Автор Тема: Лемурійське озеро, Херсонська область, Чаплинський район  (Прочитано 1898 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Stinger

  • Свої
  • Дослідник
  • *
  • Повідомлень: 1576
  • Рейтинг 574
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Хочу повідати про одне з унікальних місць нашої країни, а саме про так зване Лемурійське солоне озеро. Розташоване воно в Чаплинському районі Херсонської області, близько кордону з Кримом. Побували ми там з Зеленою мишею влітку 2018 року.Це озеро є лікувальним і має цікаву історію виникнення: У 1969 році бомбардувальник з повним боєкомплектом врізався в землю на краю узбережжя Сиваша в чотирьох кілометрах від села Григорівка. В результаті жахливого вибуху утворилася воронка діаметром близько сорока метрів та відкрилося солоне джерело. Згодом воронка перетворилася в унікальний за своїми лікувальними властивостями екологічний курорт, названий лемурійськіє озером. У ньому 35% солі, під ногами відчуваються її кристали. Дістатися до дна важко - через щільність вода відразу виштовхує наверх. Тому відпочиваючі та місцеві охоче лежать на поверхні. Це не тільки неймовірне задоволення, а ще й неабияка користь. Вважається, що в озері виліковуються всі хвороби, пов'язані із запальними процесами, в тому числі невиліковні засобами традиційної медицини. В першу чергу, мова йде про хронічні захворювання суглобів - артритах і артрозах. Багато хто їде сюди лікувати і хронічні дерматози, в тому числі псоріаз.
Солоність води в озері досягає 270-300 г / літр, це майже як в знаменитому Мертвому морі. А рожевий колір їй надають одноклітинні водорості з романтичною назвою "дуналіелла солонуватоводна", які під дією сонця виробляють бета-каротин (його вважають джерелом молодості). Тому цілюща не тільки вода, але і грязі, які утворилися на березі озера.
Фото звідси


фото звідси


Фото звідси

Саме озеро я мало знімав, там більше цікаві околиці :)

З одного боку, в напрямку на південь, на горизонті Кримський титанНа захід в нас розташована Сивашська ВЕС потужністю 2,3 Мвт. На вітряній електростанції встановлено 16 вітрогенераторів USW56-100 (107,5 кВт кожен, перша черга) та два вітрогенератора Т600-48 (600 кВт, друга черга). ВЕС знаходиться в концесії компанії «Сивашенергопром».

А на схід - мальовничі рожеві солончаки та грязьові болота.

На березі кристалізується сільЗасолені комашки

Навколишні краєвиди
Розшарити F VK G+