Автор Тема: Снєжка(Sněžka), найвища гора Чехії  (Прочитано 598 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1287
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
1 травня вибрався на найвищу чеську гору - Снєжку, що розташована на польському кордоні в Карконошах. її висота всього трошки більше ніж 1600м., дуже рекомендую як нескладний маршрут на один день. Я не буду описувати дуже детально як туди дістатися, ви це легко нагуглите. Нижче трохи фото і моїх вражень.

Окреме "вау!" для телефонної аплікації  mapy.cz - це направду найкраща апка з туристичними картами, яку я коли-небудь бачив.

Один з маршрутів на Снєжку починається в селі Пец Под Снєжков (Pec pod Sněžkou). Це типове туристичне селище, типу нашого Славського чи Буковеля, зі всіма супутніми магазинчиками, кафешками та розвагами. Хто лінується йти на гору пішки чи має маленьких дітей, може скористатися канатною дорогою. Вона працює в теплу пору року, виїжджає аж на саму Снєжку і є порівняно недорога.

Переходжу через місток за автобусною станцією і йду по маркованому машруту через смерековий ліс. Стежка вимощена каменем.

Перший погляд на Снєжку

Джерело біля місця для відпочинку в лісі

Мисливський будиночок-колиба на шляху

Стайні з вівцями та кафешка, де можна непогано зависнути і далі вже не йти.

Проміжна станція канатної дороги. Якраз сьогодні вона відкривається  після зимової перерви

Далі стежка теж вимощена каменем і навіть є огорожа з металевих стовпчиків

Пам'ятний хрест як нагадування, що безпекою в горах ніколи не можна легковажити

Вже майже вершина

Нагорі холодно, ще й хмара раптом набігла. Але я хлопець передбачливий, маю в рюкзаку теплий одяг.

Все, я в Польщі. Через Снєжку проходить польсько-чеський кордон.

На вершині є обсерваторія, пошта, капличка (1681 року!) та геодезичний знак(19 ст.)

В обсерваторії живе найвисокогірніший в Чехії кіт. Не впевнений проте чи є він водночас і найвисокогірнішим котом Польщі, найвища гора Польщі - Риси - має біля 2500м і розташована у Високих Татрах.

Гречка з м'ясом в горах мусить бути! Якщо нема підкопченої "монашки", буду її їсти з термоса. Правда, вітер такий, що гречку з ложки і термоси зі стола здуває, треба діяти швидко і точно (закидуючи крупу в писок)))

Хтось забив болт і далі не йшов

Краєвиди з західного схилу

Якщо чесно, я трохи розчарований. На гору і назад я зганяв за 5 годин, фотку своїх черевиків після походу докладаю нижче. Де болото, де стрьомні плацкартні поїзди, історії про гуцулів на маршруті, де гречка і тушонка із закопченої монашки та горілка на вечерю, змоклі речі та спалені на вогні черевики? Це мабуть основна причина чому я кажу друзям не ходіть в Перкалабу: дуже можливо, що це виявиться вашим недосяжним ідеалом, в який "двічі не ввійдеш".

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!