Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Messages - Golem

#1
Цитата: explorer від 16.05.2022 22:19:44Чекай, так і не зрозуміло: так що таке рждс орг и для чого воно нам тут піариться? Можна ще детальніше і частіше нам пояснювати поки ми не забули і то не витерли?

Та можете витирати :) Просто написав для консістенсі.

Судячи з коментарів не любите ви персОнально мене. Бо інші посилання на інші сайти вам ніколи не мішали :) Ну але принаймні про це чесно пишете :)

Цікаво чи будете ви достатньо чесні з собою та мужні перед людьми щоб написати за що насправді ви мене не любите :))))
#2
Ура! Сайт запрацював! Має сучасний дизайн і функціональність. Відтепер всі нові матеріали я викладатиму на www.rdzs.org

Особливістю сайту rdzs.org є те, що БУДЬ-ХТО може тут викладати свої дописи. Достатньо лише зареєструватися. На відміну від Фейсбуку, статті на сайті получаються читабельні бо картинки вставлються в текст, доступне форматування. Також вони гуглитимуться і не губитимуться як на ФБ.

На сайті немає і ніколи не буде реклами. Це я обіцяю як його засновник та адміністратор. Також обіцяю слідкувати за ним та регулярно додавати якісний контент. Сайт має свій телеграм канал де можна обговорювати статті та знайомитися з авторами. Приєднуйтеся!

Логічним буде питання: «Що не так з Експлорером на якому ти писав останні тринадцять років»?
-  Все з ним так, але Експлорер безнадійно застарів. Більшість схожих форумів відмерло ще п'ять років тому. Наші неодноразові спроби його покращити кардинально ситуацію не змінили. Наприклад, мобільна версія форуму та додавання нових статей так і залишилися незручними.

-  З початку війни Експлорер вимкнутий бо він містить інформацію якою міг скористатися ворог. На RDZS такого не буде в принципі. Ми не викладатимемо матеріал який послаблює обороноздатність країни. А після війни краєзнавчі статті, що стосуються Полтви та інших підземних комунікацій, будуть доступні лише зареєстрованим та перевіреним користувачам.

Експлорер.lviv.ua, по своїй природі, є локальним львівським сайтом. RDZS.ORG стане сайтом для всієї України.
Тож заходьте, читайте, коментуйте, підписуйтеся на оновлення та поширюйте іншим. А також викладайте описи власних пригод! Давайте разом створювати якісний Український контент. А RDZS.ORG нам в цьому допоможе.
#3
До нашої печери вже є промаркований веломаршрут.


А до музею вказівники з дороги.


На жаль, з 2019 року жодних робіт по печері більше не велося :(
#4
Наклейка і досі там! :)


#5
Дуже хороше відео про стан бомбосховищ у Львові. Як воно є насправді. Журналістка навіть не побоялася разом з Ваньою і Владом сходити в кілька бомбарів щоб все побачити на власні очі. І показати це вам

#6
Що цікавого можна побачити з даху будинку на вулиці Міхновських? Ви скажете: «Ну кілька церков, прапор коло сухопутки, скандальну недобудову на Лукаша 1 - Запрєщонка, Залізничний вокзал та купу іржавих дахів». Погоджуюся, вигляд на Церкву Юра та Ольги і Єлизавети просто шикарний. Але я звідти побачив не це. Я побачив новий, український Львів. Адже навколо багато високих сучасних будинків. Всі вони збудовані вже за Незалежності. Натомість сірих радянських багатоповерхівок майже не видно. Як, зрештою, і старих польських розвалюх. Радію що Львів рухається вперед і починає наповнюватися новими нашими будинками.

Зараз поліземо на цей дах


Хтось забув в дверях ключі. Чим ми і скористалися


Вуаля! І ми на даху!


І нічого не потрібно шатати


Так, польські та австрійські кам'яниці мають свою естетику. Проте їх є відносно небагато, а українських серед них ще менше. Потім, в радянський період, населення Львова зросло в кілька разів. Будувалися цілі мікрорайони типових коробок. Про естетику тоді мало хто думав, головне було виконати план. А далі Союз розпався і наступних п'ятнадцять років майже нічого нового не побудувалося. То ж до середини двотисячних років нерухомість Львова була зведена, в основному, окупантами.

Новобудови в сторону вулиці Шевченка


Старий добрий шпиль Ельшбети та новобудови на фоні


Залізничний вокзал. Позаду сірі радянські будинки


Як не крути, а церкву Юра гарно видно звідусіль


Як і Ельшбети, побудовою якої намагалися затулити вид на церкву Юра з вулиці Городоцька


Ооо! І люба серцю Запрєщонка. Буду реально сумувати якшо її знесуть


Нові будинки на вулиці Міхновських поруч зі старими польськими розвалюхами


Недавно у Львові почався будівельний бум. Так, деякі будинки некрасиві, деякі є з порушеннями. Але, більшість з них є значно кращими за радянські «багатоетажки». Новобудови продуманіші, якісніші, комфортніші та ефективніші. Зараз на наших очах твориться той Львів, по якому через сто років водитимуть екскурсії «Українське відродження в Архітектурі Львова». І це буде суто Український Львів.

Милуємося Львовом згори


Прапор коло сухопутки. Його тепер теж звідсусіль видно


Церква Юра та Історична частина міста аж до вулиці Личаківська


Ооо! Тут до нас хтось побував і наклеяв наклейку Експлорера


Напевно це були ці дівчата :)


Дівчата молодці, вийшло годно :)


Тут спеціально залишили місце між двома будинками шоб не псувати вид на Високий Замок


Якось так це все виглядає очима без зуму


Затишний дворик новобудови на Міхновських


Тому я за новобудови! За якісні сучасні будинки з нормальним плануванням та красивим фасадом зведені згідно всіх норм. Щоб було на шо мені полюбуватися коли вилізу на черговий дах.


Дякую всім за увагу! :)
#7
Нещодавно у Львові відкрили новий музей. Він унікальний, адже призначений як для дорослих Львовознавців, так і для дітей. У ньому показано що таке електрика, як вона потрапляє до нас додому та розвиток електричних мереж Львова. Поки малеча бавитиметься котушкою Тесли, крутитиме динамо-машину і запускатиме електричний трамвай, дорослі мають змогу дізнатися багато цікавих фактів з історії Львова. Наприклад, як виглядала та сама електрична батарея в підвалі, через яку горів Оперний театр. Чи як працювали перші, надвисокі, електричні ліхтарі у Львові, або посидіти на електричному стільці. А ще музей повністю безкоштовний. Чіна.


Різні типи лампочок. Можна порівняти скільки вони дають світла та скільки споживають електроенергії.


Старі запобіжники та Польські карти електромереж Львова


Зараз з'єднаюся з ЛьвівВодоканалом


Та сама електрична батарея в підвалі Оперного театру


Робочий макет перших Львівських електричних ліхтарів


Катушка Тесли яка може засвітити лампочку. Гортайте далі, там буде фотографія де лампочка світиться.

Думаєте це черговий відомчий музей з однією кімнатою і фотками працівників на стінах? А дзуськи! Музей Електрифікації займає весь перший поверх. В ньому шість вражаючих кімнат з купою всього цікавого. До експонатів можна підійти, взяти в руки, деякими навіть покористуватися. Скажу чесно, я вражений якістю музею та скільки тут вкладено праці. Так як дітям зазвичай байдуже до сухої історії, тому для них є багато захоплюючих ігрових стендів.


Крім електрифікації тут гарно проілюстровано телефонний зв'язок. Стенд повністю робочий


Реманент тодішнього електрика


Оце я розумію струмові кліщі!


Макет трансформаторної підстанції


Але найголовніше в будь-якому музеї - цікава екскурсія!


Розвиток електрики в старих фотографіях


Цікавий макет для дітей. Людина крутить ручку та виробляє електроенергію. Від неї трамвай починає рух. В кінці статті є відео як це виглядає.

А Ви знали що на початку 20-го століття у Львові існувало більше десяти! приватних електростанцій. А першим будинком з електричним освітленням був не Оперний театр, а Галицький Сейм. За Польщі електричні прилади давали в оренду, а робота в тодішніх Міських Закладах Електричних (MZE) по зарплаті та престижності прирівнювалася до сучасного ІТ-шника.


Робочий макет Львівських надвисоких електричних стовпів. Одна лампа тоді давала світла приблизно як від електрозварювального апарата. Тому її ставили якнайвище


Автентична табличка 1929 року


Так могла виглядати комірчина Миколи Тесли


Лампа що світиться без дротів. Ніби все просто, а вражає!


Наочна ілюстрація струму в газах. Фізика 11-го класу.


Абонемент на трамвай


Старі лейби з німецького електричного обладнання


Історія розвитку лічильників електроенергії. Ще гарна колекція подібних приладів є в музеї Метрології.


Суто Львівський лічильник. Зверніть увагу як мало кіловат люди тоді могли використати в принципі!


Так виглядає з'єднання електричних кабелів в розрізі

Як думаєте: де наступною, після Львова, була побудована електростанція? Ви дуже здивуєтеся, але в . . . провінційному Бориславі! Електрика там була потрібна для видобутку нафти. Коли нафта закінчилася то Борислав продавав електрику Стрию, Дрогобичу та іншим навколишнім містам. І так аж до 1960-х років.


Макет шахти і її електричного обладнання. Ось звіт з цієї ж шахти, Стебник


Цей стовп простояв з 1938 року і аж до Оранжевої Революції! І не зігнив!


Червоні лампочки це електростанції, 1908 рік


Поширений, в той час, електричний ліхтарик

В музеї діють вечірні Екскурсії, сюди можна піти після роботи! Вони, також, приймають організовані групи дітей зі шкіл. Відвідавши інтерактивну екскурсію від Андрія я не пошкодував. То ж сміло рекомендую музей іншим. А ще там тепло і чисто, що приємно вразило.


Андрій показує альбом зі схемами електромереж Львова


Плавкі вставки що працювали як запобіжник


Макет електромережі від електростанції і аж до споживача


Це не карточки КГБ. Це тодішні посвідчення електриків. Давало право на безкоштовний проїзд


Відновлений телефонний комутатор


За таку зв'язку ключів можна і в тюрму сісти :)


Електричний стілець для тих хто буде нищити експонати музею


Величезна заслуга в створенні цього музею належить Андрію Крижанівському. Він же і автор однойменної книжки.


Коротка нарізка як проходила екскурсія в музеї


Наша Група
#8
Ну і? Ті хто недавно найбільше приймали нові правила форуму, перші ж тут флуд і розводять. :(
#9
На мою думку, RDZS це новий виток розвитку урбан туризму в Україні. Вони значно активніші та цікавіші в своїх полазках ніж попереднє покоління.Тому я викупив доменне імя www.rdzs.org Поки що воно просто перенаправляє на Експлорер. Якшо хтось має їдеї чи бажання розвивати цей домен - пишіть. Можна, наприклад, для початку зробити сторінку - візитку RDZS.


Зробив собі дома таку от няшку

Готові наклейки можна безкоштовно забрати в Tarik або Vani4ka. З вас лише фото наклейки на годному об'єкті в цю тему. Ну і додаю сюди файл оригіналу якщо хтось захоче надрукувати щось своє. Наприклад футболки.Долучайтеся до RDZS!

#10
Вітаю всіх з тринадцятою річницею форуму. Саме так! Перші два роки ми її святкували 17 січня. Це дата коли після двохрічної перерви знову запрацював Експлорер. Першими новими користувачами-адміністраторами були RoMel і я. Ну а решта вже підтягнулися за кілька місяців потім. А що було далі то вже історія...


Скопіюю сюди бо народ зазвичай ліниться гортати сторінки форуму назад

Ну і згадуємо як воно було в далекому 2010 році.


Вище в цій темі є троха веселих молодих фото з пивом і поламаним болторізом на другій річниці. Згадуємо як воно колись було. . .

Так що вітаю всіх лазаючих зі святом!
#11
На жаль дані правила були прийняті на ничку без публічного обговорення. Я був з ними незгоден. Тому скопіюю сюди свій пост з розділу "для своїх". Щоб користувачі фооруму знали що існує альтернативна думка.
---
Перш за все, необхідно винести обговорення правил на публіку. Експлорер читає не так вже і багато людей, ще менше пишуть. Тому думка кожного важлива! Це неправильно щоб одні люди складали правила для інших.

Після цього, перед тим як приймати нові правила давайте виконаємо старі! Наприклад «За будь-які протиправні дії чи вчинення актів вандалізму особа буде виключена з учасників Explorer.Lviv.Ua назавжди». Може підготувати список на виключення разом з фотодоказами. :) А якшо перефразувати то навіщо нам приймати нові правила якщо ми самі не виконували старі?

Тепер пройдуся по самих правилах:

«1. Нанесення логотипу ресурсу чи адреси explorer.lviv.ua чи інших ідентифікуючих зображень на об'єктах ЗАБОРОНЕНО в будь який спосіб»

Абсурд. Що таке Об'єкт? Якщо чувак вийшов на свій дах і там почепив наклейку то йому типу можна. А якшо туди по наружці заліз Тарік і зробив то саме то вже ні? Якшо Наталя наклеяла на трибуну Верховної Ради наклейку то їй можна. А якшо туди прорвався Вітя і зробив то саме то вже ні? Як встановити хто клеяв?

Покарання за порушення правил теж фігня. Наприклад, Вася написав на ЛАЗ-і «Golem Explorer». То що ВИ пропонуєте зробити? Виключите його з форуму на який він ітак ніколи не пише? Йому на то пофіг.

«3. Жоден учасник чи адміністратор без попередньої колективної згоди більшості адміністрації, не має права розповсюджувати твердження від імені спільноти, форуму чи ресурсу у ЗМІ.»

Висловлюватися від імені Інтернет сайту де будь-хто пише шо захоче суперечить здоровому глузду. Всі завжди висловлювалися від власного імені. З додатком що я, наприклад, є адміністратором такого то сайту. І це конституційне право так говорити.

Згадали за своїх. Там є пункт правил згідно якого учасник буде виключений зі Своїх якшо він довго не з'являвся на форумі. Я пропоную повиключати всіх хто за останніх два роки нічого не написав. Чи старі правила ми не збираємося виконувати?

"2. Модератори та адміністрація покладаються на норми суспільної моралі та (урбекс) етикету у своїх діях на форумі." - що таке Урбекс етикет? Де він описаний. Виглядає що пропонуєте жити по понятіях. Я не погоджуюся.

---

Назагал всю цю ідею з правилами я вважаю повною фігньою. Тому що Експлорер це насамперед:

1)   Бренд навколо якого гуртуються лазаючі люди у Львові. Навіть ті хто нічого на форум не пише і ніколи його не читає залюбки носять наші футболки і клеять на телефон наші наклейки.

2)   Інтернет сайт де фанати того діла можуть шось написати аби потім перепостити собі в соцмережех чи кинути лінк друзям.

1 - Якщо ви когось виключите з форуму то він все рівно буде носити футболку Експлорера. І Бренд прекрасно житиме і без форуму.

2 - Забороняти комусь писати на сайт який ніхто не читає? Насмішили. Людина буде писати то саме але в Телеграф і матиме навіть більше переглядів. Дехто почне кричати що нас читають «поважні» люди. Але це самодурство. Правда така що Експлорер читає від сили 100 своїх людей. І без розкрутки в соцмережах майже ніхто новий на Експлорер не заходить. Яскравий приклад це тема з Євреями в Полтві. До ФБ поста на неї уваги взагалі не звертали.

Щоб не бути критиканом ось моя пропозиція.

1)   Скасувати старі правила бо їх ніхто не виконує. Нові теж не приймати
2)   Скасувати касту модераторів і адміністраторів бо нема що модерувати і всі учасники рівні
3)   Лишити виключно технічну адміністрацію(хостинг, трафік) + слідкування за ботами та явним порушенням законів України (типу заклики до насильства, нетерпимість і так далі).
4)   Відкрити розділ «Для Своїх» для всіх хто написав хоча б один звіт і кого ми знаємо що це реальна людина а не агент ФСБ. В тому розділі ітак більшість то мої матеріали. То ж Я не заперечую :)

Ну і замість того шоб писати нові правила пропоную закрити цю тему і писати нові звіти!

---

На жаль, активність цих людей була не в полазках чи написанні звітів, а в обговоренні нових правил. Кому що цікаво. :)
#12
2021 рік був дуже насичений на відкриття, дігерські мандрівки та події. Ось перелік моїх найцікавіших подорожей за 2021 рік. Читаємо і згадуємо як воно було. Ну і викладайте свої найкращі спогади за 2021р. Не для того шоб похвалитися. Щоб самому згадати як воно було.

1. Як рік почнеш, так його в Полтві і проведеш. Уявіть собі, 1 січня я, замість того щоб доїдати Олів'є, поліз під землю! Чому? Бо туди безпечно можна потрапити лише в цей день. Неочікувано, я опинився коло моторошної тюрми на Лонцького і чув голоси в темряві.

Підземелля, в якому чути Голоси


Залаз під землю посеред дуже жвавої вулиці

2. Далі я зводив в Полтву свого друга Олександра Загородного. Ми шукали там золото та інші скарби. А знайшли прекрасну русалку.

Січень 2021р в ПолтвіПеред мандрівкою в Полтву

3. В лютому місяці ми перелетіли через всі Карпати на повітряній кулі. І встановили рекорд України.

Переліт Карпат на Повітряній Кулі


Старт на Закарпатті


Пролітаємо над смт. Міжгір'я

4. Прийшла весна, захотілося пригод. Ми видерлися наверх робочого вітряка вітроелектростанції.

Заруфили Вітряк


Цілком легальний вхід всередину


І нелегальне потрапляння на обледенілий дах вночі, ще й у сильний вітер

5. Вийшла друга і дуже цікава книжка по пошуку літаків ДСВ в Україні. Вона вдвічі товстіша за попередню. Кого цікавить, залишилося ще кілька примірників. Пишіть!


Обкладинка книги


Зміст книги

6. В квітні місяці був наш знаменитий сплав по Полтві на човні. Ми пропливли від Стрийського ринку, попід Проспектом Свободи і аж до очисних споруд за містом. І все це повністю під землею! Відео є нижче по лінку.

Сплав по Полтві на Човні


Під проспектом Шевченка


Під Галицьким Перехрестям

7. Останні кілька років я займався дослідженням печер коло водоспаду Кам'янка. В 2021 році до нас приєдналася Українська Спелеологічна асоціація. І тепер ми точно знаємо що гора Ключ (коло Сколе) пронизана печерами як голландський сир дірками. І вона близько від Львова!

Печери на горі Ключ


Захід в одну з печер


Одна з найбільших відомих печера Пілігрим

8. Далі ми визначили чому затоплює площу Привокзальну. Там просто підземні комунікації не справляються. Адже під час ремонту вулиці Городоцької їх не модернізували.

Підземний водоспад на вулиці Городоцькій, або чому затоплює Привокзальну


Вхід під землю


Таку от яму вода вибила

9. Ну і зараз буде один з репортажів яким я справді пишаюся. Ми спустилися на 40 метрів під землю щоб дослідити тунель який будувався у Львові методами метрополітену. Він проходить під вулицею Тунельною та залізницею і є в напіваварійному стані. На основі цієї інформації депутати сформували комісію. Вона спустилася нашими слідами та підтвердила що там справді біда.

Невідомий тунель на глибині 40 метрів під Львовом віднайшли дігериМи зараз на глибині 40м під землею. Тунель йде з вулиці Наукова до проспекту Чорновола


Місцями тут було дуже екстремально!

10. Влітку мандрував Україною та дослідив підземний хід під знаменитим палацом Митрополитів у Чернівцях. Цим тунелем можна пройти під горою на якій стоїть сам палац. Зайти всередину з однієї сторони гори,  далі побувати під самим палацом Митрополитів, та вийти вже з іншої сторони гори майже в центрі міста.

Підземний хід під Палацом Митрополитів в Чернівцях


Загадкові тюбінги тунелю в Чернівцях


Вертикальна ділянка тунелю

11. Цього року ми опублікували матеріали по дослідженню місця де Євреї півтора роки переховувалися в Полтві під час війни. Це стало такою сенсацією, якої Експлорер ще не знав. Про нас навіть Reuters на весь світ написало. Не кажучи вже про Українські медіа. Зараз за результатами наших досліджень відкриваються виставки, роблять інсталяції та знімають фільми.

11. Дослідження схованки Євреїв в Полтві


В підземеллі де колись переховувалися Євреї


Для багатьох кілька годин в Полтві це вже випробування. А вони тут півтора роки пробули.

12. Після відвідання всіх цих вище згаданих місць я потрапив в тюрму. Внатурі в тюрму! І написав звідти гарний репортаж..

Фоторепортаж з Львівської виправної колонії №48.


Тихенько йдемо по території тюрми


Тут колись жили ув'язнені. А скоро будуть сидіти ІТ працівники


Автор цього матеріалу :-)

13. Завершую підбірку сюжетом від Радіо Свобода. Відео дуже професійне. Воно вперше в історії Полтви набрало мільйон переглядів. У цьому відео вдало передано атмосферу підземного світу Львова та характер його дослідників.

Річка якої немає
Бекстейдж зі зйомок відео, Полтва коло клубу "Малевич"


Бекстейдж зі зйомок відео, міст через Полтву коло готелю Львів


Бекстейдж зі зйомок відео, наша команда. 1 жовтня 2021 року

Звісно були ще:

14. Закинутий бункер коло центру Львова
15. Автентична церква в Карпатах у покинутому селі Кужбеї
16. Бомбосховища
17. Підземні лабораторії
18. Офіційне відкриття входу в Полтву
19. Підземний хід на вул.Миколайчука

20. Захована колиба в Карпатах

та багато багато іншого. Про все це є на моїй фейсбук сторінці. То ж не сумуйте там в перервах між підходами до столу. Заходьте на фейсбук та читайте про нові цікаві місця в Україні.

Я дуже вдячний всім тим людям хто був зі мною цей рік. Хто давав ідеї, надихав, супроводжував, терпів та допомагав. Без вас нічого би цього не вийшло. Ну а хейтери... Хейтерство це теж вид популярності. То ж я радий шо вони в мене теж є. А Explorer 2.0 як новий Айфон 2.0. Таки кращий за попередній Айфон 1.


Показуйте фото своїм друзям та впевнено кажіть що це саме ви там в протигазі :)

28 грудня 2021р
#13
Глибоко в горах є маловідомий туристичний притулок «Плішка». І хоч його збудували ще у 60-х роках, але й досі він залишається безлюдним затишним місцем. Адже знайти хату непросто, навколо дрімучі Бескиди. Лісники підтримують притулок у зразковому стані. Є дві пічки, дрова, посуд та все решта необхідне для комфортного життя. Якщо влітку в горах можна заночувати будь де коло води, то взимку мати пічку під боком та дах над головою є дуже важливо. Ще й безкоштовно.

Хата на Плішці


Я аж прогинаюся під подарунками


В хаті запросто вміститься 12 людей. І там тепло


А ви хотіли б відсвяткувати свій день народження глибоко в горах? Де немає людей, шуму, вогнів міста та мобільного покриття. Зате є хата, гори та дика природа. Де ні ви, ні вам не заважатимуть. А дикі звірі навколо вже до цього «зоопарку» звикли.

День народження в стилі Експлорер


Дякую Алексу за тортик!


Вперше в житті я святкував своє ДН в дикій колибі в горах


І було весело та душевно!


Тортик ми цілим занесли аж сюди. І вже аж в колибі уронили його на стіл


Притулок знаходиться коло Сколе. Де саме – шукайте на картах Maps Me. Від вокзалу до колиби йти чотири години. Половину шляху можна скоротити автомобілем. А решта дороги це буде приємна прогулянка горами вздовж річки. Влітку на позашляховику можна під'їхати під саму хату.

Як бачимо притулок є на загальнодоступних картах.


Дорога до притулку


Між нами і Параскою є ще хребет Перекоп


Вперше в горах з Таріком


А доїзд до Сколе взагалі був божественний


Навіть в сніг машиною можна підїхати майже під саму хату


І зїхати назад


Ще й звезти з собою купу народу і їх рюкзаків


В джим влізлося 6 людей!


Ну і по такій дорозі 12 км в Коростів


Нас було дванадцять чоловік. Десять вмістилося в хаті а двоє спало на стриху в наметі. До нашої компанії приєдналося троє місцевих мешканців. Вони теж хотіли відпочити в горах. Ці люди, власне, і відновлювали колибу кілька років тому. Зараз це хата класу люкс. Хлопці казали що доволі часто зустрічають тут туристів і нічого проти не мають. Навпаки, туристи допомагають підтримувати житло в хорошому стані.

Нашою ціллю було занести тортик з розводлом і зїсти його в горах де немає що шатати


Неспішачи і фотографуючись ми добралися до хати о 16 00
Гуцульська зброя


Коля відповідальний за безпеку обєкту. Відганяє вовків і ведмедів


Чи навпаки приманює самотніх вовчиць?


Ілля провів хімічний аналіз повітря з Трембіти і авторитетно заявив шо тверезим в неї ще ніхто не дув


В Колі все получилося!


КОли я спитав в Таріка чи йому не холодно він мені показав розмір своїх яєць :)


Ну а далі все як в горах...


Десь о 20 00 прийшов Вітя. Він сам добрався зі Львова і в темноті пройшов 12 км до хати!


Лучший мой подарочєг - ето ти!


Останнє фото торта перед падінням з наступний його поїданням


Алекс вирішив відбити у Вані подругу :)


І в нього получається :)


Шашлик і ще багато чого нам любязно зпрезентували місцеві мешканці


Вони також і заготували дрова на всю зиму


Фото Таріка до падіння лицем на стіл. Є ще фото після... Але то вже най він сам викладає


В другій кімнаті є де сушити одяг. Запах напевно стояв гірше ніж в Полтві.


То ж ми з Алексом пішли спати надвір в наметі


Після гарно проведеного часу вони поїхали додому. А ми залишилися до ранку. Якщо шо неподалік є ще одна хата і теж позначена на картах. Так шо всі влізуться.

Хата неподалік Плішки. Також незакрита


Всередині менше місця. Але також чисто та затишно


Запам'ятайте: карпатську колибу після себе потрібно залишити в кращому стані ніж вона була до вас. Все гарно поприбирати, покласти якісь харчі для інших подорожуючих. А також забрати назад усе сміття.

Як це не дивно, але до ранку ніхто не вчадів


Головний гвоздь нічної програми. Хто був той зрозуміє ;)


Сперечаються хто з них вчора більше випив :)


Так як мені ше до батьків їхати то я швидше йду вниз


Па-па колибо! Дякую що прихистила. Люди що лишилися все потім поприбирали. За що їм велике дякую!


Алекс несе сміття з хати в машину


Ваня знайшов снігурочку :)


Головний спуск-підйом  на шляху до хати


Всього було йти до машини десь 1 км


Ранок був добрий, в горах відновлюєшся швидко. Лише одні вихідні а скільки вражень! Щасливі та задоволені ми пішли топтати сніг додому. Дякую Алексу, Тарасу, Вані, Владу, Насті, Ані, Пентагону, Колі, Кості, Іллі та Віті за чудовий день народження!

Дякую всім що зробили мені свято!


Ну і відео як воно в нас було
#14
Вважаєте себе патріотом України але ще досі не були на Говерлі? Або: Ви облазили пів Карпат, а на Говерлі ще не були бо туди всі ходять? То зараз, поки зима, саме час! І ось чому.

Ходити в гори це Весело!


Навіть коли треба йти вгору по снігу


Перепочинок перед Говерлою


2.5 години і ми на Вершині


Говерла це найвища гора України, 2061м. І, в той же час, вона одна з найлегших та найбезпечніших гір. Не вірите? Ось факти. Довжина підйому від турбази Заросляк і до самої вершини складає аж.... 3.5 км! Камон! Таку відстань здатен пройти практично кожен! На ту ж Параску чи Високий Верх дертися значно далі.

Старт від спиртбази Заросляк


Тут нема наклейки Експлорера


Спочатку йде підйом лісом.


Вичовганий аж до коріння дерев. А ще кажуть що це націАнальний парк


Але гори це завжди класно! По очах видно


Так, йти прийдеться вгору. Але підйом на Говерлу в міру стрімкий а ми нікуди не спішимося. Зупиняємося і багато відпочиваємо. На вершину веде протоптаний хайвей, не зблудите. Диких звірів тут немає. Зато є купа туристів з рюкзаками. І рятувальники. Якби раптом шось трапилося - поруч буде кому допомогти. Деколи аж забагато таких «помічників». Тому на Говерлу варто йти саме взимку, коли людей поменше!

Ми вийшли з лісу. Далі по відкритій місцевості


Я в якості провідника і баласту. Бо завжди йшов останній. Логічно, мусів тягнути з собою весь свій досвід :)


Стежка на Говерлу протоптана навіть в снігу. Не помилитеся!


Перший і найбільш підступний підйом. Більшість думають що це вже Говерла. А насправді там далі ще йти і йти


Самурай Ваня


Стає зимно і окуляри замерзли. Прийшлося їх зняти і йти так. Зрештою навколо ітак ніц не видно


Адже тільки взимку тут все ще почуваєшся як на найвищій точці України, а не як на оглядовому майданчику Високого Замку. Тільки взимку тут вдасться насолодитися дикими горами практично без слідів цивілізації. Тільки взимку тут ніхто не попадатиме в твій кадр.

Підходимо до вершини


Ура! Без закордонного паспорта вище ми вже не піднімемося!


Хто сказав що в горах взимку холодно?


Хто сказав шо на Говерлі завжди багато людей?


Тут вітер дув з усіх сторін. Не було навіть як сховатися


Команда Експлорера на Говерлі


І фото перед спуском вниз. Зараз тут десь метр снігу. Раз дзеркало так високо


Звісно, треба мати розум і в штормове попередження не йти. Зрештою, в погану погоду вас і не пропустять на КПП. В'їзд на територію заповідника платний. А ще вони записують ваші дані щоб, в разі чого, знати кого шукати. Так шо Говерла це облаштована гора для всіх. А як туди добратися читайте далі.

Ти там ще довго будеш за нами плентатися? :)


Зрештою ніхто нікуди не спішить. Ітак перші йдемо


Тому можна собі і привали поробити


Ваня ніс нагору трембіту щоб передати на румунську сторону що все ок


Алекс вперше піднімається вгори взимку. Ще й на Говерлу!


Ми пустили найсильнішого вперед. Топтати стежку


Місцями вітер здував сніг і йти було взагалі легко


Найкоротший маршрут на Говерлу від турбази Заросляк. Це неподалік Ворохти, 250км від Львова. У Ворохту ходять поїзди. Але до Заросляка ще 18 км асфальтом, тому прийдеться шукати таксі. Якшо на власному авто чи бусом то добратися взагалі без проблем. До самої турбази є автомобільна дорога.

Старт від Ворохти


далі спиртбаза Заросляк


Дорога йде попри річку Прут. Вона бере початок під Говерлою


Ну і ми це зробили!


Підйом на Говерлу взимку займає коло трьох годин. Спуск дві години. З собою обов'язково потрібно взяти перекус. Одяг та взуття – тепле, як для зимових походів. В ідеалі це лижний костюм та високі зимові черевики. Каблуки та кросівки лишаємо внизу. Також в машині добре мати змінний одяг. Щоб після спуску переодітися у все сухе.

Ніштячки


Теплий чай


Трішки алкоголю


Саморозігріваючі сухпайки на вершині


Поки гріється їжа ми гріємо руки


Слухати «бабусь» не потрібно. Поки йтимете холодно не буде, радше навпаки. Але на привалах чи на вершині, коли не рухаєшся, можна змерзнути. Тому під час ходьби треба бути вдягнутим легко аби не спотіти. А при зупинках утеплятися.

На Говерлі. ПОки розігрітий то вдіваю на себе все що маю.


Ваня хоч і в мокрих штанах, але казав шо холодно не було


Ну і наша трембіта побувала на Говерлі


Вчу Алекса як правильно дути


Якшо маєте то візьміть лижні палиці, окуляри та балаклаву. У вітер чи лід вони пригодяться. Якщо ви турист – початківець то не спішіться вийти на Говерлу першим. Пустіть інших вперед, най протопчуть вам в снігу стежку. По ній рухатися буде значно легше.

Деколи на Говерлі буває так. Видно іншу туристичну групу для масштабу


Гарно утеплилися щоб не обдуло


Правда потім окуляри замерзли і їх прийшлося зняти. Але то таке.


Вертаємося додому


Спуск вниз з Говерли


Ну що, поїхали на дупі вниз? ;)


Але снігу ще мало. Можна дупу порвати


Пробували написати слово Екслорер. Білим кольором :)


Справжній дослідник і тут знайде тунель :)


Поки дійшли вниз то були всі мокрі. Від дощу з мокрим снігом.


І головне: йдучи на Говерлу не забувайте нічого. Ані голову на плечах дома, ані пляшки та папірчики на вершині. Інакше, навіть попри всю свою попсовість, Говерла вам покаже де раки (і не тільки) зимують. А відпочинок має бути в радість!

Коротке відео як сходили на Говерлу


Дякую Вані та Олексію за компанію і гарний похід!
#15
Пост у ФБ дав цікавий результат. Виявляється це ПЕРШИЙ девятиповерховий будинок у Львові. Так що до нього можна водити екскурсії.

"
Кириллов Виктор
Цей будинок має доволі цікаву історію. У Львові перша багатоповерхова забудова у 9 поверхів, з покращеним плануванням, вбудованим магазином та гаражаим. Авторська робота архитектора (нажаль призвіща не пам'ятаю), цього самого архитектора схожий будинок на вул.Стрийській у підніжжі оглядового кола навпроти входу до Стрийського парку. Свого часу в цьому будинку мешкав диктор львівського ТБ Роман Лемеха. Трудящих там не було. Квартири належали радянській партноменклатурі

Архітектор Олег Радомський.
Житлові будинки у Львові на вулицях Венеціанова, 15 (1965), Стрийській, 28 (1969), Сахарова, 22. Виходить, ця 9-ти поверхівка най старша у Львові.

Halyna Kruk
Будинок був збудований для Академії наук, тому там мешкало чимало професорів та працівників кількох науково-дослідних інститутів, потім у 90-х частина мешканців виїхала, але багато хто там живе уже третє покоління, це будинок, у якому я виросла і прожила останні 40 років.

Родина архітектора там теж мешкала тривалий час, принаймні, моя подружка дитинства розповідала, що її дідусь, проектуючи будинок, зробив один із поверхів на 20 см вищим (якщо не плутаю, йдеться про третій поверх у першому під'їзді). Насправді там багато покращень, яких станом на 1965 не передбачалося у звичайних багатоповерхівках - збільшеного розміру кухня, власна котельня, яка облуговувала будинок, продумані вентиляційні канали із вбудованою електричною витяжкою на кухні, широкі лоджії, подвійні вікна на цілу стіну (навіть на сходових майданчиках) і прекрасний вид на місто.

Від мешканця:
А на Цитаделі, де йде ремонт, буде ресторан
"
#16
Львів має три виміри. Перший це наземний, який ми всі знаємо. Другий це підземний - Полтва, про який я вже багато написав. А третій - це НАДземний. Дахами, як і вулицями, можна гуляти. Дахи можна досліджувати, з дахів можна милуватися. На дахах роблять фотосесії, просять зводити на екскурсію.

Піднявся на дах а тут така краса. Знизу цього не видно!


Вид з даху девятиповерхівки на Цитаделі. Це перший девятиповерховий будинок Львова


Вид на Органний зал з даху на цитаделі


А вночі все зовсім по інакшому


А це вже сідає літак над Стрийською


Вид з будинку коло танкового заводу


То чому ж стоїть табу на дахи? Чому люди їх закривають на замки і нікого туди не пускають? Один з аргументів – «А що як хтось впаде». А з балконів чи вікон що, мало людей випадає? Впасти можна і там і там. Інший аргумент що «дах почне протікати» фігня. Скільки лажу ще ніколи не бачив щоб мої капці залишали хоч якийсь слід на даху. Ну і красти на сучасних дахах давно вже нема що. Думаю мешканцям просто страшно шо на даху збиратимуться люди аби побухати. Але то тільки влітку.

Ніби банальні сіри багатоповерхівки. А як круто виглядають!


Не завжди сусіди раді визитерам на дах


Хоча на дахах навіть є спеціальні накриття від дощу і сонця. Щоб люди могли сюди приходити та проводити час


"скільки тобі блять казати щоб ти не матюкався" :)


А це вандалізм в законі. ЧОму інтернетчикам можна тут лазити і вони нікому не мішають. А простим людям ні?


А ще дахи це традиційне місце для туси. тому що тут нема посторонніх і ніхто не заважає. Ти ніби і серед міста, а ніби то ізольований


Наклейка спеціально для Кості щоб тішити його видом з вікна


Уявіть собі що всі Львівські дахи одномоментно стали відкритими. Наскільки б цікавіше було гуляти містом. Скільки б нових місць та краєвидів ми б для себе відкрили. Що для цього потрібно? Програма від міської ради яка б заохотила мешканців облаштовувати безпечні дахи. Ставити камери, робити зручний вхід, при необхідності поручні, наносити їх на карту. І ми матимемо ще один вимір туристичного Львова!

Вид на центр міста з даху на Цитаделі. Видно шо Львів в ямі


Вид з Вандалів. Гарно вийшов купол РЛС коло Аеропорта


Вид з вандадів на церкву Ольги


Вид з вандадів на вулицю Симоненка


Футура Хаб і вулиця Кульпарківська,


Шлях руфера: спочатку хрестять в церкві. ПОтім ходиш в цей садочок. А потім...


. . . Лізеш на найближчий дах


Бо лише на даху можна побути трішки в стороні від Матриці

#17
Маємо перший мільйон переглядів. Ролик реально годний. Повна версія тутНу і пару кадрів зі зйомок ролика. 1 Жовтня 2021 рік

#18
Реально годний та небаянний обєкт. Повний звіт тутЗа селфі з телефоном і наклейкою ставитиму плюса :)
#19
Пройшло три роки з моменту публікуції цього матеріалу на Експлорері. І пам'ятника нема.


#20
Хочеться сходити в гори на один день але не знаєте куди? Йти на Пікуй, Параску чи Боржаву нецікаво, а до Говерли далеко їхати? Чи може думаєте як повести когось в гори в перший раз. Так щоб вразити чимось більшим ніж звичайні ялинки та стежка туди-назад... Тоді вам на гору Ігровець!

Це справжня Горганська вершина(1804м) з неймовірними розсипами зелено-сірих каменів (цекотів). Повірте, цекоти завжди вражають як новачків, так і бувалих туристів. До початку підйому веде ідеальний асфальт, а цікавий кільцевий маршрут не дасть скучати ні на хвилину. То ж погнали!

Отакий от маршрут!


Вид в сторону гори Довбушанка


Велика та мала сивулі з Ігровця


На вершині гори Ігровець


Маршрут на Ігровець починається із села Стара Гута що коло Богородчан (Івано-Франківська Область). Дорога зі Львова займає три з половиною години, ям нема. Ми виїхали о 7 ранку і об 11 -00 вже були на стежці. Маршрут добре промаркований тож зблудити тут зможе хіба що п'яний вночі. За металевим мостом є велика парковка. Звідси і почнемо йти по чорному маркуванню. Сюди ж і вернемося синім.

Гора Ігровець, вид з села


Початок маршруту


Піднімаємося по Чорному, спускаємося по синьому


Поворот з дороги на чорний маршрут


Чорним маршрутом підйом на гору Ігровець максимально пологий. Колір для маркування вибрали троха не той :) Йдемо собі як по Стрийському парку і ні про що не переживаємо. Болота чи переходів річки немає. Як і води до вершини. То ж треба мати з собою запас.

І ніякий це не "чорний" маршрут :)


Туди ми йдемо


на полонині Плайок


За полониною починається Жереп


І чудові краєвиди теж починаються :)


Навіть тут все промарковано


Гора Середня


Ліворуч видно полонину середню. Нею і цим відрогом ми спускатимемося


Останніх два кілометри стежка йде через Жереп. Але тут все прорубано і не зачіпається. Але йти все рівно важко тому що кожні сто метрів приходиться зупинятися аби сфотографувати Ігровець і гору Висока з нового, ще кращого ракурсу. За нашими плечима видно рівнину аж до Франківська. Попереду – магічні розсипи цекотів які нас манять немов Марс Ілона Маска.

Пройдений шлях


Тепер дорога йде тільки по каміннях через які потрібно перескакувати


І нарешті розсипи Цекотів!


Магічні горганські камЕні які побачиш тільки в горах!


Майже перед вершиною гори Ігровець


Вершина Ігровця плоска і дуже масштабна. Рослинність відсутня а під ногами випалений сонцем камінь. Якби не карпатські шпилі навколо то здалося б що ми десь на Місяці. На вершині ми були о другій годині. Тут поїли з неймовірними краєвидами на Сивулі, Довбушанку та Говерлу. Далі фотосесія і почали спуск.

Плато гори Ігровець


Вид з вершини Ігровця на Сивулі


Вище всіх!


Вид з Ігровця на гору Висока


Велика та мала Сивулі


Унікальне місце! Звідси одночасно видно як вежу на горі Топас так і на горі Горган


Для того щоб спуститися нам потрібно обійти гору Висока ліворуч і піти синім маршрутом. Це буде серпантин вниз аж до полонини Середня. Тут все гарно втоптано та промарковано, то ж не зблудите. Серпантин є також на картах Maps Me. Цей спуск є легким влітку та небезпечним взимку. Бо сніг накриє жереп і замість серпантину матимемо одну суцільну ковзанку вниз. То ж взимку потрібно бути підготовленим туристом.

Йдемо до гори Висока


гора Висока з Ігровця


Це, по суті, починається наш спуск вниз


Нам туди!


Стежка тут добре втоптана, йти легко


Па па Ігровець


І останні розсипи цекотів на сьогодні


Тут повертаємо на зелений маршрут на полонину Середня
І траверсом через цей схил йдемо до полонини Середня


Гора Середня


На полонині Середня є вода та кілька місць для ночівлі з наметом. Але в нас сьогодні одноденний маршрут. То ж ми крокуємо далі вниз. Як альтернатива можна зробити спуск з Ігровця у Осмолоду. Там, під горою Висока, є колиба щоб переночувати. Але ми йдемо в Стару Гуту. Від полонини Середня і до автомобіля 10 кілометрів трохи стежкою, трохи лісовозною дорогою. Перепади тут стрімкіші ніж на чорному маршруті. Також є болото та кілька бродів. Мій попутчик здолав це все в звичайних кросівках.

Полонина Середня


На полонині Середня буде такий от вказівник. Нам синім маршрутом на Стару Гуту


Щоб точно не зблудити буде такий от інформаційний шит


До авто залишилося якихось 10 км


Дорога в основному гуд. Але деколи трапляється і таке. В дощ тут сухим перейти буде складно
А осінню можна і в кросівках перебігати


Коло авто ми були о 19-00. За день пройшли 22 км. Переоділися у все свіже і під спокійну музичку доїхали назад у Львів. Вдома були о 23-00 і навіть не вірилося що ми стільки всього побачили сьогодні за день!

Мандруйте! Це збагачує ваше життя враженнями!

Тут ми щойно побували


Олексію дуже сподобалося!


В яких ще горах я не був?!