Автор Тема: Вузькоколійна залізниця в Миндунку Бескидському, історичні фото  (Прочитано 1985 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Bottlehunter

  • Супер Модератор
  • Дослідник
  • *****
  • Повідомлень: 2514
  • Рейтинг 1355
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Мій переклад з іноземної, оригінал лежить тут: http://infojd.ru/13/mindunok-besk.html Матеріал цікавий з історичної точки зору, шкода, якщо пропаде. Всі фото автора, зроблені, якщо я правильно розумію, в квітні 2004 року.

Ця невелика «гірська» вузькоколійна залізниця, станом на квітень 2004 року, належить відкритому акціонерному товариству «Бескидський інтер'єр». По ній проводиться вивіз лісу від місць навантаження до вахтового селища, який тут називають Миндунок Бескидський (можливо, його офіційна назва звучить інакше). Далі деревина транспортується автомобільним транспортом.

Міндунок Бескидський - невелике селище, загублене серед гір. Дістатися сюди можна по грунтовій автодорозі від села Мислівка, що пролягає вздовж річки Свіча. У робочі дні тут тимчасово проживають лісозаготівники, які приїжджають з Вигоди, а у вихідні та святкові дні знаходяться лише кілька людей: сторожа, іноді - працівники лісництва, яке також розміщується тут.

Раніше ця вузькоколійна залізниця була частиною великої Вигодської вузькоколійної залізниці. Нині ділянка Миндунок Бескидський - Вигода повністю розібрана, ніяких шансів на її відновлення немає.

Рухомий склад представлений двома тепловозами ту8 (за іншими даними - ту8 і ТУ6А), однією автодрезиною Уа, кількома десятками платформ, призначених для перевезення сортиментів.

Початкова, крайня північна ділянка рейкового шляху в Миндунку Бескидському. Вид в південному напрямку.Одна з перших стрілок. Вид в південному напрямку.Колії поблизу покинутої двоповерхової будівлі.Попереду - місця перевантаження сортиментів на автомобілі. Вид в північному напрямку.Крайня точка «правої» (з боку Миндунку Бескидського) лінії вузькоколійної залізниці. Відстань до Миндунку Бескидського - приблизно 5 кілометрів. Вид в напрямку Миндунку Бескидського.Крайня точка «правої» лінії вузькоколійної залізниці. Вид в протилежному напрямку.Приблизно там же, вид в напрямку Миндунку Бескидського.Їдемо по «правій» лінії в Миндунок Бескидський. Вид в напрямку Миндунку Бескидського.

Попереду - місце, де знаходилося вахтове селище, підписане на карті як лісоучасток Бескид.Міст, розташований в тому місці, де знаходилося вахтове селище,Їдемо по «правій» лінії в Миндунок Бескидський. Вид в напрямку Миндунку Бескидського.

«Права» лінія на підході до Миндунку Бескидського.Знову Миндунок Бескидський. Вид в південному напрямку (тут лежать перші десятки метрів «Лівої» лінії, крім того, попереду знаходиться локомотивне депо). На узвишші розташована будівля лісництва.Трохи далі, вид в тому ж напрямку. Попереду - автодрезини Уа, що стоїть в тупику.Попереду - будівля локомотивного депо.Стрілка поблизу селища Миндунок Бескидський, де від «лівої» лінії відходить тупикова колія.Переїзд, розташований трохи південніше селища Миндунок Бескидський. Вид в північному напрямку.Трохи далі. Вид в південному напрямку.Кінець 37 - початок 38 кілометру (відлік від Вигоди). Вид в південному напрямку.Попереду - місце, де знаходило вахтове селище, підписане на карті як лісоучасток Свіча. Вид в південному напрямку.Міст через одну з невеликих річок, притоку річки Свіча. Вид в північному напрямку.Попереду - збереглися будівлі лісоучастку Свіча. Вид в південному напрямку.Австро-Угорський міст через річку Свіча, на початковій ділянці «правої» лінії вузькоколійної залізниці. Вид з правого берега річки, на якому знаходиться селище Миндунок Бескидський.«Права» лінія на мосту через річку Свіча. Попереду - колійна розвилка в селищі Миндунок Бескидський.


Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!