Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Roy

1361
От така незвична назва для незвичного музею. Щоправда, вона стає зрозумілою, коли там побуваєш, особливо під екскурсійний супровід нашого гіда, пана Володимира Федьківа.
Скажу чесно, побувавши там, гарно переоцінюєш своє життя, звички, побачене дає змогу задуматись над нашим швидкоплинним життям, але не більше, якщо йде мова про певну відразу, то її не було.Нижче, гарний текст, копіпаст звідси.

Цитувати
“Мертві допомагають живим” – такий напис латинською мовою зустрічає відвідувачів при вході до єдиного в Україні Музею історії хвороб, що “мешкає” під дахом кафедри патанатомії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Кажуть, аналогічний напис увінчує також Паризький анатомічний музей.

Зміст цих слів розумієш одразу, тільки-но натрапляєш на перші експонати, від споглядання яких стає моторошно. Саме тут майбутні студенти медичних закладів проходять справжній іспит, чи варто їм обирати лікарський фах. А для багатьох людей, які недбайливо ставляться до свого здоров’я, його відвідини можуть спонукати до переоцінки життєвих цінностей.

Музей відкрили 1896 року, й експонати для нього перший завідувач кафедри патанатомії Анджей Обджут привіз із Праги, згодом вони надходили сюди після розтинів тіл померлих. Нині частину цього приміщення займають стелажі з підручниками з патанатомії з архіву видатного німецького вченого-медика Рудольфа Вірхова. Решта – експонати або, іншими словами, великі пробірки з людськими органами, частинами тіла та ненародженими дітьми. Є тут і уражені різними хворобами людські черепи, і мумії двох дітей. Щодо останнього виду, то працівники кафедри патанатомії вже давно не виготовляють їх, оскільки, за словами Володимира Федьківа, відповідального працівника музею та працівника цієї кафедри, висушування тіл – дуже складний процес. Цьому чоловікові можна вірити, адже саме він, якщо так можна сказати, “дає життя” всім експонатам. Тобто поміщає в пробірки, консервує їх у 10% розчині формаліну, виготовляє для них фільтрувальний розчин. Якщо вони добре закупорені й на них не потрапляє сонячне проміння, тоді експонати зберігаються довго: від 10 до 20 років. Буває, що розчин вивітрюється і жовтіє, тому через певний час його необхідно замінювати.

Загалом Музей історії хвороб налічує нині понад 1700 експонатів. І якщо під час розтину тіла померлої людини патологоанатоми бачать орган, який є для них цікавим, із дозволу рідних забирають його для музею. Останнім часом “помолодшали” інфаркти й інсульти, тому кафедра патанатомії спеціалізується на серцево-судинних захворюваннях. А серед найновіших експонатів музею – орган
22-річного хлопця, який помер від ехінококозу печінки. Цією хворобою людина заражається, споживаючи недобре просмажене свиняче м’ясо, доглядаючи за собакою, гладячи його хутро. Потім яйця ехінокока разом із їжею потрапляють у кишківник, перетворюються на личинку онкосфера, яка звідти проникає в кровоносні судини та з кров’ю потрапляє в різні органи, здебільшого в печінку й легені. Там із неї розвивається ехінококовий міхур, який нерідко розростається навіть до розмірів волейбольного м’яча, руйнуючи тканину ураженого органа. Можливі розриви міхура та розвиток із його вмісту нових ехінококових міхурів. Ці розриви часто призводять до смерті їхніх господарів. Якщо вчасно не виявити і не провести хірургічного втручання – людина помирає, як і сталося в цьому випадку. Лікарі поставили юнакові діагноз “пухлина мозку”, і тільки, коли після його смерті зробили розтин тіла, виявили, що це був ехінококоз, який можна було вилікувати.

Ще один експонат місячної давності – пухлина плаценти з маленьким двомісячним плодом. До речі, експонати ненароджених дітей займають більшу частину приміщення цього музею. Тут можна побачити і маленького циклопа, і сіамських близнюків, які належать до найстаріших експонатів. Жахають своєю реальністю ненароджені діти з двома парами ніг, двома парами рук, але однією головою, одною грудною кліткою і без очей. Двоголового дракона, даруйте за порівняння, нагадують діти з однією парою ніг, однією парою рук, однією грудною кліткою, але двома головами. Неможливо спокійно дивитися на плід без голови...

Найстаріші експонати музею – органи серцево-судинної системи. Незважаючи на те, що сто років тому довкілля було не таким забрудненим, як нині, люди й тоді нерідко помирали від хвороб серця. Ось Володимир Федьків показує кореспондентам “Газети” серце людини з розширеною аортою. Його власник хворів на сифіліс, і такого вигляду аорта набуває після 10-12 років цієї хвороби. Й аневризма аорти, власне, є наслідком сифілісу. А ось експонати з першими серцевими клапанами. Вони потрапили в музей 1970 року.

Біля вітрини з експонатами уражених раковими клітинами легенів і знищеної алкоголем печінки з’являється велике бажання організувати в музей екскурсію для всіх запеклих курців і алкоголіків. Найстаріші експонати з частинами людського тіла демонструють, як виглядало захворювання на віспу та проказу. А поряд – татуйовані руки останнього львівського ката, який жив у часи Австро-Угорщини. Біля цієї вітрини я відчуваю, що мені ось-ось стане погано, і поспішаю змінити “краєвид”.

Унікальним експонатом Музею історії хвороб є статеві органи гермафродита. Чоловік, якому належали ці органи, 1979 року загинув в автокатастрофі. І саме під час розтину виявили, що він був напівчоловіком-напівжінкою.

Володимир Федьків розповідає, що під час ІІ світової війни німці хотіли вивезти з України експонати цього музею. Аби перешкодити їхнім намірам, професор із санітарами поскладали в призначені для експонатів скрині каміння, а їх самих заховали в підвалі. На жаль, не всі давні й унікальні експонати вдалося зберегти донині. П’ятнадцять років тому під час пожежі в музеї полум’я знищило такі рідкісні експонати, як рука рентгенолога, який хворів на рак кисті, а після ампутації заповів її музею, а також предмети, які демонстрували хвороби сапу та сибірку.

1997 року Музей історії хвороб кафедри патанатомії Львівського національного медичного університету
ім. Данила Галицького зарахувати до об’єктів, які становлять національне надбання. А в січні 2005-го працівники музею подали документи на присвоєння закладу статусу національного з підпорядкуванням медичному університету. Можливо, вже в цьому статусі вони зможуть щороку отримувати від держави необхідні 80 тис. грн. на його утримання та зберігання в належному стані виставлених тут експонатів.

Як ми запланували, гуртом попали в цей музей і навіть мали змогу побачити більше. Під час екскурсії встиг зняти кілька найцікавіших відеофрагментів, тому ділюсь ними з Вами:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=d0AUj30hPvk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=d0AUj30hPvk</a>

1362
Репортажі з Донбасу, сайт з актуальним висвітленням подій з донбаського краю.


1363
Смітник / Re: Лесик і його Літо
« : 23.03.2013 01:09:37 »
Наразі тут тема. Бо Лесик каже шо вже його шукають  :)

1364
Чудовий фотоальбом часів Австро-Угорської імперії територій теперішньої Львівської залізниці, 1868 рік. Дивитись ТУТ


1365


Виставка килимів, 1913 р.

1366

Плакат польського графіка Владислава Скочиласа

1367
Якраз позавчора, коли вкотре піднімався на вежу церкви всередині, в очі попадались численні діри від куль та розірваних снарядів на металічних риштуваннях.
Костел добряче постраждав під час подій 1941 року, на  цих фото це прекрасно видно.

Руйнування стін також значиме було. Але, сьогодні ці сліди, що на фото від артобстрілу вже ліквідовані.

1368
SANECKA

Вітаю з ДН!
Міцного здоров'я, щастя в житті, вдалих поповнень до колекції ;) І ше, бажаю щоб райончик подарував ще багато "хабарних" підземель і підвалів))

1370
Взагалі, я вважаю що це злочин виїзджати на легковому авто в таку погоду. Скільки вчора передньо/задньопривідних авто не справлялись з підйомами, вкатаними місцями на світлофорах? Повно!
 
Герої курча. " Я купив гуму за 100 баксів і всюди проїду" А хрін там. Такі автовласники лише створювали перешкоди для авто спецпризначення і для громадського транспорту. Реально так і було.

1371
Цитувати
Дорвався всештаки???=)

Завтра я собі "жизні" дам...

Дивися, кажуть там лавини сходять  ;D

Бери відео камкодер

1372
Нещодавно відвідали ще одні ракетні шахти, котрі знаходяться мабуть що найближче до Львова, плюс з найзручнішим добиранням по якісній дорозі.

Відмічені на Вікімапії.

Доїзд до місця, повороту на шахти справді приємний, по відновленій дорозі Стрий-Дрогобич.


Одразу справа знаходяться поховання вояків Австро-Угорської армії, часів ПСВ.


Добрячий шматок "бетонки" до шахт у зв'язку з дощем перетворився на болотне місиво
Потішили підсніжники, котрі росли обабіч дороги


Військові споруди, які стояли поряд - рознесені вщент


Слідом за ними серед кущів виднілась кришка ракетної шахти, яка з такого ракурсу нагадувала літаючу тарілку  :)


Здивувався, коли побачив вцілілу оборонну точку


Тут вже все нам знайомо.
Цілі куполи, води небагато всередині.


Трохи внутрішнього простору:


Так що, хто не був на такого роду об'єкті, може його сміло відвідувати, зважаючи на те, що там все доступно та відносно безпечно (куполи всі цілі).
1373
Гумор / Re: Смішні фотки пять(5)
« : 16.03.2013 17:37:27 »
Придорожній бар на Старовознесенській  :)
1374
Відео ЗІКу:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9SU2S7XXYPI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9SU2S7XXYPI</a>

+ фотки з телефону


1375
От сидимо,пємо за Ярка здоровлє і тут придумалась така ідея.
Санки,  лижі, пакети, сідачки, підсрачники - беремо щось тепле/зігріваюче і гайда кататись і дурачитись.

Парк Костюшка 13:00, ротонда.
Плюсуйтесь хто буде.


1376
Цитувати
Всьо ок, снігоприбиральна техніка працює:

Це провал повний... ;D ;D ;D

Хоча логічно, якого милого готуватися до зими весною?  ;D

1377
Вітаємо нашого друга, камрада Yar-79, зі святом, а саме з ДН!

Бажаю тобі ще більшого фарту, щоб Земляний Дідусь завжди був добрим і щедрим.  ;) А також міцного здоров'я і щастя в сім'ї!

1378
Я б сходив в музей пожежників, був там останній раз в 1 класі :) Видалось мені там цікавим все. Але як зараз?

Музей патанатомії в Медунівері - це зе бест однозначно. Особливо, ця друга аудиторія:
Ще цікаво потрапити у "закулісся". По можливості звісно, там найбільш красиво.Як приїду, теж попробую допомогти у відвідинах.

1379
Вітаю! Глечичок приємний  :)

1380
IMHO - запах - це не проблема Львова, це feature. 8) Пам'ятайте, що є люди яким дійсно запах каналізації подобається. Дивно, що на цьому форумі таких мало.

 The Lone Digger, здається щось плутаєш. Мова не про каналізаційний запах.  :)
Цей інший, який не дає насолодитися природними випарами з люків вечірнього Львова.