Автор Тема: Найвища вежа в Карпатах на горі Топас  (Прочитано 539 разів)

1 гість дивиться цю тему.

2roofs

 • Зацікавлений
 • *
 • Повідомлень: 1
 • Рейтинг 11
  • Перегляд профілю
Гора під назвою Топас, зовсім не Топас; А справжня назва гори Красна, але якось дивно чому на самому вершечку гори Красне є табличка зі змістом (Гора топас 1548м).Одним днем приїхало 2 друга з Харькова , та Києва і ми зібрались йти на гору Топас. Скупившись в трц “Скриня” ми пішли на приміський вокзал. Там зайшли в електричку епл2т зі сполученням Львів-Мукачево але ми їхали тільки до с. Воловця звідти ми поїхали в с. Пилипець.Там ми пішли до річки “Пилипець” зробили невеличкий привал покупались в річці пообідали відпочили та пішли під захід сонця на гору якусь. Підйом був на саму гору доволі легкий а звідти такий непоганий вид відкривається на Карпати та на якісь хребет. Ми пофотографувались та почали вже спускатись бо вже темніло і хотілось поки повністю не стемніє спуститись в низ. Після того як ми спустились почали збирати речі, після того як ми зібрали речі ми пішли на трасу і почали автостопити в сторону “Межигір’я”.Стопити було доволі не просто. Ми йшли по темній дорозі. Хмар тоді не було, нам присвічувв Місяць. Коли дійшли ми до центру с. Ізки то зустріли молодих людей років 17-25 з Рівного та Острога.Пройшло 10хв під’їхав мужчина на машині до магазину, який їхав в сторону “Межигір’я” Нас підвезли до (Приватного ресторану і готелю 48.612736,23.392100). Звідти ми йшли дальше по дорозі в сторону “Межигір’я” стопнули ще одну машину, пацана на BMW. Він мчав 100-140км/год, нас він підкинув до поворота на с. Синевир тому що наша ціль була Синевирське озеро. За 5хв, ми стопнули ще одну машину до с. Синевир. Ось ми вже доїхали до с. Синевир 1.5год в дорозі, 23:07 відправились в дорогу 00:30 доїхали.Ну і тут було саме найваще пройти 16км пішки, але це того вартувало. Зустріти світанок на Синевирському озері (:heart_eyes) пройти всю ніч під красивим місяцем словами це не передати. Це треба було самому бачити як це йти 16 км, всі 16 км тече біля тебе р. Теребля. Ти йдеш тобі всяке різне мариться бо не спав 2 дня. Якось тут я бачу коня. Друзі говорять що мені мариться. Коли ми його проходим я включаю ліхтар і це реально кінь і їх дуже багато. А вночі це було дуже страшно. Як виявилось на початку літа коней відпускають з їхніх домівок і аж осінью їх назад забирають в домівлі.Йшли ми годин з 4, було доволі весело сумно ну все як в нормальному поході. Весь час були повороти вліво вправо, підйом вверх та спуск вниз. Ось ми вже дойшли до повороту на Синевирське озеро, лишилось 900м крутого підйому в верх. Коли ми туди піднялись нікого ще не було і охоронця теж ( :smirk)  Це зіграло нам на руку і ми почала фотографуватись.Після того ми пішли в якийсь недобудованний корпус будівлі де лавки зі столами і там лягли спати на фанеру та вкрились клійонкою. Виспатись не получилось було дуже холодно, за 6 годин майже нічого не поспали. Сонні ми вирушили на гору Топас.

Наша ціль була швиденько доїхати автостопом. Це нам вдалось ще й на каву сходили ну і понятно що випили по 100г самогону чорного. І вже аж тоді вирушили на гору.

Нам повезло, тому що домівка знаходилась прям біля підйому, підйом був доволі легкий але мокрий. Після години підйому ми з serb.kv розділились. Я з denc4k пішли по лівій стороні хребта, а Вова пішов по правій. Йому менш повезло чим нам, тому що в нього там був дуже поганий підйом, і дуже сильний наклон по якому було просто нереально підніматися. А в нас була звичайна стежка по якій люди піднімались та спускались з гори.

Після підйому на гору ми зробили привал на 30хв і дочекались Вову. Повторюсь що у Вови в раз 10 був важчий підйом. Після 30-ти хв привалу ми пішли на самий вершечок гори. Поки ми піднімались вверх біля нас катались люди на спорт байках збераючи карпатські ягоди. Збираючі ці ягоди люди заробляли від 1200-2800грн/день.

Піднявшись до вишки ми зробили привал на 10хв. Після привалу хлопці почали підніматись на самий вверх вишки, а я чекав їх знизу, тому що через деякі обставини не зміг піднятись на вишку.Пройшло годину часу хлопці вже спустились і ми почали йти вниз. Добравшись до початку спуску ми попрямували ним вниз. А там такий спуск, просто йде тропа в самий низ. Ну я з Денисом почали збігати вниз, а Вова через деякі обставини не зміг збігати.

Ми спустились за пів години і чуть не попадали. І тут почався повний трешак. Ми загубили Вову! Телефон в нього виключений, де він що з ним ми не знаємо. Вже наступила ніч і ми почали його шукати по всьому с. Колочава. Тут ми застопили чувака на мопеді і він позвонив своїм друзям. Все село встало на вуха, всі почали шукати Вову. Через годину часу Вову знайшли і відпиз****. Ми пішли до магазину, зустріли Вову. Він нам сказав що був впав.Дальше ми зустріли людей які нам запропонували переночувати в них. Вова і Денис були за, а я проти. Тому що якщо в мене є вже план дій, то міняти я їх не збираюсь. Тому що я є принципова людина, якщо вже домовились їхати автостопом то все.

Сравшись півтори години, я пішов стопити до Воловця, а хлопці пішли спати до цієї людини. Години з дві я сидів вночі, машин не було. А тут раптово я застопив машину в центр с. Колочави, звідти через 10хв я застопив в наступне село. Там в селі було весілля. За 20хв я застопив до с. Синевир, так і хотілось піти ще раз на озеро Синевир.


Там я годину часу прочекав машину. На мене кидались собаки тому прийшлось сидіти на паркані і чекати машину яка застопиться. За годину часу застопилась машина, там сиділа молода пара і вони задавали дуже багато запитань чи в мене щось в сім’ї не сталось. Вони мене довезли до Межигір’я. Там я години 2-3 стопив, і прям під світанок застопив машину до Сколе. Звідти до Стрия, маршруткою.В Стрию я познайомився з чуваком, ми пішли на вокзал попили пива. Чувак пішов додому, а я в той час чекав тх на Львів. Через 30хв їхало тх дуже помало, але від недостатку сил я не зміг його зацепити тому що я був дуже змучений. Я пішов в товарний парк в надії що там щось прослідує на маленькій швидкості або зупиниться. Через годину часу я приняв рішення автостопити до Львова. Від вокзалу до кінця Стрия я заавтостопив машину. Звідти за годину часу я заавтостопив Великий автобус до Львова. Приїхавши у Львів, я ще проспав в автобусі годину часу. Мене розудили і я пішов додому. Ось і кінець поїздки.

Розшарити F VK G+

Le-i-3o

 • Свої
 • Гуру
 • *
 • Повідомлень: 627
 • Рейтинг 211
 • Стать: Чоловіча
 • Копай!!!
  • Перегляд профілю
Re: Найвища вежа в Карпатах на горі Топас
« Відповідь #1 : 17.09.2020 16:54:35 »
Нарешті на Форумі є звіт з цієї вежі. Молодці хлопці мега плюсів вам до карми
Розшарити F VK G+
Він копав, і ти копай!!!

Іван Акімов

 • Зацікавлений
 • *
 • Повідомлень: 6
 • Рейтинг 8
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Re: Найвища вежа в Карпатах на горі Топас
« Відповідь #2 : 17.09.2020 19:42:53 »
МОЛОДЕЦЬ! ЗВІТ - СУПЕР👍🏻👍🏻👍🏻
Розшарити F VK G+

_Tarik_

 • Постійний Дописувач
 • *
 • Повідомлень: 89
 • Рейтинг 29
 • Стать: Чоловіча
 • екстримал, дослідник )
  • Перегляд профілю
Re: Найвища вежа в Карпатах на горі Топас
« Відповідь #3 : 22.09.2020 00:36:27 »
молодчина, ставлю величезний плюс !)  ;)
Розшарити F VK G+