна місцина де три дні йщлв і нікого не видів. Коли ми будували ту хату на Плісце то були там ми одні і всьо. А тепер ти пишеш про 50 наметів. Та це гірше навіть ніж в їх Польщі чи на Чорногорі на Несамовитому!

Я особисто прихильник Бескидів, вони такі дрімучі і заліснені шо попри свою простоту на карті, на місцевості туди тільки Бескидські Ведмеді з рукзаками ходять. І то блудять з ЖПС як от я наприклад :)

Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

Олесь

 • Свої
 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 426
 • Рейтинг 437
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Західні Горгани
« Відповідь #2 : 29.08.2018 21:45:51 »
Привіт, та вішаю, якось не ставив. А в бахілах ходив  на Петрос, Парашку, ну і на Піп Іван (знайомому позичав, бо сам  уже на той час закупився зимовими Lowa).
Ходив колись по Бескидах, заблукав, компас чогось  там не працював, мобілка не тягнула і  на ведмедя виліз за 10 метрів. Той зразу в кущі, навіть не сфотографував.
Входиш в "Карпатські Стежки" ? Вона ще діє, а то бачив сайт закинули, людям не відписували уже майже 2 роки. 
Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4663
 • Рейтинг 1437
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Західні Горгани
« Відповідь #3 : 30.08.2018 12:00:07 »
Привіт!

Так, Гутиряк ше живий, працює повним ходом, відновлює колиби, рубає жереп. Я туди не входжу, від на Роман Khimik на форум входить і ше Lubko здається. А я якось попри них :)
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

Олесь

 • Свої
 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 426
 • Рейтинг 437
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Західні Горгани
« Відповідь #4 : 30.08.2018 19:06:49 »
Місцями жереп свіжопрорубанний , може й бачив його.
Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Олесь

 • Свої
 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 426
 • Рейтинг 437
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Західні Горгани
« Відповідь #5 : 02.09.2018 19:17:19 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LrLclO_VxiU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LrLclO_VxiU</a>
Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4663
 • Рейтинг 1437
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Західні Горгани
« Відповідь #6 : 03.09.2018 09:23:40 »
Дякую, підписався на твій канал :) Робити відяшки це дуже часо і трудоємка процедура, ти молодець!
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

Олесь

 • Свої
 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 426
 • Рейтинг 437
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Західні Горгани
« Відповідь #7 : 03.09.2018 22:09:54 »
Дякую)
Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4663
 • Рейтинг 1437
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Західні Горгани
« Відповідь #8 : 05.09.2018 01:31:37 »
Говорив нині з Khimik-om. Крім оповідей про останній оффройд і що крім Експлорера не лишилося в неті більше нормальних форумів шоб почитати - він розповів що тепер ГО "Карпатські Стежки" зараз розділилося на "Прикарпатські Стежки" і "Закарпатські стежки" :) Це я так жартую хто не поняв. Одне з них на чолі з Гутиряком зараз малює карти, а інше - слідкує за маршрутами, шо намальовані на тих картах. Так шо тут все складно як пише Фейкбук... Хімік  думаю краще все розкаже сам при нагоді.
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

Олесь

 • Свої
 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 426
 • Рейтинг 437
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Західні Горгани
« Відповідь #9 : 05.09.2018 23:08:21 »
Точно , маю кілька карт ,докладні. Редактор  В .Гутиряк. Купив звичайні , не ламіновані,скотчем з обох сторін щільно проклеїв і норма.
Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне