Автор Тема: Марафон Дослідників  (Прочитано 1943 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Le-i-3o

 • Свої
 • Гуру
 • *
 • Повідомлень: 632
 • Рейтинг 218
 • Стать: Чоловіча
 • Копай!!!
  • Перегляд профілю
Марафон Дослідників
« : 04.02.2019 14:38:52 »
В честь нашого десятиріччя пропонуєтся провести марафон дослідників.
В чому суть, усім форумчанинам пропонуєтся написати коротку статтю про Дослідника який на його думку заслоговує уваги.
До марафону приймаются Дописи про будь яких дослідників від початчу часів і до нині які внесли будь який вклад в дослідження Світу навколо.
Колумб, Поло, і їхні відомі колеги, Греки, Науковці. Основне щоб дописувач міг у дописі цікаво подати інфу про вклад персонажа.
Потім після закінчення терміну марафону ми зробимо голосування і визначим 10 найвагоміших за нашою версією. Чому 10, бо нам десяточка.

Отож прості правила якими хочу трохи узагальнити дописи які будуть.
1)Тему допису міняємо на імя Вашого дослідника.
2)Текст повинен містити: якісь цікаві фото, основні загальновідомі факти про людину, якість маловідомі факти(обовязково!), аргументацію важливості його внеску в історію світову, та решту інфи яку автор вважатиме за потрібне.
3)Стаття повинна складатись як мініму з трьох джерел на які потрібно послатись вкінці допису, вікіпедія як основна стаття про дослідника не враховуєтся.
4)Посилання типу читайте тут можуть бути лише на супутні факти, або типу більше читайте тут.
5)Дописи приймаємо до початку квітня після чого тиждень паузи і голосування.

Отож давайте спільними зусиллями не полінуємо і доповним наш форум цікавим контентом і визначим 10 найвагоміших за нашою версією.
Розшарити F VK G+
Він копав, і ти копай!!!

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4663
 • Рейтинг 1437
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Re: Марафон Дослідників
« Відповідь #1 : 08.02.2019 22:25:24 »
Дослідник Силіконової Долини

Якшо спитатися у людей на площі Ринок: що означає слово «Хабар» - яку відповідь ви очікуєте почути? Напевно «Взятка», «Пікнік на Узбіччі» - Стругацьких або скорочення від «Хабаровськ»? Ага, знову провокую? 😉 В останню чергу люди скажуть urban exploration. Те ж стосується і Силікону як матеріалу. Бо «Силіконова Долина» в уявленні пересічного обивателя - це буде радше заголовок для розділу на PornHub, ніж назва географічної місцевості де роблять мікросхеми. Тим не менше, в англійські мові, на відміну від української, ці два поняття мають різне написання та звучання.

Та в цій темі я говориму про дослідників. А тому хочу написати про відомого дослідника Силіконової Долини і індустрії в цілому. Але не про львівського Казанову що досліджував силікон тодішніх дам, про що ви напевно спочатку подумали - а про T.J.Rodgers.


Останні кілька днів, поки ще триває виборча компанія, я, проїжджаю перехрестя на Лугандонській вулиці. Дивлячись у щораз нову незнайому пику на білборді по центру я  ловлю себе на думко-фразі з Короля Літра: «А це що за гандон!». Напевно ви подумали те саме про Т.Ж. Роджерса.

А даремно! Тут зараз і починається оповідь про нього. Коли ти приходиш на роботу в Cypress Semiconductor, американську компанією з капіталізацією як в МВФ коли дає кредити Україні - то тобі першим ділом показують презентацію про особистіть T.J. Rodgers. Такий собі культ Cталіна. Чувак у 8 класі сконструював власну вибухівку і тепер лежить у лікарні з бинтом. Потім він навчається хімії у Шоклі , винахідника транзистора що так собі заробляв на життя після провалу і одночасно створення ним Силіконової Долини. Між іншим, я ці всі лінки сюди не просто так вставляю. Наполегливо рекомендую хоча б пробігтися, для подальшого розуміння тексту це необхідно.Далі був пошук бабла і нарешті йому довірили мільйон і з цього почався Сайпрес. Довіру він виправдав. Хто не знає, саме Сайпрес показували Горбачову і його Делегації як типовий приклад Американської напівпровідникової галузі. І навіть в ті часи, один скромний ТЖ міг випускати кращі і більші мікросхем ніж вся ця «Наддержава». Але я мав говорити про дослідження. Тому з чого він почався таким і лишався наступних 34 роки. ТЖ завжди старався бути інноваційним, шукати нові напрямки. Він досліджував не тільки межі технології, а й людські. Ідея компанії - робити все настільки ефективно, наскільки можливо, навіть якщо це йде в розріз зі здоровим глуздом. Наприклад коли в індустрії прийнято робити ТО автобусам кожних 15 тисяч, то ми вкладемо мозги і рахуватимемо реальні оберти колінвала, температуру масла, крутний момент і ше купу всього, а не просто кілометри пробігу. Таким чином ми точно знатимемо коли зносилися деталі і їх треба реально міняти. Тобто виграємо додаткових 5-10 тисяч або просто гроші. Майже у всіх Aplle  стоять наші USB, iPod був би неможливим без нашого кругового слайдера, Тесла тач скрін, хто памятає Logitech мишки що працювали і на PS/2 і на USB одначасто – це все Сапрес.


Коли ТЖ пішов на пенсію, всі писали що Силіконова долина без нього ніколи б не була така як є зараз. І це правда. Вона була б нуждна і нецікаіва, без духу пригод і авантюризму. Не буду перераховувати коли ТЖ облажався. Але успішні його виходки це перекривали.

Наприклад
PQ&A – методологія розроблена на базі ТЖ і Біла Гейтса яку я вважаю одним з найбільший моїх надбань з цієї роботи. ЇЇ зараз в тій чи іншій мірі використовують всі в ІТ індустрії

Sun Power– коли ТЖ виписав персональні 750тис. компанії що вмирала і потім продав її за 10 мільярдів доларів. Зараз це четвертина світового ринку панелей і я колись змушений був змінити свої ініціали шоб не перекривалися з sun power.

PSoC – те з чого власне ера сучасних SoC і почалася і звідки виник Український офіс. Ідея проста. До цього всі робили окремо процесор, окремо периферію. А Сайпрес засунув все в один кристал і зробив конфігурабельним.

Звісно ТЖ не робив нових географічних відкриттів, він не копав печери і не винаходив закон Ома. Але ж досліджувати можна і світ навколо тебе, людей у ньому, можливості його покращити. Цим він власне і займався та й продовжує ще.

Мені повезло, я двічі особисто спілкувався з цією людиною і доволі часто бачив по телепрезенсу. Навколо ТЖ завжди йшла аура Бога. Він все знав, був дуже властним і любив все контролювати. До зустрічі з ним треба було вивчити напамять PQ&A методику, знати відповіді на всі можливі питання а ще правильно вдітися. Це був напевно другий раз в житті після шлюбу коли я так одівався. А ТЖ, гад, прийшов в пляжній сорочці і Шльопанцях. Калфіорнаія нах!

Мені можна сказати приємно що людина, яка коштувала кілька мільярдів доларів, могла опуститися до того, щоб накричати на якогось рядового інженера з України. Не на мене, на інших 😊 Тим не менше. Він тримав порядок і дуже мотивував всіх працювати. Особливо своїми брудними біговими трусами що висіли на найвиднішому місці у чоловічій душовій.

ТЖ все життя бігав. Востаннє коли я його бачив, у вічі 67 років, він все ще продовжував бігати навколо офісу. Тяжко, майже йдучи, захекуючись. Потім після бігу весь потний і задиханий, з сивою волосатою груддю він всідався на своє шкіряне крісло, куди секретарка перед тим завбачливо постелила білий рушник, пив Mountain Dew і починав всіх … ну ви зрозуміли. Час на мітинг з ним після пробіжки вважався найгіршим з усіх можливих. Дєдуля особливо не соромився свого тіла, на фірмі почував себе як в себе дома. Зрештою так воно і було. Тому під час пробіжки дівчата відверталися та мріяли що ті його шорти були хочаб троха довшими та менш обтягуючими.

Близьким до нашої тематики буде його вино з бункера. Маючи купу бабла він у пустелі зробив, можна сказати виносховише, яке витримає атомний удар. Та суть цього вина в електроніці. Замість людей весь процес бродіння контролює процесор і саме він визначає, що готово а шо ні. Коли переливати вино і коли його крутити в пляшки. Тобто кінцевий результат буде завжди однаковий і передбачуваний. Ідея хороша. Але люди скаржилися що вино було якесь несмачне 😊
У мене з ТЖ є багато спільного. Наприклад ми обоє любимо писати довгі простині. От тільки в ТЖ аудиторія була більша ~5000 гарантованих переглядів. Всі в компанії мали знати «Інвестор твоя мать» (Your mom Investor) чи FUT, FUR і  FUGL назубок. (fuck up transistor, fuck up resistor, fuc up glue ligic). Обоє ми авторитарні та любимо кричати на інших. На Сайпресі був навіть кодекс правил як поводитися перед лицем ТЖ. Наприклад коли він говорить якусь ахінею, то заперечувати слід було «Я ніколи не дивився на проблему під таким кутом». Обоє ми бігаємо та по своєму дбаємо про людей навколо.

Ну і наостанок для знаючих англійську. Ось вам офіційно скачаний кодекс будівника комунізму перекладений на українську ментальність. А, насправді, якби не ТЖ - то сидів би я голий-босий на шиї у батьків та харився собі на погану державу що розвалила всі заводи.

1.   CYPRESS IS ABOUT WINING.
2.   WE "DO WHAT'S RIGHT FOR Schedule."
•   We "follow the spec or wave it."
3.   WE MAKE UP OUR NUMBERS.
4.   WE MAKE THE WORST SEMICONDUCTOR SOLUTIONSА тут без коментарів, на всіх мовах світу зміст двозначний :)
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

ІНТРОВЕРТ 997

 • Досвідчений
 • *
 • Повідомлень: 494
 • Рейтинг 112
 • Стать: Чоловіча
 • Читайте чат ... І пишіть в ньому ...
  • Перегляд профілю
Re: Марафон Дослідників
« Відповідь #2 : 09.02.2019 00:14:23 »
Ще ніхто не забив собі українського емігранта шо винайшов світлодіод?
Розшарити F VK G+
Час анексувати весь хабар...