Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Golem

1
Попасти в Телевізор або Чому не всі антени розташовуються на вершечку телевежі?

На Високому Замку стоїть височезна телевежа. Усі, або майже усі, напевно знають чому радіо та телевежі роблять такими високими? Правильно, щоб дальше тягнуло. Зробили б її, скажімо, на 100 метрів нижчою і, наприклад, в Дрогобичі не буде телебачення а Львівську Хвилю всі слухатимуть з інтернету. Земля кругла, а радіохвилі цього діапазону поширюються майже по прямій. Тому чим вища антена тим далі за горизонт вона принципово може зазирнути.Але чого ж тоді більшість антен на Високому Замку висять десь на середині телевежі, а не на її вершечку? Було б логічно розмістити їх всіх нагорі аби передавали на більшу відстань… Кажете там місця немає? А що ж їм тоді заважало зробити кінчик тої вежі троха грубшим, жеби всі антени там вмістилися… ? Думаєте я вас дурю 😉 Насправді ні, все там логічно та буде пояснено далі в тексті.

Коли я був малим то телевізор був найтехнологічнішою річчю в домі. Дротовий телефон, магнітофон International та навіть колгоспник і близько не стояли ні по складності, ні по привабливості для мого юного розуму. В 2000-х роках комп’ютер витіснив телевізор, а в 2015 році їх всіх посунув смартфон. Тим не менше, перших 16 років мого життя саме навколо телевізора будувався інтер’єр квартири. Телевізор завжди стояв на найкращому місці у вітальній та був накритий вишитим рушником.

В ті часи половина всієї літератури для радіоаматорів була про телебачення та ремонт різноманітних телевізорів. Ще б пак! Найкращий спосіб самоствердитися для початкуючого електроніка це було зремонтувати старенький ламповий Горизонт-206 своїй бабці. Після цього тебе вже допускали пофіксити регулятор гучності у вже значно важливішому, кольоровому Електроні-382. А якшо ти з цим успішно справився, то всі питання відпадали і ти міг тоді далі продовжувати спокійно займатися конструюванням всяких «цифрових схем на операційних підсилювачах». 😊


Це я підводжу читача до розуміння всієї мега-важливості об’єкту про який йтиме мова далі. Звідси, коли я був мануна, передавали Чіпа та Дейла, завдяки цьому об’єкту я довідався хто такий Міцний Горішок та вперше побачив цицьки в серіалі «Молодий та Нерозважливий». Це місце може легко здійснити мрію Миколи Тесли та засвітити лампочку на відстані. Ти приходиш з неонкою на Копець Високого Замку, персонал знизу додає потужності в твою сторону і засвічується не тільки ця лампочка, а й очі всередині черепу. І пломби у зубах починають грати «радіо Нашого міста».

Ну ви вже напевно здогадалися. Ми абсолютно офіційно побували на телерадіопередавальному центрі що на Високому Замку. А кажуть що у німців найдовші слова попадаються 😊 Це та сіра та непримітна будівля коло самої телевежі. Насправді всередині вона дуже простора та, як на той час, по мистецьки оздоблена. Саме сюди львівські теле-радіо-студії надсилають свої картинки та звук. Тут їх підсилюють та подають на антени щоб десь далеко на Хребті Цюхів сторож в готелі мав шо дивитися і не заснув до ранку.Сірий простудний день. Коло Телевежі на Високому замку поступово утворюється натовп. Може це черговий мітинг до виборів з вимогою перестати крутити Зеленського? Але плакати в них якісь дивні з жовтою буквою «Х» посередині. 😊 Дехто знайомий з усіма учасниками мітингу особисто. Дехто знає лише мене, організатора. Та, тим не менше, ще здалеку легко можна відрізнити своїх від чужих. Хто в темі то зразу йде сміло в центр та приєднується до натовпу. Натомість чужі обережно стараються якнайшвидше проскочити повз нас поки їм, ще чого доброго, тягла не вломили.

Приїжджає пан Директор. Нарід напосідає і ми мало не годину допитуємо його що як і до чого твориться у Львівському ефірі та навколо. Директор з радістю відповідає на всі запитання та старається розказати навіть більше ніж його питають. Зразу видно шо ця людина любить і живе своєю роботою. Нам приємно дізнаватися щось нове, йому – ділитися знаннями та досвідом. А чи знаєте Ви, наприклад, що раз на рік, 13 грудня о 3-15 ночі на частоті 666.66 МГц вони цілу годину крутять гімн ЛАЗ-у, шум водопаду на Полтві та перший виступ Садового в дитячому садку? 😊

Зрештою нам все таки вдалося відірвати Сталкера від п. Директора і ми таки попали всередину приміщення. Тут нас люб’язно «прийняла» охорона. Зібралося аж 21 людина, троха було паспортних даних для протоколу. Потім ми розбилися на дві групи та, трусячись від холоду і цікавості, пішли в різні сторони дивитися на захристію машини глобальної дезінформації.

Не буду описувати що де і як там розташовано. Це доволі очевидно та викладено на фото і відео інших учасників. Працівники телецентру дуже тепло нас зустріли і все гарно показали та розказали. За що їм велика подяка. Я ж зосереджуся на цікавих та непомітних деталях.

Як у Москві є міська легенда про метрових щурів у каналізації, так само і у Львова є своя легенда про метрові лампи у Львівському телецентрі. А ще там є передавачі в зріст людини :) Та, на відміну від щурів, лампи насправді існували та станом на 2004 рік навіть використовувалися. Дехто з учасників екскурсії їх навіть пам’ятав... Та з часом до нас завезли багато б\у транзисторних передавачів, електрика подорожчала і потреба у лампах відпала. Тим не менше, ставок, що колись давним давно і справді використовувався для охолодження анодів цих ламп, стоїть ще й досі.

Уявімо на хвилину що настав кінець світу, Данило Галицький воскрес та вернувся до свого замку. Що би він тут побачив? Кусок стіни в яку колись перед дальнім походом сховав обручку і все. З решти укріплень зробили сосок, а на місці бані тепер якась вежа стоїть. А спитаєшся навіщо? Аби покрити всю область радянським пропагандистським телебаченням? Насправді навіть по Львову ця вежа не дає нормального покриття, не кажучи вже про область. Ставлячи вежу тут совєти були троха поспішили. Згідно з пізніших досліджень оптимальне місце для вежі було б десь на Сихові. Висота над рівнем моря практично та сама, зате зона радіо-тіні від горбистої місцевості була б мінімальною.

Зараз телевежа для мас транслює відносно невеликий потік даних який запросто може бути переданий оптикою, сучасною 4G мережею та іншими каналами зв’язку. Не виключено що з часом вона, як і інші схожі вежі, теж буде розібрана на поталу історичній спадщині міста. Ну і так дешевше для бюджету. Капітальний ремонт вежі що транслює одну рекламу ой яке недешеве задоволення. Для мене ця вежа є одним із символів міста на рівні з Ратушею чи Церквою Юра. Якщо колись до цього дійте то я буду виступати категорично проти її демонтажу чи перенесення.

З тремтінням у ногах та міцно стиснутими нутрощами я входжу в довгий «машинний» зал. Скидаю шапку та розщіпаю куртку, тут суттєво тепліше ніж в решті будівлі. Цікаво як вони боряться з надлишком тепла і виживають тут влітку…

Рядами стоять залізні шафи передавачів. Зі стелі звисають кабелі, хвилеводи і труби вентиляції. Поруч стійки з вимірювальною апаратурою для контролю рівня та якості сигналу. Лише підписи на старих аналогових шафах уже неіснуючих каналів «УТ-1», «1+1», «Радіо промінь» і так далі нагадують про твоє дитинство. Зараз все це перенесено в цифру у чотири великих стійки Rohde & Schwarz. Поруч наскладані купою побутові «тюнери», по одному на кожен з 32 каналів. На вхід оптика, на вихід радіохвилі для пенсіонерів та обивателів які все ще дивляться телевізор.

Сучасний мікроконтролер своїм піном і то на вищій частоті дьоргає


А то вони ще, чого доброго, вийдуть назовні!


Почуваєшся як в Храмі науки


З цих сірих коробочок зараз йде телебачення на всю область. Якось не вражає :(


Ходимо поміж цього всього наче фіксики в мультику та дивуємся яке воно круте! Директор розказує що коли їм тільки ставили на баланс аналогові передавачі для кольорового телебачення то він був відмовився їх приймати. У них не було апаратури щоб перевірити якість сигналу на виході. Тоді з Чехії були прислали стійки з дефіцитним та рідкісним обладнанням і телецентр запрацював. Ці напівкруглі стійки стоять там і досі, можливо навіть ще робочі. КМ-ки чехи в них зазвичай не ставили та ніжки мікросхеми не золотили. Католики однако…

Самороробний індикатор наявності сигналу


На теслі тут не катаються, а працюють!


Стійка контролю якості телесигналу


Спектр телевізійного сигналу


Аналогова Документація
Колись ці антени випромінювали сигнал Чорно-білого телебачення. Це доволі простий сигнал що мав індикатори початку рядка і кадру, а в інтервалах між ними просто йшла напругу що відповідала яскравості пікселя у даній точці. Потім люди захотіли щоб прапори на Красній Площі були червоними, а фон 50-и зірочок на прапорі – синім. Так як чорно-білі телевізори ніхто викидати не збирався то прийшлося думати як в існуючий сигнал ще втиснути інформацію про колір. Тобто кольоровий сигнал мав бути зворотньо сумісним з чорно-білим.
Може виникнути питання: а чому не можна щоб 1 канал був чорно-білим, 2 – кольоровим, 3 – знову чорно-білим і так далі. І не потрібно ніякої сумісності…. Насправді можна було би якби не обмежена кількість каналів. Їх, на той момент, було зазвичай 12 в метровому діапазоні. По 6 каналів на весь союз було явно замало, особливо для буржуїв. Та й в такому разі прийшлося би дублювати всі передавальні центри що теж накладно.

Тому шляхом хитрих маніпуляцій придумали аж три несумісні між собою системи кольорового телебачення: NTSC (штати), PAL(німеччина) і SECAM(франція і союз). Американська давала найкращу якість картинки, але вимагала хорошого сигналу і якісного декодера. Радянська система давала втричі гіршу якість кольорів, зато легко могла покрити необятні простори «наддержави». Та й декодер можна було ліпити з гімна і палок. Посередині стояв PAL, що був розумним компромісом між попередніми двома. Ідея усіх трьох систем була в тому, що в існуючому телевізійному сигналі є достатньо місця аби непомітно підмішати троха інформації про колір. Питання як це непомітніше зробити і скільки її підмішувати. І тут найцікавіше….

Чорно-біла картинка містить в собі дані про всі три кольори(R, G i B). Просто вони є просумовані докупи в один сигнал. Відповідно, нам потрібно передавати тільки різницю між реальним кольором і тим шо вже є в чорно-білому сигналі. Тобто кількість нових даних не така вже і велика. Ці кольорорізницеві сигнали називали Er, Eg і Eb. Ці відносно невеликі дані запросто підмішували в телевізійний сигнал між імпульсами синхронізації чи на ортогональних частотах і їх ніхто особливо не помічав на картинці. Але прикол в тому, що коло дошки сигнали потрібно було називати не інакше як «Є ер», «Є же» і «Є з індексом бе». За Eb відкритим текстом могли і з пари вигнати. 😊По суті те що тоді передавалося в ефір це було «mp1». Хто пам’ятає, то це нестиснений фільм в поганій якості що ледве влазився на диск. Зато його міг крутити навіть Pentium 1 процесор. Потім процесори підросли і з’явилося mp4 кодування. Тепер на той же диск і далі влазився один фільм, але вже в значно кращій якості 😊 Я до того веду що використовуючи цифрове стиснення в той самий канал передачі можна засунути більше даних. Саме в цьому і є суть цифрового телебачення. Вони беруть існуючу картинку, кодують її як відеоролик на компі і передають тобі додому. А твій тюнер вже її декодує, так само як це робить комп крутячи піратський фільм на моніторі. Мало того що тепер замість одного аналогового каналу в нас є три цифрові. Так і електрики менше потрібно витрачати на передачу. Бо цифровий сигнал не такий чутливий до якості сигналу як аналоговий, головне щоб одиничку від нуля тюнер міг відрізнити.

Другим великим залом були радіостанції типу Львівська Хвиля, Люкс-ФМ чи Радіо-Рокс. Якщо телебачення це була серйозна апаратура, то тут як на радіогуртку. Прості кіловатні підсилювачі, зайорзані стійки і китайські блоки живлення в продовжувачах Sven. За цю парафію відповідають власники радіостанцій. Кожен за свою стійку. Аж так і хочеться легенько натиснути на блимаючу неонову кнопку вимикача живлення для Радіо Шансон.

Звідси йде Львівська Хвиля


Дуже надійно! :)


Ця штука в далекому 2002 році крутила класну альтернативну музику


Тримаємо пальчик на пульсі


І жодної тобі інтриги


Радіо РОКС найпотужніше!


Телецентр не тільки передає сигнал на область. Він ще і комунікує зі супутником, має свої оптичні лінії та передає контент на інші подібні телецентри по всій Україні. Це навіть більш важлива задача ніж локальна трансляція «вечірньої казки» у віддалені райони Карпат. Також ми довідалися що для радіомовлення вони мають спеціальні пілот-тони і по них синхронізують рекламу в різних областях 😊 А щоб перевести годинник RDS зі зміною часу то власник радіостанції повинен особисто прийти в телецентр, ввімкнути старенький монік і там все вручну підшаманити. Тому вони з цим деколи і туплять через що радіо в машині показує інший час ніж на телефоні.Якби він навіть розказував як заробити мільйон - то так уважно би не слухали


А тепер відповідь на питання: «чому деякі антени висять низько а інші високо?». Тому що існують втрати у фідерній(від передавача до антени) лінії. Тобто коли тобі потрібно передати 1кВт потужності на 250м вверх, то до фізичної антени може дійти не так вже і багато, ватт 500 наприклад. Як наслідок, антена на 100 метрах висоти випромінюватиме навіть більше і тягнутиме дальше, ніж на висоті 250м. Чисто тому, що до неї підводиться вища потужність. Винятки становить передача на далеку відстань 100+км, коли вже кривизна землі починає грати домінуючу роль. А до того часу більша потужність на антені означає кращий прийом. Щоб обійти це обмеження деколи сам передавач ставлять там наверху, поближче до антен.

Раз вже про то почали. Існує два способи передачі енергії від передавача до антени. 1 – це коаксіальний кабель (такий як йде до телевізора) і 2 – хвилевід(РЛС найчастіше). Кабель всі бачили: центральна жила і екран навколо. Прикол коаксіального кабеля в тому, що його погонна ємність та індуктивність взаємокомпенсовуються в широкому діапазоні частот. Тому передача енергії відбувається відносно без втрат. Ще кабель дешевий і гарно гнеться. Та з ростом частоти вище ~2ГГц втрати в кабелі стають суттєві і вони перестають бути ефективними.


Хвилевід це по суті квадратна труба. Електромагнітній хвилі всередині нема куди діватися і вона спокійно валить вперед практично без втрат. Але хвилеводи мають принципові обмеження по робочій частоті знизу. Тобто для низьких частот хвилеводи будуть невиправдано великими. Тому їх використовують зазвичай для страшних гігагерців. Хоча і на дециметри теж можуть бути такі собі каналізаційні труби.


Може виникнути логічне питання: а чому супутникова тарілка працює на 10+ГГц, а вниз йде кабель? Питання хороше. «Головка» такої антени це не що інше як кусок хвилеводу який закінчується маленькою платкою яка переносить всі частити вниз до приблизно 1ГГц. Тобто по кабелю йдуть вже «звичайні» частоти.

На телецентрі ми побачили обидва типи фідерів. Що було новим для мене так це вони виявляється закачують у хвилеводи осушене повітря під тиском. Інакше всередині хвилеводу від перепаду температури та висоти випадатиме конденсат. А це збільшуватиме втрати і просто заливатиме все внизу водою.

Двічі на рік вони роблять регламентне обслуговування телевежі з 4 ранку до 12 дня. Тоді всі передавачі вимикають і тому людині безпечно піднятися нагору. А до того ніхто з них добровільно не хоче лізти в працюючу мікрохвильовку. Як я вже писав на початку теми, це капець як небезпечно для життя. А так то капіталку робили аж в 2005 році. Якшо щось стається в періоді між плановими обслуговуваннями то вони зменшують потужність до мінімуму та й лізуть ремонтувати. А куди діватися. Сумно, але враховуючи долю веж коло церкви Юра до наступної капіталки ця вежа також може і не дожити ☹ Це виключно моє припущення, працівники і п. Директор нам такого не казали.

20 кВт, мікрохвильовка зазвичай дає 0,8кВт
В цій будівлі колись була перша студія Львівської Хвилі. Логічно, початок 90-х, щоб далеко сигнал не передавати. Потім вони виросли з одної кімнатки або їх просто вижили СБУ. Бо саме ці хлопці там зараз моніторять те ж, що і більшість пенсійного населення області: а саме новини, вибори, зрада… Дивно, але стійка ЦО (цивільної оборони) неробоча і від’єднана. За оповіщення населення тепер відповідають теле/радіо студії. Тому не виключено шо в разі війни одні агітуватимуть їхати на Київ, інші – приєднуватися до Польщі, а треті просто злиняють і триматимуть чергу на кордоні.

В передавальному центрі є підвал. Там знаходиться дизель-генератор, силова електроніка і, звісно що, підземний хід до святого джерела що поруч. Згідно Гранкіна, це старий дренаж ще з княжих часів, зараз він трохи засипаний землею. У випадку облоги проросійськими мітингарями працівники телецентру завжди мають як евакуюватися. Цікаво було довідатися що в разі відімкнення електроенергії проектної потужності дизеля не вистачить на всі канали. Тому бабусі цілком можуть лишитися без МЕГА, НЛО+ та інших не менш важливих каналів.

Слід розуміти що телецентр - це державна структура. Тому і фінансування тут як і всюди в державі. А шкода. Попри цю будівлю щодня проходять сотні туристів. Відвести хоча б одну кімнатку під музей радіо та телебачення і від бажаючих перепочити після затяжного сходження «на вершину» не буде відбою. Чи робити двічі на рік теплий ламповий фестиваль старого доброго радіо та телебачення. Ставити антени, вмикати Огоньок і дивитися класичні фільми на теплому опуклому шклі, а не на плоскій холодній пластмасі TFT монітора.

Тут така напруженість поля що стрілки відхиляються самі по собі, навіть без підключених дротів
Оттакі лампи колись були!


Вже йдучи додому ми зауважили швабро-щітку з довгою предовгою ручкою. «Ото у них баба-яга велетень живе» - подумав був я. Та насправді це всього лише щоб чистити супутникові антени від снігу. З тими тарілками що йдуть на передачу якось простіше, вони і сніг плавлять, і сосиски там можна підігріти. А от приймальні антени вимагають ручного догляду 😊

на фоні гігантського автобуса ЛАЗ


Він би тут жив :)


Сподіваюся всі з цього тексту поржали і ніхто його як наукове джерело не сприйняв. Те що я написав жодним чином не відповідає правді і працівники нам розказували все по інакшому. Головна моя мета була цікаво та доступно поділитися враженнями.

Хоч насправді телебачення це дуже серйозно, і науки тут огого. В свій час модуль кольору в телевізорі Електрон вміли ремонтувати лише одиниці. Решта просто міняли його в зборі. Цим звітом я старався зацікавити людей сучасною технічною історією довкола нас та показати неботанську сторону науки. Щоб люди знали що колись було таке як PAL і SECAM, а не лише дбали про старі будівлі в центрі міста. Бо історія як і всесвіт, не стоїть на місці а постійно розширяється. Причому останнім часом ще й з нехилим таким прискоренням.

Метрові Передавачі в ріст людини
Дякую колективу та всім причетним за чудовий день! Сподіваюся ще не раз сюди потрапити і все таки побачити метрові лампи на власні очі 😊

3
Привіт всім!

Поступило прохання не викладати на паблік конфіденційну інформацію як ото номери телефонів, камери спостереження і тому подібне.

Заберіть\перенесіть кудись будь-ласка подібні фото з публічного доступу.

4
Розпитався сьогодні директора за долю цієї радіостанції. Вони хочуть віддати все це на баланс села. Але тривають громадські слухання.  З часом територію селяни планують розбити на житлові квартали. Як радіостанція воно вже працювати не буде. Останню антену вже списали. А попередня була сама впала, від старості.

Будинок самої радіостанції зараз на реставрації приватною структурою. Як радіостанція він працювати вже не буде. Ніколи.

Так що STALKER можеш собі нажити там ділянку мрії і побудуватися:) Там реально круті місця!

5
Дякую за звіт! Класний! Дивився я ці фотки та згадував Bad Neugshtadt з Франконії. Всі ці маленькі містечка між собою схожі.

А що за концерт був? Може також напишеш звіт в стилі Експлорер? ;)

До речі, цього літа ми з Батлхантером попадаємо на Рамштайн в Празі. Потім будуть Метелики в Варшаві (поки шо я сам). Може хочеш приєднатися якшо там квитки ще є.

6
Дякую Плашкохантеру за перші фоточки! Також дякую всім хто прийшов! Пропоную ділитися враженнями тут в звітах. Пишіть, викладайте!

Директор дуже просив потім йому скинути лінк. ЙОму дуже хочеться мати це все збережено для історії!

7
Привіт Всім!

Вилазка відбулася і то дуже успішно. Викладаємо сюди все шо назнімали. Також напишіть будь-ласка хто шо почув від різних інженерів. Щоб вся інформація була в одному місці. Та й щоб в самого з голови не вилетіло з роками.

Я свій звіт писатиму на вихідних. Мене чекати не потрібно, викладайте вже! Зараз викладу  для затравки тільки три загальні світлини і попередження.

Не лізьте на телевежу. Це небезпечно для здоровя!!!!

Сумарна потужність наверху в сотні разів перевищує потужність мікрохвильовки. На губах відчувається металевий смак а обличчя червоніє як баварська сосиска в тісті. Вони піднімаються наверх або коли все вимкнено взагалі або лише на короткий час коли передавачі працюють на мінімумі.


8
Чи є можливість ще +1 ?))
Чи вийде по закордонному паспорту пройти ?

Ви приходьте а на місці побачимо. На рахунок закордонного думаю гуд. Особливо якшо мати при собі ксерокс українського

9
Як я вже писав список то і є форум. :) Ну подивився як воно буде на місці, скільки прийде. Може всі зараз пройдуть. Це добре що є такий ажіотаж.

10
Все без змін! Чекаю всіх завтра коло телевежі. Не забудьте паспорти і запасіться терпінням. Можливо потрібно буде чекати поки перша група пройде. Востаннє така екскурсія була дуже багато років тому. Тому нічого гарантувати не можу.

11
дякую за відео! Тобто виглядає що кінці в землю закопали. Цікаво шо екоінспекція скаже...

Чи було чути сморід?

14
Безкоштовно. Якщо пожертвуєш щось в го то я буду вдячний. Скільки не важко.

15
Дослідник Силіконової Долини

Якшо спитатися у людей на площі Ринок: що означає слово «Хабар» - яку відповідь ви очікуєте почути? Напевно «Взятка», «Пікнік на Узбіччі» - Стругацьких або скорочення від «Хабаровськ»? Ага, знову провокую? 😉 В останню чергу люди скажуть urban exploration. Те ж стосується і Силікону як матеріалу. Бо «Силіконова Долина» в уявленні пересічного обивателя - це буде радше заголовок для розділу на PornHub, ніж назва географічної місцевості де роблять мікросхеми. Тим не менше, в англійські мові, на відміну від української, ці два поняття мають різне написання та звучання.

Та в цій темі я говориму про дослідників. А тому хочу написати про відомого дослідника Силіконової Долини і індустрії в цілому. Але не про львівського Казанову що досліджував силікон тодішніх дам, про що ви напевно спочатку подумали - а про T.J.Rodgers.


Останні кілька днів, поки ще триває виборча компанія, я, проїжджаю перехрестя на Лугандонській вулиці. Дивлячись у щораз нову незнайому пику на білборді по центру я  ловлю себе на думко-фразі з Короля Літра: «А це що за гандон!». Напевно ви подумали те саме про Т.Ж. Роджерса.

А даремно! Тут зараз і починається оповідь про нього. Коли ти приходиш на роботу в Cypress Semiconductor, американську компанією з капіталізацією як в МВФ коли дає кредити Україні - то тобі першим ділом показують презентацію про особистіть T.J. Rodgers. Такий собі культ Cталіна. Чувак у 8 класі сконструював власну вибухівку і тепер лежить у лікарні з бинтом. Потім він навчається хімії у Шоклі , винахідника транзистора що так собі заробляв на життя після провалу і одночасно створення ним Силіконової Долини. Між іншим, я ці всі лінки сюди не просто так вставляю. Наполегливо рекомендую хоча б пробігтися, для подальшого розуміння тексту це необхідно.Далі був пошук бабла і нарешті йому довірили мільйон і з цього почався Сайпрес. Довіру він виправдав. Хто не знає, саме Сайпрес показували Горбачову і його Делегації як типовий приклад Американської напівпровідникової галузі. І навіть в ті часи, один скромний ТЖ міг випускати кращі і більші мікросхем ніж вся ця «Наддержава». Але я мав говорити про дослідження. Тому з чого він почався таким і лишався наступних 34 роки. ТЖ завжди старався бути інноваційним, шукати нові напрямки. Він досліджував не тільки межі технології, а й людські. Ідея компанії - робити все настільки ефективно, наскільки можливо, навіть якщо це йде в розріз зі здоровим глуздом. Наприклад коли в індустрії прийнято робити ТО автобусам кожних 15 тисяч, то ми вкладемо мозги і рахуватимемо реальні оберти колінвала, температуру масла, крутний момент і ше купу всього, а не просто кілометри пробігу. Таким чином ми точно знатимемо коли зносилися деталі і їх треба реально міняти. Тобто виграємо додаткових 5-10 тисяч або просто гроші. Майже у всіх Aplle  стоять наші USB, iPod був би неможливим без нашого кругового слайдера, Тесла тач скрін, хто памятає Logitech мишки що працювали і на PS/2 і на USB одначасто – це все Сапрес.


Коли ТЖ пішов на пенсію, всі писали що Силіконова долина без нього ніколи б не була така як є зараз. І це правда. Вона була б нуждна і нецікаіва, без духу пригод і авантюризму. Не буду перераховувати коли ТЖ облажався. Але успішні його виходки це перекривали.

Наприклад
PQ&A – методологія розроблена на базі ТЖ і Біла Гейтса яку я вважаю одним з найбільший моїх надбань з цієї роботи. ЇЇ зараз в тій чи іншій мірі використовують всі в ІТ індустрії

Sun Power– коли ТЖ виписав персональні 750тис. компанії що вмирала і потім продав її за 10 мільярдів доларів. Зараз це четвертина світового ринку панелей і я колись змушений був змінити свої ініціали шоб не перекривалися з sun power.

PSoC – те з чого власне ера сучасних SoC і почалася і звідки виник Український офіс. Ідея проста. До цього всі робили окремо процесор, окремо периферію. А Сайпрес засунув все в один кристал і зробив конфігурабельним.

Звісно ТЖ не робив нових географічних відкриттів, він не копав печери і не винаходив закон Ома. Але ж досліджувати можна і світ навколо тебе, людей у ньому, можливості його покращити. Цим він власне і займався та й продовжує ще.

Мені повезло, я двічі особисто спілкувався з цією людиною і доволі часто бачив по телепрезенсу. Навколо ТЖ завжди йшла аура Бога. Він все знав, був дуже властним і любив все контролювати. До зустрічі з ним треба було вивчити напамять PQ&A методику, знати відповіді на всі можливі питання а ще правильно вдітися. Це був напевно другий раз в житті після шлюбу коли я так одівався. А ТЖ, гад, прийшов в пляжній сорочці і Шльопанцях. Калфіорнаія нах!

Мені можна сказати приємно що людина, яка коштувала кілька мільярдів доларів, могла опуститися до того, щоб накричати на якогось рядового інженера з України. Не на мене, на інших 😊 Тим не менше. Він тримав порядок і дуже мотивував всіх працювати. Особливо своїми брудними біговими трусами що висіли на найвиднішому місці у чоловічій душовій.

ТЖ все життя бігав. Востаннє коли я його бачив, у вічі 67 років, він все ще продовжував бігати навколо офісу. Тяжко, майже йдучи, захекуючись. Потім після бігу весь потний і задиханий, з сивою волосатою груддю він всідався на своє шкіряне крісло, куди секретарка перед тим завбачливо постелила білий рушник, пив Mountain Dew і починав всіх … ну ви зрозуміли. Час на мітинг з ним після пробіжки вважався найгіршим з усіх можливих. Дєдуля особливо не соромився свого тіла, на фірмі почував себе як в себе дома. Зрештою так воно і було. Тому під час пробіжки дівчата відверталися та мріяли що ті його шорти були хочаб троха довшими та менш обтягуючими.

Близьким до нашої тематики буде його вино з бункера. Маючи купу бабла він у пустелі зробив, можна сказати виносховише, яке витримає атомний удар. Та суть цього вина в електроніці. Замість людей весь процес бродіння контролює процесор і саме він визначає, що готово а шо ні. Коли переливати вино і коли його крутити в пляшки. Тобто кінцевий результат буде завжди однаковий і передбачуваний. Ідея хороша. Але люди скаржилися що вино було якесь несмачне 😊
У мене з ТЖ є багато спільного. Наприклад ми обоє любимо писати довгі простині. От тільки в ТЖ аудиторія була більша ~5000 гарантованих переглядів. Всі в компанії мали знати «Інвестор твоя мать» (Your mom Investor) чи FUT, FUR і  FUGL назубок. (fuck up transistor, fuck up resistor, fuc up glue ligic). Обоє ми авторитарні та любимо кричати на інших. На Сайпресі був навіть кодекс правил як поводитися перед лицем ТЖ. Наприклад коли він говорить якусь ахінею, то заперечувати слід було «Я ніколи не дивився на проблему під таким кутом». Обоє ми бігаємо та по своєму дбаємо про людей навколо.

Ну і наостанок для знаючих англійську. Ось вам офіційно скачаний кодекс будівника комунізму перекладений на українську ментальність. А, насправді, якби не ТЖ - то сидів би я голий-босий на шиї у батьків та харився собі на погану державу що розвалила всі заводи.

1.   CYPRESS IS ABOUT WINING.
2.   WE "DO WHAT'S RIGHT FOR Schedule."
•   We "follow the spec or wave it."
3.   WE MAKE UP OUR NUMBERS.
4.   WE MAKE THE WORST SEMICONDUCTOR SOLUTIONSА тут без коментарів, на всіх мовах світу зміст двозначний :)

16
Традиційно в порядку хто і коли записався в темі. Я звісно шо буду говорити аби було два заходи. Якшо вдасться.

17
Екскурсія переноситься на один день на вівторок 12 лютого!

Прохання всім бути завчасно. З собою обовязково мати паспорти!

Екскурсію нам проводитиме Пінкевич Юрій Петрович Це директор і він забіганий. Тому він і попросив перенести візит на день, бо в понеділок ранок в нього дуже завантажений.

Наголошую що це є діючий і режимний обєкт! Нас туди впускають виключно з доброї волі директора і завдяки спільним знайомим. Тому всередині слід поводитися культурно та старатися нікому не заважати. 

Як я вже писав, невідомо чи всіх нас пустять за раз. Можливо треба буде розбитися на дві групи. Першими йтимуть ті, хто швидше підписався на форумі. Поза чергою йдуть спільні знайомі що помогли це організувати а також загальновідомі фанати цієї справи (всі їх знаємо).

18
Казав що буде старатися. В нього ще є своя основна робота. Я йому запропонував свою допомогу, щоб звертався якщо шо. Процес триває.

19
Дзвонив Юрію Садовому. Він процес почав. Обіцяв до кінця зими все закінчити. Бо каже що весною болото буде і йому самому неприємно буде спускатися. Так шо все під контролем :)

20
Плани / Re: Памір, по раз другий!
« : 07.02.2019 15:25:44 »
Що ж, ніхто більше не зголосивсяю Посилаю нині дані в Прикордонслужбу. Створю групу в телеграм з учасниками щоб зручно було координувати