Автор Тема: Сокільські Скелі коло Косова  (Прочитано 1389 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 4663
 • Рейтинг 1437
 • Стать: Чоловіча
 • старий дігер
  • Перегляд профілю
  • Фейкбук
Косів знаменитий своїм базаром. Тут за адекватні гроші можна придбати як «сучасні» ліжники та шкарпетки, так і автентичні кептарі яким по сто років. На базар всі їдуть зранку. Гуцульський ранок це так годинки з 4-00 по 6-00. Далі цікавий товар кудись зникає і це стає звичайний провінційний базар. Ну припустимо приперлися ми в 4 ранку у Косів, скупилися. А що ж потім цілий день там робити?Звісно шо є всякі об-Писані камені, артефакти Довбуша, водопад в центрі міста та інші загальновідомі принади. Ви їх напевно вже бачили. Раз ми в Гуцулії, то пасувало би сходити в Гори! Питання куди?

В Косові можна навіть так!


сУкільський хребет


Вид на Чорногору


Горби в сторону Косова


Цього року місцеві показали мені своє улюблене місце тусні в горах. Це Сокільський хребет та однойменні скелі. І знаєте що? Я був приємно вражений! Бо лише година ходьби і ти реально в справжніх горах з чудовими краєвидами на Чорногору. Тут є все необхідне: ліс, полонини, скелі шоб полазити чи позалипати, вода для таборування і мало людей. А були ми на день Незалежності!

Наш табір на Сокільських скелях


Юлік залип на Чорногору
Місця гарні та обжиті


Середня висота хребта 900 метрів. Це не бо зна скільки, але відчуття гір присутнє. На сам хребет можна виїхати позашляховиком. Але навіщо? Від нижньої точки, куди заїжджає люба пузотерка, то основних скель лише година неспішної ходьби та невеличкий підйом. А машиною треба буде рубатися вверх, тричі переїжджати вориння на підйомі і один раз болото на хребті.

Підйом від села
Нормальні рівні горби


Нам обіцяли шо ми машиною заїдемо в сам кінець хребта. Тому рюкзаків ніхто не брав. А реальність виявилася інша. Прийшлося йти пішки
Є два варіанти підйому на Сокільський хребет. Перший (А) це з села Бабин від каплички вверх. Всього шість кілометрів до скель. Авто можна залишити в місцевих на подвір'ї, вони вже звикли.

Старт від села


Тут поворот ліворуч


Була реально жара!


Аж "собака" чуть не здохла від спраги


Другий варіант (В) з села Малий Рожен. Тут лише кілометр до скель, але він йде люто вверх. По часу виходить 40 хвилин. Тому я рекомендую перший варіант. Вийшовши на хребет ви легко та приємно прогуляєтеся як алеєю в парку.

Сокільський перед нами


Але схил тут недитячий


Ну і щоб Ви зрозуміли ми робили дві ходки поки всі манатки занесли короткою дорогою


Як я вже писав, тут є де полазити зі шнурками. Частина скелі вертикальна з відємним нахилом, частина дуже полога. Але шнурки все рівно захопіть. ;) На рахунок грибів не знаю, ми були в серпні. Але, підозрюю, вони тут теж мають бути.

Лазуни!


Я теж спробував. Уявив що це дах і там наверху мене чекає Revo


А потім чілив і спостерігав за рештою


На мій намет ніхто так і не впав


Пологий залаз з іншої сторони скелі


То ж їдучи в Косів на базар забийте собі Сокільський хребет як точку відпочинку. Заодно і переспите з щойно-купелним ліжником в горах :)

Добрий ранок


Кави будеш?


Випив кави і почав усміхатися


Ну і тепле літнє фото на прощання


Косівський ліжник. Служить вже 12 років. Третина Експлорера з ним переспала :)
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!