Автор Тема: Полтва  (Прочитано 139608 разів)

1 гість дивиться цю тему.

stinger

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 470
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Re: Полтва
« Відповідь #200 : 02.09.2018 02:32:46 »
Ходили сьодні з Зеленою мишею в Полтву, водили туди наших польських колег. Хлопці і дівчата приїхали з Катовіц і з Варшави. Показали їм цікаві місця і розказали їхню історію. Гості були дуже задоволені і запрошували нас до себе)) А ще ми паралельно дослідили і знайшли місце, через яке жиди під час голокосту втікли до Полтви, але про це в окремому звіті ;)

Розшарити F VK G+

stinger

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 470
    • Перегляд профілю
« Відповідь #201 : 02.09.2018 08:53:33 »
P.S. Зеленій миші великий респерт і багато плюсів, бо саме вона вела всі розмови з гостями на польській і була перекладачем польських документів по Полтві, без неї я би не впорався  :)
Розшарити F VK G+

stinger

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 470
    • Перегляд профілю
« Відповідь #202 : 06.09.2018 21:23:07 »
Мене от тривожить така думка: якщо поляки тримали для чогось людей які обходили Полтву на регулярній основі - то значить це було потрібно! А зараз такого нема взагалі, презервативи та лимончики висять на стінах і ніхто їх не чистить. Можливо з Каназіцєрами Полтва була менш схожою на каналізацію та більш схожою на справжню річку? Ну і на вашу думку чим загрожує нам таке її регулярне недбання?!

А я відповім, якщо ніхто не буде робити огляди комунікацій, то буде отака дупа, як на місці злиття річки Пасіки з Полтвою, де під час останьої повені розвалило та повимивало значний кавалок бортика і тепер там не пройти нікуди :(

Отак це місце виглядало колись

Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 546
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #203 : 06.09.2018 22:16:37 »
Для тих хто тільки зацікавився: раніше за рахунок бортика ми там йшли далі ліворуч в Полтву. Максимальна висота води була якраз по бахіли  Зелі. Тобто не вище колін. А тепер прийдеться або брати забродний костюм рибака або йти по поверхні до вул. Левицького і там ...
Розшарити F VK G+
курча

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 546
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #204 : 08.09.2018 23:03:10 »
Добрі новини з Полтви - люк коло Шевченка справді прохідний. :)

Це не запал обєкта, тому що будь-хто з "чекаючих на Маршрутку" може і сам це легко перевірити
Розшарити F VK G+
курча

Commendatore

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 1
    • Перегляд профілю
Re: Регулярні екскурсії в Полтву
« Відповідь #205 : 09.11.2018 20:43:35 »
Назагал було три великі хвилі закладання входів у Полтву:

1) Німецька окупація, стосувалася в основному району Гетто
2) 50-60 роки. Совєти боялися терактів зі сторони УПА а також боролися з банальними крадіжками з магазинів
3) Сучасні роки: під час реконструкції старі яйця часто замінюють на пластик і зводять все в одне русло. Відповідно старі колектори замуровують шоб водою не руйнувалися.

Я не знаю що було в тому музеї за ранніх Совєтів. Можливо замурували тоді, можливо вже доволі недавно під час реконструкції проспекту.
Я про цей люк! Замурували - пару тижнів тому!

До речі, на фото - Сергій Смірнов - ініціатор відновлення скульптурної композиції "Ощадність" - львівської "Статуї Свободи".
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 546
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
« Відповідь #206 : 09.11.2018 21:43:05 »
Дякую за класно підібрану фотку! Якшо чесно я думав ви  питаєтеся про підземні ходи..

Мене вражає тупість чиновників. Чи розуміють вони шо з цього замуровування входу в Полтву можна роздути цілий політичний скандал, особливо перед виборами?!! Приписати сюди і сморід у місті, і антисанітарію, інфекцію Кору, щурів та руйнування історичної частини ЮНЕСКО ну і багато чого іншого?

Ці всі входи поляки робили не просто так! Ними вони регулярно спускалися щоб доглядали за колектором. А виходить що ми, бойки, люди горді - в туалет не спускаємся, так? Нема входу, нема проблеми, непотрібно нукуди лізти і ні за що відповідати. І то зараз, коли навантаження на колектор в рази більше ніж коли він будувався. І коли він зараз руйнується на очах.

Насправді тема ця не нова, заварені входи існують вже років 6, не менше. Тобто весь цей час крім нас, дослідників Львова, в колекторі блукали тільки душі загиблих там Євреїв? А водоканал його просто експлуатував на знос???

Хто живе в центрі, сфоткайте будь-ласка це неподобство. Мені хочеться це побачити на власні очі!
Розшарити F VK G+
курча

John

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 34
    • Перегляд профілю
« Відповідь #207 : 10.11.2018 17:56:04 »
Там вже мало хто зрозуміє де був люк. Все рівномірно закладено гранітною (?) плиткою як і весь проспект. Тобто ніяких слідів на поверхні.
Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1103
    • Перегляд профілю
« Відповідь #208 : 10.11.2018 20:24:19 »
Там вже мало хто зрозуміє де був люк. Все рівномірно закладено гранітною (?) плиткою як і весь проспект. Тобто ніяких слідів на поверхні.
Так само як біля Стрийського ринку?
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

John

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 34
    • Перегляд профілю
« Відповідь #209 : 10.11.2018 21:09:25 »
Про Срийський ринок навіть не знав. Давно там не був.

Просто все закладено плиткою і нічого навіть не натякає на те місце. Я довго пробував знайти його (побачити), але там хіба є ділянка яка дещо відрізнялась сухішою плиткою, але й це можливо мені просто здалося. Шансів відкопати думаю нема.
Розшарити F VK G+

John

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 34
    • Перегляд профілю
« Відповідь #210 : 11.11.2018 18:28:11 »
Провірив: так само як біля Срийського :)

Тут якщо придивитись, то видно, де був люк. Біля стрийського, по-моєму теж плитка в тому місці хитається.
Фото спеціально зроблено з того самого ракурсу, що і фото Commendatore.

Зблизька:

Тепер маємо новий туристичний об'єкт - люк-привид.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 546
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #211 : 15.11.2018 14:37:34 »
Інформація від Стінгера зсередини:

Когось замурували в підвалі і він вирвався у Полтву розбишви цегляну кладку знизу. Це район проспекту Свободи

Чому не зверху бити?

Низ цієї кладки, як і багатьох подібних не досягав дна
Тобто кладку клали на пісок і муляку, яку потім повимивало і там утворилась горизонтальна щілина
Тому в цьому випадку жахнути знизу було правильним рішенням.

Розшарити F VK G+
курча