Автор Тема: Палац Марсів Судова Вишня  (Прочитано 1078 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Андрій74

  • Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Повідомлень: 320
  • Рейтинг 127
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Якось в інтернеті попалась мені стара поштова відкритка з видом палацу за 1902р.На 19 грудня зробив собі подарок на св.Миколая ,поіхав на оглядини палацу.


Палац знаходиться в м.Судова Вишня,в південно-східнії частині міста.Був збудований в на початку 18 століття.Спочатку власниками маєтку була родина графів Коморовських.Граф Антоній Комаровський мав двух дочок,які мали унаслідувати спадок батька,нажаль так сталось що ні одна з дочок не були одруженні,ну і відповідно ніхто з них не мав дітей. На початку ХХ століття маєток був проданий родині Марсів.Найбільший розквіт палацу прийшовся на часи знаного естета Яна Станіслава Віталіса Марса,який був власником Судової Вишні на початку ХХ столяття.Після смерті старого власність успадкував внук Кшиштоф Марс,який зремонтував палац після шкоди завданої першою світовою війною.

Родина Марсів володіла маєтком до початку другої світової війни,поки цю територію не віджали совети.Підчас війни маєток знов грабують і нищать.

Павколо палацу є великий парк,територія 6 гектарів.Гугл каже що цей парк посадив ланшафтний архітектор Арнольд Регрінг


У радянські часи палац був переобладнаний в гуртожиток зооветеринарного технікуму.За неньки України в1995р палац згорів,з тих пір стоїть у руїнах,обжитий бомжами і місцевою пацанвою.Цеглою місцеві газди не брезгуютью.В середині находитись досить не безпечно,в любий час щось може впасти на голову.
Сьогодні памятник находиться в власності міста(типу на балансі) ;DРуїни хотіли продати за великі гроші,але потенційні покупці відвертаються від пропозиції.Влада ,після реформи децентралізації почала шукати інвестора,який міг би відновити палац. Влада підготувала конкретний проект,в якому пропонується передати залишки маєтку інвестору за символічну ціну 1 гривня!!!
Так би виглядав палац після реконструкції

[/u
Нажаль нікому руїни не потрібно,багаті дяді хочуть лише тих 6 гектарів землі ,без палацу.От і стоїть памятка архетектури 18-19 безхозна.Шкода.
Кому цікаво приїжжайте,дивіться поки є ще на що подивитись.

[url=https://ibb.co/2YywyRc]

Вилазка вдалась,побільше б таких свят собі робити ;D ;D ;D ;D
Розшарити F VK G+
Най го качка копне...