Автор Тема: Полтва  (Прочитано 265540 разів)

3 гості дивляться цю тему.

_Tarik_

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 81
  • Стать: Чоловіча
  • крадій вашої картоплі і антен
    • Перегляд профілю
Re: Полтва
« Відповідь #220 : 30.03.2021 22:27:28 »
Без перебільшення найкращий похід Полтвою  ;)  За фотки з яйця +
Розшарити F VK G+
Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 1325
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
Сплав Полтвою
« Відповідь #221 : 16.04.2021 18:02:18 »
Чи можливо плавати Полтвою на човні? Нас також цікавило це питання. Відповідь – ТАК! Адже ми успішно проплили Полтвою від Стрийського ринку через центр міста і аж до очисних споруд . А це більше восьми кілометрів підземеллями Львова.

До старту готові!

Під проспектом Шевченка

Перед очисними спорудами

Стрийський ринок був нашою точкою старту. Це найвіддаленіше місце Полтви де є достатньо води для човна. Ну а очисні споруди, що на межі міста, були логічним завершенням підземної мандрівки. В кінці допису буде захоплююче відео ;)

Це надзвичайно сильні враження плисти на човні старовинними підземеллями. Ми наче перенеслися у середньовіччя коли Полтва була судноплавною. Відчули себе героями фільму Привид Опери. Був також адреналін, безмежна радість та ейфорія. Адже ми сухі та без втрат пройшли і водоспад коло Оперного театру, і гостре підводне каміння і в’язкий мул на очисних спорудах.

Перехід бетонного колектора в цегляний на вулиці Саксаганського

Високе "яйце" 30-х років 20 ст. на проспекті Чорновола

Для сплаву ми обрали надувний човен Пелікан, українського виробництва. Він компактний і вміщається у люк. У човна плоске дно та дві незалежні повітряні камери. Тому ймовірність перекинутися чи пробитися в нуль була малою.

Човен в зібраному вигляді

Човен на старті

Той же човен коло очисних споруд

Мийка човна після Полтви

Львів’яни вже звикли до дигерів що досліджують Полтву і пишуть про це в інтернеті. Тому наші приготування особливої уваги не привернули. А випадковий перехожий та старий знайомий Юрко Скиталець навіть допоміг закрити люка.

Спускаємося під землю.

Па-па, побачимося на очисних спорудах!

Наші приготування зайняли десь тридцять хвилин. Ми надули човен, все надійно прив’язали щоб не погубити і всілися самі. Думаєте нас одразу підхопила стрімка течія та понесла вниз до Оперного театру? А дзуськи! Ми навіть не змогли зрушити з місця :( Човен зачепився за підводний камінь і не рухався. Прийшлося підштовхнутися веслами і аж тоді ми попливли! Як потім виявилося таких підводних каменів тут є багато. Дно Полтви не завжди слизьке та глибоке. Місцями траплялися «пороги» як у запоріжців на Дніпрі.

Накачуємо човен ножним насосом

Сплавзасіб готовий!

Вид вниз за течією. Сюди ми зараз попливемо

Вид проти течії в сторону вул. Сахарова. Тут води лише кілька сантиметрів

Ура, ми пливемо! Нам радісно та трохи незвично від такого ракурсу. Спереду сидів Влад. Його завданням було освітлювати дорогу. Дякую Олександру Подольчаку за найпотужніший у Львові портативний світлодіодний ліхтар. Без нього не було б ні цих фото, ні відео. На кормі сидів Ваня. Він керував човном тримаючи його носом по курсу. Ну а по середині з фотоапаратом був автор тексту.

Влад керує освітленням

Ваня керує човном

Плисти по центру колектора це зовсім інше ніж йти попри його стінку. Тільки з човна можна вповні відчути всю велич та красу підземного Львова.

Під пам’ятником Адаму Міцкевичу

По дорозі до Оперного театру ми кілька разів зачепили дном за гостре каміння. Дно порвалося, а от балони - витримали. Човен залишився на плаву але у ньому тепер стояла вода і він гірше керувався. Ми були в повному костюмі хімзахисту то ж вода в човні нас не турбувала.

Дно човна після Сплаву

Хто має досвід такого ремонту? Пишіть!

Настав найвідповідальніший момент сплаву. Це пройти кількаметровий водоспад позаду Оперного театру. Якби човен понесло боком то ми могли б перевернутися. Перед самим водоспадом швидкість течії різко зросла. Вона розвернула нас задом наперед і ми так і не змогли повернути човен у правильне положення. Але задом це не боком, можна плисти! Ми міцно вчепилися у борт і кулею пірнули у водоспад.

Водоспад за Оперним театром

Підхід до Водоспаду. Ліхтар висить якраз навпроти фасаду Оперного театру. Перепрошую за розмите фото. Була висока швидкість човна

Ми розплющили очі. Поруч нас високі неприступні стіни. Вибратися нагору нереально. Але нам і не потрібно. Бо ми спокійно пливемо далі, цілі та неушкоджені. Нам відлягло від серця. Найскладніше вже позаду. Тепер можна розслабитися та дурачитися аж до очисних споруд.

Ура! Ми пройшли водоспад!

До болю знайома дорога то ТЦ "Форум". Це найбільш ходжений туристичний маршрут Полтвою

Тільки но ми подумали про «дурачитися» як попереду побачили світло. Невже це водний патруль чи працівники Водоканалу?! Але ні, це був Тарік. Він спеціально прийшов нас підтримати за що йому велике дякую! Було дуже приємно його бачити.

Тарік в Полтві

Бортик, що розділяє Полтву і четвертий колектор ми пройшли без пригод. Човен просто перекотився через нього. Ну а далі був величний Південно-Західний колектор (ПЗК або щитовий). Це є тунель глибокого залягання що з’єднує вул. Наукову, Виговського та Левандівку з Полтвою. Він починається коло заправки ОККО на проспекті Чорновола. Після цього місця кількість води в тунелі Полтви подвоюється. А його висота неочікувано … зменшується.

Бортик коло Макдональдсу ми пройшли на плаву

Високий бетонний колектор перед злиттям Полтви з ПЗК

Приєднання ПЗК в Полтву

Тут течуть води вулиць Наукової, Виговського, Левандівки та прилеглих

А це висота стелі колектора після злиття з ПЗК. Відчуваєте різницю?

Цей малий колектор не здатен відводити всю дощову воду в сильну зливу. Тому і затоплює вулицю Торфяну.

Тепер стеля колектора почала тиснути на голову, а ми - пригинатися під трубами що перетинали Полтву. Ця низька ділянка колектора і є причиною затоплення вулиці Торф’яної. Вона має недостатню пропускну здатність, а труби посередині ще й усугубляють ситуацію.

Труби посеред колектора

Цей колектор ітак замалий. А тут через нього ще й труби проклали. Надіюся там хоч не питна вода чи природній газ...

За день до сплаву ми з Таріком провели розвідку аварійних виходів. Ми пройшлися ділянкою Полтви вздовж вулиці Липинського і аж на очисні споруди. Потенційні виходи позначили спеціальними світловідбивачами. Таким чином можна було б оперативно вибратися на поверхню якби щось пішло не так.

Тарік і встановлений світловідбивач коло одного з виходів

Наш головний вихід і Тарік у ньому. Світло в кінці тунелю це вихід на очисні споруди

Цей же вихід, вид з поверхні

Але все було добре. Після ринку Торпедо тунель Полтви знову стає великий, навіть більший аніж до того. Тут він роздвоюється. Основна маса води тече по лівій частині. Глибина Полтви десь по груди. Зате у правій частині лише мул та води по кісточки. Тому ми завернули у праву частину і нарешті вийшли з човна.

Знову високий та повноводний колектор Полтви за Ринком Торпедо

Перед очисними спорудами колектор роздвоюється і стає ще більшим! В лівій частині колектора води по груди.

Права частина колектора. Тут води по кісточки. Тому далі пішки

Влад, освітлюй нам дорогу!

Сплав тривав трохи більше години часу. За цей час встигли затерпнути ноги та втомитися руки. Останні кількасот метрів плисти було неможливо бо мілко. Тому ми просто брели по болоту і волочили за собою човен. Аж поки не побачили світло в кінці тунелю.

Наш шлях до точки виходу. Нагадує київський Клов.

Насправді йти було важче ніж здається. Бо під ногами багато мулу, засмоктував

А от вже і вихід!

Надворі ясний день, то ж можна поробити гарні фоточки!

Цей човен був і в Хорватії, і в Криму. А тепер ще й у Полтві!

Це і був вихід на очисні споруди. Коло нього стояв Андрій Сталкмен. Було дуже приємно побачити що нас чекають. Андрій допоміг підняти та спакувати човен. Він казав що чув наші голоси задовго до того як побачив світло. Настільки добре тунель Полтви поширює звук. А далі ми пішки пройшлися на вулицю Пластову та взяли таксі до точки старту, Стрийського ринку.

Андрій Сталкмен в Полтві

Знімаємо з себе брудний одяг

Вихід Полтви назовні на очисних спорудах

Ми йшли тією гілкою що ліворуч на фото. Там менше води.

Підсумовуючи: сплавлятися Полтвою можливо і це в кайф! Для сплаву потрібно звичайний надувний човен та сміливість. Вода сама несе вперед і ти просто отримуєш задоволення. Ми проплили від Стрийського ринку і аж до очисних споруд Полтви. Вийшло більше восьми кілометрів шляху і година часу на воді.

Ну і нарешті відео!!!
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=T235x57EmdA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=T235x57EmdA</a>

Було цікаво та пізнавально побачити всі епохи будівництва тунелю Полтви за раз. А також отримати дозу адреналіну від водоспаду, підкидань на підводних каменях та закручувань у найнесподіваніших місцях. Плануємо повторити це ще раз!

Старт від Стрийського ринку, злиття потічків Залізної води та Вульки

Під проспектом Шевченка

Під проспектом Чорновола

Вихід коло очисних споруд

Дуже дякую Владу і Вані за мандрівку і монтаж відео. Без них цього звіту би не було. Поставте їм будь ласка також по плюсу!
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!

BATGIRL

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 27
  • Шлях до успіху це марафон, а не стометрівка.
    • Перегляд профілю
« Відповідь #222 : 17.04.2021 03:27:11 »
Я в захваті! Це найкращий звіт про Полтву  8)
Так тримати! :o
Розшарити F VK G+

_Tarik_

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 81
  • крадій вашої картоплі і антен
    • Перегляд профілю
« Відповідь #223 : 18.04.2021 05:10:15 »
Молодці ! Звіт нереально класний  :o
Я до останнього думав, що вас не зустріну, але все-таки це сталось !   :D
Обов'язково +  :)

Фотки з нашої прогулянки

Прийшовши додому після розвідки залазу, я побачив, що мені дзвонив Андрій. Передзвонивши я дізнався, що у мене є унікальна можливість піти прогулятись і навіть побувати в Полтві де ще ніхто не ходив ! Звісно я згодився. Зустрілись, приїхали. Ще трошки прогулялись і от ми на очисних спорудах:

Тут я вирішив потролити ВодокАнал і заруфив їхню стрілу крану  ;D :

Тут я крутий  8) :

Далі ми провели деякі підрахунки і зрозуміли де може бути можливий вхід. 5 хвилин і я вже спускаюсь дивитись, що тут є:

А побачив я величезний і широкий колектор Полтви !:

Далі ми повернулись до джиміка та поїхали на конспіративну точку для телепорту в підземне царство. Проїхавши декілька дворів ми на місці. Одягаємо хімзахист і готуємось до спуску ! :

Полтва біля нашого входу :

Далі почалась небачена частина, вода на бортиках і ще купа цікавого. Вода була не швидка, майже стояча, тому було її мені по коліна:

Бокова врізка з Кривчиць:

Висота її близько 2 метрів. По вигляду прохідна. Думаю навідатись

Тут я проліз в ще одну з врізок:

Тут ми фактично на рівні землі. Про це свідчать дірки в стіні через яких пробивається світло:

Далі ми йшли просто вперід і дойшли до крайньої точки. Тут води було багато і хімзи Андрія було недостатньо. Світло в кінці - це вихід Полтви на зовні. Тобто очисні споруди А на секундочку це фото зроблене за 300 метрів від них !!!!

Дякую за чудову прогулянку і прекрасні фотки Андрію. Для мене це було щось нове і цікаве. Надіюсь я ще колись повернусь туди і облажу всі дірки детально.

Дякую за увагу !
Розшарити F VK G+
Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 1325
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #224 : 18.04.2021 08:18:38 »
Ось погляд на сплав очима нашого старого знайомого і дослідника Полтви Олександра Загородного. В цьому відео є багато нових кадрів які не вмістилися в попередній ролик. Зокрема гарно показана ділянка колектора на вулиці Липинського. Насолоджуємося!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=qs5bY6hqACc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=qs5bY6hqACc</a>
Розшарити F VK G+
Дігери всіх країн єднайтеся!